betty88k

1940 pont

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 17.
Bőrprobléma: Tág pórusok

1940 pont

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 17.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Clinique Pore Refining Solutions Stay-Matte Hydrator

Clinique Pore Refining Solutions Stay-Matte Hydrator
2013. november 12.

Tegnap vettem meg ez a krémet és bár elég húzós volt az ára még Joy kuponnal is, de azért kicsit könnyített a lelkemen, hogy 50ml-s kiszerelés és most 6 termék mintával neszesszert adtak ajándékba.

2 nap után azt vettem észre, hogy bár azért 6-8 órát nem mattít, viszont sokkal kevésbé zsírosodik az arcom, így számomra ez már meggyőző. Remélem hosszútávon is beválik.

Update: Most már több hónapja használom, bár nem minden áldott nap de, egy héten többször is. Ha reggel felkentem, akkor még este is csak egy picit volt kifényesedve az alapvetően erősen kombinált bőröm és a nagy nyári melegben is remekül teljesített nálam. Nekem ez a termék sokkal jobban bevált, mint a tubusos Pore Refining Solutions Instant Perfector, mivel ha azt lemostam utána sokkal erősebben zsírosodott a bőröm, míg ennél egyáltalán nem tapasztaltam ilyen "mellékhatást".
Sajnos már eléggé kifogyóban van a flakonja, de remélem lesz hamarosan valami jobb kedvezmény, hogy újra vásároljam!

Update2: Joy-napok keretében sikerült újra vennem és szerencsére ismét sikerült kifogni mellé a neszesszeres akciót. Volt egy kis kalandozásom a mattító krémek terén a Biodermánál, de az egyáltalán nem működött, így visszatértem ehhez.

Bioderma Sébium Moussant Habzó Gél

Bioderma Sébium Moussant Habzó Gél
2013. november 3.

A nyár folyamán az akciós 100ml-s tubusos változatból felhalmoztam 3-at és most fogyott el az utolsó, így itt az ideje az értékelésnek. Voltak időszakok mikor nagyjából működött, voltak olyanok is amikor viszont nagyon nem és kb. fél óra múlva zsírosodott a bőröm. Szerencsére a pattanásaim száma nem növekedett, bár nem tudom, hogy ez mennyire írható a termék javára, viszont az állam környékén a bőrt viszont úgy kiszárította többször is, hogy az már tényleg fájdalmas volt. Annyira nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, hogy megvegyek egy rendes kiszerelést teljes áron.

Fructis Goodbye Damage Hajerősítő Balzsam (régi)

Fructis Goodbye Damage Hajerősítő Balzsam (régi)
2013. október 29.

Most már jó pár hónapja a Body Shop zsíros hajra való samponját használom/használtam, amit imádok, viszont a hajvégeimet nagyon kiszárította és töredezetté vált. Egyik rokonom ajánlotta ezt a sampont és a balzsamját, és kipróbáltam hátha valamennyire orvosolja a gondokat. A samponnal annyira nem voltam elégedett, de ez a balzsam szuper. Szebbek lettek valamivel a hajvégeim - bár nyilván nem lesz olyan, mint "új" korában - és kevésbé szárazak, az már csak bónusz, hogy nagyon jó az illata is. Tuti újra fogom venni.

Garnier Fructis Goodbye Damage Sampon (régi)

Garnier Fructis Goodbye Damage Sampon (régi)
2013. október 29.

Most már jó pár hónapja a Body Shop zsíros hajra való samponját használom/használtam, amit imádok, viszont a hajvégeimet nagyon kiszárította és töredezetté vált. Egyik rokonom ajánlotta ezt a sampont és a balzsamját, és kipróbáltam hátha valamennyire orvosolja a gondokat. Nagyon jó illatú, jól tisztít és valamennyire tényleg szebbek lettek a hajvégeim, viszont semmi tartása nem volt a hajamnak és nagyon gyorsan zsírosodott tőle. Szóval ezt nem fogom újra venni, de a balzsamja nagyon szuper.

Bioderma Sébium Mikrohámlasztó Gél

Bioderma Sébium Mikrohámlasztó Gél
2013. október 26.

Glamour napi termés, szépen radíroz, puha lesz tőle az arcom, de nem mondanám, hogy többet tud, mint pl. a Body Shop-os arcradírom.

Bioderma Sébium Mat

Bioderma Sébium Mat
2013. október 26.

Glamour napi termés és a Clinique Pore Refining Solutions helyett kerestem valami olcsóbb alternatívát, mivel most nem volt kedvem ilyen mélyen a zsebembe nyúlni inkább a téli ruházkodásba akartam fektetni. Eredetileg egyébként nem ezt akartam, hanem a pórus összehúzó változatot, de a patikában a hölgy azt mondta, hogy ez sokkal jobb kombinált bőrtípus esetén. A habzó arclemosóval és a radírjával használom, de nem váltotta be túlzottan a hozzá fűzött ígéreteket. Kb. 1 órán át tényleg szépen matt az arcom, de utána ismét fénylik. Szerencse/nem szerencse elég kiadós mennyiség így elhasználgatom, de biztos, hogy nem vásárolom újra.

Nivea Stay Clear Tisztító Tonik

Nivea Stay Clear Tisztító Tonik
2013. október 25.

Kb. 2 éve vettem meg ezt a tonikot, és az egyetlen hatása az volt, hogy az amúgy is zsírosodásra hajlamos bőröm kb. 15 perc után diszkógömböt megszégyenítően fénylett, plusz még ilyen fura olajos réteget is maga után hagyott. Nem szoktam termékeket kidobni, de úgy, hogy még a 3/4-e meg volt ez most nem rég röpült a kukába.

Garnier Pure Active Pattanás-csökkentő Tonik

Garnier Pure Active Pattanás-csökkentő Tonik
2013. október 13.

Akciósan vettem 2-3 hete, de egyáltalán nem vagyok elégedett vele. A szennyeződéseket tényleg szépen leszedi, és még az sem zavar különösebben, hogy nagyon alkoholos, de a pórusösszehúzó és mattító hatást egyáltalán nem érzékelem a kombinált bőrömön, sőt kb. fél óra múlva a homlokom olyan, mint a szalonnabőr. Az államon lévő pattanásokat tényleg kicsit lehúzta, viszont cserébe fájdalmasan szétszárította ott a bőrt. Soha többet nem venném újra ezt a tonikot.

The Body Shop Vitamin E Moisture Cream

The Body Shop Vitamin E Moisture Cream
2013. szeptember 29.

Mikor legutóbb akciós volt ez az arckrém pont összegyűltek a pontok a törzsvásárlói kártyámon, hogy 3000 Ft-ot levásárolhassak, és mivel épp arckrém kellett így gondoltam ez jó lesz így télire, és így kemény 5 Ft-ért megvettem. Nem mondom, hogy rossz termék, mert könnyű, gyorsan beszívódik, de nem tud többet mint a korábban használt Garnier hidratáló. Teljes áron biztos nem venném meg szerintem.

The Body Shop Oil-Free Foundation SPF15

The Body Shop Oil-Free Foundation SPF15
2013. szeptember 19.

Update 2:
Nem hagyott nyugodni ez az alapozó ha már ennyiért megvettem és rájöttem, hogy sminkszivaccsal lehet a legjobban eloszlatni! Ha ezt a módszert alkalmazom, akkor nagyon jól el lehet dolgozni!

****************

Update:
Már jó pár hónapja használom bár nem napi szinten, de sajnos kicsit át kellett értékelnem ezt az alapozót:
- Távolról nagyon szép a végeredmény, de közelről viszont a legkisebb bőrszárazságot is kiemeli.
- Elég nehéz eloszlatni ecsettel is és ujjal is
- Kicsit sárgás lesz a végeredmény, de ez púderrel tompítható szerencsére nálam
+ Ez korábban is pozitívum volt és most is, hogy az érzékeny bőrömet nem irritálja, és nem leszek pattanásos
+ Megfelelő a közepes fedése

Ennek fényében sajnos le kell vonnom egy csillagot. Nem venném újra, a BB krémük sokkal jobb szerintem.
******************
A drogériás alapozók nálam egyáltalán nem váltak be, mindig begyulladt tőlük a bőröm és 1 óra után kifényesedett. Még pár héttel ezelőtt kinéztem a BB krémjüket több jó vélemény alapján, és mivel azért nem olcsó, így a Glamour napok alatt akartam megvenni, de ma se kaptam a folyamatos készlethiány miatt. Elmondtam az eladólánynak az igényeimet és végül ezt javasolta, sőt felajánlották, hogy a sminkeslány kipróbál több árnyalatot is rajtam, hogy biztosra menjünk. Ez meg is történt sőt utána teljesen kifestett vele (meg tett rá egy kis púdert is), és ennyire még sose passzolt a bőrömhöz alapozó, de úgy voltam, hogy még megyek benne pár kört, hogy lássam hogy viselkedik.
3 órával később visszamentem és megvettem, mert szinte teljesen matt maradt, nem oxidálódott csúnyán és nagyon természetes hatást keltett. Nekem tökéletesen elég az a közepes fedés amit biztosít, mert a problémás részeket szépen takarta bár lehet, hogy valaki ezt kevésnek fogja találni.

Majd még később nyilatkozom róla, hogy milyen, de egyenlőre megelőlegezem neki az 5 csillagot.