bibi24

Regisztráció dátuma: 2018. április 24.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2018. április 24.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

e.l.f. Holy Hydration Face Cream - Fragrance Free

e.l.f. Holy Hydration Face Cream - Fragrance Free
2022. március 21.

Az egyik legjobb hidratálókrém amit próbáltam!!! Száraz bőrre télen fantasztikus, illatmentes, a krém állaga rendkívül gazdag, nehezebb formulának mondanám. Biztosan újraveszem szárazabb időszakra.

Burt's Bees Beeswax Lip Balm

Burt's Bees Beeswax Lip Balm
2022. március 21.

Ajándékba kaptam, nagyon kíváncsi voltam erre a termékre mert nagyon jókat hallottam a márkáról. Ez az ajakápoló szörnyen szárította az ajkamat úgy, hogy égett és pár hétig csontszáraz volt. A borsmenta olaj miatt lehet, száraz ajkakra nem ajánlanám ennyire nem csalódtam még termékben. Nem hogy nem használ, hanem rontott az ajkam állapotán :(

Elizabeth Arden Eight Hour Cream Skin Protectant

Elizabeth Arden Eight Hour Cream Skin Protectant
2021. december 29.

Kis kiszerelésben vásároltam meg, 3 eight hours cream termékcsaláddal együtt, és ez lett igazán a befutó. Tényleg mindenhova kenhető, mindent megjavít, ahogy a rommá kiszáradt ajkaimat is! Az állaga és a szaga meglepően fura ahogy korábban az előzők is írták, de a hatásáért nekem megéri abszolút. Kis kiszerelés is rengeteg ideig elég lesz.

Lush New Szilárd Sampon

Lush New Szilárd Sampon
2020. október 22.

Először nagyon furcsa volt az erős, fűszeres illata, de meglepő módon semmi irritációt nem okozott, sőt még az érzékeny, ekcémára hajlamos bőrű párom is használja. Nagyon bejött a termék, és a hajnövesztő hatását is látom a babahajamon, és mintha kevésbé hullana a hajam.
Kis negatívum, hogy szárítja a hajat, ezért mindenképpen szükséges balzsam utána, de megadom neki az 5 csillagot, mert 100%-ban csomagolásmentes, jól tisztít, és működőképes samponkorong, nagyon örülök hogy rátaláltam.

UPDATE: április óta használom heti 2 alkalommal, így már nagyobb képet kaptam a termékről. A hajhulláson tényleg segít, azt figyeltem meg, viszont nagyon szárítja a hajat, így balzsam/hajpakolás mindenképpen szükséges a termék után. 1 csillagot leveszek, mert továbbra is szeretem az illatát és a csomagolásmentességét.

Lush Megawatt Smile Fogkrémzselé

Lush Megawatt Smile Fogkrémzselé
2020. augusztus 26.

Nemrég olvastam, hogy a Lush hamarosan megszünteti a terméket, így szerencsés vagyok, hogy pont megvettem :D
Elsőre fura volt a zselés állag, de szerencsére fogmosás közben nem zavaró, teljesen úgy működik, mint a többi fogkrém. Nagyon tetszik a citromos illata, és az egész fürdőszobának kellemes illatot ad. Fehérítő hatása nincs, de jól tisztít, nem habzik.

Fleur De Lin Mandarin-Levendula Krémdezodor

Fleur De Lin Mandarin-Levendula Krémdezodor
2020. július 12.

Létezik nekem 1 fajta dezodor, ami egyszerűen tökéletes, de a műanyagdoboza miatt mindig kikacsintok más/kevesebb műanyagos termékek felé. Azt kell hogy mondjam, hogy ez a dezodor vetekedik a bevált Rexona termékemmel: nem túl illatos, nem hagy nyomot, megszárad és nem izzadok csatakosra! Fantasztikus és az illata sem tolakodó, ráadásul fém tárolókában van!

Fleur De Lin Szilárd Sampon Normál Hajra

Fleur De Lin Szilárd Sampon Normál Hajra
2020. július 12.

Sok hajmosó szappant/szilárd sampont kipróbáltam mire eljutottam ehhez a termékhez. Az árát nagyon soknak tartottam, de a nagyon sok pozitív vélemény meggyőzött hogy megvegyem én is: nagyon jól habzik, és fantasztikusan tisztít, elégedett vagyok nagyon! Viszont az illata/illatmentessége kicsit furcsa, viszont jó kis termék :)

Neuston Finomítatlan Shea Vaj

Neuston Finomítatlan Shea Vaj
2020. június 3.

Bioboltban vettem egy pici, 20ml tégellyel, mert nagyon kívancsi voltam rá hogy milyen. A shea vaj illata nem kellemes, viszont meg lehet szokni, és ha beszívja a bőr már nem érződik. Sokáig elfelejtettem, hogy van, míg nem valamelyik szappantól, vörös, sebes lett a kezem, azóta ezzel krémezem be, és nem csíp, enyhiti a repedt bőr fájdalmát, es gyorsan beszívódik.
Valamint esténként meleg vizes arcbőrre szoktam tenni, hogy estére ápolja, es azt vettem észre hogy puhább a bőröm, és az olajszabályozásában is segít :)

Love Beauty And Planet Ylang Ylang Deo Roll-On

Love Beauty And Planet Ylang Ylang Deo Roll-On
2020. május 31.

Sajnos nekem ez a márka nem jön be (a rózsás tusfürdőjétől rettenetesen kiszáradt a bőröm, még kézmosásra sem tudtam elhasználni), ahogy ez a dezodor sem, pedig reménykedtem benne.
Alapvetően nem vagyok izzadós fajta, ettől a terméktől viszont erős, kellemetlen, szúrós izzadságszagom lett délutánra (itthon!!). Nem fogom újravenni, az illata rajtam egyáltalán nem is érződik felkenés után.

Serafim Kókusztejes Hajmosó Szappan

Serafim Kókusztejes Hajmosó Szappan
2020. április 28.

Nagyon tetszett, hogy kézműves magyar termék, es az ára is kedvezőbb a drogériákban kaphatókhoz képest.
Ez volt az első hajmosó szappanom (azóta beszereztem egy másik típusút is, így most párhuzamosan megy a tesztelés).
Nekem az a tapasztalatom, hogy ezeket a szappanokat elsősorban azért éri sok negatív vélemeny, mert a samponhoz szokott hajmosási technikákkal használják, és ugyanazt az eredményt várják tőle.
Hát nekem az első 3-4 hajmosásom nagyon elkeserítő eredmenyt hozott, az ecetes, almaecetes öblítés se vitte ki a szappant a hajamből és ragacsos eredményt hozott, viszont a fejbőröm kifejezetten jobban lett tőle, emiatt sem akartam lemondani a szappanról. Nálam a citromsavas (1,5 liter melegvízben feloldva) öblítés vált be, aminek az eredménye tenyleg egy szépen megmosott haj, balzsam vagy hajápoló olaj mindenképpen kell a végére, mert szárít. Olvastam valahol, hogy idő kell a hajnak, hogy megszokja a természetes, más összetevőket, szilikonréteg elmúljon. De mindent összevetve én bizakodó vagyok, és a zero waste szempont miatt a szappanokra akarok majd váltani. Majd készülök egy update-el hogy válik be a termék hosszú távon, de megelőlegezek neki 4 csillagot :)

UPDATE: Kb 2 hét használat után vettem észre, hogy rettenetesen száraz a fejbőröm, amit elsősorban a rossz öblítési módszernek tulajdonítottam. Ami legjobban kiöblítette az a citromleves vizes öblítés volt, viszont ahogy a kezdeti tesztnél is írtam, eleve más végeredményt kaptam mint egy normál hajmosás után. A fejbőröm viszketett, és látványosan bomlott, ezért döntöttem hogy egy átfogó hajpakolással abbahagyom a szappan használatát. Nekem túl körülményes, ahhoz képest drága is, és még ronda is a végeredmény :D Nagyon sajnálom, hogy nem vált be, nagyon szerettem volna, talán majd később kipróbálok egy másik szappant.
ui.: A hajmosó szappant átkereszteltem kézmosó szappanná, viszont úgy is nagyon szárítja a kezem, tehát a szappannal van a baj :(