biondi

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 22.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 22.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Mesotica Active Clean Gel

Mesotica Active Clean Gel
2022. május 25.

Szerintem ez a legjobb arclemosó, amit eddig próbáltam! Nagyon szép tiszta, egységes bőrképet eredményez, amióta használom, és árban is nagyon jó. Sokáig elég, egy-két pumpálás elég egy lemosáshoz, de alapozót, sminket azért letörlöm egy krémes, natúr lemosóval előtte. Nagyon szeretem, és nagyon örülök, hogy végre megtaláltam a legjobb lemosót! :)

Napvirág Szilárd Sampon Hajhullás Ellen

Napvirág Szilárd Sampon Hajhullás Ellen
2022. február 21.

Nagyon szeretem! Próbáltam egy-két natúrabb sampont, sokáig csak a Bilka seborrheás fejbőrre való samponja volt jó, de szerintem változtattak az összetételen, mert régebben csodálatos volt, majd másikat használtam néhány hónapig, aztán megint Bilkát, de azóta borzasztó hatása lett. Csak a Napvirág hajhullás elleni szilárd samponja az, ami bevált a hosszú, hullámos, természetes szőke, vékonyszálú, de dús hajamhoz. Úgyhogy nem is próbálkozom mással, nekem minden tekintetben tökéletes: sokáig kitart, jó tartása van tőle a hajamnak napokig, a fejbőröm nem viszket, a színét is mintha felfrissítené, pedig valóban barnás a habja a gyógynövényektől, egyébként nagyon jól habzik, nagyon könnyű vele hajat mosni. Egyedül a tárolását kell megoldani, tömb lévén, ha vízben áll, szét tud esni, de ez a legkevesebb. Mindenkinek ajánlom, főleg érzékeny fejbőrűeknek. Én egy kis balzsamot használok utána, de majd arra is keresek valami megoldást, egyébként az olivaolajos/lenmagolajos pakolás hajmosás előtt sokat segít. :)

UPDATE: Annyira szépen ápolja a hajamat, hogy lassan elhagyhatom a balzsamot is. :)

Bilka Bioaktiv Sampon Zsíros Hajra, Szeborea Ellen

Bilka Bioaktiv Sampon Zsíros Hajra, Szeborea Ellen
2021. december 11.

Szerintem változtattak az összetételen, régebben csak ez segített az érzékeny fejbőrömön, majd másik sampont használtam, utána újra ezt, és nem túl jó. Nincs tartása a hajamnak, a fejbőröm még érzékenyebb lett, hullani is kezdett a hajam. Áttértem a Napvirág szilárd samponjára, az bevált egyszer, úgyhogy nem is keresek másikat.

PomPom Harmatcsepp Bőrmegújító Arcszérum

PomPom Harmatcsepp Bőrmegújító Arcszérum
2021. október 20.

Tökéletes. :) Az aromavizekkel túlszárított, nem radírozott, bőrhibákkal teli bőrömet néhány radírozás után ez a kis szérum tette rendbe. Egységes a bőrszínem, egészséges a bőröm, puha, ápolt, hidratált, tiszta, szerintem még feszesedett is. :) Az illata is szuper, gyorsan felszívódik, nem túl olajos, pedig T-vonalban zsírosodásra hajlamos a bőröm. Napközbenre és éjszakára is tökéletes, én arcra, nyakra és dekoltázsra is kenem. Tényleg elég néhány csepp, szerintem így is sokáig ki fog tartani. Nagyon örülök neki. Az itteni vélemények alapján vettem meg, és mindenkinek ajánlom, akár érzékeny bőrre is, az enyém nagyon szereti.

(Ha tonik helyett aromavizet/virágvizet használtok, ne hagyjátok rajta a bőrön, mossátok le rögtön meleg vízzel, utána pedig ápolásnak jöhet a szérum/krém.)

Barnängen SOS Vard Regeneráló Kézkrém

Barnängen SOS Vard Regeneráló Kézkrém
2020. december 30.

Szuper kézkrém. Gyorsan beszívódik mind, nem ragad. Nagyon jól ápol, az én repedezettre, pirosra, sebesre száradt kezeimet két használat után rendbetette kb. 1-2 óra alatt. Örülök neki, hogy illatmentes, így ha az érzékeny arcbőrömhöz érek, akkor is rendben van. Csak ajánlani tudom. 1300 forintért vettem, de biztosan sokáig fog tartani, mert sűrű, zsíros, kiadós.

Miss Sporty Divine False Lash Szempillaspirál

Miss Sporty Divine False Lash Szempillaspirál
2020. augusztus 2.

Évek óta Miss Sporty szempillaspirálokat használok. Próbáltam Yves Rocher-t, Pupát, de ár-érték arányban mindig ehhez a márkához kanyarodtam vissza. Mindig a nagykefés, ívelt fajtájúakat keresem, szerintem attól lesznek igazán szépek a szempilláim, amik egyébként teljesen szőkék, szinte láthatatlanok festék nélkül, ezért is olyan fontos a jó spirál. Azt hiszem, ez lett a kedvencem az összes közül, csodaszépek lesznek tőle a szempilláim, mélyfeketék, és nagyon szépen kiemeli a természetes formát is.

Bioderma Photoderm SPF30 Napozó Spray

Bioderma Photoderm SPF30 Napozó Spray
2020. július 4.

4,5-est adnék neki egyelőre, leginkább az illatanyagtartalom miatt vonnék le tőle, bár engem nem irritál szerencsére. Olyan naptejet kerestem, ami spray-s, rendesen beszívódik, nem fogok fehér cseppeket izzadni, de valamennyire azért jó összetevőkkel rendelkezik. Én eddig a Sun Dance 30-as átlátszó nap spray-t használtam, amit szerettem, de kissé ragadt azért, olajos érzést hagyott maga után, plusz borzasztóak az összetevői. Árban egész jó volt, leárazva 5800 Ft-ért vettem. Kell neki idő, míg beszívódik, de nem hagy ragadós érzést legalább. A bronzosító hatás fontos szempont volt, mert alapból nagyon fehér bőröm van - erről nem tudok még beszámolni, egyelőre csak amolyan mindennapi naptejként használom munkába járáshoz, stb., de szerintem jól megleszek vele akkor is, ha majd több időt töltök a napon. Ápolja a bőröm, nem irritál, és meg kell hagyni, naaaaaagyon finom az illata, de tényleg nem lenne fontos Parfum-öt rakni egy naptejbe. Ettől függetlenül szerintem szuper. :)

Beauty Glam Hyaluronic Boost Serum

Beauty Glam Hyaluronic Boost Serum
2020. július 4.

UPDATE: Rájöttem, hogy az én bőröm hogyan szereti ezt a legjobban: egy adag krémet az ujjammal a tenyeremre teszek, és egyetlen (!) csepp elég a szérumból, összekeverem a két tenyeremmel, és gyorsan felteszem az arcomra. (Lehet, hogy ezelőtt túl sokat tettem belőle, azért szárított.) Így megmarad a mattító hatás, de nagyon szépen ápol is, puha lesz tőle az arcbőröm. Sokkal egységesebb, szebb bőrképem van, mióta ezt használom. Most 4,5-est adnék neki, de csak azért mert nincs viszonyítási alapom, ez az első szérumom.

Én 3,5-est adnék neki igazából. Kettős érzésem van vele kapcsolatban. Ami pozitívum, hogy egységesebbé, feszesebbé teszi a bőrömet, talán mattít is, de ezt félig-meddig betudom a negatívum részének, vagyis hogy engem szárít. Próbáltam vizesen, nedvesen, szárazon, krém fölé és alá is kenni, de határozottan szárít, nem olyan hámlasztóan, inkább csak nem puhítja a bőrömet, sőt. Pattanásokat nem okoz. Olajjal keverve radírozás után elhasználom estékre, de az biztos, hogy tovább keresem a kedvenc szérumomat hasonló árkategóriában.

Barnängen Oil Intense Shower Cream Krémtusfürdő

Barnängen Oil Intense Shower Cream Krémtusfürdő
2020. július 4.

Télen nagyon kiszáradt a bőröm, amire vettem egy Eucerin "mindenmentes" testápolót, de szerettem volna egy ápoló tusfürdőt is. Végül őt választottam a DM-ben, és nagyon örülök neki. :) Illatok közül ő lett a kedvencem, de szerintem ápolásra is jobb, mint a kék társa. Ezt használom kb. fél éve, és szerintem nem is fogom nagyon cserélgetni. Nagyon jó puha, szép tőle a bőröm, szerintem segített a helyreállításban - pedig a combomon kis, piros pöttyök is megjelentek ezelőtt, de azok is elmúltak, illetve a felkaromon lévő piros pöttyök is megszűntek. Az illata csodálatos. Virágos-púderes, nőies illata van. Nagyon szeretem, abszolút megéri az árát.

Orsay L'or De Say Sunshine EDT

Orsay L'or De Say Sunshine EDT
2020. július 4.

Azt hiszem, én leszek az első, aki leértékeli. Nem tudom, hogy valójában csak az én bőrömmel ennyire nem kompatibilis, vagy tényleg túl sok benne a tiaré, de sajnos rajtam régi Avonos rúzsminta szaggá alakult. Szobába is fújtam, ott kellemesebb volt. Egyébként a tiarét imádom, Monoi de Tahiti olajat sokszor használok, de nekem ebben sok, túl tömény, és szerintem nincs eléggé ellensúlyozva/kiegészítve. Akinek viszont jól megvannak a bőrével, annak egy jó kis nyári illat lehet. (Itt Krémmánián cseréltem el egyébként az Agent Provocateur Petale Noir-ra.)