biondi

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 22.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 22.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Agent Provocateur Petale Noir

Agent Provocateur Petale Noir
2020. július 4.

Ma cseréltem erre egy másik parfümömet itt Krémmánián. Leírás alapján azonnal megtetszett, imádom az orientális, fűszeres, virágos illatokat, és szerencsére nagyon összhangban vannak a bőrömmel. Ezzel sincs másként. :) Az első pillanatokban szerintem borzasztó, húsvéti locsolókölni szerű :D .. de kb. 10-15 perc után, mikor elillant a felesleg, csodálatos. Nem az a szúrós, zavaróan orrbadöfős fűszeresség van benne, inkább csak ad neki egy mélyebb árnyalatot, de közben a nőies, finom vonal is megvan benne, gondolom a rengeteg virágtól. :) Én a bőr- és dohánytartalmú illatokat egyébként is nagyon szeretem, van bennük egy nagyon különleges alaphang (a Chloé Nomade-ban ugyan ezek nincsenek, de ott is van egy nagyon kellemes, érdekes, nem mindennapi alapillat), de el tudom képzelni, hogy ezeknél nem mindenkivel működik a kémia, vagy csak nem illik az illetőhöz. Nekem nagyon tetszik ez az illat, és bár lehet, hogy inkább hűvösebb időben fogom használni, nyáresti sétára is el tudom képzelni, van benne elegancia. (Tartósságáról még nem tudok beszámolni.)

Dr. Konopka's Regeneráló Szemránckrém

Dr. Konopka's Regeneráló Szemránckrém
2020. június 27.

Jó kis krém. Illata szuper, állaga szuper. Jól hidratálja a szemkörnyékemet, gyorsan beszívódik, de a kamillás Dr. Konopka szemkörnyékápolója nekem annyival tetszett jobban, hogy az esetleges duzzadásokat is levitte nem csak reggelre, hanem akár napközben is kb. 1-2 óra alatt. Azért is adok ennek 4-est, mert az elején könnyezett tőle a szemem, nem tudom, melyik összetevőjétől, talán az alkoholtól, de szerencsére ez elmúlt. Ettől függetlenül én a kamillásra szavazok. :)

Dr. Konopka's Mélytisztító Arcradír Gyömbér és Zsálya Kivonattal

Dr. Konopka's Mélytisztító Arcradír Gyömbér és Zsálya Kivonattal
2020. június 27.

Még egy pozitív vélemény. Nagyon finoman radíroznak az apró szemcsék. (Eddig az Organic Shop gyömbéres-cseresznyését használtam, de annak elég durva szemcséi vannak, és nem olyan sok pici, mint ebben.) Nekem egyáltalán nem hagyott ragacsos érzést az arcomon, vízzel való leöblítés után sem, bár én mindig frottírtörölközővel törlöm át finoman az arcomat. Radírozás után táplálóbb dolgokat szoktam az arcomra tenni (és legtöbbször este csinálom), mint pl. jojobaolaj, kókuszolaj, valamilyen szérummal keverve (egyelőre a Beauty Glam hialuronosát használom, de ha nem olajjal keverem, abszolút szárít, nedvesen és szárazon felkenve is). Röviden: nagyon jó kis arcradír, frissítő érzést hagy maga után, tökéletesen megfelel. Egyébként is nagyon szeretem a Konopka termékeket. :)

Chanel Chance Eau Tendre EDP

Chanel Chance Eau Tendre EDP
2019. szeptember 22.

Itt vettem Krémmánián kifújósat, véletlenül - az utolsó pillanatokban olvastam el, hogy ez EDP, de egyáltalán nem bántam meg. :) Nekem sokkal finomabb, nőiesebb, kellemesebb, nincs benne az a fanyarság, ami nekem sok volt az EDT változatban. Tökéletes választás őszre.

Dr. Konopka's Tápláló Arckrém

Dr. Konopka's Tápláló Arckrém
2019. május 17.

A kedvenc arckrémem, sőt, nálam AZ arckrém. Semmi mást nem használnék (fényvédőn kívül) emellett. Télen kicsit kevés, ha a mattító, teafaolajos, agyagos Body Shop alapozót ráteszem, de ez nem a krém hibája, az alapozó valóban szárít. A Konopkák közül is ez a kedvenc, az illata és az állaga miatt is. Nagyon jól hidratál, egyáltalán nem okoz allergiás reakciót, pedig nagyon érzékeny bőröm van. Ha felkenem, nagyon zsíros, de hamar beszívódik, nem fénylik, és szépen el lehet rajta dolgozni az alapozót, és az Eucerin mattító arcra való napozó krémemmel is tökéletesen megvannak. Estére is ezt használom (vagy arcradírozás után jojobaolajat), és reggelre gyönyörű a bőröm. Elmúltak a pattanásaim is, ami nálam nagy szó, bár ez nem csak a krémek érdeme. A Bioderma Sensibio arctejjel (és rózsavízzel) szoktam reggel és este is tisztítani a bőrömet, majd vízzel lemosom, és utána rögtön ez, minél hamarabb zuhanyzás után. Imádom! :)

Spirit of Wild Roses EDP

Spirit of Wild Roses EDP
2019. március 5.

A kedvencem lett most tavasszal. A Chloe Nomade-ját használom alkalmakra, ezt pedig leginkább az ára és a tartóssága miatt hétköznapokra, de nagyon imádom. Tipp: Mugler Alienjével keverve egészen fantasztikus. :)

Essence Eyebrow Designer Szemöldökceruza

Essence Eyebrow Designer Szemöldökceruza
2019. január 31.

Szeretem, igazából csak ezt a fajtát használom. Nagyon szőke, szinte nem is látszik a szemöldököm, ráadásul csak vékonyra lehet formázni. Átszínezem vele kicsit a szemöldököm, picit átfésülöm a keféjével, hogy ne legyen túlságosan rajzolt hatása, és így tökéletes. A színe is pont jó.

Maybelline Instant Anti-Age The Eraser Alapozó

Maybelline Instant Anti-Age The Eraser Alapozó
2019. január 24.

Szerintem ez a legjobb korrektor. Nagyon jól fed, a sötét, lilás karikáimat nagyon jól eltakarja, pedig nagyon világos bőröm van. Alapozó fölé is szoktam használni nagyobb területen, pl. szem alatti háromszögben, orron, és/vagy homlokon, bár talán a kettő eltérő textúra miatt nem annyira szeretik egymást (The Body Shop Mattító alapozó), de meg lehet oldani, hogy azért jól nézzen ki. Önmagában is szoktam használni az arcomra, hidratáló fölé, vagy akár anélkül is. Nagyon szép bőrképet eredményez. Szemhéjra is használom, bepúderezem persze (Yves Rocher Flawless Skin nyom nélküli púder), de nagyon sokáig tart rajta a szemhéjfesték (mostanában szinte csak a Revolution New Trals 2. barackos-narancssárgás-pirosas színeit használom). Nagyon jól mutat rajta pirosító és highlighter is (Revolution Vivid Baked Highlighter, nekem a Golden Lights és a Peach Lights van meg, imádom). Maga a termék is elég tartós szerintem. Én a Light árnyalatot használom, ami tökéletes a bőröm színéhez. Szeretem a szivacsos applikátorát is, pont annyit lehet vele adagolni, amennyi kell. Abszolút az utolsó cseppet is ki lehet sajtolni belőle. Nekem nem okoz pattanásokat. Akciósan szoktam venni, nagyjából 2200 Ft-ért, ennyiért pláne bőven megéri.

Catrice Lip Treatment

Catrice Lip Treatment
2019. január 3.

Nagyon imádom. :) Estére felkenve puhítja a legjobban az ajkaimat, amin már a Carmex sem segített a hideg, szeles időben. Eszméletlenül puhák az ajkaim, végre nem cserepesek, nem jönnek le bőrdarabkák (fujfuj). Abszolút kényelmes érzés felkenve, enyhe, de kellemes illata van - bár én nem mondanám citrusosnak. A tégelyes kiszerelésért én megőrülök, de persze csak tiszta kézzel érdemes belenyúlni. Összegezve abszolút megérte, pedig sokat hezitáltam az itteni vélemények miatt, de mindenképp megéri!

Hugo Boss Boss The Scent For Her EDP

Hugo Boss Boss The Scent For Her EDP
2019. január 3.

Nagyon kellemes illat. Karácsonyra kerestem magamnak ajándékba parfümöt, ami nagyon sok időbe telt. A Notinóban végül az egyik eladófiú segített, mikor leírtam, milyen illatot szeretnék. Elsőre nagyon-nagyon tetszett, egy könnyed, nőies, beburkolózós illatot éreztem. Ahogy viszont elpárolgott egy kicsit, kiéreztem belőle az egyik virág illatát, ami viszont megtalálható egy Gucci parfümben, amit nagyon sokszor éreztem valakin, de nagyon nem szeretem (az illatot), mert olyan furcsa érzést kelt bennem. Sajnálom, mert mindennapi illatnak nagyon szívesen elhasználnám (a Chloe Nomade-ja megóvása érdekében :) ), érdekesnek találom az egészet, de így sajnos nem szeretném elhasználni, meg is találjátok az eladó parfümök között. :)