biondi

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 22.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 22.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Soins Arc és Sminklemosó Tej

Soins Arc és Sminklemosó Tej
2018. december 3.

Szerettem volna egy természetes összetevőkkel rendelkező sminklemosót, és végül rá esett a választásom. Első lemosásnál jól lehozta a sminket, de valahogy nem éreztem úgy, hogy eléggé tisztított volna. Az arcbőröm viszont puha maradt utána, nagyon kellemes érzés volt. Második használat után viszont iszonyatosan bevörösödött a bőröm foltokban, Bepanthennel kellett bekennem éjszakára, hogy elmúljon, de nagyon rossz volt, égett az egész. Nem tudom, hogy van-e benne valami olyan összetevő, ami irritálhatta a bőrömet, vagy a teafaolajos szappanos lemosással együtt nem bírta a bőröm, de eddig más sminklemosónál vagy micelláris víznél ezt még soha nem tapasztaltam. Ezek miatt egyelőre 3*, de még teszek egy próbát óvatosan.

Dr. Konopka's Nyugtató-Tápláló Arckrém

Dr. Konopka's Nyugtató-Tápláló Arckrém
2018. november 30.

Röviden: Elsőre zsírosnak tűnik, de mégis könnyű krém, mert nagyon jól beszívódik, egész nap matt, és az alapozót is nagyon jól megtartja. Nyárra szerintem tökéletes, de télre picit kevés, így szeretnék keresni alá valami erősebb hidratáló szérumot vagy esszenciát, esetleg egy másik Konopka arckrémet. Összességében imádom! :)

Hosszan: Nagyon sokáig kerestem tökéletes arckrémet télre, a kombinált bőrömre, amitől nem pattog ki, és nem érzékeny rá. Emellett én a The Body Shop Mattító, teafaolajos-agyagos alapozóját használom, ami kissé szárít hideg időben, de nagyon szépen leviszi a gyulladásokat, tökéletesen illeszkedik a bőrömhöz, így inkább ehhez alkalmazkodjon az arckrémem, mint fordítva. Szeretem ezt az arckrémet, mert az illata fenomenális (citromos-füves, természetes), ha smink nélkül használom, akár estére akár nappalra, nagyon szép bőrképet eredményez, nagyon puha és ápolt a bőröm, nem csillog, de egészségesnek néz ki, nagyon jól felszívódik. Az előbb említett alapozóval viszont túlságosan szárító a kombó, így vagy egy másik Konpka arckrémet, vagy egy szérumot/esszenciát fogok alátenni. Mellkasra és nyakra is tökéletes. Igazából ez az első, ennyire természetes arckrémem, így biztosan fogok még próbálgatni, de meg vagyok elégedve összességében a krémmel. :) (p.s. Ha valaki tud ajánlani valami jó kis - lehetőség szerint természetes alapú, akár vegán - szérumot vagy esszenciát erre a célra, az szóljon!)

Garnier Oil Beauty Olajjal Gazdagított Tápláló Testápoló

Garnier Oil Beauty Olajjal Gazdagított Tápláló Testápoló
2018. november 28.

Alapból rengeteget válogatok itt a krémmanián, mielőtt bármit is beszerzek, mert mindig a legjobbat szeretném kiválasztani. :D Most viszont a fűtésszezon szárító hatása miatt SOS kellett egy testápoló. Rossmannban megláttam akfciósan, és azonnal el is hoztam, mert a bőrradír változatát imádom, az illatát és a hatását is. Nagyon jól hidratál, szintúgy csodás az illata, és még a száraz foltjaimat is elmulasztotta, amit eddig csak a bőrgyógyász által felírt, kikevert kenőcsnek sikerült. Gyorsan felszívódik.

The Body Shop Matte Clay Alapozó

The Body Shop Matte Clay Alapozó
2018. november 28.

Nagyon szeretem ezt az alapozót, most már ezt használom minden nap, talán több, mint egy éve. Mattít, könnyű kézzel is eldolgozni, szerintem viszonylag építhető is. Nyáron csodaszer! Eucerin fényvédőt tettem alá(spf30), így egész nap tartott a matt és hidratált arcbőr. Nem fülledt be a bőröm, könnyű viselet. Most a hidegebb időben kezdtem érezni, hogy szárít, szóval jól alá kell hidratálni - ehhez még keresem a megfelelő krémet, most a Dr. Konopka's nyugtató-tápláló (zöld tégelyes) arckrémével próbálkozom. Azt hiszem, kezd helyreállni a kombinált bőröm egyensúlya. A pattanásaimat és mitesszereimet jól kezeli, segít levinni a gyulladásokat, bár én amúgyis kezelem a bőrömet a Manna teafaolajos szappanjával. Kombinált, zsíros, tisztátlan bőrre nagyon ajánlom, de kellő hidratálással. A színe (Railay Beach) tökéletesen illik az arcszínemhez, aminek külön örülök. :) Nekem kitart 3-4 hónapig, nagyon megéri az árát.

MakeUp Revolution Re-Loaded Palette - Newtrals 2

MakeUp Revolution Re-Loaded Palette - Newtrals 2
2018. november 28.

Imádom! Gyönyörűek a színei, abszolút kombinálhatóak, jól pigmentáltak. Nappali vagy egy erősebb, alkalmi sminkhez is tökéletes, mert jól építhető, rétegezhető. Notino-n 1700 Ft, összesen 2000 Ft-ot fizettem érte ( személyes átvétellel). Nagyon megéri! :)

Eucerin Sun Oil Control Napozó Krém-Gél Arcra SPF30+

Eucerin Sun Oil Control Napozó Krém-Gél Arcra SPF30+
2018. október 29.

Nagyon sokáig kerestem megfelelő fényvédőt, míg a véleményeitek alapján erre esett a választásom. Nagyon-nagyon szeretem, az eddigi legjobb, amit próbáltam. Nagyon bársonyos tőle a bőröm, egész nap matt maradt a legnagyobb melegben is. Az érzékeny arcbőrömet kellően hidratálta nyáron, nem okozott semmilyen bőrproblémát. Biztosan újra fogom venni.

(p.s.: Őszre viszont kicsit kevés, de majd próbálgatom különböző hidratálókkal.)

Yves Rocher Tündöklő Bőr Nappali Arcápoló

Yves Rocher Tündöklő Bőr Nappali Arcápoló
2016. december 30.

Én is mintát próbáltam ki először, egy újsághoz volt csomagolva. A kis minta elég volt nekem is egy hónapig, nagyon megszerettem, mert végre találtam egy olyan arcápolót, amit nem éreztem nehéznek, kevés is elég belőle a hidratáláshoz, nem fénylik tőle a zsíros bőröm sem, és könnyen beszívódik. Úgy döntöttem, hogy megveszem a "család" három tagját: a nappali és az éjszakai hidratálókrémet, valamint a golyós szemkörnyék-ápolót. A "rendes" arckrém (mármint nem a minta) viszont kicsit mégis másnak tűnt. Zsírosabbnak és nehezebbnek érzem a krémet, nem is szívódik be talán olyan könnyen. Viszont nagyon szép lesz tőle az egyébként nagyon halvány, szürkés arcbőröm sokkal szebb, puhább, és pattanásokat sem igazán okoz, valamint nem allergiás ár az érzékeny bőröm sem, ami ritka. Szeretem az illatát is. Most néha használom csak a teljes arcbőrre, leginkább csak az orcákra szoktam kenni, olyankor pedig a Body Shop E-vitaminos arcápolóját teszem a T-vonalba, így nagyon meg vagyok vele elégedve. Mindent összevetve (az árát is, bár én 50%-os kedvezménnyel vettem meg, most is le van akciózva) azért meg vagyok vele elégedve, négy csillagot adok neki - ha olyan lenne, mint a mintában volt, akkor megkapná az öt csillagot is.

Yves Rocher Tündöklő Tekintet Golyós Szemkörnyékápoló

Yves Rocher Tündöklő Tekintet Golyós Szemkörnyékápoló
2016. december 30.

Egy újsághoz volt csomagolva minta a nappali arcápolójából, és azt annyira megszerettem, hogy megvettem a "család" három tagját is: a nappali és az éjszakai hidratálót, valamint ezt a szemkörnyék-ápolót. Igaz, hogy 30 éves kor felett ajánlják, de 23 évesen én is úgy gondoltam, ahogy előttem blankasara is írta, hogy nem lehet elég korán kezdeni, illetve nekem már megjelentek a szememen a nem alvás és a nehezebb időszakok nyomai: szürkés-lilás hatalmas karikák, amik most már akkor sem múlnak el, ha kialszom magam, illetve apróbb és kicsit mélyebb ráncok a szemem alatt, illetve a szemhéjamon is. Nem próbáltam még másikat, így írom erről a véleményemet. A golyós megoldás nagyon tetszik, szerintem könnyen kezelhető, jobb, mint ha csak ujjal kellene a krémet szétkenni, és ha finoman nyomom, könnyen adagolható is. Nekem kicsit néha bepirosodik tőle a bőröm, de 5 perc alatt elmúlik, nem vagyok benne biztos, hogy ez érzékenység lenne. Éjszakára minden nap, reggel pedig néha használom, mondjuk egy héten négyszer. Frissebb tekintetem lesz tőle, talán halványabbak a ráncok is, de mindenesetre érzem, hogy szépen ápol, és puha a bőröm tőle, a színe is szebb. Kicsit több ránctalanítást vártam tőle, főleg az ára miatt, ezért adok négy csillagot, de ettől függetlenül most szeretem, és nem szeretnék még másikat kipróbálni.

The Body Shop Vitamin E Moisture Cream

The Body Shop Vitamin E Moisture Cream
2016. december 30.

Angliában vettem először ezt a krémet, és nem bántam meg. Finoman hidratál, pattanásokat nem okoz, talán egy-két mitesszert, de azt sem sokat. Gyorsan beszívódik, tényleg pillanatok alatt, és az illatát is nagyon szeretem. Nappalra és estére is jó, még alapozó alá is tökéletes, bár azért fénylik, de egyelőre ennél jobbat nem találtam erre a funkcióra, amit az arcbőröm is szeret. Én az Yves Rocher Tündöklő Bőr arckrém-családját használom rendszeresen emellett (arról is írtam véleményt), azt is nagyon szeretem, de mivel az sokkal zsírosabb (mivel ráncfeltöltő, és 30 év felettieknek ajánlott), így kellett egy könnyedebb is, és ez az arckrém erre megfelelő. Itthon is újra fogom venni szerintem, amint elfogy, de sokáig elég, kicsi is elég belőle egyszerre.

Carin Haircosmetics Color Intensivo

Carin Haircosmetics Color Intensivo
2016. augusztus 26.

Most először használtam ilyen terméket, de eddig nagyon bevált. Egyáltalán nem olyan a színe, mint a boltban a palettán, de így is nagyon szép. Én a 8.5-ös világos szőke mahagónit választottam, amitől egy narancsos beütésű világos vörös lett. Nagyon szép a színe, eddig csak ajánlani tudom, aztán meglátom, hosszú távon mennyire válik be.