bkati

Regisztráció dátuma: 2017. március 17.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2017. március 17.
Bőrprobléma: -

Purito Cica Clearing BB Cream

Purito Cica Clearing BB Cream
2021. július 22.

Bár vannak bőrhibáim, nem szeretem, nem szoktam magamat sminkelni; a célom csak annyi, hogy egy kicsit egységesítsem az arcbőröm. Ehhez pedig számomra ez a termék tökéletes! Világos bőrűként a #21-es Light Beige, vagy a #23-as Natural Beige színeket választom. Próbáltam korábban más ázsiai BB krémeket is, pl.: TonyMoly, It's Skin, Holika Holika, de nem jöttek be. Túl testesek voltak, és minden nem létező, vagy épp csak kialakulóban lévő ráncomat kiemelték,a meglévőkről nem is beszélve...szóval valahogy egyik sem volt az igazi. Ez a krém ellenben könnyed, alkalmazkodik a bőrszínemhez, s bár nem fed el minden hibát, de egységesít, és azt vettem észre, hogy nap végén is még azért valami fennmarad belőle (ez nálam azért csoda, mert főleg nyáron minden krémet leizzadok).
Plusz nem irritál, nem okoz pattanásokat, nincs erős illata, kellemes, természetes bőrfényt ad, és eddig a fényvédőim felé minden probléma nélkül fel tudtam kenni, nem morzsolódott.

Nekem ez 5*. :-)

Manna Luffás Bőrradír

Manna Luffás Bőrradír
2020. április 19.

A Manna termékek közül ez az egy, amit igazán szeretek (meg a teafaolaj). Hetente, két hetente egyszer ezzel zuhanyzom le. Finom az illata, felfrissít, és közben ápolja is a bőrömet, ami azért is jó, mert nem szeretek testápolót kenegetni magamra. Ez pedig ugyebár egyrészt radíroz, ugyanakkor ápol...pont ahogy a leírásban is szerepel fentebb. Szerintem teszi a dolgát, ezért részemről jár neki az 5 * :-)

Borotalco Invisible Stift

Borotalco Invisible Stift
2019. július 21.

Nagyon izzadós vagyok, ezt muszáj megjegyeznem az elején. Azt nem mondom, hogy egyáltalán semmit nem használt, de azért a munka nap vége felé, már átsejlettek a kellemetlen "illatok". Plusz nekem is nagyon irritálta a hónaljam, pontosabban körülötte teljesen kipirosodott, olykor már égett. Lehet egyéni érzékenység áll e mögött, de azt reméltem kicsit kíméletesebb lesz a bőrömhöz. Sajnálom, hogy így alakult, de kidobtam végül.

Bioderma Sensibio Gel Moussant Kíméletesen Tisztító Micellás Habzó Gél Érzékeny Bőrre

2019. május 12.

Nem mondom, hogy nem drágállom, de eddig ez a lemosó vált be a legjobban. Kombinált, hormonális aknéval tarkított, kicsit érzékeny, rosaceás bőrrel rendelkezem (igazi főnyeremény), ezért mostanában a "sensitive" termékeket keresem. Eddig ez az első olyan arctisztító, ami után nem húzódik a bőröm, ugyanakkor nem hagy semmilyen idegesítő réteget maga után. Előtte valamilyen olajos lemosót használok, majd jön ez. Igaz, nálam a "napi smink" a fényvédőből és bb krémből áll, de ezeket tökéletesen lehozza így két lépésben. Azt nem tudom, hogy ha elfogy újraveszem-e, lehet még próbálkozom más olcsóbb alternatívákkal, de attól még az 5 csillag részemről jár, hiszen teszi, amit tennie kell, és nem irritál :-)

Avon Luck Limitless For Her

Avon Luck Limitless For Her
2019. május 11.

Mikor kibontottam és először frissiben fújtam magamra, azt gondoltam, hogy na ezzel jól megjártam. Nagyon férfias volt az illata, és nagyon tartós. Aztán másodszorra már megszelídült, lecsendesedett. Most már nagyon megkedveltem. Kicsit még érzem a maszkulin vonalat benne, de ahogy lentebb is írták, kellemes, hideg és fás, és mégis érezni kicsit azt az édeskés anyaillatot. Nem feltűnő (legalábbis rajtam nem az, amit cseppet sem bánok), hétköznapra most tavasszal, illetve nyáron tökéletes. Már csak egy fél üvegem maradt belőle :-( Egy dolog miatt nem adok csak 5 csillagot neki - vagyis szívem szerint 4,5-et adnék - az pedig az, hogy rajtam nem tartós sajnos. A sima Luck parfüm tovább bírta, de ennek meg jobban tetszik az illata. Hah, ki érti ezt? :-)

Trend It Up Pure Perfection Lip Oil

Trend It Up Pure Perfection Lip Oil
2019. március 7.

Nekem a 030-as árnyalatban(?) van meg, de valójában olyan mint egy sima színtelen szájfény. Ahogy előttem is írták, az illata kellemes, viselni is az, mert egyáltalán nem ragad. Az ajkakat kellően hidratálja és nem érzem azt, amit egyes ajakápolóknál, hogy folyton újra kell kenni, mert valójában csak jobban kiszárítja a számat. Szerintem tökéletesen teljesíti azt, amire tervezték, ápol és ad egy visszafogott fényt az ajkaknak :-) Szóval 5-ös ;-)

Narüko Am+Pm 10 Peptides Bőrvédő Naptej SPF50

Narüko Am+Pm 10 Peptides Bőrvédő Naptej SPF50
2018. július 28.

A zöld teás színezett fényvédő mellé vettem meg ezt, gondolván, hogy majd a fiúk is használják a családból néha-néha. Hát, ők ugyan "nem élnek vele" :-P én örülök, hogy ezt a fényvédőt is beszereztem. Tartottam tőle, hogy nehéz lesz, meg zsírosít majd és az egész fejem csillog majd tőle. De nem így lett. Nagyon könnyed kis krém, felkenve semmi színe, ahogy előttem is írták "gyönyörű bőrfényt eredményez", ami nem egyenlő a diszkógömbbel. Hogy anti-aging tekintetében mennyire hat, azt nem tudom megmondani (majd pár év múlva talán látszani fog). Számomra a lényeg, hogy magas fényvédő faktorú, könnyed, szóval nyáron nyugodtan kenhetjük magunkra, kicsit még egységesíti is a bőrt, és nem pattogok ki tőle...nekem ennyi bőven elég :-)

Narüko Könnyed Színezett Fényvédő Teafaolajjal Problémás Bőrre SPF50

Narüko Könnyed Színezett Fényvédő Teafaolajjal Problémás Bőrre SPF50
2018. július 25.

Egyet értek az előttem szólóval :-) A teafaolaj segít féken tartani a patikat. Bár kombinált bőrűként engem egy picit szárít ott is, ahol nem kellene, de nem vészes. Azokon a napokon, illetve amikor az izzasztó melegtől kicsit kirügyezik az arcom, ezt a fényvédőt használom. (Máskor pedig szintén Narükót, az Am+Pm 10-est)

Balea Hornhaut-Entfernersocken Feel Well

Balea Hornhaut-Entfernersocken Feel Well
2018. július 25.

Egyszer már tettem egy próbát ilyen bőrhámlasztó zoknival, az az égvilágon semmit nem csinált a lábfejemmel. Ez a Baleás verzió viszont annál többet! 2-3 nap után kezdett el hámlania bőröm, és nagyjából egy hétig tartott. Szóval azt nem mondom, hogy hatástalan. Viszont ahol nagyon kemény a bőröm (nagy lábujj oldala, a sarkakon), ott azért ez csak kicsit segít...bár lehet, hogy arra nem is az egyszeri hámlasztás a megoldás, hanem a folyamatos ápolás. Összességében azért jó véleménnyel vagyok a termékről, sok "cuccot" leszedett :-P , csak egy kis idő kellett hozzá.

Avon Summer White Sunset EDT

Avon Summer White Sunset EDT
2018. július 16.

A másik kedvenc Avonos nyári illatom! Idén fedeztem csak fel, de jobb később, mint soha. :-) Hajra, ruhára fújva, sokáig tart az illata, amiről nekem egyértelműen a nyár jut eszembe...virágos rét, vagy aranyló búzamező, és a gyermekkor, meg a szappanbuborékok :-D . Kellemes illat, édeskés, de nem cukros, ragacsos, nem nehéz.