bogarka

Regisztráció dátuma: 2011. július 13.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2011. július 13.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Gyógyszertári C-Vitamin Por (Aszkorbinsav)

Gyógyszertári C-Vitamin Por (Aszkorbinsav)
2020. április 8.

Többek között megpróbáltam ezt is a rutinomba passzintani. Csak úgy sikerült, hogy van egy reggeli szakasz délután 4ig, majd egy délutáni szakasz ahol az épp esedékes pakolás/lemosandó hámlasztó kerül fel vagy pedig a vízben oldott c vitamin. Voltak drága c vitaminos szérumaim, azt hittem az majd jobb lesz. Önmagukban sem a bőrömön nem segített egyik különösebben, meg hamar meg is romlottak, és még a macera a hűtőben tartással...És itt van ez az olcsó por, önmagávan ez sem csodaszer, de a rutin részeként szebb bőrképet csinál, "filter hatású" pedig még csak egy hete használom. Ez így jó és olcsó :)

Bourjois 123 Perfect CC Cream

Bourjois 123 Perfect CC Cream
2020. április 4.

Hurrá, az egyik vezető összetevő " az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy ösztrogén jellegű hatása lehet (különösen gyermekekben és terhes nőkben), és hogy elősegítheti a bőrben a káros szabad gyökök képződését" Ergo a hormonális okokból problémás bőröm elfedem valamivel, ami látszólag működőképes, egészen jól fed, szép bőrképet ad, közben meg hazavágja a hormonrendszerem szépen, alattomosan. Egylbként picit sötét a bőrömre, de picit fényvédős, természetes finisű, nem is fed rosszul egységes bőrképet. ad. Tudom, tudom manapság minden veszélyes, de sok kicsi sokra megy. Ebből bizony kuka lesz. Soha többet. Ettől a márkától én többet várnék összetevők terén. Nagyon sajnálom :( A bourjoisok általában sárgás tónusúak, ezért tetszenek, de a bio detox vonaluk megszűnése óta nem találom náluk az igazit :(

( off: btw elegem van belőle, hogy van ami fungal safe, de nem tartalmaz ilyen szempontból biztonságos összetevőket, vagy a színárnyalat nem passzol, vagy borzalmasan fed, vagy szimplán brutál komedogén. Kirohanás vége. )

Adrienne Feller Hungarian Spring Arcpermet

Adrienne Feller Hungarian Spring Arcpermet
2020. április 4.

Én leszek a mumus. Kicsit marketing-szemfényvesztésnek érzem ami emögött van. Elhasználtam, de borzasztó gyorsan fogyott, még a legolcsóbb 100 forintos boltban vett kis fújókának is sokkal jobb a porlasztóképessége, mint ennek a flakonnak. Ami azért egy ilyen drága terméknél valljuk be, röhej. ( aki teheti igen, töltse át a 100forintos boltban vett kis fújókásba, sokkal gazdaságosabb úgy!) A másik, hogy az ég világos semmit nem csinál, nagyon kellemes, és jó a krémet rákenni, de ennyi. Én máshonnan rendeltem háromféle virágvizet, töredék áron, és teljesen jó, a mai napig azt használom reggel a g&g hialuronsavval rámasszírozva. Szerintem túl van árazva, meg mostmár celebek reklámozzák, gondolom ez is benne van az árban. Nagyon akartam szeretni, és hinni benne, és tudom hosszú távon térül meg, de nem ért sajnos annyit, amennyiért vettem, ha összevetem más termékekkel, szerintem csak a virágvíz nagyon borsos. A hungarian spring hidratálókrémmel használtam, amit végül elajándékoztam anyukámnak, sajnos az sem vált be annyira. Persze, van amivel még kacérkodom tőlük, de ez egyelőre csalódást okozott nekem, sajnálom. Az illata, érzete kellemes, de önmagában annyira nem hatékony, inkább egy kellemes élmény, de ennyi. Az is lehet hogy a teljesw metódust kéne próbálgatni, és mindent erre cserélni, még talán azt tudom elképzelni, hogy úgy működhet. ( nekem kb 1,5 hónapig tartott napi 1 reggeli használattal) Pedig én aztán nagy krémmániás vagyok, a rengeteg pénzt képes vagyok kozmetikusmra kiadni, de ez számomra nem optimális hatás-ár-érték arányban.

Catrice HD Liquid Coverage Alapozó

Catrice HD Liquid Coverage Alapozó
2020. április 4.

Télen nagyon kifehéredem, az összes alapozóm elüt a bőrömtől (nagyon világos,sápadt, de sárgás alaptónus, piros bőrhibák, enyhe bőrpír) Ráfanyalodtam erre, mert ez elég világos, bár rózsaszínes...de ez üt el a legkevésbé. Ennyit a pozitívunokról, illetve hogy elhasználhatatlan mennyiség lakozik az üvegcsében.

Negatívumok: szinte csak az van neki. Poros, púderes textúrájú, beleül az összes pici ráncba, és mindent, de mindent összefog, csúszkál, nem marad a helyén (papírzsepi orrfújásnál durván, telefon,kabát nyaka, a kezem, ha megfogom az arcom stb...a körömágyam is megfogja, ha kézzel viszem fel, és sikálni kell hogy lejöjjön.Sőt, ha nem mosom le a kezemről jól,a fekete táskám és az autó belső kapaszkodóján is vélek felfedezni gyanús nyomokat-fúj) Ez a púderes réteg szinte levakarhatatlan, plusz kiemeli a hámlós részeket, a pici pihéket az arcon. A színe szürkésre oxidálódik a malacszín mellett, és hagy egy vékony, fakó réteget a bőrön. (010-es)Borzalmas. Vastag réteget hagy, vakolatszerű, ha meg keveset visz fel az ember lánya, csak pár cseppet, konkrétan semmit nem fed, csak "poroz". Nem lehet rétegezni, kopik,de körben csúszós,zsíros....egyszóval nem jó. ( Eltúlozva olyan mint a babaolaj hintőpor kombó) Szerintem a pórusaimat is eltömi. Szóval igazából kínlódás használni, viselni. Ha nincs más, a semmitől több, de ennyi. Ja a pipettarol fröcsög-csöpög a cucc nindenfelé, ha meg kevés, hozzá kell érni ujjal, ami megint csak nem higienikus.

Többen írták előttem, hogy 30 felett felejtős, illetve vízhiányos, de kombinált bőrnek sem barátja.

update: na megvettem, mert olcsó, és mert rákaptam próba szerencse alapon a "fungal safe" termékekre, ez azon kevés alapozók egyike ami ebben a közben ajánlott. Plusz volt elég világos szín. Igen ám, de ez rózsásra oxinálódik, nem sárgásra, nekem pedig a ritkább sárgás, meleg tónusú, de közben baromira sápadt a bőröm. Onnan tudom, hogy valami nagyon nem oké, mikor egész rendben volt az arcom aknéilag, a főnök mindenkinek osztott ajándék mintákat. Találjátok ki én mit kaptam tőle? Míg mások sampont vagy testápolót én alapozó mintákat kaptam. Bizony ám. Áh, nem, nem, továbbra sem fog menni, hiába olcsó, hiába fungal safe. Amúgy tele van szilikonnal és talc is elég elég előkelő listán van. Nem is tudom mit vártam. Poros, rózsaszínes, de sápaszt, és a vörös aknékat nem fedi eléggé. Totál reménytelen az én bőrömre. Ok, pattanást önmagában nem okoz. De mint alapozó, eléggé bukta. Amúgy csak nekem emeli ki az összes mikropihét az arcomon? Másnak iylen nincs? Döbbenet, hogy ez valakinek beválik.

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%
2020. április 4.

Most épp ezt imádom. A niacide szérumjával együtt használom, estére többet, nap közben kevesebbet. Szebb bőrkép, kiváló sminkalap, nincs zsírosdás, kevesebb mitesszel, hamarabb múló aknék. Nekem egyelőre bevált. Nem hidratál túlságosan, olyan púderes, de nem rossz. Árban meg egyenesen tökéletes, egy vacak kommersz, parfümben úszó, agyoncsípős, komedogén zsírtégely ára :) (sem)

update: anno leszoktam róla, mert kukacosodott és így nem tudtam alapozni rá, meg mert valahogy nem éreztem hatékonynak, a pattanások ugyan úgy jöttek mellette. Most valahogy újra felfedeztem, és igen, b-bomb-ra felkenve, éjjelre, másnap reggelre gyönyörű bőrt csinál. Kezdenek halványodni a pattanások utáni foltok. Szóval nem rossz. Nem tűnik úgy, mintha hidratálna, de ébredés után ennek a két terméknek köszönhetően egy sokal puhább bőr fogad. Nagyon olcsó, remélem a beszerzése nem lesz túl macerás ez után sem. Gyorsan fogy, sűrű, így nehéz eloszlatni, de olcsó és van kézzel fogható hatása, plusz imádom, hogy nincs agyon illatosítva, mert szerintem az nem normális 1-1 kozmetikumnál. Nem rossz kis gél krém, bár az összetevők hát-hát, nem tudom hosszú távon fogom e merni használni, de egyelőre most kenegetem serényen.

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb
2020. április 4.

Na ez igen!! Végre valami, ami kellemes bőrérzetet ad, nincsen benne túl káros összetevő, parfüm, miegymás, és tényleg segít a bőrkép egységesítésében. Az ára mesés, az hogy magyar termék különösképp. Kérlek, kérlek, sose hagyjátok abba! Jó cucc :) A pattanások után megmaradt piros foltjaimat már az első használat után jelentősen csökkentette, és a bőrképem sokkal szebb lett reggelre. Nem ragad, nem túl híg, nem túl olajos. Pont jó! Engem nem zavar hogy nincs agyonillatosítva. Sőt.Nagyon imádom!

The Ordinary EUK 134 0.1%

The Ordinary EUK 134 0.1%
2020. április 4.

Mániám a minimál, és minél kevésbé ártalmas összetevőlista, ez ilyen. Szeretném hinni, hogy tesz valamit, de tartok tőle hogy ehhez még 5-10 év kell, hogy megmondhassam. Nincsen semmiféle instant hatása, utálom hogy semmiféle savas rutinba nem passzintható bele, szóval kész kínlódás. Ráadásul nekem tényleg fél órán át diszkomfortérzetem van, miután felkentem, szóval rohanós reggeleken nem annyira oké, olyankor se én se más ne érjen az arcomhoz, mert minden elmászik róla, konkrétan cseppekben áll rajta a cucc. De valamiért mégis szeretném hinni, hogy működik, és olyan tetszetős amiket írnak róla, hogy megtartom, és reménykedem. Iknább nap közben használom, a fényvédő turbózó hatása miatt, és mert éjjel csak beletörölném a párnába, na meg akkor hámlasztok/ vagy más oylan terméket használok, amivel ez összeveszik. Macerás, szóval nagyon remélem, hogy megéri a bizalom. (nem zsírosít, pattanást nem okoz)

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Light

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Light
2020. április 4.

Nem rossz, nem rossz, de simán tudnám mellőzni a rutinomból. Egyelőre megtartom, újravettem, mert egyszerű összetevős, nem komplikált termék, amit néha jól esik nedves bőrbe masszírozni, de nem lesz szebb sem az alapozás, de reggelre tőle önmagában a bőr, rakosgattam ide-oda. Mondjuk szerencsére az alapozást nem is akadályozza, ez jó! Lehet rá sminkelni. Olyan nagy hatása nincsen, inkább kiegészítésnek gondolom, ha valamit itthon kéne hagynom, mondjuk egy hosszú utazásnál ( höhö, karantén idején írok, éhes disznó makkal álmodik alapon ) tuti ezért nem szomorkodnék.

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2020. április 4.

Ár érték arányban szuper hámlasztó. Imádom az illatát, a színét, az állagát. Jó hogy látni a színe miatt, hogy mennyire kell eloszlatni. Az igazság az, hogy mivel érzékeny és olykor sebes, pattis a bőröm, féltem hogy nagyon marni fogja. Előtte 1 hónappal elkezdtem ( újrakezdtem) a G&G Cheer up-ját felváltva a Paula's 8%-os AHA géljével felváltva. Ezek után meg sem kottyant neki ez a cucc, aminek nagyon örülök. Kicsit talán bizserget. Eddig 4szer használtam, betartom a hatóidőt, a heti kétszeri használatot, de sajnos csodát nem művelt az akne utáni piros foltjaimmal :( Alapozni sokkal de sokkal egységesebben lehet a bőröm,re ami már önmagában leőny, és mintha elkezdtek volna felvelé vándorolni mély csúnyaságok, de ennyi. A pattanások egyelőre jönnek, ha jönniük kell, és hát a bőröm teli van piros foltokkal egyelőre, azt hittem látványosabban el fog tűnni a hámlasztózástól. Mégis, nekem eddig leginkább ezek a termékek váltak be, aztán hosszabb távon meglátjuk. Ami tény, hogy nagyon nagy hidratálni kell, különben utána feszül, húzódik a bőröm, szóval azt nem szabad kihagyni. Nem rossz, nem rossz, szerintem újravevős, de azért ez sem csodaszer. Enyébb esetekben szerintem tökéletes megoldás. :)

update: nem tudom hova tegyem. Sajnos nekem a patti utáni foltjaimon ,és a gyulladásokon se sokat halványított, ebből a szempontból nem csodatermék. Könnyű vele túlhámlasztani, felváltva használtam más termékekkel, de csökkentettem mindegyik használatát. Hát, nem is tudom. Egy átlagos bőrre szerintem jó lehet, a nagyon problémásra meg hát ( sarcasm on: minő meglepetés, sokadjára ) ez sem csodaszer. Hámlasztó, ami teszi a dolgát, ha ésszel használják.,se több se kevesebb. Sajnos nem csökkent se a mitesszerek se a pattanások száma, amit nem is értek, mert másoknál ezt olvasom.

The Ordinary 100% Plant-Derived Squalane

The Ordinary 100% Plant-Derived Squalane
2020. április 4.

Minimál összetevős, minimál rutinra törekszem, nem vagyok híve a nagy rétegezésnek, viszont a problémásabb bőröm miatt nem tehetem meg, hogy elhanyagolom, nem próbálom kicsit javítani az állagát. Felnőttkori akne, vízhiány, érzékenység, mostmár még a bőröregedésre is figyelnem kell. Ez a termék megfogott, mert nem táplálja a gomba indikálta aknét, és minimál összetevős, nem túl komplex. Azt vettem észre, hogy semmivel sem működik együtt, és csak úgy jó, ha otthonra, vagy éjjelre használom az állaga miatt.( max egy cseppet tudok egész arcra elképzelni nappalra, télen ) Bőrtisztítás, aztán virágvizes permet és arra masszírozom be alaposan. Úgy tök jó, nem húzódik a bőröm. De alatta eddig sem a hialuron sav, sem az EUK 134 nem ment, akkor nem érzem hogy beszívódna. Így is hagy egy zsíros filmréteget, de az itthonra, vagy éjjelre nem zavar. Egyébként a legjobb hajvégálpoló és balzsam helyettesítő is egyben. Nagyon gazdaságos. Lush sampon korongozás után a vizes hajon oszlatok el pár cseppet és pihepuha lesz a száraz szőke hajam. Imádom. Teljesen nem issza be a bőr, ez sajnos tény, de kiegészítésnek remek termék, azonnal megszünteti a húzódó bőr érzését, egy agyagos vagy savas pakolás után. Pattanásokat, mitesszert viszont egyáltalán nem okoz, mondom ezt úgy hogy én tényleg sokféle krémtől és olajtól tapasztaltam már ezt. Fura, mert nehéz olajnak tűnik, de viselni sem olyan mint pl egy mandulaolajat, vagy kókuszolajat, nem olyan nehéz, hanem úgy érzem könnyű marad mellette a bőröm....nem tudom jobban megfogalmazni. De kellemesebb érzés viselni. Alá érdemes tényleg virágvizet fújni, vagy ásványvizes permetet és a nedves bőrbe masszírozni. Ja, azt hiszem primerként is el tudom képzelni, bizonyos alapozók alá, bizonyos bőrökhöz ( akinek száraz, pikkelyes, húzódó, de aknéra hajlamos, talán ez segíthet rásminkelni, de ez tényleg egyedi )

Tapasztalat pár hét múlva: sajnos tapasztaltam, amit sokan mások. Konkrétan ÁLL a bőrömön. A felét a párna issza be. A bőröm reggel lemosva pont ugyan olyan száraz, mint előtte, és húzódik. Szépen lassan dee biztosan kiszorul a rutinomból, mert egyetlen módon lehet ezt megelőzni, brutál nedves, átgőzölt bőrbe kell belemasszírozni pár cseppet. A hajamra kiváltja a balzsamot, ez viszont szuper, de mint arcápoló, nem sokra megyek vele. -1 csillag