bongi

Regisztráció dátuma: 2017. január 26.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2017. január 26.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Yadah Oh My Sun Protection Tone Up Base SPF50+ / PA++++

Yadah Oh My Sun Protection Tone Up Base SPF50+ / PA++++
2022. június 21.

Ha nem lenne ennyire levendulás, az 5 csillagot is megadnám. Nem tudom, hogy a levendula miatt vagy valamelyik másik összetevő miatt, de engem is egy kicsit csipked közvetlenül felkenés után. Meg az illata is túl erős, meglennék nélküle. Viszont szép a bőröm a használata mellett és sokáig mattítja az amúgy nagyon zsíros bőrömet. Világos bőrre ajánlom, azért az nem igaz, hogy a megfelelő mennyiség felvitele után nem hagy fehér réteget. Először mikor megvettem 5000 ft körül volt az ára, sajna már jóval drágább.

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 SPF50

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 SPF50
2022. május 12.

Lézeres arckezelés után használtam, mert ezt ajánlották. Alig bírtam pár napot használni, mert még úgy is irritálja a szememet, hogy nagy ívben elkerülöm a szemkörnyéket. Csak ugye a fényvédőnek úgy nem sok értelme van, ha a fél arcomra nem kenhetem, főleg, hogy pont a szemkörnyékem szokott bepigmentálódni a naptól. A fényvédő nélküli verzióját gond nélkül tudtam használni kezelés utáni regeneráláshoz, de ezt nem. Elhasználom testre.

Balea Beauty Expert Liquid Peeling 2% BHA

Balea Beauty Expert Liquid Peeling 2% BHA
2022. május 6.

Nem ideális reggeli használatra, mert tényleg kicsit olajos és még beszívódás után is hagy egy kis tapadós, ragacsos réteget, amit én nem igazán szeretek. Viszont én úgy vettem észre, hogy teszi a dolgát, hozza azt a hatást, amit elvárok egy BHA hámlasztótól. Szerintem az ár-érték arányt tekintve jó termék, én nem bánom, hogy megvettem. Az biztos, hogy nem olyan jó, mint a kedvenc PC hámlasztóm, de annak töredékébe kerül, úgyhogy nem is várhatom el, hogy
olyan legyen.

Paula's Choice RESIST Intensive Wrinkle-Repair Retinol Serum

Paula's Choice RESIST Intensive Wrinkle-Repair Retinol Serum
2022. január 9.

Engem nem nyűgözött le az a szérum, de mondjuk nem is az én bőrtípusomra való igazán. Sűrű, olajos érzetű és olyan, mintha nem szívódna be, elég sokáig ott fénylik az arcomon. Hidratálókrémet nem is használok utána, mert az nekem már sok lenne. Ha ezt használom este, reggel szép ugyan a bőröm, kisimult és egységes színű, viszont nagyon zsíros. Plusz pont, hogy nem irritál egyáltalán, így használhatom szemkörnyékápolóként.

Paula's Choice Resist Perfectly Balanced Foaming Cleanser

Paula's Choice Resist Perfectly Balanced Foaming Cleanser
2022. január 9.

Két deluxe kiszerelést használtam el, semmi rosszat nem tudok elmondani róla. Nekem a Clear és a Defense lemosók a kedvenceim a PC-től, így inkább azokat váltogatom. Ez a világoskék Resist jól tisztít, kellemes az állaga, nem szárít, de nem volt utána olyan ragyogó a bőröm, mint a másik kettő után.

The Inkey List Retinol Eye Cream

The Inkey List Retinol Eye Cream
2021. december 30.

Teljesen meg vagyok elégedve vele, én drágább szemkörnyékápolókat nem is szoktam venni és szerintem nincs is miért. Szinte mindent használok szemkörnyékre is, amit az arcomra kenek, így ezt a krémet is csak azért vettem, mert a szemkörnyékem egy kicsit testesebb krémet is megbír, sőt, igényel. Jól hidratál, nem irritál, egyelőre 2 hét használat után ennyit lárok. Hogy mennyire van ránctalanító hatása, az nyilván folyamatos és hosszútávú használat után tudnám megmondani. Ez más a sokadik Inkey Listes termékem, úgyhogy megelőlegezem a bizalmat.

IPL-Bőrkezelés

IPL-Bőrkezelés
2021. december 16.

2021 november: A leírás alapján mintha nekem találták volna ki: időnkét pattanásaim vannak még 31 évesen is (habár ezt a problémát már kencékkel is elég jól kordában tudom tartani), van néhány kisebb hajszálér is az orrom körül, zsíros a bőröm és természetesen vannak kis hegeim, tág pórusaim és néhány pigmentfoltom, amit a néhány évvel ezelőtti fraxel lézeres kezelésnek köszönhetek. Utánanéztem, hogy milyen kezelésekkel lehetne kicsit javítani a bőröm állapotán és egyelőre erre esett a választásom. Két kezelésen vagyok túl, ami összesen 40 000 ft-ba került (teljes arc). Amit eddig látok, az az, hogy néhány kisebb hajszálér eltűnt, picit világosabb lett a bőröm, eltűnt az orrom körüli (enyhe) pirosság és talán kevesebb pattanás jön ki. Összességében szerintem ez még kevés, a pigmentfoltjaimmal semmi sem történt, a faggyútermelés nem csökkent, és a hegeken sem látok semmi változást. Néhány kisebb ráncom van, ezek sem változtak. Még egy kezelést be fogok vállalni, mert azt olvastam, hogy kb. 3 kell, hogy igazán hatásos legyen. Majd a harmadik kezelés után meglátom, hogy jár még egy csillag, vagy nem.

2021 december: Végül nem 3 hanem 4 kezelést csináltam összesen. Egységesebb a bőrszínem. Aki pigmentfoltok vagy hajszálerek miatt választja ezt a kezelést, annak ajánlom. De ezen kívűl más hatást nem tapasztaltam és igazából ezek voltak a legkisebb gondjaim, nem ezekért szántam rá magam a kezelésre.

Ilcsi Fekete Szappan

Ilcsi Fekete Szappan
2021. december 4.

Próbacsomagban jutottam hozzám, szerecsére nem a nagy kiszerelést vettem meg, mert mint kiderült, nekem egyáltalán nem jön be. Büdös és szárítja a bőrömet. A zsírosságot nem csökkenti, de cserébe elkezd hámlani tőle a bőröm. Van néhány Ilcsi termék, amit szeretek és rendszeresen használok, de ez a lemosó nagyon nem jött be.

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant
2021. december 4.

Még soha nem volt ilyen drága hámlasztóm, aztán mikor elfogyott az, amit korábban használtam, és erre volt 20% kedvezmény, rászántam magam a vásárlásra. Eleinte nagyon nem jött be, mert a korábbi hámlasztóimtól eltérően hagyott egy fényes, zsíros réteget a bőrömön, ami nagyon zavart. Kicsit meg is bántam, hogy megvettem, de úgy voltam vele, hogy ha már annyi pénzt adtam érte, elhasználom, ha törik, ha szakad. Idővel megszerettem, főleg, hogy kezdtem látni a hatását. A pattanásaimmal nem bánik el (de arra már vannak jól bevált kencéim), viszont sokkal simább a bőröm, mióta használom, és sokkal kevesebb a mitteszerem. A pórusaim is sokkal szebbek, kevésbé kráteresek. G&G Smooth Out és Calm down hámlasztókkal felváltva használom, így sokáig elég. Féléve megvan és kb. kétharmada fogyott el eddig, heti 3-4 használat mellett.

Helia-D Cell Concept Hidratáló Szérum Normál/Kombinált Bőrre 35+

Helia-D Cell Concept Hidratáló Szérum Normál/Kombinált Bőrre 35+
2021. december 3.
(!)

Én is tesztelésre kaptam a terméket. Kellemes az állaga, jól hidratál. Nekem önmagában nem elég, de amúgy is szoktam 1-2 szérumot + hidratálót használni egyszerre, nem várok csak egy terméktől megváltást. Engem személy szerint zavar az illata, lehetne sokkal visszafogottabb, ha már tesznek bele parfümöt, lehetne feleennyit. Mindenképp mellette szól, hogy baráti az ára és könnyen beszerezhető. Elhasználom, de megvenni valószínűleg nem fogom, mert a jelenlegi kedvenc Inkey List-es hidratáló szérumomat nem übereli.