boszilvi

Regisztráció dátuma: 2015. október 5.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2015. október 5.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Caosept Kéz- és Bőrfertőtlenítő Gél

Caosept Kéz- és Bőrfertőtlenítő Gél
2018. november 25.
(!)

Én is tesztelésre kaptam hibiszkuszos és gránátalma-áfonya illatban. Tetszik az illata és főleg, hogy utána nem ragad a kezem. Alkohol tartalma miatt kezdetben kicsit cefre szagú, de pár pillanat után az elillan, és csak a kellemes illata marad meg.
A csomagolása viszont valóban nem a legjobb. Sajnos a 3-4. használat után konkrétan a kezemben marad a teteje.
Úgy gondolom, hogy bár picit drágább, mint a drogériák saját márkás (akciós) kézfertőtlenítői, jobb minősége miatt mégis ezt fogom venni.

Carmex Original Stift SPF15

Carmex Original Stift SPF15
2017. július 31.

Tavaly télen kezdtem el használni. Én is, mint itt sokan, már szinte mindent kipróbáltam, hiába. Aztán elhatároztam, hogy itt az ideje, hogy kipróbáljam a Carmex-et. Hát igen, a csomagolása nem túl bizalomgerjesztő, de ezen túlléptem, amúgy is csak este használom, mivel ezt nem kell 10 percenként kenegetni. Az íze? Na, ezzel azért megszenvedtem. Volt, hogy le kellett törölnöm, mert hányingerem lett tőle. Magam sem értem miért, de néha-néha felfordul tőle a gyomrom. Nekem előny, hogy hidegben nem tudom használni, mert lefagyasztja a szám. Így nem tűnik el, ugyanis a kabátzsebemből a szájkrémek mindig lelépnek a papírzsepikkel együtt. Mikor kellene egyik sincs nálam. :)
Nem elhanyagolható a herpeszre gyakorolt hatása sem. Mikor rendszeresen használom (télen), akkor szerencsére nincs herpeszem, pedig havonta-kéthavonta biztos szenvedtem tőle. Nyáron nem kenem napi szinten, így szaladhattam a patikába Zovirax-ért.
Ebben a szellemben megéri az eredeti árát is, de azért inkább akcióban veszem.

Catrice Liquid Camouflage Korrektor

Catrice Liquid Camouflage Korrektor
2017. március 8.

2016.01.16.
Kb. 1 hónapig jártam utána, mire meg tudtam kaparintani. Először a 10-es (világosabb) árnyalatot sikerült megvennem, ami sajnos nekem túl világos lett. Újabb 2 hét hajtóvadászat után a 20-as boldog gazdája lettem. Karikákat, pattikat szépen eltünteti. Gyakran csak vékonyan, magában használom, bb vagy alapozó nélkül.
2017.03.08.
Ritkán sminkelem magam, ezért a dolgaim vagy tovább adom vagy leginkább a kukában végzik. Időnként szanálok, bár romlásnak semmi jele, kidobálom a rég(ebb)i darabokat. Na ez most nem így történt. Hosszú idő óta az 1. sminkcucc, ami elfogyott. A téli fakó bőrömre elkenegettem a 10-es árnyalatot, most a 20-as vége felé járok. (Közben, nem sok sikerrel, kipróbáltam más korrektort is.) Gondoltam, ha már egyszer bevált, akkor ezt újra kellene venni, ami tegnap sikerült is. Aztán otthon alább is hagyott a lelkesedésem. Más a színe. Sokkal világosabb. Nem tudom még, hogy el tudom-e majd használni, de, ha már ilyen népszerű termék, akkor lehetne több árnyalat is.

Paco Rabanne Ultraviolet EDP

Paco Rabanne Ultraviolet EDP
2017. január 6.

Itt vettem egy fújóssal, de beleszerettem, meg kellett rendelnem nagyban is. Nem ismertem korábban, a helyi parfümériákban sem találtam, de olvastam a véleményeket, és irulok-pirulok, de kellett, mert lila. :) Nem a végzet asszonya illat, az biztos, de különleges. Szerintem bárhol, bármikor használható, mert sem nem sok, sem nem kevés. Farmer-tornacipővel vagy kiskosztüm-körömcipővel egyaránt viselhető. Számomra nőies, pozitív, vidám, könnyed, optimista illat, pont olyan, ami feldobja a szürke munkanapokat. Rendkívül jól összerakták, mert édes-de nem fojtogató, virágos-mégsem nyanyás (bár én azt is szeretem), fűszeres-mégis csajos.
Biztos gyári hiba, de azt vettem észre, hogy szeretem a '90-es évek illatait. Nem válogatás nélkül mindegyiket, de több kedvencem is megboldogult tinikoromból való. Ez is e kor egyik jól sikerült darabja.
Azon ritka illatok egyike, amit Férjecském is szeret rajtam, de, ha el akarom csábítani, akkor nem ő a tuti befutó. Arra ott az Angel. :)

La Roche-Posay Effaclar Duo [+]

La Roche-Posay Effaclar Duo [+]
2016. szeptember 14.

Én bőrgyógyásztól kaptam. És itt jön a döbbenet. Nem magán orvosnál voltam, hanem sima szakrendelésen. Anyajegyeimet szoktam átnézetni, akkor kérdeztem meg a doktornőt, milyen krémet használjak az arcomra. Kaptam pár (tasakos) termékmintát és ezt teljes (!) kiszerelésben. (Most már értem, hogy miért kerül ennyibe, ha meg akarnám venni. Valakinek azt is ki kell fizetni, amit elosztogatnak.)
Maga a krém nekem sajnos semmilyen körülmények között nem működött. Télen a száraz bőröm csípte, szárította, gondoltam, elteszem, nyáron jó lesz. Akkor meg zsíros volt, csillogtam, mint a diszkógömb. Hidratáló hatása 0, pattikat ugyan nem okozott, de a meglévőkel és a hegeimmel sem tudott mit kezdeni. Nem vagyok allergiás semmire, de lehetőség szerint az illatmentes dolgokat szeretem, ennek az illata is zavar, szerencsére nem érzem túl sokáig. Nem használtam még ilyen drága arckrémet, de őt biztos nem fogom megvenni.

Mel Merio It's Rock Time EDP

Mel Merio It's Rock Time EDP
2016. július 28.

Nem mostanában vettem, igazából csak megvettem, "ennyiért nekem ez kell" alapon. Csak ide-oda rakosgattam, ki sem próbáltam, gondoltam elajándékozom. Aztán este kolbászoltam a Fragranticán és valamiért beugrott, hogy van nekem egy ilyenem. Ott olvastam, hogy Alien hasonmás. Ugrottam is rá a sajátomra egyből. És tényleg hasonlítanak. Az Alien-ből jelenleg még csak egy 5 milis mintám van, azt nem akarom arra pazarolni, hogy éjszaka egy olcsó lötyikével hasonlítgassam. De tényleg hasonlítanak. Még csak 1 órája fújtam magamra, az biztos, hogy rajtam édesebb,nem is olyan intenzív és a tartósságuk sem egy kategória, de hát van némi árkülönbség a kettő között (kb. tízszeres). :D
Ár-érték arányt figyelembe véve mindenképp ötcsillagos. De ha az eredeti ötöt kapott, akkor ő csak négyest.

Frissítés következik! A tegnapi próbába belealudtam. Szerencsémre. Most délután teszteltem, jelentem még mindig tart. Sajnos. Konkrétan fáj tőle a fejem, annyira édes. Folytogató, cukormérgezést okoz.

Laura Biagiotti Venezia Pastello EDT

Laura Biagiotti Venezia Pastello EDT
2016. július 26.

Legutóbbi szüleimnél tett látogatásunk során találtam rá. Szegény ott lapult a szekrényem mélyén.
Magamra fújtam, de már nem az igazi. Nem, nem romlott meg, a minősége kifogástalan, csak a hatás maradt el. Gyümölcsös-virágos, lágy, könnyed, bújós illat. Sajnos már nem én vagyok. Pedig mára már igazi kuriózum, csak elvétve találni itt-ott, arany árban. És valóban minden cseppje arany, annak aki tudja viselni, akihez illik. Biztosan nem jön velem szemben az utcán.

Thierry Mugler Alien EDP

Thierry Mugler Alien EDP
2016. július 26.

Esős-nyirkos időjárásban teszteltem (júliusi őszben). Vesszek meg, de én az elején nem éreztem mást, csak erős, mentás-gyöngyvirágot (egyik sincs benne). Ez a menta annyira bele is fészkelte, magát az agyamba, hogy esküszöm, hazafelé, ahogy lóbáltam a karomat, olyan (friss-bizsergő) érzésem volt, mintha tényleg mentaolaj lenne ott, ahol az Alien landolt. Szerencsére rajtam egyáltalán nem édes, inkább fás, ennek köszönhetően én nem mondanám téli illatnak.
Rajtam sajnos igen hamar elvesznek a parfümök, de ő stabilan ott van, annak ellenére is hogy egy fújás is elég belőle. Amúgy sem szeretek, kilométeres parfümfelhőben úszni.
Annyira magával ragadott, hogy akarom Őt (is). Legutóbb egyszerre próbáltam Angel-el és nem tudok választani, kell mindkettő. A Kék Csillagot egy kihagyhatatlan, alkalmi vételnek hála, már a magaménak tudhatom, de a Lila Idegent is nagyon szeretném.
Még kicsit várnom kell ugyan rá, de az enyém lesz! :)

Thierry Mugler Angel EDP

Thierry Mugler Angel EDP
2016. július 17.

Ma, ezen a szép esős őszi-júliusi napon, volt alkalmam tesztelni. Gondoltam én is élvezkedek, míg kis családom épp élményfürdőzött. Célirányosan 2 Muglert szemeltem ki magamnak. Jelenlegi kedvencem a Womanity, így milyen dolog az má', hogy a ház többi tagját nem ismerem?! :P Tehát bementem a D-ba és először papírra, majd bőrömre került az Alien és az Angel. (Hamarosan majd az Alient is értékelem.) Angel sokkal mélyebb benyomást tett rám. Pedig féltem tőle, mint a tűztől, ennek legfőbb oka, hogy az édes illatokat nem igazán kedvelem. Mit nem kedvelem, szülés óta utálom. Rajtam, az én bot orromnak, ez nem is volt az. Én lepődtem meg a legjobban, mert az itt található (jelenleg 243) véleményt mind elolvasva, nem erre számítottam. Én az elején egy minimális édesség után, krémes illatot éreztem magamon, ami órák múlva szárazabb, fásabb-fűszeresebb (már-már pasi) illat lett. Simán el tudom hinni, hogy valakin még másnap is érezni, rajtam kb. 11 órán keresztül illatozott. Ami nagy szó, mert mert más, jó, ha 2-3 órán át érezhető (igen tudom, nem iszok eleget.) Alien kispajtást 6-7 óra között veszítettem el, ez szintén nem rossz teljesítmény. :)
Mindent összevetve, ha a két illat közül kellene választanom nem tudnék. Kell mindkettő. Még szerencse, hogy (inkább) téli illatok, akkor megyek vissza GYES-ről dolgozni és jönnek az ünnepek is. Csak győzzem kivárni. :)

Thierry Mugler Womanity

Thierry Mugler Womanity
2016. június 25.

Szerintem ebben az illatban nincs semmi "gyomorforgató". Igaz ugyan, hogy nem vagyok egy nagy "orr", az illatjegyeit sem érzem ki külön-külön, de nekem/rajtam tetszik. Szerencse is, hogy nem érzem az egyes összetevőket, mert nem rajongok a fügéért, a kaviártól pedig egyenesen undorodom. Ennek ellenére mégis beleszerettem. Köszi KrémMániás Csajok/Hölgyek! Hála Nektek (és főleg a negatív véleményeteknek :D), többször megillatoltam. Na jó, papíron nekem sem jött be. A karomon annál inkább. Kell!!! Akarom!!!
Ja, nem tartom egyáltalán extrémnek sem. Vagy, ha valami nem cukorkafelhő, az már automatikusan rendkívüli/furcsa/egyedi/kirívó stb.?!