Boszkakő

Regisztráció dátuma: 2014. augusztus 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. augusztus 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Smashbox Studio Skin Flawless 24 Hour Concealer

Smashbox Studio Skin Flawless 24 Hour Concealer
2021. február 19.

Az egyik legjobb korrektor, ha nem a legjobb a szem alatti karikák eltüntetésére. Tényleg matt, tényleg kibír egy napot, nem fényesedik át, nem szárít (!) és tényleg nem ül bele az apróbb ráncokba. Próbaképpen vettem egy akción, de azt vettem észre, hogy egyre inkább csak érte nyúlok. Az illata kicsit kellemetlen, de minden más tekintetben megéri az árát. A Light Cool Peach árnyalat van meg, ez elsőre mintha kissé sárgás lenne, de csak mintha, mert ragyogóan beleolvad világos rózsaszínes/beige árnyalatú bőrömbe. Na, egyszerűen szerelem lett! :)

Maison Francis Kurkdjian Á La Rose

Maison Francis Kurkdjian Á La Rose
2018. július 30.

Micsoda zöld rózsaillat! Finom, púderes leszáradással, de mindvégig frissen és üdén, bár egyre bőrközelibben, ami szégyen egy ilyen niche parfümtől. Gondolkodtam, hogy le is vonok miatta egy csillagot, de olyan jóleső ebben a kánikulában ez a harmatcseppes rózsa - még ha gyakrabban is kell frissíteni -, hogy a szépsége meglágyította a szívemet.

Casamorati 1888 Lira

Casamorati 1888 Lira
2018. július 18.

Azt hiszem, Anna Karenina ezt a parfümöt viselhette. Elegáns, érzéki illat, diszkrét hatósugárral, de azért nem mondanám bőrközelinek. Mint egy puha selyemsál, úgy burkolja be az embert. Hihetetlenül kifinomult, titokzatos szerető. Az édességében nincs semmi közönséges, semmi cukormáz, nagyon finoman táncol benne a vanília a karamellel, és a háttérben állandóan muzsikál egy kis citrus, amitől minden mélysége mellett olyan üdítő és fiatal illattá válik. Igen, és még az a tragédia is érződik belőle, amit mindenki csak sejt, de előre meg nem jósolhat. Óh, Anna! Milyen közel vagy most hozzám! 55555555 csillag!

Serge Lutens Un Bois Vanille

Serge Lutens Un Bois Vanille
2018. július 14.

Édes Istenem, én eddig azt hittem, hogy tudom, milyen a vaníliai illat! De nem! Ez a mennyei fás, enyhén füstös, meleg, száraz, a szívet-lelket beburkoló vanília, ez az igazi! Semmi sütemény, ez maga a Mennyország! Számomra hihetetlen ez a minőség ilyen áron. Tényleg nincsenek szavak rá. Lehet, hogy az időjárás is rásegít a hatásra - egy forró kánikulai nap után betört a hideg, és szinte ősz van a nyárban -, de egészen elvarázsolt. Próbáljátok ki! Azok is, akik ódzkodnak a vaníliától, mert nem bánják meg. Olyan gyönyörű az illat, mint a neve, mint az elegáns, hosszú kis üvegcséje... Lenyűgöző! 5x5 csillag!

Amouage Blossom Love

Amouage Blossom Love
2018. június 13.

Ez egy új szerelem lett. :) Még a télen kaptam egy kis mintát a Neroliban (egy másik szerelem mellé :D), ami azóta is a fiókomban pihent. Akkor megszaglásztam és el is tettem, hogy ó, ez csak egy kis virágos semmiség. Hát nem! Nemrég ismét a kezembe akadt, és döbbenten tapasztaltam, hogy valami csodás, varázslatos illat bontakozik ki a bőrömön. Először csak egy édes, virágos puhaság, majd kicsit zöldül, aztán egy fél óra elteltével, olyan mágikus, hamvas, tavaszias, szerelmes életöröm tör ki belőle, hogy depresszió ellen recept nélkül árulnám, lehetőleg TB-támogatással. :) Már két hete a birtokomban van a Notino akciójának köszönhetően, de nem tudok betelni vele. Könnyed, de mégis tartós, eszméletlen hatósugárral (mondjuk nem sajnálom magamtól :)) és csak repkedek, repkedek benne. A vanília és a szantál gyönyörűen dorombol a virágok alatt, éppen csak puhítva, a rózsa finoman háttérben marad, egyszerűen mesés. A csomagolást már meg sem említem, érzéki gyönyör volt kibontani. Imádom!

Maison Francis Kurkdjian Grand Soir

Maison Francis Kurkdjian Grand Soir
2018. május 28.

Nagyon mély, nagyon elegáns, nagyon tartós, nagyon dohányos, nagyon férfias. El lehetne veszni egy ilyen ölelő karban, de magamon nehezen tudnám elképzelni még egy bárban is. Szépen megkomponált illat pedig, de nem értem, hogy mitől unisex. Egy középkorú, még ereje teljében lévő férfin tudom elképzelni. De vitathatatlanul 5*.

Lorenzo Dante Ferro Fior Di Panna

Lorenzo Dante Ferro Fior Di Panna
2018. május 28.

Hú, megcsíptem az utolsó darabot a Neroli kincsesbányájában! : ) Már a télen szaglásztam egy kis mintából, de akkor valami dögösebb illatra vágytam, így elmaradt a vásárlás. Most lecsaptam. Igen, púderes, igen, nagyon púderes, de nem porosan, öregen, hanem úgy, mintha balerinák rohangálnának ez ember körül. Melegséget és fiatalságot sugároz. Imádom. Bújós, otthonos illat. A bergamott nagyon szépen táncol az írisszel és a vaníliával. És az üveg, az valami csoda a maga egyszerűségével. 5*

Estée Lauder Bronze Goddess EDP Limited Edition

Estée Lauder Bronze Goddess EDP Limited Edition
2018. május 28.

Egy félreértésből adódóan ez került a csomagomba az üzletben. Felajánlották, hogy kicserélik, de már felbontottam, szaglásztam, valahogy nálam maradt, nem vittem vissza. Kétség kívül, nem egy egyedi illat. Az orrom mostanság a nich parfümök szagolgatásához szokott és bizony mellbevágó a kezdeti harsány kókusz illat. De fél óra után csillapodik, háttérből előtűnik a többi összetevő kavalkádja, a vaníliával az élen. Érzetben hirtelen egy napsütötte tengerparton, pálmafák árnyékában, édes koktéllal a kézben találjuk magunkat. Szerintem csak szabadtéri programokhoz ajánlott, irodai viselésre alkalmatlan. Romantikus nyári estéken viszont abszolút el tudom képzelni, ha a társunk nem allergiás a kókuszra, mert azért az végig nagyon előtérbe kerül. Nagyon megnyugtató egyébként, nem is gondoltam, hogy így hat rám. Összességében nem bántam meg, hogy nálam maradt, kedélyjavítónak kiváló. De azért ez 3 csillagnál nem több. :)

Chloé Nomade EDP

Chloé Nomade EDP
2018. május 23.

Azt hiszem, ez nagyon bőrfüggő és megosztó parfüm lesz. Rajtam szerencsére működik. :) A kezdeti pár perces maszkulin felütés után igazán szépen kezd muzsikálni. Finom, nőies és szabad illattá szelídül. A fás-földes-szénás akkordok mellett végig felsejlik halványan egy kis citrusos virág, amely aztán nagyon szép púderes leszáradást produkál. Igazán megnyugtató illat, picit szexi. Picit. :)

Montale Oudmazing

Montale Oudmazing
2018. május 23.

Hatalmas csalódás! :( Nagy várakozással voltam, miután olvastam, hogy a Chanel CM modern változata. Hú, gondoltam, a kedvencem, csak modernebb! Kell nekem! Sikerült is itt egy kedves eladótól beszereznem egy 10ml-es fufut, de ezt a pofára esést! Mintha egy füstös, penészes, sötét helyiségbe lépnék. Végtelen öreg, áporodott illat. Nem is illat, szag, és a tetejében levakarhatatlan! Szegény Chanellel egy napon nem lehet említeni, nemhogy hozzá hasonlítani. Talán 3-4 óra múlva már meg lehetett maradni a közelemben. Jegyzem meg, egy fújás volt a csuklómra! Lehet, hogy csak az én bőrömmel viselkedik ilyen agresszívan, de óvatosan! Vakon ne rendeljetek belőle nagyobb mennyiséget!