brethalia

Regisztráció dátuma: 2015. október 27.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2015. október 27.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Maybelline Superstay Ink Crayon Tartós Ajakrúzs Hegyezővel

Maybelline Superstay Ink Crayon Tartós Ajakrúzs Hegyezővel
2019. június 18.

Nem szeretem a matt rúzsokat, de ezt kipróbáltam. Nagyon szuper! :) Kellemes viselet, nem olyan "kopogós matt". És tartós, egy kávézást, pár falatot kopás nélkül kibírt. Nagyobb étkezéssel nem bírt már el, de ezt nem is várom el tőle. :)

Orsay L'or De Say No. 1.

Orsay L'or De Say No. 1.
2019. április 28.

Szerintem is LVEB utánzat, nagyon hasonlít rá, bár én ezt kicsit édesebbnek érzem. Nekem így már picit sok is ez az illat.
Ahhoz képest, hogy EDT, baromi tartós! Kettőt fújtam magamra 7-8 órával ezelőtt, és még mindig érzem, pedig sok parfüm eltűnik rajtam (vagy legalábbis én nem érzem). Ár-érték arányban mindenképpen szuper.

Lancôme La Vie Est Belle En Rose EDT

Lancôme La Vie Est Belle En Rose EDT
2019. március 19.

Nagy erénye a parfümnek, hogy tartós, annak ellenére, hogy EDT.
Szerintem kellemes, tavaszi-nyári illat. Ahogy írták előttem is, elüt az anyaillattól, kicsit sziruposabb, édesebb. Nekem tetszik, hogy a virágos jegyek nem dominálnak jobban benne, bár a neve alapján kevésbé édes, inkább rózsásabb illatra számítottam. :D

Ami miatt levonok egy csillagot, hogy én sem érzem túl eredetinek az illatot. Mások is írtak már hasonló parfümöket, engem szinte teljesen a nagy kedvencemre, a 2017-es Miss Diorra emlékeztetett, csak sajnos kicsit tolakodóbb annál.

Mindenesetre én szívesen elhasználnék belőle egy üveggel, tetszik, de úgy gondolom, vannak eredetibb kreációk is a polcokon. :)

Emporio Armani Because It's You EDP

Emporio Armani Because It's You EDP
2019. február 20.

Elsőre nagyon tetszett, a drogériában kifújva egy kellemes kis édes illatnak tűnt, be is szereztem belőle üveges maradékot.
Azonban azóta nagyon nem jövünk ki jól, iszonyatosan szirupos lesz rajtam, nagyon tömény. :(

Alapvetően az édes illatokat szeretem, de ez már túl sok nekem. Sajnos/szerencsére nagyon tartós, ami a kedvelői számára plusz pont lehet, de nekem -1 csillag, mert nem lágyul, hosszú órák múlva is túl édes.
Szerintem tényleg a szirupos a legjobb szó rá, mindig ez ugrik be róla.
Kicsit olyan, mint az ilyen édes folyékony gyerekgyógyszerek, aminek az édességét túl kell tolni, hogy a gyerek hajlandó legyen lenyelni. :D

Feltettem eladásra, hátha jobb otthont talál a szekrényem mélyénél. :)

Dolce & Gabbana The One

Dolce & Gabbana The One
2019. február 20.

A D&G-vel mi nem passzolunk össze (a Pour Femme, Dolce Garden, Dolce Rosa... sem működik rajtam), összességében ezek szerintem elég érett illatok, "nagyasszonyosak". Engem legalábbis öregített ez az illat (a Pour Femméhez is ezt írtam, de ez az illat még jobban).

Tartósnak tartós, viszont kifújás után kicsit túl tömény, óvatosan kell bánni vele. Ezért a -1 csillag; az, hogy az illata nagyon nem tetszik, szubjektív dolog. :)

Burberry Body EDP

Burberry Body EDP
2019. február 20.

Nagyon érdekes illat, tényleg egyedi. Sajnálom, hogy nem édesebb, az én bőrömre fújva szinte csak a fás jegyei jöttek ki, ez pedig nem passzol hozzám.
Alapvetően szerintem ez egy érettebb illat (és itt nem a viselőjének korára gondolok :) ).
Talán lehetne kicsit tartósabb, a csuklómról pár óra alatt eltűnt a drogériában kifújt parfüm.

Dolce&Gabbana Pour Femme EDP

Dolce&Gabbana Pour Femme EDP
2019. február 20.

Ez az illat rajtam nagyon nem működött, pedig az illatjegyei alapján nagyon szimpatikus, a kedvenc parfümjeim hasonló jegyekből állnak össze.
Nem ez az első D&G parfüm, ami nem működik rajtam, összességében ezek szerintem elég érett illatok, "nagyasszonyosak". Engem legalábbis öregített ez az illat (és a The One is, hajjaj, az még jobban).
Ezért azonban pontot nem vonok le, bár tény, hogy csalódtam, édesebb illatot vártam.

-1 csillag a tartóssága miatt. Az elején szinte túl erős volt az illat (bár lehet, csak azért éreztem túlzónak, mert alapból kellemetlen volt rajtam :D ), 4-5 óra elteltével azonban szinte teljesen eltűnt az illat.

Physicians Formula Murumuru Butter Blush

Physicians Formula Murumuru Butter Blush
2019. február 6.

2018. április 16.

A Plum Rose boldog tulajdonosa vagyok. :)

Először a bronzosítót néztem ki magamnak, de mivel elsősorban kontúrozáshoz szerettem volna használni, kipróbáltam ezt a színt is - és hiába pirosító elvileg, nekem tökéletesen bevált az arcom formázására. :) Világos a bőröm, szerintem szuperül mutat rajta.

Még csak kétszer használtam (ferde pirosítóecsettel), de nagyon-nagyon tetszett a hatás, szép természetesen lehet eloszlatni, rétegezhető, tartós a szín.
Az illat csak hab a tortán... :)
Egyelőre nagyon elégedett vagyok vele.

2019. február 6.

Rengeteget használom, azóta is nagyon szeretem. Csak ajánlani tudom! :)

MAC Liptensity Lipstick

MAC Liptensity Lipstick
2018. október 26.

Nagyon szeretem a MAC rúzsokat, mégis másfél évig rá sem néztem a Liptensity rúzsokra. Persze a pénztárcám nagyon örül így utólag. :D A boltban is mondták, hogy ezeket a rúzsokat ritkán nézik a lányok, pedig megéri szerintük kipróbálni. Kivételesen igazuk volt, nem csak tukmálás volt. :)

Mindig túl rikítónak gondoltam a Liptensity színeit, de pár hónapja elkezdtem élénk rúzsokat használni, így kipróbáltam két árnyalatot.
- Az EROS rúzs nagyon tetszett nekem, vidám tavaszi/nyári, rózsaszín szín. Élénk, de nem túl hivalkodó. Be nem szereztem, van egy hasonló rúzsom jelenleg.
- A CLARETCAST viszont abszolút szerelem volt első próbára, pont ilyesmi színt kerestem, jött is haza velem. :) Nem túl rikító, nem túl világos vagy sötét. Gyönyörű, vidám bogyósgyümölcs szín.

A rúzst általánosságban értékelve csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz:
- nagyon pigmentált, egy húzás elég belőle. Nem is érdemes túl vastagon kenni, mert nagyon fog (szerintem jobban, mint a sima MAC rúzsok), puszi/ivás/evés le fogja szedni egy részét. Bár megdöbbentő, de ezek után még a szájon is marad! :D
- nagyon kellemes viselet, a kedvenc finishemhez, satinhoz hasonló, de kicsit krémesebb.
- a hagyományos rúzsformát én is jobban szeretem, de különösebben nem zavar ez a forma sem.
- a csomagolás szép és strapabíró.
- nagyon praktikus, hogy színes és rögtön tudni, melyik árnyalat akad az ember kezébe. :)

Egyedüli szívfájdalmam, hogy Douglas webshopban még nem láttam, így a rendszeresen előforduló 20-25% kedvezménnyel nem szerezhető be. Így azért húzós az ára. :(

Lovely Curling Pump Up Szempillaspirál

Lovely Curling Pump Up Szempillaspirál
2018. október 15.

Azt hiszem, egyszer már elhasználtam egy tubussal, akkor nem volt semmi gondom vele, de most másodszorra nem jött be, el is búcsúztunk egymástól. :( Potyogott a szemem alá és nehéz volt szétválasztanom a pilláimat. Nem vitt fel túl sok festéket, hanem egyszerűen "összekócolta" a szempilláimat.