Brunettee

Regisztráció dátuma: 2019. szeptember 4.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2019. szeptember 4.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Balea Colornique Hajszínező Balzsam

Balea Colornique Hajszínező Balzsam
2019. november 13.

Rubin red színben van otthon. Fél évvel ezelőtt vettem, kipróbáltam. Hát jól meglepődtem... a dobozon lévő színt vártam volna, a se nem sötét, se nem teljesen világos barna hajamon, aminek a vége a legkisebb napsütésre is hajlamos világosodni (nyáron kiszőkül, és én ezt szívből nem szeretem). Az eredmény kb 5 perc után rozsdavörös-szerű lett. Akkor ez nagyon nem tetszett, félre is tettem. Aztán egy hete megint elővettem, mondván meglátjuk, mi lesz. Most viszont rendesen meglepődtem. Összekevertem a normál balzsamommal, ismét nagyjából 5 percet volt fent. Eredmény: csodás rozsdavörös (!!!!) lett a hajvégem. Mivel mással kevertem, így ki szem szárította. Oké, nézzük el neki, hogy nem ilyen színt ígér a csomagolás, vagyis nekem a rubin red nem ez. De mivel én a rozsdavörös színt jobban szeretem, így igazán boldog voltam. Tegnap újra feltettem, száraz hajra, majdnem 15 percig hagytam fent, megint jó lett a szín. Kopásról egyelőre nem tudok beszámolni, mivel egymás utáni két hajmosás alkalmával használtam. Bár én azt sem bánom, ha hetente egyszer kell vele foglalkoznom, amíg szép színt kapok. Korábban maximum 2 csillagot adtam volna neki, de így részemről megérdemli a 4-et. Ha már a tartósságáról is lesz tapasztalatom, akkor lehet, hogy fel tudom pontozni.
Szerk: október 24-én írtam az előző véleményt, most november 13. van. Nem tartós Ha egy hajmosás alkalmával nem teszem fel, akkor szinte teljesen eltűnik a szín, pedig a végeket, ahol használom, nem samponozom direkt módon. Úgyhogy nem adok neki plusz csillagot, de a korábbi négyet tartom.

L'Oreal Paris Elseve Dream Long Hajbalzsam

L'Oreal Paris Elseve Dream Long Hajbalzsam
2019. november 11.

Tulajdonképpen nincs olyan nagyon hosszú hajam, nagyjából a lapockámig ér, de folyton balzsam keresésben vagyok, egyszerűen mindig hiányzik valami az aktuálisan használt termékből. Emellett szerencsére (lekopogom) nem töredezik a hajvégem, próbálok rá nagyon vigyázni. Amiért ezt a balzsamot választottam, az az illata, és a ricinus olaj tartalma. Sajnos hajlamos vagyok elcsábulni az édes illatokra, ez pedig valami isteni (számomra). De azért a hatását is szeretem. Jó sűrű, nem folyik el, az én hajamat maximálisan kordában tartja. Könnyen fésülhető, nem tűnik szárazabbnak, mint korábban. Mivel a hajtövem közelébe nem teszem, így nem tudom, mennyire zsírosít. Nem a balzsamok balzsamja, de abszolút elégedett vagyok vele.

Bourjois 123 Perfect CC Cream

Bourjois 123 Perfect CC Cream
2019. október 25.

Glamour napokon csaptam le rá. Első körben alapozót kerestem, a ritka alkalmakra, amikor olyan sminket készítek, ami elviselné az alapozót. Ráadásul egy másik márkától van CC krémem (amit véleményeztem, és nagyon szeretek). Aztán úgy hozta a sors, hogy elcsábultam és őt vettem le a polcról. A legvilágosabb árnyalatot választottam, Aztán jól meglepődtem. A másikhoz képest ez púderes, kellemes érzés viselni és van fedése. A másikkal szemben (ami inkább csak egységesít) ez valóban elfedi a hibákat, és ez nekem bőven elég. Pozitív meglepetés volt. Egyelőre nem okozott pattanásokat, és még hidratálóval sem tudom, hogy jönnek ki, úgyhogy csak ezért adok 4 csillagot. Amint bejön a hidegebb idő, és tesztelem azzal is, jövök frissíteni.
Két hét használat után: kipróbáltam hidratálóval is, és sokkal jobban szeretem arra feltenni. Könnyebb vele dolgozni, és jól kijönnek egymással. Pattanásokat nem okozott (ez remélem így is marad). Megkapja a maximális pontot tőlem.

Alverde Perfekter Teint CC-krém viaszvirág kivonattal és FF6 UV-védelemmel

Alverde Perfekter Teint CC-krém viaszvirág kivonattal és FF6 UV-védelemmel
2019. október 15.

Be kell vallanom, ritkán használtam eddig bármilyen színezett krémet, alapozót, vagy úgy bármit az arcomra. Néhány sikeretlen próbálkozás után az alapozót elhagytam, váltottam BB krémre, de végül azt is hanyagoltam. Viszont idén tavasszal úgy döntöttem, mégis szeretnék valamit. Nem voltak nagy elvárásaim, bőven elégnek gondoltam egy BB/CC krémet. Így kötöttem ki ennél a krémnél. Nem egyenletes az arcbőröm színe (vitiligo miatt), úgyhogy ennek fényében a tapasztalatok: jól egységesít (már ahol még az eredeti színem van, a foltokat nem fedi el, sőt), nem üt el az alap színemtől, tudok alá fényvédőt és hidratálót is felvinni - itt kicsit ügyeskedni kell, ha túl sokat viszek fel belőle, akkor simán le tudom morzsolni -, egész nap a helyén marad, elviseli a púdert és minden egyebet. Nem próbáltam ecsettel vagy szivaccsal, szintén az ujjaimmal oszlatom el. Én maximálisan elégedett vagyok vele.

Schauma Nature Moments Kókuszvíz és Lótuszvirág Sampon

Schauma Nature Moments Kókuszvíz és Lótuszvirág Sampon
2019. október 11.

Nem. Ez az egyetlen szó, ami eszembe jut erről a samponról. Már több mint egy éve mást használok, de azért előtte kitartóan próbálkoztam vele is. Az én hajam nem szerette, hamar zsírosodott, és abszolút nem volt az igazi.

Essence Crystal Power Eyeshadow Palette

Essence Crystal Power Eyeshadow Palette
2019. október 11.

Bevallom, én szeretem az Essence palettákat, legalább is a limitált kiadásokat. Ez a paletta is hamar kedvencem lett, bár a csillogós színek eddig nem voltak a mindennapjaim része. De mióta megvettem ezt a palettát, ez megváltozott. Szeretem benne, hogy tudok vele erős, alkalmi sminket csinálni, és teljesen vállalható, munkába járósat is. Az egy szem matt szín valami brutál pigmentált, rendesen meglepődtem első használatkor. Ecsettel nem tudok elég szín felvinni, így ujjal dolgozom. Tartós, órákkal később is a helyén van (alappal és alap nélkül is). Azt sem vettem észre, hogy nagyon potyognának a csillámok. Csak ajánlani tudom, remek paletta.

Essence Ho!Ho!Ho! Szemhéjfesték Paletta

Essence Ho!Ho!Ho! Szemhéjfesték Paletta
2019. október 4.

Még tavaly, a megjelenéskor vettem meg. Először úgy voltam vele, hogy "áh, nekem ezek a színek nem állnak jól, soha nem sminkelek ilyen színekkel" (meg úgy igazából semmivel, szempillaspirál, púder, pirosító, mehetünk). Aztán jött ez a paletta, meg az ünnepek, és teljesen elvarázsolt. Csak ezzel készítettem sminkeket az ünnepi időszakban, és imádtam. Tartós, a helyén maradt minden szín. A csillámos azért kicsit potyogott, de az sem volt elviselhetetlen. Kisebb szünet következett a használatában, de nemrég megint elő vettem és azóta is gyakran nyúlok érte.

Yves Rocher Hydra Végétal 48 Órás Hidratáló Zselés Arcápoló

Yves Rocher Hydra Végétal 48 Órás Hidratáló Zselés Arcápoló
2019. október 1.

Én szeretem ezt a krémet. Valóban, felvitel után nehéz, hagy maga után egyfajta réteget, de nekem nagyjából 10 perc után ez nyomtalanul eltűnik. Télen kifejezetten imádta a bőröm, nyáron nem használtam (fényvédőztem, nem volt rá szükség). Viszont most, hogy itt az ősz, újra visszatértem hozzá. Sokkal jobban szeretem, mint a korábban próbált arckrémeimet. Sminkelni is lehet rá, a púderrel jó barátságban van, de a napokban CC krémmel is próbáltam, úgy is tökéletes.

X-Epil Szőrtelenítő Cukorpaszta

X-Epil Szőrtelenítő Cukorpaszta
2019. szeptember 29.

Én megpróbáltam szeretni. A fellelhető összes módon próbáltam használni, de csak nem sikerült. Egyszerűen alig szedett le valamit, azt is csak nagyon nehezen, sok fájdalom árán. Aztán úgy voltam vele, hogy nem éri meg a tenyérnyi lila foltokat, így feladtam, és nálam a kukában végezte. Pedig nagyon bíztam benne, de nem vált be...

Yves Rocher Anti-Hair Loss Hajhullás Elleni Kúra

Yves Rocher Anti-Hair Loss Hajhullás Elleni Kúra
2019. szeptember 26.

Hogy a hajhulláson ténylegesen mennyit segített, azt nem tudom megítélni. Két dobozzal használtam el belőle, amit mindenképp pozitívnak tartok, hogy - szerintem - gyorsabban nőtt tőle a hajam. De tekintve, hogy nem ezért vettem, ráadásul furán kemény lett tőle a hajam, így nem tudok 5*-ot adni. Tipp: mivel mindenképp el akartam használni, így a kezembe kinyomott samponba tettem egy keveset (nem az ajánlott mennyiséget) és így azért már sokkal jobb volt. Nem mondom, hogy nem veszem majd később újra, de nálam határeset.
Jöttem feljavítani. 2019.09.09-én írtam az előző véleményemet, akkor már egy ideje másik terméket használtam. Amit azóta visszacseréltem erre, a samponba csepegtetős módszerrel. Így teljesen normális mértékű a hajhullásom, ami a másik termékkel elég ijesztő dolgokat produkált.