BukiAndi

Regisztráció dátuma: 2014. október 11.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2014. október 11.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2017. szeptember 1.

Semmit, de tényleg semmit nem csinált a bőrömmel. Se nem mattít, se a pórusaimmal se a pattanásokkal nem tudott mit kezdeni. Soha nem volt még ennyire semmitmondó kozmetikai cuccom

Biobaza Natural Deo Levendula és Bergamot

Biobaza Natural Deo Levendula és Bergamot
2017. augusztus 26.

Gyerekek ez konkrètan büdös. Az összes verzióját vègigszimatoltam, ezt találtam a legkevésbé taszítónak. Tènyleg nehezen szárad. A hatèkonyságától nem estem hasra, meg úgy unblock az egèsz deótól sem. Egyedül amit èrtèkelni tudok az az, hogy nem hagy foltot. Biztos hogy nem veszem újra.

Garnier Micellás Arctisztító Víz

Garnier Micellás Arctisztító Víz
2017. július 6.

Évekig használtam minden egyes este, aztán az egyik reggel iszonyatosan piros, bedagadt szemekkel ébredtem. Nem mertem emberek közé menni, napszemüvegben elsunnyogtam az orvosig abban a reményben, hogy láthatatlan vagyok. A diagnózis allergiás reakció. 4 nap aloe verával valò kenegetés után a duzzanat csökkent, majd 2 hétig hámlott a szemkörnyékem elég durván. Meg sem fordult a fejemben, hogy a micellás víztől lehet. Amikor újra sminkelhető állapotba kerültem, a lemosás alkalmával gyanútlanul ismét a micellás vízhez nyúltam. Másnap reggelre ismèt ugyan ezek a tünetek jelentkeztek. Itt már világossá vált hogy mi a bűnös, de akkor még azt hittem hogy csak a márkával lesznek bajok. Adtam egy harmadik esélyt a kapcsolatunknak, de váltottam az Alverde bio verziòjára. Nem jött be, harmadszorra is bedagadt a szemem. Soha többet micellás víz. Amíg használtam sem voltam túlzottan oda érte, sosem hozta le maradéktalanul a tust és a spirált.

Playboy Pink EDP

Playboy Pink EDP
2016. november 21.

Óó Istenem, tinikorom rettenete. Természetesen nekem is volt általános suliban és akkor valamiért halál menőnek éreztük magunkat ezzel az olcsó vacakkal fujkálni, csak mert az üvegen ott virít a playboy nyuszi. Emlékszem a boltig nem mentem el úgy, hogy ne fújtam volna belőle. A mostani fejemmel legszivesebben tarkón vágnám a 13 éves énemet ezért, hála az égnek, hogy kinőttem ezekből :D. Iszonyat igénytelen ez a pacsuli, ha valakin megérzem a gyomrom felfordul tőle. Sajnos marha erős az illata és sokáig tart. Felcsillant a szemem, amikor a kép alatt olvastam, hogy már nem gyártják, ennek ellenére hetente minimum 2x elsuhan mellettem egy-egy ember,aki playboy csíkot húz maga után...ez a "parfüm" egyszerűen kiirthatatlan a köztudatból. Egyetlen pozitívuma, hogy rengeteg jó és rossz emléket idéz fel amikor megcsap a szaga.

Puma I'm Going Woman

Puma I'm Going Woman
2016. november 21.

Az első parfümjeim egyike volt. Van egy olyan dilim, hogy sok emléket az illatokhoz kötök. Ha ennek megérzem az illatát sok szép emléket idéz fel tini koromból :). Annak idején nagyon-nagyon szerettem, az üvegét a mai napig őrizgetem :). Nem túl tartós, bár egy középkategóriás parfümtől nem is várom hogy az legyen. Bár ma már nem használnám, de azért sajnálom, hogy eltűnt a drogériákból.

Pantene Pro-V Intenzív Hidratáló Hajpakolás

Pantene Pro-V Intenzív Hidratáló Hajpakolás
2016. november 21.

Isteni jó ez a hajpakolás! Tanácstalanul bolyongtam a Tescoban a hajápolók között, végül ezt dobtam be a kosárba. 8 éve vagyok szőke, nagyjából ekkor volt utoljára vágva a hajam végéből. Soha semmitől (még a ricinusolajtól sem) lettek ennyire puhák, selymesek és jól tápláltak a hajvégeim pedig jó pár dolgot kipróbáltam már. Nagyon örülök, hogy rátaláltam, többé nem veszek más pakolást!

Inerta 10 mg

Inerta 10 mg
2016. október 30.

Kb. 10 éve szenvedek a pattanásoktól. Számtalan dolgot kipróbáltam ami csak az arctisztításhoz kapcsolódik, kezdve a fekete szappantól a zselés tisztítókon és tonikokon át a "csodakrémekig" - eredménytelenül. Igazából annyira nem vészes a fejem, de emellett a hátamon és a vállaimon is van azért egy pár rondaság. Fiatalabb koromban azért nem voltam hajlandó nyáron ujjatlan topokat felvenni, mert szégyelltem hogy csúnya a bőröm és ez elég gátlásossá is tett. A ragyáimnak köszönhetően tanultam meg sok mindent az alapozásról és a bőrhibák elfedéséről. Az évek alatt volt szerencsém jópár bőrgyógyász által felírt készítményt is alkalmazni, volt hogy a gyógyszertárakban kapható magasabb árkategóriás termékek tisztító családjait is használtam. Volt néha 1-1 termék ami időszakos javulást jelentett, de szép tiszta pattanásmentes bőröm semmitől sem lett. Egy idő után megbarátkoztam vele, hogy nincs megoldás, és mivel annyira nem volt vállalhatatlan az arcom, beletörődtem hogy a reggeli rutinom részévé váljon a piros foltok eltüntetése. így találtam rá a a Malu Wilz isteni korrektorára, amit azóta is imádok. Egy napon aztán egy új bőrgyógyászt kerestem fel egy teljesen más probléma miatt. Ő ekkor ajánlotta, hogy próbáljuk meg ezzel a gyógyszerrel kezelni az aknét. Szkeptikusan álltam hozzá, nem fűztem hozzá semmi reményt, de csodák csodájára végre bevált!! 2 hónap után egy darab pattanás sincs rajtam sehol. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ennek ára van, elég durván leszabályozza a szervezet faggyútermelését a gyógyszer (a hajam egyáltalán nem zsírosodik, ha 1,5 hetente mosnám meg se venné észre senki), az eddig zsíros arcbőrömet rendesen kell hidratálni (LA ROCHE-POSAY LIPIKAR BAUME AP+ tudja csak visszahidratálni) és a szám is iszonyatosan cserepesedik, egy pár ajakápolót elkentem már rajta, de nekem így is maga a csoda ez a gyógyszer és bánom, hogy ennyi évet küzdöttem fölöslegesen a különféle tisztítókkal és bele sem merek gondolni, mennyit költöttem rájuk, amikor itt lett volna a megoldás.

Astor Perfect Stay 24h Alapozó+Perfect Skin Primer SPF20

Astor Perfect Stay 24h Alapozó+Perfect Skin Primer SPF20
2016. október 12.

Millió meg egy alapozóm volt eddig, de a lassan 10 éves alapozókeresgélésem alatt eddig még nem találtam meg az igazit :(. Egy drágább alapozót akartam venni,de az itteni vélemények alapján gondoltam beruházok rá glamour napok alkalmával, féláron nem sokat vesztek vele. Test in progress, eddig jól teljesít. Közepesen fed, ami az arcom jelenlegi állapotának pont elég. Nem ül bele a kisebb ráncaimba és ami miatt eddig nagy cimborám, végre nem csöpög a zsír a fejemről nap végén sem! Szépen eloszlik, pici negatívum,hogy hajlamos itt -ott megkopni. A finishe picit ragadós marad. A púdert igényelné, de még nem mertem rápúderezni, nehogy újra előjöjjön az a fránya zsírosság nap végére. Megpróbálom a Ben Nye banana powderével összeegyeztetni, majd updatelem hogy bírják egymást. Eddig 4*.

Mizon Hyaluronic Ultra Suboon Cream (régi)

Mizon Hyaluronic Ultra Suboon Cream (régi)
2016. október 12.

Az itteni vélemények alapján vettem meg és nem bántam meg! Először olyan semmilyen volt, se illata, se hidratáltság érzése nem volt utána az arcomnak. Aztán megbarátkoztunk, nem zsírosítja a bőrömet és nem irritál, pattanásokat sem okoz. Azonnal beszívódik, rögtön lehet rá sminkelni, természetes érzést hagy maga után. Újravevős.

L'Oreal Paris True Match Genius Alapozó

L'Oreal Paris True Match Genius Alapozó