Burgundy.Dahlia

Regisztráció dátuma: 2020. december 9.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2020. december 9.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Shay & Blue Salt Caramel

Shay & Blue Salt Caramel
2021. május 11.

Nekem sajnos nincs meg az illat, barátnőmnél szagoltam. Az első pár percben nem értettem, miért van karamellás popcorn illata, de aztán WOW. Ahogy szelídült, és kibontakozott az illat, úgy lett édes, krémes, de mégsem kajaszagú, amit nagyon kevés gourmand illat tud. Kár, hogy ilyen borsos az ára, bár mindennapi illatnak nem tudom elképzelni, ahhoz túl harsány, de alkalmakra nagyon jó.

Tom Ford Black Orchid EDP

Tom Ford Black Orchid EDP
2021. május 11.

Hú... ezt csak szagoltam, többször is. Egy barátnőm rángatott be folyamatosan a D.- be, hogy meggyőzze magát, kell neki ez az illat.
Nőn nagyon nehezen tudom elképzelni, de a legtöbb férfin is, biztos megvan az a bőrkémia, meg alapillat, amihez jó, de maga az illat nekem nagyon tömény és van benne valami nagyon taszító. Amikor leszárad, egyre kellemesebb, de több órát várni, hogy viselni lehessen egy illatot, háát....
Ez tipikusan az a parfüm, amit vásárlás előtt többször meg kell szagolni.

Jeanne Arthes Amore Mio EDP

Jeanne Arthes Amore Mio EDP
2021. május 11.

Tetszettek az összetevői, és mivel nagyon olcsó volt, meg sokat dicsérték fórumokon meg a környezetemben a Jeanne Arthes illatokat, megvettem. Kíváncsi lennék a Nina Ricci illatra, amiről kopizták.
A ribizli, licsi, citrom, mint fejjegy fogott meg, ezeket érzem is, de elég púderes leszáradása van, legalábbis rajtam (árához képest tartós egyébként). Ha nem lenne rengeteg jobb illatom, biztos többet használnám, de nem bántam meg a vásárlást, tavaszra, amikor még éppen nem buggyan meg az emberen, el lehet fújkálni.
A külseje sem rossz, de az a gumikígyó kupakként, na azt nem tudom, hogy gondolták. :D

Jeanne Arthes Love Never Dies Night Dream EDP

Jeanne Arthes Love Never Dies Night Dream EDP
2021. május 11.

Nagyon szép a csomagolása ennek az illatnak, meglepő, hogy ennek ellenére milyen kedvező az árfekvése. A csomagolása hajaz a Black Opiumra, és emlékeztet is rá, de ebben van valami mandulás, plusz fűszeres illat. Bőrön nem, de textilen meglepően tartós, simán veri pár drágább parfümömet.
A sok összetevő ellenére sem gejl, vagy pacsulis az összhatás, de édes, fűszeres, már-már gourmand, összetevők alapján vettem meg, nem bántam meg.

Miss Fenjal Dark Seduction EDT

Miss Fenjal Dark Seduction EDT
2021. május 11.

Tényleg tiszta Black Opium, jóval olcsóbb kiadásban, (meg azért szintetikusabb is az illata). Annyira nem tartós, mint a Black Opium, de a kedvező ára miatt érdemes lehet rá beruházni.

Katy Perry's Indi EDP

Katy Perry's Indi EDP
2021. május 11.

Eleinte nagyon nem tetszett, túl masszív, fás- fehérvirágos, mondhatni "öreges" illatnak tartottam, aztán pár évvel később megint megszagoltam, és megtetszett. Nem nagyon vannak fás, pézsmás illataim, inkább az édes, gyümölcsös, akár gourmand vonalon mozgok, de ez az illat tartósságát és az illatát tekintve simán ér annyit, mint egy drágább kategóriájú, hasonló illatjegyekkel bíró parfüm.
Talán pont azért, mert ritkán viselek hasonlót, a környezetem dicsérni szokta rajtam, és nehezen hiszik el, hogy pár ezer ft- os tételről van szó. Amúgy nem "safe buy", érdemes tesztelni előtte, mert elég erős, és fűszeres.

Benetton Colors de Benetton Pink EDT

Benetton Colors de Benetton Pink EDT
2021. május 11.

Le volt árazva, megvettem. Impulzusvásárlás volt, akkor használtam is pár hétig, de most már nem tetszik.
Narancs illata van, némi púderes beütéssel. Igaz, nyár végén, ősz elején a melegebb időben vettem, valószínűleg az az idő áll neki jobban, nem a hideg ősz, tél.

Beyoncé Heat Rush EDT

Beyoncé Heat Rush EDT
2021. május 11.

Amit lehet rajta érezni a narancs- mangó- maracuja hármas, emiatt abszolút nyári illatnak gondolom. A boltban még nagyon tetszett, megrendeltem őt is, meg a Wild Orchidos tesóját is, de hiába jó az illatuk, ő még annyira sem tartós, mint a lilás testvére.
Elfújkálós, mindennapi nyári- tavaszi illatnak azonban jó, a külseje szép, és az ára is nagyon kedvező.

Beyoncé Heat Wild Orchid

Beyoncé Heat Wild Orchid
2021. május 11.

Nem ismertem a Beyonce illatokat, egy drogériás ámokfutás során szagoltam meg, és WOW. Különleges, egzotikus illata van, édes, így inkább a hűvösebb időben tudom elképzelni, hogy még jobban működik. Egy ici- picit emlékeztet Katy Perry Mad Potionjára, bár ez az illat púderesebb, és ahogy látom az összetevők sem egyeznek.
Egy csillag levonást a tartóssága miatt kap, ugyanis annyira azért nem teljesít jól, de az ára, külseje és az illata viszont tényleg 5*.

Ariana Grande Thank U, Next EDP

Ariana Grande Thank U, Next EDP
2021. május 11.

Egy barátnőmmel szagoltuk meg a Douglasban. Nagy kedvelője vagyok Ariana munkásságának és az illatainak, a piros Sweet like candy és a Frankie kivételével mindegyik megvan. Az összesnek fantasztikus illata van, rajtam is, de ez valami förtelmes volt. Nem tudtam eldönteni, hogy kapor vagy uborka vagy a kettő együtt.
Biztos teszek még vele próbát, mert nem tudom elhinni, hogy a többi illata milyen jó és ez ilyen borzalmas lenne rajtam.

Update:
Megkövetem magam. A melegebb időjárás jót tesz neki, nem érezni azt a fura fűszer- szagot, amit hidegben igen. A rózsás és a kókuszos jegyek jönnek ki rajta melegben, de nem az "öregasszonyos rózsás", inkább olyan, mint egy kókuszos napvédő enyhe rózsaillattal.
Ettől függetlenül még mindig úgy gondolom, hogy nem egy "safe buy" érdemes többször kipróbálni milyen időben hogy viselkedik a bőrön. (Most egyébként a D.- ban nagyon kedvezményes áron lehet hozzájutni.)