Burya

Regisztráció dátuma: 2014. november 9.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. november 9.
Bőrprobléma: Vízhiány

Love Beauty And Planet Coconut & Ylang Ylang Tropical Hydration

Love Beauty And Planet Coconut & Ylang Ylang Tropical Hydration
2019. november 10.
(!)

Tesztelésre kaptam a Krémmániától. A géles állaga nekem is újdonság volt, de hozzá lehet szokni. Jól tisztít, egy kicsit csúszós érzetet hagy maga után, viszont pihe-puha a bőröm tőle. Az egyetlen hátránya az illata, habár ez meglehetősen szubjektív, de nekem ez biztosan nem "friss" illat, inkább olyan édes, vaníliás, ylang ylangos, télen meleg paplanba bújós illat. Kókuszt én nem érzek benne. Kis mennyiség is elég belőle, úgyhogy ki fog tartani jó ideig, de ha elfogy, valószínűleg kipróbálom más illatban. Aki kedveli az édes, krémes illatokat, azoknak nagy kedvenc lehet!

Cartier Baiser Vole Lys Rose EDT

Cartier Baiser Vole Lys Rose EDT
2019. november 8.

Ezzel az illattal évekig hadilábon álltam. A liliomot imádom és a leírás alapján ez egy tökéletes, hűvös, liliomos, finoman gyümölcsös, kecses, nőies illat volt. Ámde a próba során alighanem romlott teszterből fújhattam, mert valami irdatlan büdös, poshadt növény szag csapott meg. Sajnos ahányszor csak próbáltam parfümériában, így jártam vele. Viszont egyszerűen nem fért a fejembe, hogy ha tényleg ennyire szörnyű, akkor mire fel ez a sok csillag neki, így hát az egyik rendelésem mellé bedobtam a kosárba egy 1 ml-es kis kenős mintát. Na, akkor sikerült találkoznom az itt emlegetett szépséges illattal! Szerettem, el is használtam, de azóta is ahányszor parfümériában jártam, kivétel nélkül büdösnek éreztem, a csaknem teli - tehát nem is régen - bontott üvegekből fújva is, és így jártam a Baiser Volé sorozat összes többi tagjával is. A héten azonban szert tettem belőle egy kis 5 ml-es fújósra itt, ami reményeim szerint végre pontot tesz eme rejtély végére. Hát kérem, én szerelembe estem! Akármi baja is volt a tesztereknek, most már bizonyos vagyok benne, hogy EZ az az illat, amit kerestem, ez a hűvösen elegáns liliom, ami a málna édes gyümölcsösségétől mégis valahogy játékos marad. Szemezek a többi Baiser Volé-vel is, mert már régóta szeretnék egy szép liliomos illatot a gyűjteményembe, de még nem tudom, melyiket vegyem meg. (Az viszont biztos, hogy csakis fújósban tesztelem őket.) A tartóssága szuper, még fürdés után is meg-megcsap az illata.

Yves Saint Laurent Paris EDT

Yves Saint Laurent Paris EDT
2019. október 22.

C.C. Catch, válltömés, kék szemfesték. Ez kérem a '80-as évek üvegbe zárva. Egy időkapszula. Púderes virágcsokor, de nem a babapopsi púder, ami manapság oly népszerű, hanem virágporos. Nehéz körülírni, pedig maga az illat egyszerű, mint a tök. Rózsa, szárával, zöld levelével, aztán ibolya, kicsit nedves, földes alapon, de a mimózától végig poros és édes, bár közel sem annyira, mint mondjuk Guerlain virágillatai (pl. Champs Elysées, Insolence, Idylle stb.). Nekem ez nem az elegáns francia hölgy illata, hanem Madonna a legvagányabb időszakában, a Kétségbeesve keresem Susant! és a Papa Don't Preach idejében '85-86 körül. Én a magam részéről meg vagyok veszve a '80-as évekért, a színek, illatok, hangulatok egyszerűen utánozhatatlanok, minden vibrált és mozgásban volt. Ez az illat már régen kifutott, a LVEB, Sí és egyéb cukormasszák korában inkább csak az lep meg, hogy még gyártják, de én nagyon örülök neki! Azért igyekszem tekintettel lenni másokra és csak akkor fújom, ha egyedül vagyok otthon és az ágy tetején ugrálva hajkefébe énekelem a Girls Just Wanna Have Fun-t. :)

Narciso Rodriguez Pure Musc for Her EDP

Narciso Rodriguez Pure Musc for Her EDP
2019. október 22.

Akár a Pure Heaven nevet is kaphatta volna! Általában nem vagyok oda a tisztaságillatokért, nem szeretek vagyonokat költeni olyan illatra, ami hatásában nem különbözik egy szimpla fürdéstől. Nem kell, hogy ordítson egy parfüm, nem vagyok a "csíkhúzós" fajta, de azért szeretem tudni, hogy van rajtam valami, ha napközben egy-egy mozdulatnál meglebben az illat körülöttem. Ezt mikor kifújtam papírra, az égvilágon SEMMIT nem éreztem. Mintha vizet fújkáltam volna. Habár valószínűleg a parfümériában uralkodó illat-kakofónia volt a ludas... Viszont mivel a pézsma a gyengém és tudom, hogy akkor működik igazán, ha passzol a viselője kémiájával, így fújtam belőle bőrre is. Már az utcán voltam, mikor megéreztem, egyszerűen ellenállhatatlanul finom, leheletkönnyű pézsma illat lengett körbe, az a fajta, ami egybeolvad a viselőjével és Az Illat a bőr egyéni illatával keveredve teremtődik meg. Önmagában ez a parfüm semmi extra, de a megfelelő kémiával elképesztően szépen muzsikál. Egyértelműen kívánságlistás!

Gucci Mémoire D'une Odeur EDP

Gucci Mémoire D'une Odeur EDP
2019. október 22.

Hű... meg ha. Elsőre nagyon tetszett, mikor kifújtam, rögtön ellenőrizem is, mert a legelső illatolás után volt egy olyan - egyébként igen erős - megérzésem, hogy ez bizony Morillas-alkotás. És igazam is volt. El is tettem a kis papírkát további tanulmányozás céljából, mert a Morillas-féle illatok rendszerint a polcomon landolnak. Hát mire hazaértem, ez a szép, nyers, zöld illat átalakult valami irdatlan büdös katyvasszá, ami leginkább a régi, barna Leukoplaszt szagára emlékeztetett... A tartóssága papíron kb. 6-7 óra, bőrön nem mertem kipróbálni. Sajnos ez részemről egy nagyon nagy nem.

Estée Lauder Modern Muse EDP

Estée Lauder Modern Muse EDP
2019. október 22.

Ez az illat nekem az elején olyan kis semmilyen volt. Megillatoltam, tetszett is, de a Lovely nekem sokkal jobban bejött, vagányabb, jobban passzolt hozzám. Tavaly vettem ebből is egy fújóst és azt vettem észre, hogy mostanában szinte csak ezt fújom, úgyhogy vettem egy üvegeset. Érdekes, hogy pár éve még a kiskosztüm-körömcipő-szoros konty triumvirátus jutott eszembe róla, mert most nekem ez a szandál-szalmakalap-napfény illatom. Évszaktól függetlenül szép, rajtam inkább liliom és tubarózsa, mint jázmin, de persze az is jelen van. A lényeg viszont a pézsma, rengeteg pézsma! Összességében egy szuper nőies, laza virágillat, az a fajta parfüm, ami mindenkinek jól áll kortól függetlenül és otthoni hétvégi könyvvel fetrengéshez ugyanúgy tökéletes, mint esti randira, irodába vagy színházba. A tartóssága is kifogástalan, még mosás után is érezni a ruhámon, pedig nem fújok sokat. Egyértelműen 5 csillag!

Lancôme Idôle

Lancôme Idôle
2019. szeptember 29.

Nekem ő telitalálat. Elismerem, nem nyitott új dimenziókat, egyszerű, mint a bot, de annyira bájos, kellemes és üde, hogy nem tudok rá haragudni. Kísértetiesen hasonlít a Trésor In Love-ra, annyi különbséggel, hogy ez picit citrusosabb, frissebb. Ha az elfogy, biztos, hogy ezt veszem majd újra helyette. Nem is értem, miért kell lehurrogni csak azért, mert nem különleges. Hát aztán? Nem kell mindig végzet asszonyának meg lázadónak lenni. Ez az illat pontosan az az érzés, mint amikor egy egész napos magassarkúban szenvedés után az ember leveszi a fájós lábáról a cipellőjét és belebújik egy kényelmes szandálba vagy balerinába. Amikor végre elengedheted a megfelelni akarást meg a szerepeket. Ez az illat egyszerűen szép, se több, se kevesebb.

Boucheron Iris de Syracuse EDP

Boucheron Iris de Syracuse EDP
2019. szeptember 29.

Sosem szerettem a púderes illatokat, így az írisz pont egy olyan összetevő, amivel hadilábon állok, de ez kifejezetten tetszett. Nem a tipikus babapopsi púder illat, van benne valami nyers, zöld összetevő is, a pacsuli és a bors jó választás volt hozzá. Az egyetlen problémám, hogy ez nagyjából 5 percig tart csak, utána ez is púderes lesz, plusz előjön a vanília is, amit ki nem állhatok, s még ez az édes kis szösszenet is olyannyira bőrközeli, hogy szinte észre se lehet venni. További 5 perccel később pedig már nincs is. Kár, mert ebből egy fújósra beneveztem volna...

Boucheron Quatre En Rouge EDP

Boucheron Quatre En Rouge EDP
2019. szeptember 29.

Málnaszörp. Elsőre Jimmy Choo Blossom jutott róla eszembe, csak ez töményebb és kicsit citrusosabb. 4 csillagot kap, mert nagyon finom illat és tartós is, de bármelyik nyári Escada is tudja ugyanezt, harmadennyiért.

Versace Red Jeans

Versace Red Jeans
2019. szeptember 8.

Gyerekkorom illata. :D '92-es évjárat vagyok, vagyis jó 10 évig szimatoltam ezt úton-útfélen, a gimis "nagylányok" persze mind ezt fújkálták magukra, meg az Impulse Incognito-t (azt még anyu is). Tavaly vettem belőle egy kis 5 ml-es mintát a nosztalgia kedvéért, de csak mostanában kezdtem hozzányúlni. Mióta elkezdődött ez a Stranger Things őrület és megint mindenki '80-as, '90-es évek divatja szerint öltözik, valahogy ez is előkerült. Üvegest biztos nem vennék belőle, de azért jó néha beleszimatolni és néhanapján fújni belőle. A tartóssága olyan, mint régen, én másnap is érzem. Leginkább tavaszi/nyári illatnak mondanám, de mivel hűvösebb időben valahogy jobban aktiválódik benne a vanília, így talán mondhatom, hogy igazából négyévszakos illat.