caarmaa

Regisztráció dátuma: 2011. november 13.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2011. november 13.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Garnier 5 Second Perfect Blur Primer

Garnier 5 Second Perfect Blur Primer
2014. január 13.

Itt angliában 8 font körül van az ára, ennyiért vettem meg tegnap a Superdrugban.
Szépen egységesíti az arcbőröm, ami egy szeplős lány számára azt hiszem elsődleges szempont. A pórusaim elég tágak az arcomon, szépen befedi őket, természetesen teljesen nem tünteti el, amit nem is vártam, de sokat javít rajtuk. Nekem ez az egyik legnagyobb problémám, úgyhogy itt meg is vett magának.
Ezenkivül mattitja a bőrt is. Pati utáni hegeket, pirosságokat nem képes eltüntetni. de tényeg nagyon szép lett az arcom összképe. alapozo felé még nem próbáltam.

Max Factor Colour Correcting Cream CC Krém

Max Factor Colour Correcting Cream CC Krém
2013. május 6.

megvettem ezt a CC-t tegnap és most így hirtelenjében első benyomásomat osztanám meg :)
nekem nagyon tetszik így elsőre! A legvilágosabb, 40- fair árnyalatot vettem meg, és nagyon jól passzol a bőrömhöz!
Állaga eléggé híg, de nem annyira híg mint pl. a Missha Real Complete... pont annyira híg, hogy még könnyedén el lehessen dolgozni pár perc alatt, szóval sietős reggeleken ez pont jó.
és akkor, hogyhogy teljesít. mattítás és tartósság tekintetében még nem tudok nyilatkozni, de a fedése tetszik. nem egy túl erős fedést kapunk, olyan szépen összhangba hozza az arc színét, és mivel nekem a szeplőim miatt erre nagy szükség van, úgy érzem ebben jól teljesít. erős közepesnek mondanám a fedést. leginkább az eddig próbáltak közül a Bourjois Healthy Mix szérumhoz tudnám hasonlítani a fedését.
a pórusokba nem ült meg, pedig nekem elég tágak.
Az illata szerintem kellemes, nem túl erős, olyan visszafogott, de szerintem sokaknak nem fog bejönni. Engem kicsit valamelyik WC illatosítóra emlékeztet, de nekem abszolút bejön :D
SPF elég kevés benne... így nyár közeledtével azért kenek alá magasabb faktorszámú fényvédőt.

Nivea 5 Az 1-ben BB Krém

Nivea 5 Az 1-ben BB Krém
2013. május 5.

a nivea összes próbált terméke eddig bevált nekem és imádom is őket, de ezt sajnos elszúrták.
csak ismételni tudom a többieket... a világos annyira sötét, hogy konkrétan úgy néztem ki, mint bolond ballagáskor, mikor négernek öltöztem :S
ezek után hiába próbáltam eldolgozni sehogyse volt jó. mondjuk nekem hófehér a bőröm, de pl. a helia d-s bb világosa tökéletesen illeszkedik...

Eveline Cosmetics Slim Extreme 3D Termoaktív Derék, Has, Fenékformázó Szérum

Eveline Cosmetics Slim Extreme 3D Termoaktív Derék, Has, Fenékformázó Szérum
2013. április 28.

csúcsszuppppper!
már első használatot követően éreztem, hogy ez nagyon jó lesz nekem. érdekes módon nekem csak az első két használatkor volt nagyon fájdalmas a dolog, a 3.-tól kezdve már csak picit bizsergette a bőröm, de inkább kellemes, mint kellemetlen ez az érzés, úgyhogy tök jó!
szóval kb. 2,5 hete használom minden nap és a bőröm látványosan megfeszesedett. a narancsbőrrel sajnos mindig voltak problémáim, hiába fogytam, az sajna nem tűnt el. most már alig van pár mélyedés a popómon és a combomon, el sem hiszem!!! pedig nem is diétázom mellette.
karcsúsodtam is, ezt is észrevettem, de sajnos nem mértem le az előtte állapotot, így nem tudom mennyit, de határozottan érzem a ruháimon.
csodaszer és ahhoz képest abszolút nem drága.

L'Oréal Volumissime Carbon Black Szempillaspirál

L'Oréal Volumissime Carbon Black Szempillaspirál
2013. március 29.

én is most vettem az 1899-es akció keretében és hihetetlen jó!
az eddigi legjobb spirálom! keféjét elnézve én se fűztem hozzá sok reményt, de annál nagyobb pozitív csalódás ért, hatalmas, dús pillákat varázsolt, ráadásul úgy hogy szépen szétválasztja őket, még 2-3 réteg után sem kezd bepóklábasodni.
ráadásul a keféje nem bumszli így a belső kicsi pillákhoz is hozzáférek úgy, hogy nem kenem össze az orrom.

Artdeco Szemhéjalapozó

Artdeco Szemhéjalapozó
2013. március 29.

nem tudom, de nekem sem vált be.
az essence i love stage-es szemhéjalappal tartósabbak voltak a szemsminkek mint ezzel, ráadásul iszonyat drága. 2590 ft-ért valaki egy kemény napot dolgozik...
begyűrődni igaz, később gyűrődik be a szemráncokba a szemhéjpúder, de ugyanolyan hamar, kb. 2-3 után kezd lekopni a smink vele.

Schauma Cotton Fresh Szárazsampon

Schauma Cotton Fresh Szárazsampon
2013. március 21.

az eddigi legjobb szárazsamponom! A két baleas és a Swiss-O-Par-es után ennek a legjobb az illata, és amit már más is kiemelt, hogy ettől nem fuldoklom! A kék Baleas-at használtam legutóbb, aminek szintén tetszett az illata, de annyira tömény volt, hogy szó legszorossabban értelmében fuldokoltam tőle. Ki kellett rohannom a fürdőből, amint ráfújtam a hajamra.
Ez még abban is jobb, hogy nem annyira koncentrált a por, vagyis nem lesz hófehér poros a hajtövem, mikor kifújok, hanem épp hogy csak meglátszik rajta a cucc, és így a sötét hajamból könnyebb kifésülni is! Még törcsi se kell hozzá, elég átfésülnöm párszor.
Sajna nekem is rettenetesen gyorsan zsírosodik a hajam, mosás utáni második nap már használnom kell száraz sampont, mert ha reggel még nem is annyira zsíros, délutánra katasztrófa a helyzet. Sajnos az valóban nem igaz, hogy a ritkább hajmosást előbb utóbb megszokja a fejbőr és majd kevésbé fog zsírosodni... Én is volt, hogy hónapokig 2x mostam hajat egy héten, és ugyanúgy zsírosodott mint most.

Toni & Guy Casual Sea Salt Texturising Spray

Toni & Guy Casual Sea Salt Texturising Spray
2013. március 19.

nekem természetes hullámos a sörényem. már régóta keresgélek olyan spray-t, amivel a mosás utáni második napon felfrissíthetem a kinyúlt, összekócolódott tincseket... sajnos még nem találtam olyat, ami tényleg hozná ezt az eredményt.
Következő alanyom ez a spray volt, kicsit drága... és ahhoz képest tényleg nem hozza a hozzá fűzött reményeket. De ennek ellenére még mindig ez a legjobb felfrissítő spray a kipróbáltak közül.
A legjobb benne az illata, ami nem túl erős, de mégis érezni méghozzá órákon keresztül, amit imádok, mert hiába másnapos a fejem mégis friss illatú tőle a hajam! A második legjobb benne, hogy nem ragasztja össze a hajat! A legtöbb ilyen spray úgy működik, hogy összetapasztja a tincseket és így próbálja rendezni a hullámokat, ami borzasztó igénytelen... ez azonban még akkor sem reagált így, amikor rengeteg fújtam belőle a hajamra.
Valamennyire azért életet lehel a hullámaiba, nem állnak tőle úgy, mint a frissen szárított fejen, de ha bőségesen fújok belőle, akkor összerendezgeti őket azért... ideig óráig, ugyanis csak pár órácskáig vettem észre hatást, utána ismét kinyúlnak a tincsek. Sok kell belőle ahhoz, hogy elérjek valamilyen eredményt, így meg annyira nem is kifizetődő.
All in all, nem rossz termék, de tényleg csak azok vegyék, akiknek van némi hullámos beütésük.

Missha M Signature Real Complete BB Krém SPF25

Missha M Signature Real Complete BB Krém SPF25
2013. február 10.

Ebay-ről rendeltem meg a 13-as árnyalatot belőle, hűű de rég vágytam már rá :)
Azért kellett nekem ez a 13-as, mert ez tökéletesen passzol a hullaságomhoz... a Perfect Coverből a 21-es van meg, az is jó és szépen alkalmazkodik, de azért nem tökéletes színben. De ez a 13-as nekem lett kitalálva!
Szóval első használatkor meggyűlt a bajom a rettentő folyékony állaggal, mert ugye a Perfect Cover sokkal sűrűbb, ahhoz szoktam :)
Számomra sokkal nehezebb volt ez szépen eldolgozni, mert csíkosodott állandóan. Ráfogtam, hogy első alkalom, aztán másodszorra már egyszerűbben ment :D
Fedése nem olyan erős mint a PC, de talán mégis jobb, mert azért engedi láttatni a bőröm természetes tónusát is :) Szépen eltünteti a karikákat, pati hegeket, mitesszereket, pirosságot. Amivel sajna nem boldogul, azok a pórusok. Nekem a pórusokkal van a legnagyobb problémám jelenleg, de sajna ez sem tud velük mit kezdeni, szóval még tennem kell rá egy kis Clinique instant pore akármit.
És ami még lehúzza picit a terméket, hogy a finise nekem nagyonnnagyon csillog :S Pedig nem zsíros a bőröm, sőt normál! De úgy csillogok, mint a diszkógömb, szóval egy rakat púder kell rá, és sajna a púder hamar lekopik, kb. 1-2 óra alatt...
De összességében teljesen elégedett vagyok vele, amióta meg van csak ezt használom :)

Helia-D BB Krém (régi)

Helia-D BB Krém (régi)
2013. február 10.

Sok + vélemény hatására beruháztam én is egy világos árnyalatra.
Első használatkor az agyérgörcs kerülgetett, mert - ahogy már páran megírták - kukackákban vált le az arcomról... Alapvetően normál a bőröm, de télen az állam és az orrom alatt erősen hámlik, de meglepő módon az arcomon is jelentkezett a kukacka-effektus... A fedése sem tetszett... Azonnal le is mostam.
Egy lusta vasárnap délelőtt megint elővettem, hogy ismerkedjünk és most meglepő módon elmaradt a kukacosodás (pedig első alkalommal is jól aláhidratáltam), sőt a fedése is megtetszett. nekem erős fedésű alapozókra van szükségem, mert szeplős és egyenetlen a bőröm, és ugyan ez nem fedi el az összes bőrhibámat, mégis szépen egységesítette az arcom.
Kis probléma, hogy a világos árnyalat is picit sötét nekem... sajnos borzasztó fehér a bőröm. nem vészesen üt el, de kell korrigálnom világos púderrel rajta, főleg az áll vonalánál.
Szóval összességében ennél jobb BB krémem is van, de megérdemel 4 pontot :)