Calipso

Regisztráció dátuma: 2012. április 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. április 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Bano Körömvirág Krém

Bano Körömvirág Krém
2013. július 1.

Édesanyám vette, de ajánlotta hogy próbáljam ki, és nagyon megérte!
Én főleg sebekre, körömágyra, szoktam használni, vagy ha megvágom az ujjam; nagyon felgyorsítja a gyógyulást, a hámosító hatása csodás, és a gyulladáscsökkentő is, maximum 2 bekenés után már egyáltalán nem fáj a seb, pár napon belül pedig teljesen meggyógyul :)
Tényleg nagyon hatásos, ha bármi kis baleset történik velem, már nyúlok is a krémért.
Arcra még nem próbáltam, de az itteni hozzászólások alapján pattanásokra is jó, majd tesztelem.
Elég zsíros az állaga, emiatt kell egy kis nyugi amíg beszívódik, de nem vészes, engem az illata sem zavar, egész kellemes. Viszont nagyon lassan fogy, jó ideig elég lesz még, az tuti!
Ajánlom mindenkinek, aki hasonlóan ügyetlen mint én :)

Balea Tusfürdő Füge- és Csokoládéillattal

Balea Tusfürdő Füge- és Csokoládéillattal
2013. április 2.

Főként az itteni vélemények hatására én is erre ruháztam be, mikor kifogyott az előző tusfürdőm, és azt kell mondjam, jó választás volt!
Az illati isteni (bár néha mintha éreznék benne valami furcsa élesztőszerű illatot, de nem vészes), a csomagolás aranyos, és tényleg verhetetlen ár-érték arányban :)
Az állaga nekem megfelel, lehet hogy picit hígabb, de abszolút kezelhető.
Már gondolkozom, hogy milyen legyen a következő tusfürdőm, ha ez kifogy; azt hiszem maradok a Balea-nál, mert tud annyit, mint egy átlag tusfürdő, és tényleg nagyon megéri!
Köszönöm, hogy megismertettétek velem ezt a márkát alaposabban is, így nem dobok ki feleslegesen pénzt drágább tusfürdőre :)

Avon Ballroom Beauty EDT

Avon Ballroom Beauty EDT
2013. március 23.

Az illatát eléggé megkedveltem, és azon kevés parfümök közé tartozik, amik tényleg tartósak rajtam!
Ma direkt tesztelni akartam, és visszaszámolva minimum 9 órát bírt, legalábbis én még mindig érzem magamon. :)
Szóval tartós, finom illatú, az üvege is szép (bár nekem nem a nagy kiszerelés van meg), és az ára sem olyan vészes; Avonos viszonylatban sem, főleg ha akciós.
Még gondolkozom, hogy beruházzak-e az 50 ml-esre :)

Essence Colour3 Körömlakk

Essence Colour3 Körömlakk
2013. március 15.

A zöld és a piros-narancs van meg; amit nagyon szeretek bennük, hogy a többi lakkhoz képest gyorsan száradnak több rétegben is!
A zöldből azért kell a 2 réteg alapszín, de a pirosból elég egy is :)
A mennyiség nem túl nagy, de legalább szépen nyomon lehet követni a fogyását, és beszáradni sem fog, az tuti :)
A fantázianév szerintem is jó ötlet volt, ettől olyan aranyos lesz az üvegük.
Most persze kereshetem elő az alig lévő zöld ruháimat, hogy passzoljanak a körömlakkhoz, mert annyira megszerettem, hogy mindig ezt használnám :D
Egyetlen apró hátrány, hogy ha rákenem a csillámos részt is, kicsit macerásabb lemosni, de még így is megéri!

Essence Stay With Me Hosszantartó Szájfény

Essence Stay With Me Hosszantartó Szájfény
2013. január 26.

A my favourite milkshake van meg, ami vicces, mert vettem 2-t ugyanezen a néven, és más a színük! Az egyik rózsaszínes, a másik pedig barackos, nem tudom miért van ez és hogy melyik az "eredeti", netán mindkettő?
Lényeg, hogy az én számon sajnos egyiknek sem látszik szépen a színe, inkább csak fényes.
Egy picit ragacsos is, és az applikátorával is csak tükör előtt tudok dolgozni :/
A sok pozitív vélemény miatt azt hittem jobb lesz, de hát nem válhat be mindenkinek az, ami másoknak is... :)

Avon Glazewear Sparkle Szikrázó Szájfény

Avon Glazewear Sparkle Szikrázó Szájfény
2013. január 26.

Nekem a Sugar Cane van meg, de nekem furcsa, hogy amikor összedörzsölöm az ajkaim, érezem benne a kis csillámokat, amikkel tele van, persze emiatt sparkle a neve..
Szerintem színe nincs sok, úgyhogy maximum rúzsok fölé tudnám elképzelni.

Avon Ideal Flawless BB Krém

Avon Ideal Flawless BB Krém
2013. január 7.

Még csak kipróbáltam, úgyhogy a tartósságáról nem tudok nyilatkozni.
Az állaga jó, krémes, kinyomva hígnak tűnik, de felkenve már gazdagabbnak, sűrűbbnek és hamar szárad, ezért viszonylag gyorsan kell vele dolgozni, és lehetőleg több irányba eldolgozni, hogy ne legyen csíkos.
A fedése szerintem egész jó, erős közepesnek mondanám.
Az Essence pure skin-jénél mindenesetre egy fokkal erősebben fed.
A csomagolása szerintem aranyos, a színe (Shell) jól illeszkedik az arcszínemhez.
Az egyetlen ami nem tetszik benne, az a rengeteg sok összetevő, bár pozitívum, hogy van benne cink, így talán jó lesz a pattanásosabb bőrűeknek is.
Bízom benne, hogy jól megleszünk, úgyhogy megelőlegezek neki egy négyest :)

Avon Onyx Lustre Hármas Szájfény

Avon Onyx Lustre Hármas Szájfény
2013. január 4.

A barackos (Peach Sparkle) van meg, nagyon szép színe van. Az illata nagyon finom, vaníliás sütire hasonlít, és szerintem annyira nem ragad.
Nagyon esztétikus a csomagolása így, hogy 3-féle színből áll össze, kíváncsi leszek hogy ez a fogyásával hogy fog változni..
Nem vagyok túlzottan oda a csillámokért, de ebben még elviselhető mennyiségben vannak jelen :)

Flormar Magnetic Twist Körömlakk

Flormar Magnetic Twist Körömlakk
2013. január 3.

Még karácsony előtt vettem 900 ft-os áron, szerintem megéri azt nézve, hogy van hozzá a dobozban mágnes is (nem úgy, mint pl az Essence-nél, hogy külön kell megvenni a lakkot és a mágnest). Persze lehet hozzá másik mágnest is használni, de nekem még ki kell tapasztalnom a használatát, mert ha hosszabb a körmöm, a végén lévő lakkot mindig sikerül rákennem a mágnesre :D
Főleg rövidebb körmökön működik jól, mert ha túl hosszú a köröm, a körömágyhoz közelebbi részt már nem mágnesezi eléggé, nem adja ki a mintát, legalábbis nálam.
Gyorsan szárad, felkenés után egyből mágnesezni kell, így egyesével lehet csak haladni a körmökkel, de számomra ez nem hátrány.
A felkenéstől számítva nagyjából 2 napot bír, utána is csak a mutatóujjamon kezdett el lepattogni, de onnét valamiért mindig... :S De mivel a többi körmön tartósabb, egy újralakkozással meghosszabbítható ez az idő.
A kék színű van meg, szerintem nagyon szép :)

Avon Planet Spa Török Termál Rhassoul Agyagos Arcmaszk

Avon Planet Spa Török Termál Rhassoul Agyagos Arcmaszk
2013. január 3.

Egyszerűen imádom az illatát, engem egy kicsit talán a szőlős hell energiaital illatára emlékeztet, mindenesetre nagyon finom :)
Tetszik, hogy hamar megszárad, és nem kell 20 percig a fejemen hagyni, a színével meg szeretem riogatni a páromat, bár azt hiszem látott már durvább színt is rajtam, úgyhogy kezdi megszokni... :D
Szerintem tisztított is a bőrömön, bár ezt egy alkalom után még nem tudom biztosra megállapítani, de hogy puhábbá tette, az biztos :)
Szeretem benne, hogy könnyű lemosni, nem kell fél óráig sikálni :)