Calipso

Regisztráció dátuma: 2012. április 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. április 15.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Avon Treselle Mystique Kölni

Avon Treselle Mystique Kölni
2012. augusztus 7.

Korábban már rendeltem belőle mintát, az is tetszett; de most akciósan megrendeltem a nagy kiszerelést is. Még mindig ugyanúgy tetszik, bár így nyárra tényleg sok egy kicsit, télen viszont tökéletes lesz! Egyébként egész tartós a kicsike, nekem az üvege és a fém kupakja is kifejezett tetszik :)

Avon Color Trend Chocolate Brownie Ajakbalzsam

Avon Color Trend Chocolate Brownie Ajakbalzsam
2012. július 10.

Akciósan vettem, annyit mondjuk megért, mert pont kezdtem kifogyni ajakápolóból.
Az illata tényleg nagyon jó (sajnos rögtön megkívánom tőle a csokit), viszont az íze nem az igazi (bár tény, hogy nem arra van, hogy nyalogassuk :D).
Nekem végül is hidratált, rúzs vagy szájfény alá tökéletes.
De nálam magában is ad egy icipici barnás színt a számnak, ami tetszik :)
Sajnos egy picit olvad ebben a nagy melegben..

Maybelline Affinitone Korrektor

Maybelline Affinitone Korrektor
2012. július 8.

Ez a korrektor egy csoda! :D
Eddig is tetszett, mert szépen elfedte a pattanásokat (szem alatti karikára még nem nagyon próbáltam), tetszik ez az applikátoros megoldás is, így tényleg könnyebb felvinni :)
Na de ma bizonyított igazán, ugyanis túlélt egy strandolást és egy hajmosást is! :O
A strandon is került néhányszor víz alá, bár ott direkt figyeltem, hogy ne nyúljak az arcomhoz, hajmosás után viszont meg is töröltem törölközővel, és még így is a helyén maradt!
Igaz, hogy egy picit mintha kivilágosodott volna, és bár megviseltnek látszott szegény, még így is fedett, amire aztán igazán nem számítottam :)
Maximálisan meg vagyok vele elégedve!
(Egyébként fixáltam egy kis púderrel, lehet hogy az is dobott a tartósságán, de így is 5*)

Avon Ice Sheers Luscious Kölni

Avon Ice Sheers Luscious Kölni
2012. július 8.

Nagyon szeretem, kicsit olyan mint a limonádé, de azért jóval édesebb, kellemes citromos illat! :)
Nyáron a legjobb, egyébként egész tartós :)

Avon Arabian Glow Barnító Gyöngyök

Avon Arabian Glow Barnító Gyöngyök
2012. július 7.

Tetszik hogy sokféle gyöngy van benne, viszont azt hiszem nekem túl fehér a bőröm hozzá, mert ha felkenés előtt nem rázogatom picit le az ecsetről, nagyon durva színt csinál az arcomra, ami elég műnek hat :S
Árnyékolásra szoktam használni, arra mondjuk megfelel, bár akkor is elég nagy a színkülönbség.
Nekem is a barna változat van meg, ezeket leszámítva elégedett vagyok vele.
Viszont alapáron tuti hogy nem venném meg, mert nagyon drága, még jó hogy akciósan sikerült 1000 ft-ért megvennem :)

Moyra Körömlakk

Moyra Körömlakk
2012. július 7.

Bár még csak tegnap kentem fel először, megpróbálok róla nyilatkozni :)
A színe nagyon szép (019-es, piros), már egy rétegben is szépen fed, bár én kettő rétegben használom, egyrészt a megszokás, másrészt amiatt, hogy így élénkebb a szín is :)
Eddig egész jól teljesít, mert bár van rajta fedőlakk, akkor is nagy számnak számít, hogy bármiféle kopás és pattogzás nélkül kibírt egy egész napos strandolást, ahol volt, hogy 2 órán át egyfolytában a vízben voltam...
Bár ajándékba kaptam, örülök neki!
Külön öröm, hogy a félrekent lakk a körmök körüli részről lemosó nélkül is könnyen lekaparászható körömmel, ami nálam azért számít, mert nem mindig van rá időm, hogy korrigáljam, viszont út közben tudok rajta javítani :)

Oriflame Pure Nature Korrektor

Oriflame Pure Nature Korrektor
2012. július 7.

Maga a korrektor tetszik, sőt jónak tűnik ez a két oldalas megoldás, bár akadnak vele problémák; pl ha valamelyik felét sűrűbben használod, akkor képtelenség úgy felkenni a másikat, hogy az ellenkező oldali színből ne jusson rá, és néha ez azért zavaró.
Egyébként teljesen korrekt ezen az áron, a zöld része egész jól szárít, ha éjszakára felkenem, bár reggelre általában már lekopik, bár ez is a pattanás helyétől függ...
A két szín együtt nekem egész jól passzol a bőrömhöz, viszont fixálni kell, mert szeret elmászni.
Így nyáron nekem kicsit krémesebbnek, folyósabbnak tűnik, ilyenkor mindenképp púderezem, mert olyan érzésem van, mint ha bármikor lefolyhatna, vagy elkenhetném az arcom piszkálása közben :/

Orflame Pure Nature Szappan Teafával

Orflame Pure Nature Szappan Teafával
2012. július 7.

Nem tudok róla hosszútávúan nyilatkozni, mert nem rég kezdtem használni, de egyelőre nagyon tetszik!
Kellemes illata van, jól habzik, könnyű vele átmosni az arcot. Ami nagyon meglepett, hogy reggelre általában csillogni szokott már a fejem, de ettől szinte teljesen matt maradt, legalábbis ránézésre mindenképp. Az más kérdés hogy az ujjamat végighúzva én érzem hogy picit zsíros, de egyáltalán nem volt vészes :)
Sőt a használata után tisztának érzem tőle a bőröm :)
Eddig csak arcra használtam, tényleg jól szárít, ami esetemben nem nagy probléma :)
Lehet hogy apróságnak számít, de nekem az is külön tetszik, hogy maga a szappan a használat után könnyen megszárad, így hamar vissza tudom dugni a csomagolásába, nem úgy mint pl a sószappanomat...

Fabulon Napozás Utáni Balzsam

Fabulon Napozás Utáni Balzsam
2012. július 7.

Kellemes, hamar felszívódik, az illata is jó.
Talán annyit tudnék felhozni ellene, hogy eléggé folyós, így sikerült összepötyögtetnem vele a padlót :D

Avon Sun Hidratáló Napvédő Arckrém SPF 30

Avon Sun Hidratáló Napvédő Arckrém SPF 30
2012. július 7.

Nekem nagyon tetszik a kellemes, dinnyés illata, illetve a kis tubus, ami mindenhová befér :)
Nem vagyok benne biztos, hogy nem ő okozott nálam 1-2 pattanást, viszont tény, hogy iszonyatosan jól teszi a dolgát!
Ma lett tesztelve, egész nap vízben/vízparton voltam, és bár mindenhol be voltam kenve, néhol így is sikeresen leégtem. Viszont az arcomnak kb ugyanolyan színe van mint előtte, pedig napoztam is... :D
4 csillagot simán megérdemel, csak azért nem 5, mert felkenés után fényesen/zsírosan csillog tőle a bőröm sajnos, illetve mert nem igazán barnult mellette a fejem :D