CandyCurses

Regisztráció dátuma: 2012. december 16.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. december 16.
Bőrprobléma: Vízhiány

Revox Just Q10

Revox Just Q10
2022. február 22.

Mindig nagyon zsíros volt a bőröm, ez tinikorom óta fokozatosan mérséklődik. Elértem azt, hogy reggelre pont annyi olaj van a bőrömön, amitől még nem zsíros, de már hidratált, és alattam tökéletesen leírja Nerdanel, selymes. Csak ugye arcot mosok, tonizálok, ettől kicsit változik, de utána ez a szérum az, ami visszaadja nekem a tökéletes hidratáltságot.

Nagyon sok olajat próbáltam már, de ezt egyáltalán nem mondanám olajosnak. Nekem az olaj megül a bőröm tetején, és csillog tőle a fejem, ez a szérum "beleolvad" a bőrömbe.

Uriage Termál Hidratáló Water Essence

Uriage Termál Hidratáló Water Essence
2022. február 22.

Magában nem lenne elég, talán nyáron, de érezhetően javít a hidratáltságon.

Az illatát nagyon szeretem, szerintem cukros, mint a régi, menzás, túlcukrozott teák illata.

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5
2022. február 14.

Nekem is kukacosodik. Végigpróbáltam mindenhogy, többet vártam, kevesebbet tettem fel, csak hidratálóval használtam, mindenhogy kukac.

(Vettem üres szövetmaszkokat, azokhoz szoktam szérumot kotyvasztani hasonló termékekből, amik nem jönnek be, és ezt is így használom el.)

Alpecin Koffein Hajszesz

Alpecin Koffein Hajszesz
2022. február 14.

A semmiből pár éve hajhullajtó szakaszaim lettek. Mindenféle növesztőt kipróbáltam, ez is köztük volt. Az volt a célom, hogy több hajam legyen, de azt kaptam, hogy gyorsabban nőtt. Nagyon egyenes a hajam, blunt cut-om volt, és a hajszeszt csak elöl és középen, a hajhullás fő helyén használtam. Pár hét után annyit nőtt a hajam, mintha rosszul lett volna egyenesre vágva. Azóta ha túl rövid lesz, ezt használom a növekedés gyorsítására.

Head & Shoulders Apple Fresh Sampon

Head & Shoulders Apple Fresh Sampon
2021. november 30.

Nekem régen ez volt az egyetlen sampon - mármint az összes H&S -, ami megszüntette a lentebb is említett hajszagot. Semmi más. Nem vagyok kémikus, nem értek semmit ehhez, de észrevettem, hogy az összetevők közül kikerült a zinc carbonate, amire ha ráguglizok, kiadja, hogy a H&S az egyetlen sampon, amiben van.

És hiányzik belőle, mert azóta egy kalap kaka. Pedig kipróbáltam az összeset. Mióta rajta van ez a matrica, hogy ph balanced meg a többi, azóta olyan, mintha testápolóval mosnék hajat. Büdös és zsíros tőle a fejem.

UPDATE:
A zinc pyrithione összetevőt jövőre betiltják az EU-ban, ezért nem tisztít már úgy, mint régen.

L'Oreal Paris Stylista Hajformázó Spray #Beachwaves

L'Oreal Paris Stylista Hajformázó Spray #Beachwaves
2021. szeptember 29.

Nekem nagyon bejön, bár nem hullámozok vele, csak "volumenizálok". Kibontott hajra nem használnám, mert tényleg ragacsos lesz. De inkább olyan érzés, mintha egy hétig nem mostam volna meg a hajam, csak hajlakkot tettem volna rá, és így összeállna.

Viszont fonatokhoz, updo-khoz szuper. Fonás előtt befújom, kézzel kicsit megszárítom, és a fonat szép vastag lesz, tudom lazítani anélkül, hogy szanaszét álljon a hajam.

Alverde Baby Cold Cream

Alverde Baby Cold Cream
2020. június 26.

Ez csodakrém. Bár klasszikus krémként nem használom.

Arclemosónak vettem, mikor olvastam, hogy a koreai bőrápolás első lépése egy olajos tisztítás. Sminklemosásra kiváló.
Egész arcra csak akkor használnám, ha mint ahogy előttem írták, bicikliznék, vagy moszkvai télben kéne sétálgatnom.

Amire kegyetlen jó, az a sebek, száraz foltok eltüntetése. Olyasmi, mint a Bepanthen, csak sokkal jobb. Egyszer tűvel nekiestem az orromon egy pattanásnak, másnapra maradt egy hatalmas barnás-piros folt/heg, ami azt hittem, marad örökre. Két napig (itthon voltam) vastagon bekentem vele az orromat, és se heg, se színelváltozás nem maradt utána.

Most nemrég a "karantén" alatt pedig valami ismeretlen okból kiszáradt a szám széle, de úgy, hogy vérzett, ahogy beszéltem, ettem, és lusta voltam bekenni, nem is múlt el. Aztán ahogy rákentem, megint 2 nap kellett, hogy nyom nélkül elmúljon az egész. Úgyhogy nekem ebből a krémből jelenleg van itthon 3 tubus, szerelmes vagyok belé.

Éjszakára csak vékonyan használom a seben, mert ha olyan helyen van, úgyis a párnán marad a nagyja. Főleg napközben kenem be nagyon vastagon. Nagyon sűrű, így nem csöpög, és nedvesen tartja a sebet, amitől az gyönyörűen begyógyul.

Balea Brown Sugar & Chia Cleansing Balm

Balea Brown Sugar & Chia Cleansing Balm
2020. február 27.

Lusta voltam elmenni a Müllerbe a nagy L'Oreal-os krémes arclemosómért, úgyhogy rövid nézelődés után ezt kaptam le a polcról. Bár nem sminkelek erősen, konkrétan alapozó, korrektor, szemöldökpor és spirál, de ez maradéktalanul levisz mindent.

Az égető, de inkább zsibbasztó érzés nekem is feltűnt; engem ez azért lepett meg, mert rendkívül strapabíró bőröm van, semmi nem szokta zavarni. Zuhany alatt használom, így maradéktalanul és gyorsan le tudom mosni, mielőtt leégne a fejem.

Essence I Love Extreme Crazy Dúsító Szempillaspirál

Essence I Love Extreme Crazy Dúsító Szempillaspirál
2019. július 7.

Olcsó volt és pink, így a sorsa megpecsételődött, az enyém lett. :)
Én nagyon szeretem azokat a spirálokat, amik sok cuccot visznek fel, mert nagyon béna vagyok, és egy pillasort 5 percig kenegetek, míg elérem, hogy úgy nézzen ki, ahogy akarom. Ami sok festéket visz fel, ott a festék nem olyan száraz, hogy egy húzásod van, és kész a száraz pókláb.

The Ordinary Marine Hyaluronics

The Ordinary Marine Hyaluronics
2019. július 7.

A rutinomból ez az, aminél nem érzem, hogy kap valamit a bőröm. Az összes többi szérum után érzem, hogy ez most plusz, ettől selymesebb, de ez az, ami kilóg. Nem hiszem, hogy újraveszem, a rutinom helyett inkább szövetmaszkok alá használom el.