CatLynn

Regisztráció dátuma: 2012. szeptember 17.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. szeptember 17.
Bőrprobléma: Vízhiány

Aden Körömlakk

Aden Körömlakk
2013. október 22.

Amint megláttam a tetején a cuki tulipánmintákat, tudtam, hogy egyszerűen vennem KELL belőle pár árnyalatot. Egy nagyon szép áttetszős-bézseset, egy mélybordót, ill. egy nem átlátszó nude színt vittem el. Mindegyiket imádom egytől-egyig! Egyedül az átlátszós bézsből szoktam 2 réteget felkenni, a többi 1 rétegben is tökéletesen fed. Ami pedig a hab a tortán, hogy tartósak. Meg merem kockáztatni, hogy az eddigi egyik legtartósabb körömlakkjaim. Ráadásul több van egy üvegcsében, mint pl egy Essence lakkban, és olcsóbb. Egyértelmű, hogy vissza kell még mennem oda, hogy beszerezzek még pár színt. Mindenkinek csak ajánlani tudom, szansza0518 előttem elmondott mindent, én meg nem tehetek mást, mint a legnagyobb egyetértésben bólogatok! :)

Yves Rocher Tradition de Hammam Tusfürdő

Yves Rocher Tradition de Hammam Tusfürdő
2013. október 22.

Egy törzsvásárlói képeslap beváltásához kaptam ajándékba. Majdnem hátast dobtam, mikor megláttam, hogy eredeti áron 1890 Ft-ba kerül. Kb. egy literes bödön usfürdőt kapni ezen az áron, és nem is a leggagyibb fajtából. Úgy voltam vele, hogy oké, a valódi argánolaj ilyen drága, gyógyszertárban, bio boltban is ilyen horror arany áron mérik. Kicsi Catlynn este, mint a kisgyerek a karácsonyfa alatt olyan izgatottan vetettem bele magam a fürdővízbe, és bőszen kenegettem magam vele, vártam a "hűűűha, wooooow, anemjóját" hatást. Aztán vártam, vártam, de csak nem jött. Biztosan nekem voltak irreális elvárásaim. Ja nem, bocsesz, mégsem. Egy sima, mezei hidratálóval tuningolt tusfürdő, de még az YR más 590 Ft-os tusijai is hozzák ezt a hidratáltságot. Az illata pedig a várt marokkói keleties, ezeregyéjszaka, orientális várt illathoz képest szintén csalódás volt. Én személy szerint még kellemesnek sem igen mondanám. De ez ugyebár ízlés dolg. Egy szó mint száz, egyet kell értenem az előttem szólóval, az egész parasztvakítás, YR bácsi is ügyesen meglovagolta a "most mindent adjunk el az argánolajjal, mert az olyan hűűűde trendi, hogy csak na, és tutira viszik a népek, mint a cukrot" vonalat. Köszönöm szépen, ajándéknak szuper volt. Hogy magamtól megvenném-e, kizárt!

Yves Rocher Sebo Specific Lágy Radírozó Arctisztító

Yves Rocher Sebo Specific Lágy Radírozó Arctisztító
2013. október 22.

Elhasználtam már majdnem egy teljes tubussal, és nagyon sokat gondolkodtam rajta, hogy újravegyem-e. Végül úgy voltam vele, annyira nem volt jó, mint amilyen drága. Az illata nekem kifejezetten tetszett, valahogy nekem az ilyen növényillat mindig azt juttatja eszembe, hogy tutira egy egész gyógynövényes mezőt pacsmagolok fel a pofimra, tele lehet minden földi jóval. De aztán megnézve az összetevőlistát rá kell döbbennie az ember lányának, hogy annyira talán mégsem... A hatását úgy jellemezném, hogy "egynek elment", nem lett tőle rosszabb a bőröm állapota, de nem is javított rajta. Ráadásul okozott egy száraz, majd egy nagyon zsíros időszakot is a bőrömnek. Ráadásul szívből gyűlöltem a flakonját, se perc át is ütögettem egy másikba. Összességében nem nőtt túlzottan a szívemhez. Ennyi pénzért kerestem mást, szebb összetevőkkel.

Yves Rocher Sebo Specific Lotion 2in1

Yves Rocher Sebo Specific Lotion 2in1
2013. október 20.

Nagyon szeretem ezt a tonikot a csomagolását leszámítva. Jó az illata, a hatásával is meg vagyok elégedve, nem szárít, mégis tisztának érzem utána a bőröm. Sokáig elég, mert nagyon kevés kell belőle. Utána mindig finom puha lesz a bőröm. Biztosan újraveszem, megéri az árát.

Terra Naturi Kompakt Púder

Terra Naturi Kompakt Púder
2013. október 13.

A Honey árnyalatot vettem meg, ez a középső árnyalat. én nem sok különbséget fedeztem fel a legvilágosabb ill. eközött, de mivel nyár van, ez jött a kosaramba. Én ecsettel viszem fel, abszolút jó kis termék. Nem kell belőle túl sok, nem porzik indokolatlanul nagyon és viszonylag tartós. A fedésével is meg vagyok elégedve, annak ellenére, hogy a nyár nem a legjobb tesztidőszak, ezerszer törlöm meg az arcomat, és minden amúgy is lefolyik. Egyelőre adok neki egy megelőlegezett 5öst, remélem, hogy nem leszek tőle pattis, és továbbra is ezt a minőséget hozza.

UPDATE: Még mindig nagyon tetszik! Természetes hatása van, tökéletesen illeszkedik a bőrszínemhez, nincs maszk-hatása, sokkal egyenletesebb bőrképet ad, mint pár drága márkás púderem, nem pattogtam ki tőle, ráadásul a hideg miatt néhol hámló bőrömet sem emeli ki a többi púderrel ellentétben. Nagyon jó vétel volt! Újravevős!

Terra Naturi Kompakt Pirosító

Terra Naturi Kompakt Pirosító
2013. október 13.

A Royal Apricot és a Rosewood árnyalat van meg, mindegyiket nagyon szeretem, remek árnyalatok! Tartósnak mondhatóak, pláne natúr kozmetikumokhoz képest, minden nap használom valamelyiket, és alig fogyott még belőlük, szóval jó sokáig kitart majd ez a mennyiség. Abszolút megérik az árukat, sanszos, hogy legközelebb a Sugar Brown is velem jön :) Másoknak is tudom ajánlani, kár, hogy az állandó szortimentben csak 3 árnyalat van.

Yves Rocher 2 az 1-ben Kéz- és Körömápoló Krém

Yves Rocher 2 az 1-ben Kéz- és Körömápoló Krém
2013. október 10.

Ez az eddigi Nr.1. kézkrémem. Hatékonyan hidratálja még az én nagyon gyakran smirglipapírrá száradó kezeimet is, szuper az illata, és nem zsíros-tömény, hanem selymes-lágy az állaga, hamar beszívódik, fura olajos réteg nélkül. Meglehetősen sokáig kitart egy flakon, mert nagyon kevés is elegendő belőle. A kiszerelését is szeretem, még éppen a táska-kompatibilis méret (nem bowling-golyó súlyú), de nem is az olyan apró, hogy egyszeri használat után már el is fogy :) Megéri az árát, kedvezménnyel meg egyenesen "must have" termék nálam. Nagyon örülök, hogy rátaláltam, jó szívvel ajánlom mindenkinek. Én próbáltam a sima, nem 2 in 1 verziót is, és azt kell mondanom, bár az sűrűbb, és első blikkre intenzívebbnek gondoltam, de ez is legalább olyan jól teszi a dolgát, viszont az állagát ezerszer jobban szeretem, ezért választom azóta mindig csakis ezt.

Jimjams Szemránc Gél Krém

Jimjams Szemránc Gél Krém
2013. október 3.

2 hete vettem meg, valami kis könnyű szemkörnyékápolót szerettem volna, mivel ráncaim még nincsenek, inkább csak valamilyen feszesítő, frissítő krémet kerestem megelőzés céljából. Mivel ennek hivatalosan krém-gél az állaga, és nagyon szimpatikus volt, hogy (állítólag) van benne Hyaluronsav, Q10, A-C-E vitamin, gondoltam tökéletes lesz. Sajnos amire én kerestem, arra nem bizonyult a legjobbnak, sőt. Szépen táplálja és hidratálja a szemkörnyéket, de nekem nagyon-nagyon sok, nagyon tömény. Ráadásul egyáltalán nem géles, hanem sűrű krém állaga van. Inkább javaslom érett, száraz bőrre, és akkor is éjszakára. Ráadásul nagyon lassan szívódik fel, és nekem bármilyen keveset is teszek, mindig marad egy furcsa réteg utána. Sminkelni pedig szinte lehetetlen rá. Tovább szerintem nem fogom használni, keresek egy selymesebb, könnyebb, valóban géles krémet. Nem mondom, hogy rossz ez a krém, de egyrészt fel kéne tüntetni rajta, hogy milyen korosztálynak ajánlott (szerintem min. 45-től), másrészt nem kéne gélnek feltüntetni.

Alverde Quattro Szemhéjpúder

Alverde Quattro Szemhéjpúder
2013. október 2.

Két paletta van meg az új kivitelezésből, a Chocolate és a Pure Berry. A Chocolate-t jóval többször használom, hétköznapi sminkhez tökéletes, imádom, hogy matt színeket is tartalmaz, én a fényes barnát csak nagyon ritkán használom. Nekem szemhéjalapozó mellett tartós, simán kibír egy munkanapot, jól építhető és nagyon kellemes viselet. A Pure Berry színei is gyönyörűek, de én is úgy vettem észre, hogy világosabbak, lágyabbak az árnyalatai, mint ahogy a doboz alapján gondolnám. Nagyon bájos, nőies színösszeállítás, és jól kombinálható barnás, bronzos, lilás árnyalatokhoz. Mindegyik 4-es tökéletes barna és zöld szemhez is. Egyedüli hátránynak én is a csomagolását tudnám említeni, a régi verzió sokkal jobb volt, bár tény, hogy kicsit nagyobb helyet foglalt a sminktáskában, de ugyebár abban tükör is volt. A mostani egyrészt nehezen nyílik, másrészt nagyon könnyen eltörik, de mégis az a legnagyobb probléma vele, hogy mivel közvetlenül egymás mellett vannak a színek, és az elválasztó nem eléggé vastag/magas, összekeverednek a színek, ami főleg a Pure Berry-ben lévő szürkés szín miatt zavaró. De ettől függetlenül remek szemhéjpúder quattro-k, nagyon jól ki lehet őket használni, megérik az árukat abszolút. Megadom a maximumot, 5*! Tervezem a zöldes összeállítás beszerzését is.

NEWS: Külföldön (Németország-Ausztria) pár hete kapható egy lilás színvilágú quattro is, remélem hamarosan Magyarországra is behozzák!

Lady Stella Csokoládé Bőrradír

Lady Stella Csokoládé Bőrradír
2013. szeptember 24.

Egyik barátnőmtől kaptam egy ilyen tégelyt, nagyon megörültem, mert azt hittem hasonlítani fog a The Body Shop híres Chocomania testradírjára, de sajnos hírből sem ismerik egymást. Már majdnem teljesen el is használtam, így bátran merek véleményt alkotni. Én csak testradírnak használtam, bár először úgy terveztem, végül miután a testemen kipróbáltam, mégsem mertem az arcomra is használni, mert zsírosodásra hajlamos a bőröm, és nem nagyon bírja az ilyen kakaóVAJas, táplálóbb krémeket, ez pedig ránézésre is túl sok lett volna neki. Főleg combra, térdre és a könyökömre használtam, szép puha bőrt eredményez, nekem nagyon tetszik az illata is, de a radírozó hatását én is nagyon kevésnek éreztem, pláne testre. Arcra nem tudom, elég lenne-e, én ott nem szeretem ha egy készítmény karistol, vagy túl erős és túl sok a benne lévő szemcse. Azt találtam ki, hogy belekevertem egy jó adag nem darált mákot, és úgy már nagyon jól tette a dolgát, és olyan gusztán mutatnak benne a fekete kis szemcsék :) Szerintem próbáljátok meg felturbózni vele. Nekem a lefolyót sem dugította el, szóval attól sem kell tartani! Biztosan nem venném újra, akármennyire olcsó, sokkal jobb bőrradírok vannak nála.