cicuka

Regisztráció dátuma: 2014. szeptember 22.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2014. szeptember 22.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Yamuna Ásványi Alapozó

Yamuna Ásványi Alapozó
2016. január 4.

Friss: a tartóssága egész jó, egy idő után krémessé válik rajtam, mint egy folyékony alapozó. olyan 8-10 óra elteltével már kopik. kiegészíteném a véleményemet még azzal, hogy a fedését inkább enyhének mondanám és egy picit szárít, ill. kiemeli a száraz részeket. a zsíros bőrű és kevés bőrhibával rendelkezőknek egy álom lehet.

Már korábban megrendeltem a Porcelán árnyalatot, ami tényleg nagyon világos, gésa fehérre sminkeltem vele magam, ezért önmagában nem, csak más alapozókkal keverve tudtam használni. A napokban viszont megrendeltem a Mandulát és a Café Latte-t. A Mandulát azért, mert a honlapon lévő képek alapján azt gondoltam, hogy az a 2. legvilágosabb, (a Krém nem is jött számításba, az valószínűleg túl rózsaszín lenne nekem) a Café Latte-t meg azért,mert láttam róla egy tesztet, ahol nagyon világosnak és sárgás árnyalatúnak tűnt. Úgy voltam vele, valamelyik biztos az én színem lesz, és így is lett, a Café Latte az én színem. A Mandula meglepően túl sárgás, így sötét lett nekem, de nem bánom, mert el fogom használni pl. kontúrozni hátha sikerül vele, ha meg nem, majd összekeverem a Porcelánnal és egy életre elég alapozóm lesz. :D
Az alapozót fényvédő (!) fölé teszem reggel, a Giordani Gold lapos alapozóecsettel dolgozom el és így nagyon természetes, second skin hatása van, a fedése is rendben van, de a pirosabb foltokra, bőrhibákra azért kell korrektor. A pórusaimba nem ül bele, és az apró szem körüli ráncokba sem. Eddig nem szárította a bőröm és irritációt sem okozott. Nagyon örülök, hogy megtaláltam a színem, és hogy ilyen jó kis cucc ez. :)

(a Yamunának ajánlanám, hogy frissítse az alapozókról készült képeket a honlapon, mert nagyon nehéz az alapján kiválasztani a megfelelő színt, még a Warholsuicide által belinkelt fotó sem segít a választásban, a valóságban egyáltalán nem olyan színűek az alapozók, mint ott és nem mindenki tud Bp-re menni csak azért, hogy megfelelő színű alapozót vegyen magának.)

Balea Micellás Víz Száraz és Érzékeny Bőrre

Balea Micellás Víz Száraz és Érzékeny Bőrre
2015. november 5.

nagyon örültem neki, hogy végre a Baleának is van micellás vize, ráadásul 999ft-ért nem hagyhattam ott. azért az érzékeny bőrre valót vettem, mert múlt héten még csak ez volt a dm-ben. nagyon reméltem, hogy nem lesz illatos a narancsvirágvíz miatt, viszont egy kicsit érezhető a narancs illat, aminek én nagyon nem örülök, mert egy ideje mindenből illat-és alkoholmenteset használok. a sminket szépen lehozza, kb. ugyanannyira mint a Garnier. az enyhe illata miatt nem tudom még, hogy újraveszem-e vagy visszatérek a Garnierhez. a kombinált bőrre valót biztos, hogy nem fogom kipróbálni az alkoholtartalma miatt, nem értem miért tesz egyre több termékébe a Balea alkoholt, ráadásul az ultra sensitivekbe is... nekem nem ragad, nem csípi a szemem és irritációt sem okozott eddig, bár én alaposan megmosom az arcom a babylove waschlotionnal a sminklemosás után.

Uriage Bariésun Kid Gyerek Spray SPF 50+

Uriage Bariésun Kid Gyerek Spray SPF 50+
2015. november 5.

imádom! a bőröm gyorsan beszívja, 5-10 perc elteltével tudok rá sminkelni is. hidratál, pont amennyire kell és nem csillog tőle a fejem. felvitel után fehér réteget hagy maga után,de ez pár perc elteltével elmúlik. korábban az uriage kid tejes verzió volt meg, de ezt könnyebbnek érzem. kb 3-4 fújásnyit kenek az arcomra és a nyakamra reggelente, smink alá.

La Roche-Posay Toleriane Teint Korrekciós Alapozó Fluid

La Roche-Posay Toleriane Teint Korrekciós Alapozó Fluid
2015. szeptember 7.

nagyon jó, korrektorként is és alapozóként is bevált, pattit nem okozott, elég tartós, viszont fényvédő felett eléggé kifénylik rajtam, kell rá egy kis púder. a problémám vele,hogy a legvilágosabb árnyalat (10 ivory) is túl narancssárga az én világos bőrömhöz, nagyon vékonyan felkenve még éppen elmegy, de átváltottam a vichyre, annak a legvilágosabb árnyalata (15 opal) már nem üt el a bőröm színétől. csak a színválaszték miatt 4*, egyébként szerettem.

Max Factor Lasting Performance Hosszantartó Alapozó

Max Factor Lasting Performance Hosszantartó Alapozó
2015. június 16.

könnyű eloszlatni és szépen fed, viszont pár óra múlva foltosan kopik, és sajnos nekem a dm-ben kapható legvilágosabb árnyalat (101) is túl sötét. megválnék tőle, fent van az eladó krémek között.

Alverde Rúzs

Alverde Rúzs
2015. április 30.

egy elegant red boldog tulajdonosa vagyok, ami egy gyönyörű cseresznyevörös árnyalat. számomra ez a vörös rúzs. nem szárít és meglepően tartós.

Rimmel Scandaleyes Retro Glam Szempillaspirál

Rimmel Scandaleyes Retro Glam Szempillaspirál
2015. április 30.

glamour kuponnal vettem 500 ft-ért. a keféje túl sok festéket vesz fel, és a formája sem tetszik, de ezt nem láttam, amikor kiválasztottam, nem volt teszter. a festék minősége szerintem jó, nem pereg, tartós és nagyon szép pillákat tudok vele csinálni. irritációt nem okozott és micellás vízzel könnyen le tudom mosni.

Danodent Complex3 Fogkrém

Danodent Complex3 Fogkrém
2015. március 8.

153 ft-ért vettem az Auchanban, de nagyon kellett keresnem, jól el volt rejtve, a fogkrémes pult szélén találtam meg és elé voltak lógatva ilyen akciós cuccok, szóval aki nem ezt keresi, nem valószínű, hogy ezt fogja választani, pedig remek kis termék, kellemes ízű, szeretek vele fogat mosni. a friss érzés valóban hamar elmúlik, de ezért nem vonok le csillagot. ez lesz az állandó fogkrémem, mert nagyon kedvező az ára, hazai termék, és minden tekintetben megfelel annak, amit én elvárok egy fogkrémtől. viszont lehetne könnyebben elérhető, mert ritkán járok az Auchanban, de akkor bevásárolok belőle, hülyének is néznek, mert ki az, aki egyszerre vesz 3-4 tubus fogkrémet... :)

Ebelin Púderecset

Ebelin Púderecset
2015. március 8.

nem szeretem használni, mert szúrós, hullik és nem tudom vele szépen felvinni a púdert. :(

Essence Lash Princess Dúsító Szempillaspirál

Essence Lash Princess Dúsító Szempillaspirál
2015. február 9.

Negatívum, hogy túl sok festéket vesz fel a keféje, így már első felkenéskor rengeteg festék jut a szempilláimra, amit később csak jobban elmázgálok, viszont, hogyha előtte lekenegetem a felesleges festéket, akkor viszonylag tűrhető. A kefe formája sem tetszik, a görbe oldalával nem tudok semmit sem kezdeni. Építgetni nem nagyon lehet, a sok festék miatt, tehát nem tudok vele hatalmas pillákat csinálni. A tussal együtt megérte, de nem bánom, hogy kivonták, ha lenne még, akkor se venném újra, de azért a tesójára kíváncsi vagyok, azt lehet kipróbálom majd. 3-4 órát kibír kenődés nélkül, de ennyi.