Cocco

Regisztráció dátuma: 2018. január 12.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2018. január 12.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Emanuel Ungaro Pour L'homme III

Emanuel Ungaro Pour L'homme III
2022. január 14.

Teljesen lesokkolt, mikor megláttam, hogy még senki nem írt véleményt erről a klasszikusról.Kezdjük a száraz tényekkel: divatok jöttek mentek, de ő itt maradt 1993 óta. Az illatot két megkerülhetetlen parfümőr jegyzi François Demachy & Jacques Polge. Mindketten in-house perfumer státuszban vannak, egyik a Dior-nál másik pedig a Chanel-nél. Polge 2015 óta nem aktív. El sem kezdem sorolni az illatokat amiket ez a két ember külön külön alkotott, de érdemes egy pillantást vetni az életművükre. Ez a két legenda néhány parfümöt közösen is elkövetett, az egyik közűlük pedig az Ungaro III, amiből ma 7000HUF körül mérnek 100ml-t. Ez nem tudom melyik Dior vagy Chanel parfümre igaz... Volt 2 elődje a parfümnek Ungaro I és II, de ezeket még a 90-es években megszüntették. Az Ungaro III négy reformuláción biztosan átesett, az üveg és a doboz is ezek szerint változik. Az illat nagyszerűen van megalkotva. Kifinomult, lágy, mély, sötét és ehhez hasonló jelzők jutnak róla eszembe. A fő jegy a rózsa, eköré épül a többi hatás. Érdekesség a fejjegyek között a vodka, ami nem sűrűn fordul elő máshol és tényleg tetten érhető. A levendulát emelném még ki kifujás után (kb fél óra és háttérbe szorul), illetve a tényt, hogy legalább 3 féle fát használtak az illathoz és ezt a hatást már a legelején is érzni, majd végigkíséri az egész élettartamot. Csakúgy mint a rózsa jelenléte, ami kifejezetten maszkulin és sötét és még a leszáradáskor is érezhető. A szívjegyek között a muskátlit emelném ki, ami számomra egy kis kesernyésséget ad a rózsához. Az alapban aztán megérkezik a cédrus, vetiver, pacsuli kombó és egy kis földességet is kölcsönöznek a fás hatás mellé.
Kellemes a nyitány is, de igazán a szívjegyeknél és a leszáradásnál tündököl.
Azt gondolom az illat inkább hűvösben és inkább este tud legjobban működni, de kísérletezni kell vele. Hatósugár és tartósság a jelenlegi verziónál átlagos.
30 felett tudom igazán elképzelni. Van egy pici apa illat feelingje, de nem járt el az idő felette, csak egy érett férfi kell hozzá. Aki élt a 90-es években, annak szerintem ismerős lesz az illata, még ha soha nem is szagolta. Valahogy érezni, hogy vintage, hogy egy másik kor, felfogás szülöttje, de nem képes kikezdeni az idő múlása.

Kitapasztaltam most már.. Hideg kell neki..0 fok és az alatt. 4-5 fokban még töménynek érzem. A hideg száraz mínuszos levegőt viszont olyan frissességgel vágja át, hogy az csoda.

Rasasi Arba Wardat EDP Unisex

Rasasi Arba Wardat EDP Unisex
2020. december 28.

Én meg fogom venni. Férfi létemre. Kezit csókolom.
Évek óta van mintám belőle, mindig is tetszett, de ma egy kb éves kihagyás után ezt tettem fel és ez atom. Indulásnál bergamot és egy kis menta, majd támadnak a virágok (Arba Wardat = négy virág). Jázmint és rózsát érezni leginkább, de van ott még más is tuti. Nekem az alap is tetszik.
Ami miatt kedvelem: könnyed, szépen lekerekített illat, nem tolakodó, nem lóg ki semmi belőle. A tavaszi napsütésben ma ez nekem tökéletes és azt gondolom az extrém meleg időkig jó lesz. Nem akar túl sokat, könnyed, komfort, bőrközeli, DE SZÉP illat. Tiszta, friss érzetet biztosít. Engem konkrétan nem emlékeztet semmire, de jázminos, fehér virágos illatból azért van egy pár. Igyekszem majd férfiasan viselni megígérem :D

Update:
Úgy alakult, hogy tévedtem.
Az Arba Wardat egy csodálatos NŐI parfüm.
Így én nem fogom használni, de egy közelemben lévő hölgy megkapja tőlem.
Cserébe viszont kivetem a hálómat egy másik Rasasira hamarosan. Már dörzsölöm a tenyerem....de mindent a maga idejében.

Közben megvettem ajándékba. Attól picit féltem, hogy az üveg esetleg élőben bazári lesz. Nem az, nagyon szépen van megcsinálva, lenyűgöző élőben.

Tom Ford Noir EDP

Tom Ford Noir EDP
2020. december 28.

A PARFÜM. És itt be is fejezhetném kb, mert ebben benne van minden. Nagyon mély és kifinomult komplex illat. Púderesen, virágosan állatias :D
Én még nem találtam embert akinek ez ne tetszene. Bevállalósabb nőkön is simán el tudom képzelni. Imádom ahogy a szerecsendió csavar még egyet az összképen. Elég tartós rajtam, valaki sztem írta lentebb, hogy 6-7 órával kifújás után is vissza vissza kacsint a kicsike és nem mondott hülyeséget.
15 fok felett viszont én nem tudom fújni, idegennek érzem, cserébe hidegben mehet nappal is..Magamban a Noirt át is kereszteltem Winter-re :D
Tény, hogy póló tornacipőhöz nem passzol, de azért nem csak black tie eseményeken hordható. Gyapjúból, vagy szövetből igényesen összerakott téli szettek tökéletes kiegészítője. GYÜJTŐKNEK KÖTELEZŐ!

Annick Goutal Le Chèvrefeuille

Annick Goutal Le Chèvrefeuille
2020. december 28.

Tökéletes idő volt ma ehhez az illathoz! Kinéztem a nyitott ablakon, 14 fok, napsütés és közben esett az eső. A kicsit nyirkos de lelket melengető időben már érzed, hogy mindjárt itt a tavasz és vágysz a természetbe. Ez az illat pedig számomra nagyon természetközeli. Úgyhogy férfi létemre fújtam egy kicsit a kézfejemre otthon a menyasszonyom üvegéből, mondván úgysem megyek napközben most sehová. (sunyi módon én akkor már tudtam, h este írni fogok róla) Amit az elején leszögezek, hogy nem nagyon szagolgattam a természetben célzottan loncot. Azt viszont érzem, hogy ennek egy az egyben természet illata van. Ha van is benne valami szintetikus, hát én nem érzem. Ahogy írtátok előttem, a citrusok erősen jelen vannak. Rólam azt kell tudni nem nagyon rajongok a citrusos jegyekért, itt viszont valami olyan finom limonádé illatot érzek, hogy kb azonnal meg is innám. Nem karcol, nem szúr, hanem lágyan egészíti ki a lonc illatát. Tartósság és hatótáv átlagos, talán picit gyenge is. Semmilyen módon nem követi a fősávos női trendet. Zöld természetillatod lesz, ha ezt felfújod. Zöld is, édeskés is, savanykás és még picit nekem kesernyés is :DD Ja, és teásnak is érzem. Szerintem parfümök iránt nem érdeklődő orr nem igazán fogja ezt érteni. Akit viszont megfog ez az illat, az otthon egyedül is használni fogja, mert simogatja a lelket. Ezt nem mások lehengerlésére, vagy a személyiséged kifejezésére fogod fújkálni, hanem azért, mert vágysz az illatára. Azt olvastam a parfümőr a lányával készítette az illatot és a lány gyerekkori emlékeit igyekeztek felidézni vele. És tényleg van egy ilyen gyerekkor feelinged tőle. Megnyugtató. Elképzelem egy édesanyán, akinek pici gyereke van és a gyerek rendszeresen ezt az illatot érzi róla, majd egyszer 20 év múlva találkozik újra csak az illattal...nem csak természetközeli, de mintha egy történetet is mesélne. Az üveg letisztult francia könnyedség. Lehet, hogy van jobb lonc illat, én akkor is azt gondolom, hogy ez nagyon el van találva.

Nálam is 5 csillagos lett, az egyik legkellemesebb női illat számomra.

Rasasi La Yuqawam EDP Homme

Rasasi La Yuqawam EDP Homme
2020. augusztus 28.

Igen, szintetikus az a málna és igen, nekem is nagyon sok. Magamra fújtam és majdnem nevettem, de igazából viccnek meg rossz.
Galagonya írja, hogy kimosta, hát azt sem könnyű, annyira erős. Én nagyon akartam szeretni a mintát, de nem sikerült.
Viszont rá pár hétre elcsíptem máson, úgy h az illető 3-4 méterre volt tőlem és csak a felhő szélét kaptam el. És bamm, úgy meg jó volt.
Valahogy a levegőben terjengve, ha tényleg nem sok, akkor valahogy nem érzed szintetikusnak a málnát. Engem meg ez a hamus-dohány féle mellékzönge fog meg. Én úgy döntöttem, elfújom a 2 milli mintát( valószínűleg 1-2 év lesz :D), soha nem veszek nagyot belőle, de a mintát lehet pótlom ha elfogy. Akinek nem működött tegyen még egy próbát, úgy h egyet fúj mondjuk csuklóra és lefelezi a másik csuklójával, vagy a két füle mögé. Az első fél-egy óra így is erős lesz, de így besimul. Nekem valahogy megnyitotta az utat, mikor megéreztem abban a helyzetben az illatot. Mondjuk ugyan ezt a történetet elmondtam a kedvesemnek is, akit nem sikerült meggyőznöm vele :D Egy fújás szétoszlatva, közelről nem szagol,csak hidegben, indulás előtt akár fél-egy órával kifúj, ... hát ezek lettek az én kis személyes szabályaim.
PS. Mi próbáltuk a Orchid Prairie nő verziót, az tényleg rossz volt, de már nem emlékszem a részletekre. Ha valaki esetleg próbálta a Jasmine wisp, valamint a Tobacco Blaze verziókat kérem ne fogja vissza magát és ossza meg velünk tapasztalatait.

Én igazából tartoztam. Csak nem rég szagoltam meg a Tuscan Leathert, és hangosan felnevettem. Gyakorlatilag ugyan az. Csak az tudja megkülönböztetni aki évek óta használja valamelyiket. Nem tudom láttam e már ennél tökéletesebb klónt.

Ezennel tartósság alapján átsorolom az idegméreg :D kategóriába. 1-et fújtam tegnap reggel kézfejre, azt felkentem még két fül mögé. Lenyomtam egy 12 órás munkanapot, letusoltam, aludtam éjjel és ma úgy 26 órával a kifújás után sem tágít a kezemről. Mármint úgy, hogy még szillázsa van :D Az mi?

Rasasi Abyan for Men EDP

Rasasi Abyan for Men EDP
2020. augusztus 16.

Hosszú volt az út a nagy üvegig, most viszont már nálam van. Megvettem a mintát évekkel ezelőtt, tetszett, de más dolgok beelőzték. Pihent a fiókban vagy 2 évet mire újra elővettem. Fél évig újra szagolgatás, aztán már nem tettem vissza a fiókba.
Ez egy nagyon jó blend! Egyetlen egy probléma van vele, az pedig a szillázs, ami nagyon testközeli. És elég hamar az. Ezt kellett magamban mérlegelgetni. Ezt az illatot ugyanis az érzi aki felfújja, illetve aki csókolgatja a nyakát a felfújónak :D És senki más.
Én arra jutottam rendes parfümmániásként, hogy ez nekem így megfelel, mivel az illat örömet okoz számomra, érzéseket vált ki belőlem. A tartóssággal egyébként nincs probléma. A csomagolás minimum érdekes, a doboz pedig egy masszív üveget rejt.
Nyári illatnak vettem, most működik is a melegben ( a fahéj jelenléte sem zavar be), de nyilván megnézem majd hűvösebb időben is mit mutat.
A jegyeken most nem fogok végigmenni, nincs sok belőlük úgy sem. Annyit írnék, hogy nem lineáris az illat, én 3 fázist különböztetek meg benne, ami kb az illatpiramis szokásos menete. A változások aránylag gyorsan menek végbe, és minden fázisban tetszik valami. Nekem frissességet, minőséget és nyugalmat sugároz az illat. És még egyszer, a blend nagyon jó! Jó arányokkal rakták össze, semmi nem ugrik ki belőle. Egy pici oud-ot én is mintha éreznék nagyon a háttérben, ez lehet egyeseket eltántorít. De nem engem :D

Trussardi My Land

Trussardi My Land
2020. július 11.

KB egy éve használom a Trussardi illatát. Egy valamit le kell szögeznünk már az elején. Ezt a parfümöt a Carolina Herrera CH Men Ihlette. Meg sem született volna, ha a CH nem ér el iszonyatos eladásokat és a közönség imádatát. Így természetesen össze is fogom őket hasonlítani. Én már eleve azért teszteltem a Trussardit, mert elfogyott a régi kiadású ütős CH-m és valamivel szerettem volna pótolni. Mindkét illat bőrös fougére irányba tartó alkotás.Az én meglátásom szerint a bőrös részt szépen hozza mindkettő, nem nagyon találok eltérést. A fougére vonal, illetve a kis kiegészítések viszont eltérő eredményt adnak. Míg ennél az illatnál a bőr jegy mellé virágos (levendula, ibolya), fás, kissé gyógynövényes jegyek társulnak nagyrészt, addig a CH hozza a cukornádas, füves, MOHÁS, ZUZMÓS hatást. Ez az illat és ebben a zuzmó hiánya kellet hozzá, hogy rájöjjek pont az a varázslat a régi CH-ban. Az az átkozott ZUZMÓ, még egyszer leírom :D Egy utolsó párhuzam. Ha kifújod mindkettőt a régi CH komplexebbnek, de mégis természetesebbnek hat. Ez a bőrös könnyed vonal kiváló irodai vagy napközbeni illat, mivel nem tolakodó egyáltalán, viszont éjszaka buliban, vagy egy randin is jól tud működni. Az a tapasztalatom, hogy az emberek nagy része pozitívan reagál, a hölgyek kellemesnek, csábítónak találják. Télen azért megértem ha valakinek gyenge. A Trussardi üvege megnyerő és aránylag masszív. Tartósság 4-5 óra, amiből az első 2 intenzív.

Ahogy telik az idő egyre jobban megszeretem. Melegben nagyon tud működni, télen viszont egyáltalán nem használom.

Salvatore Ferragamo F By Ferragamo Black

Salvatore Ferragamo F By Ferragamo Black
2020. január 11.

Én is vakon rendeltem be a vélemények alapján. Hátast azért nem dobtam tőle, de nem rossz illat, mindenképpen megtartom. Teljesen a tonkabab dominálja az illatot a kissé vaníliás, púderes, édeskés felhangjaival. Kapott egy jelentős adag levendulát frissítésnek, borssal kiegészülve. A borsot én csak halványan érzem benne, akárcsak a koriandert. Igényli a hűvösebb időt, hogy ki tudjon teljesedni. Közvetlen közelről nem szeretem szaglászni, a levegőben terjedve, mikor néha néha elkapja az orrod, akkor kiváló. Itt jön be a képbe, hogy a hatósugár egész jó, szépen belengi a teret, így gyakran felkapod a fejed, hogy de jó illat van. Tartósság nálam átlagos, vagy csak picivel jobb annál. Elegáns ruhához passzol igazán szerintem. Én hideg hónapokban használom, legtöbbször munkához, ing, nyakkendő társaságában, ahol 2 méteres privát tér mindig van körülöttem. A kedvesemmel eltöltött romantikus estére biztosan nem ezt használom, nekem mást üzen ez az illat. 2-3 fújás bőven elég belőle jó pár órára. Az ára nevetségesen alacsony. Próbáljátok ki!

Update:
Azt gondoltam nem lesz jó melegebb időben, de imádom a tavaszi napsütésben.

Update 2: Nálam 30 fok körüli hőmérsékleten is bevált, nem gondoltam volna.

2018-ban felvizezték. Az új Batch-ek nem hozzák a régi tartósságot!

Prada L'Homme Prada EDT

Prada L'Homme Prada EDT
2019. augusztus 31.

Elég hosszú próbálgatás után végre a gyüjteményem része lett 2 hónapja. Sokoldalúan használható illat, szerintem az év bármely szakaszában felfújható, munkába, randira, estére, sétához... Én komfort illat kategóriába sorolom. Szép, kiegyensúlyozott arányai vannak, nem ugrik ki semmi belőle. Édesnek édes az biztos. Nem érzem lineárisnak viszont. Nekem az eleje tetszik legjobban. Kifújás után van egy fanyar, zöldes érzet az édesebb jegyek mellé és hát az nagyon jó. Az idő múlásával viszont ez egyre jobban a háttérbe szorul és egyre inkább az édeskés, borostyános alapillat jön elő néhány virággal, fűszerekkel és egy kis fás hatással megtámogatva. Nem a legmaszkulinabb illat, az írisz és a többi virágos jegy ad egy visszafogott feminin jelleget neki. Viszont tisztaság érzetet ad, én nehezen tudok elvonatkoztatni a luxus szappan vonaltól. Az üvege lenyűgöző és egyben van eléggé. Itthon mintha még nem robbant volna be igazán, nem sokszor érzem embereken. Pedig szerintem elég nagy klasszis. Engem abszolut meggyőzött, a közvetlen környezetemből is kaptam rá pozitív visszajelzést, mégis az az érzésem, hogy picit megosztó az illat. Volt több ember akinek mutattam és így bólintott, hogy nem rossz, de neki semmi extra. Pedig szerintem ott az extra az alapanyagok minőségében és a mixben is, de valamiért nem mindenki érez így. És aki nem így érez, középszerűnek találja, attól megértem, hogy azt mondja ahhoz képest viszont magas az ár, amit ki kell érte fizetni. Tartósság átlagosnál picit jobb, és a szillázs is. A L'eau változat is nagyon jó!

Guerlain Aqua Allegoria Pera Granita EDT

Guerlain Aqua Allegoria Pera Granita EDT
2019. július 10.

Már több mint egy éve kinézte, most nem rég megkapta tőlem. Valaki lejjebb írta, hogy egynyári szerelem, de annak nagy. Hát mi most elég nagy love-ban vagyunk. Egy gyümölcsös virágos nyári felüdülés ez. A körte egyértelműen nyomul, jól eltalálták ezt a jegyet, melegben nagyszerű, de nekem szerintem az osmathus tetszik nagyon benne. A két jegy játéka adja ki az illat nagy részét. Valamiért egy kis arabos felhangot is érzek benne, de lehet ez csak én vagyok.
A szillázs elég jó, szépen belengi a teret. És igen, hamar tovalibben a kicsike, ugye nem egy téli nehézbombázó eleve. Mi arra jutottunk, hogy nagyon szép és érdekes illat, így megéri az árát.