Cocco

Regisztráció dátuma: 2018. január 12.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2018. január 12.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

La Martina Hombre EDT

La Martina Hombre EDT
2019. június 27.

Egy krapektől vettem 20ml üveges maradékot. Egyszer 2-3 éve szagoltam és akkor tetszett, most meg nagyon jó áron jött szembe, gondoltam egy próbát megér. Még ismerkedünk, eddig nem is ájultam el, de nem rossz ez. Kifújáskor támadnak a citrusok 1000-el, de elég komplexnek hat az illat. Kis virágosság is van benne a pacsulitól és egyre jobban jönnek fel a fűszerek, melyek szép lassan átveszik a hatalmat.Kakukkfű, szegfűszeg, bors. Én mintha a szegfűszeget érezném leginkább. Illetve a vetiver földességét egy nagyon picit érzem.Leszáradásnál a cédrus elég tartósan ott marad, alapot biztosítva az egésznek. Száraz, fűszeres. fás érzetet kelt. Összességében érdekesnek találom az illatot, inkább hűvösebb időben tudom elképzelni. Most tavasszal még nem rossz, de sztem 20 fok felett már túl fűszeres lesz.Ősszel leszek kíváncsi mit mutat. Az üveg kicsit olcsónak hat, a műanyag kupak nem szorul tökéletesen. Szillázs átlagos, tartósság 5-6 óra. Megjelenés 2008, parfümőrt nem találtam.

Update:
Egész jól összebarátkoztunk. Ebben az esős időben kellemes a citrusok, fűszerek keveréke. Picit púderes hatást is kelt. Elegáns ruhához passzol eléggé.

Update2:
30 fok felett is működik! A fűszerek ellenére. Csak este mertem kipróbálni, de a vacsoránál kellemes viselet volt az étteremben. Adok is neki még egy csillagot.

Perry Ellis 360° Red for Men

Perry Ellis 360° Red for Men
2019. június 4.

Csatlakozom én is, jó kis illat ez! Meleg időben tökéletes választás, mivel nagyon friss hatást kelt. Citrusok és néhány fűszer mixe adja ki nagyrészt a teljes képet.
Nem egy túlkomplikált valami az biztos, de működik. Irodába nem az igazi szerintem, bár oda is feldobható, de ezen kívül nyáron éjjel nappal el tudom képzelni 14-50 éves korig. Nem a legeredetibb kompozíció, de nem tudom azt mondani, hogy nem éri meg az árát. Nehéz vele mellélőni, így ajándéknak is tökéletes.
Tartósság nem rossz, a fűszerek sokáig érződnek. Viszont kicsit szintetikus érzete van.

Mercedes-Benz Select EDT

Mercedes-Benz Select EDT
2019. március 6.

Ő egy újabb Aventus inspirálta illat, az eredeti árának majdnem egy tizedéért. A parfümőr a nem kispályás Olivier Cresp.
Igazából már tavaly óta szaglászgatom, de még nem vettem meg, viszont tervben van. Engem személy szerint soha nem győzött meg annyira az Aventus, hogy kifizessem a 100-asat. Az egyik közeli barátomat viszont igen, ő a 3. üveget fújja most szerintem, szóval ismerem eléggé az illatát. Meg lettem többször "fürdetve benne" :D, hogy na majd most, de nekem kerek perec nem ér majdnem 100K-t az az illat és pont. Annak ellenére, hogy nagyon jó illatnak tartom.
És akkor itt van ez a Select srác. Kifújás után az ananász helyett itt fekete ribizli van a fejjegyek között, így hajszállal más, de nagyon nagyon hasonlít. Jelen van a füstösség is és az is nagyon hasonló. Almát, mentát és pézsmát érzek még erősen, illetve bergamottot.. Az összetevők minőségét illetően mindenképpen hangsúlyoznám, hogy azért nem egy ligában játszanak. Azt viszont nem tudom mondani, hogy a Mercedes bántóan szintetikus lenne.
És akkor a legnagyobb hibái: elég hamar elillan (kb 2 óra amíg terjeszkedik rendesen és kb 4-5 óra után eltűnik teljesen). A hatótáv is inkább visszafogott, de rossznak nem mondanám. Viszont egész évben fújható ez is, rövidnadrághoz, de öltönyhöz is passzol. Ha össze kéne foglalnom azt mondanám hardcore Aventus fanokat ez sem fog kielégíteni, meg se próbálják. De aki már Club De Nuit-ig elment megpróbálhatja, mert ez árban még annak is a fele. Én úgy gondolom ez egy remek illat, ami néhol nem 100 százalékban természetes és nem a legtartósabb, de a jelenlegi ár érték arány nagyon jó. Ha az eredeti illatot nem ismerném, akkor is azt gondolnám, hogy ez kellemes és érdekes. Hamarosan night verzió is érkezik belőle.Próbáljátok ki.

Hermès Terre d'Hermès EDT

Hermès Terre d'Hermès EDT
2019. február 22.

Na, így fest egy élő legenda. Nem is tudom hol kezdjem. Az üveg: nálam pont az ilyen nehéz, masszív darabok a nyerők. A dizájn is eléggé rendben van.
Az illatot úgy tudnám egy kifejezésben összefoglalni, hogy: smells like deal (ezt valahol olvastam, de tökéletes megfogalmazás). Maga az illat citrusosan nyit, erős a narancs jelenléte, de már egyből ott van a főszereplő vetiver is és a fűszerek. Idővel a citrusok picit háttérbe mennek és méginkább előjön a vetiver. Nem teljesen egysíkú, de nem változik sokat az illat idővel.
Akkora szillázsa van, mint nem is tudom minek, iszonyat :D Méterekről érzed. A tartósság is elég jó, 5-6 órát simán tolja. Az első 2 órában "kb bármit" fújtak fel az emberek a környezetedben, ezt az illatot fogják érezni.
Az év bármely szakaszában viselhető, nyáron hamarabb elillan nyilván.(39 fokban azért ne ezt fújjuk)
Nekem valahogy kéri az elegáns ruhát, minimum egy szövetnadrág inggel. A nagy hatósugár ellenére azt gondolom, hogy munkakörnyezetben a legjobb. Egy esti vacsorához, fogadásra én nem ezt az illatot választanám, még ha öltönyben megyek is. Oda kellene egy kis könnyedség, játékosság.
Segít kialakítani egy határozott, céltudatos, izléses férfi képét, aki megszerzi amit akar. Korban viszont meg kell érni hozzá. Én 25 alatt nem tudom elképzelni, aztán lehet tévedek :D
Nagyon sokan szeretik, főleg picit nyugatabbra tőlünk, mégis az a tapasztalatom, hogy megosztó illat. Vagy nagyon igen, vagy nem. Sok esetben azzal szembesültem, hogy 30 alatt nem tudják értelmezni. Keresik nagyon az édeset, de itt ugye az nincsen :D Ha huszonéves férfi lennék, tuti nem ezzel az illattal indulnék az éjszakába. Nálam ez 5/5. 2013-as üvegről írtam.

Gucci Premiere

Gucci Premiere
2019. február 21.

Hát, felénk imádás van. Még kb 6 éve vettem a kedvesemnek és mindketten szeretjük azóta is. Egy kedves virágos,fás, nem tolakodó illat. Nem tudom volt reformuláció vagy sem, nálunk nincs gond a tartóssággal (azért a spektrum gyengébb felén van nyilván). Azt hiszem 10 ehhez hasonló középkategóriás parfümöt váltogat a kedvesem(pl:Guerlain,Versace,Annick Goutal ) és 7-8 barátunk, vegyesen nők és férfiak emelték ki ezt az illatot mind közül a szerintük legjobbnak. Nekem ez beszédes. Tény, hogy nem egy megosztó parfüm, könnyen szerethető. Azt gondolom a jelenlegi 11k/30ml ár érték arányban nagyon jó. De még egyszer, én egy régi üvegről írok, lehet az újak gyengébbek. Nem dáma, nagy szillázsú illat, az fogja igazán érezni akit közel enged a viselője. Egy visszafogott bájos hölgyön tudom inkább elképzelni. Azt gondolom bármely életszakaszban viselhető. Valamiért én a hidegebb hónapokban jobban szeretem a visszafogott szillázs és a nehéz molekulák hiánya ellenére.

Rasasi Al Wisam Day Pour Homme EDP

Rasasi Al Wisam Day Pour Homme EDP
2019. február 3.

Még egy éve vettem itt egy üveggel, olvasgattam előtte én is sokat róla. Tényleg nagyon hasonlít a silver mountain water-hez.
DE! Én annyi eltérést találtam, hogy a Creed-et tudom viselni magamon, ezt meg sajnos le kellett mosnom, majd továbbadtam.
Hetekig próbálkoztam vele, lelkem rajta. Valami ebben van, ami bántja az orromat és, hát az eredetiben semmi ilyesmit nem érzek. Sajnálom, én tényleg akartam.

Carolina Herrera Ch Men

Carolina Herrera Ch Men
2019. január 10.

Régi nagy kedvencem. A második reformuláció után én leszálltam a vonatról, a véleményemet a régi, piros szalagos verzióról írom. Az illat egyik fontos összetevője a tölgyfazuzmó, az új verzióból szinte teljesen hiányzik az IFRA szabályozás miatt. Nos, a régi illat egy tökéletesen könnyed mindennapos viselet volt számomra a nyári meleg napokat kivéve. Melegben az édessége miatt nálam nem működik igazán. Bőr, vanília, fás, füves, mohás jegyek jellemzik legjobban a lágy cukrosság mellett. Hatósugár és tartósság már a régi verziónál is gyenge, az újnál pedig szóra sem érdemes.A régit én 3-4 óránként fújom újra. Remek komfort illat, nem túl hangos, nem tolakodó, inkább kifinomult és visszafogott. A bőr gyönyörűen jelenik meg benne. Rajtam is nagyon sokan megdicsérték. Nagy kár érte, egy remek illatot vesztettünk el! Trussardi My Land hasonló irányba megy.

2019.01.10.
Hatost dobtam gyerekek. Szereztem egy 2014-es bontatlan piros szalagos üveget. 2 éve vadásztam. Ez továbbra is egy álom, fel se akarok ébredni.

Lalique Hommage A L'homme

Lalique Hommage A L'homme
2018. január 30.

Valamelyik youtube videóban figyeltem fel rá, hogy nagyon dicsérik. Irány fragrantica, ott is. Elolvasva itt az előző két véleményt már rendeltem is a mintát.
A Lalique ház kvalitásával már tisztában voltam pl az Encre Noir miatt is. De itt is elég nagyot gurítottak. Alapból "tavasztól őszig" illatok terén akartam bővíteni a gyűjteményem, mely művelethez most sajnos egy anyagi felső határ is társult. Így 6-8 kiszemelt illatot versenyeztettem meg, és hát a Lalique simán hozta a győzelmet most nálam. Már be is rendeltem a 100ml-t. Bár még a nagy üveget nem fogtam a kezemben, már képről is elég durván néz ki mindkettő, be vagyok zsongva :D
Az illatról:
A sillage tényleg nagyon kicsi, a Laci által használt intim szó tökéletesen illik ide. A tartósság viszont nem rossz. Ezt kb tényleg csak te és a kedvesed fogjátok érezni. Viszont az van, hogy az első 40 perc - 1. óra akkora harmónia, hogy nem tudok és nem is akarok nélküle élni ezután és az sem érdekel, ha rajtam kívül senki nem fogja érezni. Valami ilyesmit hívnak szerelemnek is azt hiszem. Nem tudom nem szagolgatni a csuklómat nyilvános helyen sem... Legszívesebben öblítő helyett csak ezt használnám ruhához-ágyneműhöz...mindenhez. Az első óra az ibolyalevélről, sáfrányról, ibolya virágról és fűszerekről szól. A tonkabab púderes édessége végig ott van, de ahogy a fejjegyek múlnak el, ő jön picit előtérbe a pézsmával. Én az oud-ot is az első óra után valamikor kezdem benne érezni finoman. Nem tolakodó, tényleg finoman fogja körbe az illatot és ad alapot neki. Ő marad meg a legtovább a jegyek közül rajtam. Egyáltalán nem lineáris parfüm, elég nagy változáson megy keresztül. Fűszeres, zöldes virágillattal kezd, ami fokozatosan megy át tonkásan édesbe, majd a végére fás illatba. Csodálatosan eltalálták ezt az ibolya-tonkabab-oud hármas akkordot a parfümőrök. Ízléses, különleges, akárcsak a Lalique brand.

Abercrombie & Fitch First Instinct

Abercrombie & Fitch First Instinct
2018. január 23.

Kedves kis nyári illat gyümölcsös, gintonikos felhangokkal. Abszolút biztonsági játékos, a jól kitaposott ösvényen megy. Sokan fogják szeretni, de nem lesz legenda szerintem. Tökéletes ajándék lehet, szinte bárki magára fújhatja, kicsi a mellényúlás esélye. Tartósság az 0 sajnos. Én nem veszem meg, a megosztóbb illatokat kedvelem, de látom, hogy ez tömegeket fog boldoggá tenni (nem ok nélkül).

Burberry London For Men

Burberry London For Men
2018. január 22.

Elég régóta az egyik állandó illatom őszre, télre. Az adventi időszakban szinte csak ezt használom. Melegben viszont viselhetetlen. Kifújás után a levendula és a fahéj van előtérben, de azonnal érezni az alapban lévő jegyeket is. Rajtam legjobban a dohány érvényesül, őt veszi körbe a többi illat. A bőr egy picit jobban a háttérben van, de azért tisztán kivehető. Szépen el lehet különíteni a jegyeket, mégis kiad egy kerek egészt. Szolid elegancia a hidegebb napokra. Szerintem tökéletesen prezentálja a Burberry ház arculatát. Hatósugár átlagos, tartósság picit gyenge. 2-3 óra alatt egy kellemes bőr közeli illattá szelídül. Az ára viszont vicc. Remek illatnak tartom.

Update:
Most így megmértem és az alapot azért még 12 órával kifújás után is érezni. Az odatapad.