Cosette

Regisztráció dátuma: 2017. március 17.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. március 17.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Essence Bloom Baby, Bloom! Baked Highlighter

Essence Bloom Baby, Bloom! Baked Highlighter
2020. május 22.

Hát ez egy hatalmas félrenyúlás volt. Annyira de annyira szép a csomagolásban (01 Daisy Me Glowing - rose goldos színű), de már a kinyitásnál vannak bajok: alig lehet kinyitni, le is tört a körmöm mire felpattintottam. Amikor először próbáltam a kezemen, hááát elég darabos volt, hullott mindenfelé. Arcon többféle ecsettel is próbáltam, legyező ecsettel, kisfejű highlighter ecsettel, extra kicsi "pirosító" ecsettel, de nagyon nagyon hullik, minden tele lesz hatalmas bumszli csillámokkal. Ha elég sokáig simogatom vele az arcom, akkor lejönnek a nagy csillámok és egész tűrhető, de addigra minden tele lesz csillámmal. Arcon nem érvényesül, semmi halovány csillanás, semmi dewy look, csak a hatalmas glitterek. Az erős hullás miatt szemre se tudom használni, talán valami hableányos fantasy sminkhez el lehet használni, de hogy őszinte legyek, még a testen se néz ki jól.

Barnängen Berry Boost Tusfürdő és Habfürdő

Barnängen Berry Boost Tusfürdő és Habfürdő
2020. március 24.

Karácsony előtt vettem és most fog elfogyni, végre. A termékcsalád nagyon szimpatikus volt, illat meggyőző és fő érvként az összetevők voltak, mivel az ekcémámnak nem minden tusfürdő tesz jót. Az ekcémámat tényleg nem bántotta, de a dezodoromat (nivea powder tuch) nem viszi le. Most éppen gyengébbet használok, azt leviszi de ha jobban megizzadok, az izzadság szaggal már nem tud mit kezdeni. Ahol kicsit izzadósabb vagyok, ott többször is át kell mosnom vele magam, így viszont nagyon gyorsan fogy (összehasonlítva pl az Yves Roches kisebb tusfürdője tovább kitart, mint négy hónap), ehhez képest viszont drága. Illatra és összetevőkre tökéletes, de sajnos a dolgát nem teszi.

Essence From Santa With Love Face & Body Highlighter

Essence From Santa With Love Face & Body Highlighter
2020. február 2.

A napokbon jàrtam Prágában a Sephorában és örömmel állapítottam meg, hogy ez a highlighter a Fenty Diamond Bomb szép koppintása :D Sőt, mintha a Fentyben nagyobbak lennének a csillámok, de ugyan az a hatás, állag, kinézet csak sokkal olcsóbban. Ez a kis essence highlighter igazából olyan, mint a hó, első sorban testre használom, ha extrémebb hatást szeretnèk elérni, gyönyörűen mutat fehér bőrön. Arcon viszont kicsit sok, szeret elmászni ide-oda, de a Fentynél is hasonló problémák állnak fent. Szemhéjamra mèg nem próbáltam, de meg fogom. Koppintásnak 5 csillag (vagy még jobb), de kihasználhatóság szempontjából csal 3 csillag, kicsit extrém számomra. Viszot nem bántam meg, hogy megvettem, de valószínűleg soha nem fogom teljesen elfogyasztani.

L'Oreal True Match Alapozó

L'Oreal True Match Alapozó
2020. január 8.

A színe (ivory), jó a neutrális/enyhén sárgás arcszínemhez de ez a fedés... Már felkenésbél is csúnya, ha nem lenne ilyen jó ecsetem szörnyen csíkozna. Belemászik az apró mimikai ráncokba a már a felkenés pillanatában, kiemeli a száraz részeket és a bőrhibákat is csak közepesen fedi el, de hamar és foltokban kopik. Talán még próbálkozok vele, de sok remènyt nem adok neki. A színe miatt két csillag.

Balea Arcmaszk Fehér Csokoládé Illattal

Balea Arcmaszk Fehér Csokoládé Illattal
2019. december 16.

Ajánlásra vettem meg, de nem igazán vagyok oda az ilyen típusú feltöltő maszkokért, inkább a tisztító hatásúak mellett teszem a voksom. A krém maga finom illatú és könnyen kenhető volt, elég jól be is szívta az arcom de így is sokat le kellett törölnöm. Az bőröm puha lett tőle, zsíros réteget nem is hagyott de sajnos pattanások jelentek meg igen rövid időn belül az arcomon. Nem lenne ez egy rossz maszk, de valahogy a márka fátyolmaszkjai jobban teljesítenek számomra. Egyszer kipróbálni elég volt, újra nem veszem.

UP: napokkal később se múlnak a pattanások, sőt 1-2 új ki is jött, azok a típusúak, amelyeket az ember hiába nyom ki/kezel le, nem múlanak el, hanem pár óra múlva szépen kifehérednek majd kisebesednek. Pont erre volt szükségem, így karácsony előtt... A maradék maszkot valószínűleg ki is dobom, nem szívesen ajándékoznám tovább.

Balea Magical Team Intenzíven Hidratáló Szövetmaszk

Balea Magical Team Intenzíven Hidratáló Szövetmaszk
2019. december 15.

Komolyabb arctisztítás után szoktam feldobni egy-egy fátyol maszkot, ezt is. Egyszer újra vettem, de csak mert cuki a csomagolása. Maga a maszk jól át van itatva anyaggal, a zacskójában is marad, ezt a testemre szoktam elkenni. Nagyon jól ápol, szépek az összetevő is, de sajnos nagyon erősen parfümözött és számomra nincs is jól kialakítva: a száj, szem és orr rész is fura, sőt a szemrész rálóg a szemem sarkára, ami most extra érzékeny és ífy a maszk csipte a szemem. Jó volt így pár alkalommal használni, mert amit ígér hozza, csak sajnos túl parfümös

Helia-D Aquaboom Szuperhidratáló Arckrém Száraz Bőrre

Helia-D Aquaboom Szuperhidratáló Arckrém Száraz Bőrre
2019. december 4.

Szép összetevők, de az arcom száraz részeit nagyon nagyon csípi, valamint a szemem könnyezik tőle olyan mintha teljesen alkoholos volna. Megpróbálom majd nyáron elhasználni. Addig is 2 csillag a szép összetevők miatt.

Nivea Nyugtató Arctisztító Olaj Érzékeny Bőrre

Nivea Nyugtató Arctisztító Olaj Érzékeny Bőrre
2019. december 1.

Kb egy hónapja használom, de tegnap volt a nagy próbája: burgundi szemhéjpúder, sok csillámmal, fekete tus és fekete szempilla spirál, full face-el, egyedül rúzs nem volt rajtam. Pillanatok alatt lekapta az egészet. Utána szépen kisimult volt az arcom, nem húzódott. Ebben az egy hónapban nem használtam minden nap, de elég sokat próbálgattam viszont semmi bőrproblémám nem jelentkezett, sőt mintha kicsit kevesebb pattanásom is lenne. Az egyetlen problémám, hogy elég gyorsan fogy, de megéri mert a szemem mostánában nagyon érzékeny, így nem szívesen használok rá micellás vizet.

UP: Amióta megvettem csak ezt használom sminklemosásra. Minden maradéktalanul levisz, vízálló tussal és a szempillaspirállal is megküzd. Az érzékeny, ekcémás szememet se bántja. Tuti újravevős!

Trend It Up N°1 Szempillaspirál

Trend It Up N°1 Szempillaspirál
2019. november 19.

Barna színű spirált kerestem és erre esett a választásom, mert 1. olcsó 2. más márkánál nem találtam. Az első felkenésnél túlzásba estem, 3-4 réteget vittem fel, szörnyen csúnya hatása volt. Azóta szigorúan csak 2 réteget viszek fel, így nem csomósodik, szép pillákat csinál. A nude-abb napokra vettem, általában reggeltől estig fent van, de nem kenődik vagy hullik, pedig az ekcémám miatt sokat piszkálom a szemem. Ennyi pénzért 100%-ig megérte.

Avon Clearskin Blemish Clearing Pattanás Elleni Zselés Arcmaszk

Avon Clearskin Blemish Clearing Pattanás Elleni Zselés Arcmaszk
2019. október 27.

Felkenés után nagyon égetett, kb 3-5 percet tudtam fenthagyni. Lemosás után ahol a maszk fent volt rákvörös és érzékeny lett a bőröm. Szerencsére semmi komoly problémát nem okozott, de semmi pozitívuma se volt.