covergirl

Regisztráció dátuma: 2013. március 6.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2013. március 6.
Bőrprobléma: -

Vichy Minéralblend Hidratáló Alapozó

Vichy Minéralblend Hidratáló Alapozó
2019. július 13.

Az alapozó fedése egy BB krémnek felel meg. Pont ilyet kerestem, fehér, sárgás árnyalatú bőrömmel egyik drogériás BB sem volt kompatibilis, de ennek a 01-es árnyalata szuper :)
Nagyon közelről is természetes a hatása, meglepő módon nem ül bele a ráncokba/pórusokba. Én semennyire nem érzem, hogy a bőrömön lenne, aminek nagyon örülök. Tartós, az ígért 16 órás hatás valós: nem szívódik fel, nem áll össze (primer és púder nélkül próbáltam eddig).
Ha instamodelles glowy finish-t szeretnél elérni, akkor önmagában ajánlom, egy púder viszont nem árt a matt hatásra vágyóknak.
Nincs benne fényvédő, így tetszés szerinti fényvédőt lehet alá használni.

Sundance Sensitiv Napozókrém LSF30

Sundance Sensitiv Napozókrém LSF30
2019. június 14.

Borzasztó. A sensitiv erős túlzás, amikor az alkohol 3. helyen van. Azon felül, hogy ez nem csak az érzékeny bőrt teszi tönkre, olyan szaga van bekenés után az embernek, mintha valami tömény szeszben fürdött volna.
Ezen felül ez a 30-as faktor 20 percet sem bír ki napon, ugyanúgy leégtem vele 2x is, mint nélküle. Pénzkidobás és a bőröd is veszélyezteted vele.

The Ordinary High Adherence Silicone Primer

The Ordinary High Adherence Silicone Primer
2019. január 13.

Hajlamos kukacosodni még beauty blenderrel ütögetve is, az alapozó nemhogy szebb rajtam ezzel, hanem olyan, mintha hámlana az arcbőröm. Közben csak a cucc köt meg és válik szét darabokra, az alapozó meg ennek törésvonalaiba vándorol, a többi helyről meg gyorsabban eltűnik, mint nélküle.
Ez nagyon nem jött be nekem.

Yves Rocher Vertige Longueur Szédítő Hosszúság Szempillaspirál

Yves Rocher Vertige Longueur Szédítő Hosszúság Szempillaspirál
2019. január 12.

Mélyen ülő rejtett szemhéjjal rendelkezem én is, a legtöbb szempillafesték felül is, alul is pandaszemet csinál. Ez viszont nem. Nem állítja, hogy nagyon tartós lenne, mégis az, viszont este nagyon könnyen lejön a szememről, akkor sem darabkákban peregve. Hosszít, nem dúsít, a kefével minden pillát elérek vele, nem tapaszt nekem, eleinte sok festéket vett fel, de kb minden szepillaspirállal várni kell 1-2 hetet, mire megfelelő lesz a festék állaga, onnantól prímán szétválasztva viszik fel a festéket.

Egyedüli bajom, hogy nem elég fekete, nem túl sok festéket visz fel, így ezt csak akkor ajánlom, ha nagyon szolid sminket szeretnél, ha baba szerű pillákat szeretnél, ne ezt válaszd.

Dr. Chen Patika Szövetfátyol Arcmaszk Aloe Vera Kivonattal

Dr. Chen Patika Szövetfátyol Arcmaszk Aloe Vera Kivonattal
2018. szeptember 23.

Hónapok óta rendszeresen használom ezt a maszkot és annak trutymóját. Általában AHA savas hámlasztás után használom magát a maszkot, ami a bőrömön mindent azonnal megnyugtat, a pirosság eltűnik, a bőr feltöltődik. A maradék zselé (/krém?) a jól záródó tasakban marad, bő egy hétig tudom használni. Amióta ezt használom, nincs arckrémem. Ez bőven elég, sőt, lepipálta az eddigi krémjeimet, hegekre, pattanásokra, fáradt vagy száraz arcbőrre nagyon jól bevált nálam.
Valóban sok benne az anyag, így kibontásnál javaslom lefogni a tasak végét és úgy kihúzni a maszkot, a felesleg így a tasakban marad és felhasználható lesz később is! :)

P.S.:Kisebb szívrohamot kaptam most, hogy KM-en 2 parabént is írnak. A csomagoláson mások az összetevők, de valóban ott van a parabén, csak tök máshogy elnevezve :O Ez olyan, mint a cukornál, hogy sokféleképp el tudják nevezni, hogy az egyszerű földi halandók ne jöjjenek rá, mit is vesznek meg. Szomorú vagyok, hogy le kell váltanom Az Arcápolót :(
Akinek nincs baja a parabénekkel, annak ajánlom, bitang jó cucc.

Essence #Insta Perfect Folyékony Alapozó

Essence #Insta Perfect Folyékony Alapozó
2018. szeptember 10.

Krémmánia nélkül, összetevőcsekkolás alapján landolt a kosaramban. Komedogén összetevő nemigen volt benne, nekem meg kellett nagyon egy olcsó alapozó, amit akkor tudok használni, amikor semmi extra napjaim vannak, így nem a 7000 Ft-os alapozóm fogyasztom rendszeresen. 24 év után az első alapozó, aminek az árnyalata az én bőrömé, halk sikongatás, kasszához futás.

Pro:
- 20-as árnyalat van meg, a színe tökéletes (hófehér, de sárgás-zöldes árnyalatú bőrre ajánlom!), eddig egy alapozó sem volt ilyen jó színben, sötétedni nekem minimálisan sem sötétedik(yaay), árnyalatot sem vált ( a Bourjois alak-és színváltó alapozói után erre én különösen figyelek).
- Építeni lehet, mégsem érezni a bőrön még este sem. Szép fedést lehet vele elérni maszhatás nélkül.
- Nekem púderesre szárad le, nem fénylik át, az orromnak lesz egy enyhe bőrfénye estére. (Sok alapozót próbáltam már, ami a T zónában már kora délután csillogott.)
- Nagyon szép felvitel után, de tényleg, meglepően szép (beuty blenderrel), az #insta elnevezés helytáll.
- Babás-púderes illata van - bár nagyon-nagyon enyhén. Nekem bejön, lehet mást ez zavarni fog, érdemes a tesztert megszaglászni.
- Pattanást eddig nekem sem okozott, de ha fog, akkor biztosan visszatérek lehurrogni pár hét múlva :D

Kontra:
- Nap végére picit beleül a ráncokba és a nagyobb pórusokba. Volt drágább alapozóm, ami durva ráncokat készített, ez egészen szolid, közelről látom csak.
- Számomra sem túl tartós, telefont-zsepit nem áll, nap végére kicsit megkopik. De: 1. ezt nem is ígéri, 2. ez egy 1500 Ft-os alapozó, nem is várom el, hogy felvegye a versenyt egy minőségibb termékkel.

Összességében szerintem ez egy meglepően jó kis termék ezért az árért a laza/rövid napokra, amikor nem kell "megjelenni" :)

MAC Fix+

MAC Fix+
2018. augusztus 12.

Oh wow!
Egy 35 fokban tartott esküvőn voltam tanú, ahol igen aktív szerepem volt. Ráadásul a reggeli készülődéstől a hazafelé tartó kocsiig se légkondi, se légmozgás nem volt.
Folyt a homlokomról a víz, DE a sminkem pont ugyanúgy nézett ki hajnali 3-kor, mintha frissen raktam volna fel! Döbbenet.

A násznép sminkese, aki egyébként MAC termékekkel festette őket, a FIX+ot vagy nem ismerte vagy elfelejtette használni, így a menyasszonytól kezdve a násznép összes női tagjáig kora délután már hűlt helye volt a sminkjüknek. Nekem nem volt keretem sminkesre, hosszas gondolkodás után csak egy utazós kiszerelésű FIX+ra ruháztam be, de nagyon örülök, hogy így tettem, mert hiába vannak jó minőségű sminkjeim, estére el szokott tűnni/megcsunyul rajtam minden, pláne ilyen fülledt időben. Nem hittem a szememnek, hogy ugyan az az alapozóm egy ilyen nap után is makulátlanul tartja magát a hajnali órában, a szemhéjpúder pedig ugyanolyan intenzív és nem állt össze egy nonfiguratív pacába.

Próbáljátok ecsetre fújni és azzal felvinni a szemhéjpúdert, intenzívebb színe lesz és szuper tartós, nem gyűrődik, minimálisan sem kopik! Egy csoda ez a permet!

Oriflame Memories Flirting Under Fireworks EDT

Oriflame Memories Flirting Under Fireworks EDT
2017. december 7.

Semmi komoly szándékom nem volt a megvásárlásával, táskába dobálós "gyorssegélynek jó lesz" alapon rendeltem meg. Nagyon féltem, hogy gagyi tucat-édes illata lesz, de meglepően kellemes és egyedi illatnak érzem én is és mások is. Nem tartós, de ennyi pénzért csodálkoznék, ha az lenne. Üvege meseszép. Azon kaptam magam, hogy minden nap használom, a nagy márkás parfümjeim fél éve egy-két alkalom kivételével száműzetésben vannak miatta.

Illatáról annyit, hogy az Yves Saint Laurent Black Opiumjára voltam rápörögve nemrég, vásárlás előtt voltam már. Egy buliban is azt viseltem az egyik csuklómon, a nyakamon pedig ezt a kis rózsaszín csodát, mert hát a Mü**erben nem akartam magam tetőtől talpig befújni, de "csupasz" nyakkal sem indultam volna el otthonról, ez a kis rózsaszín meg olyan kis szolid, nem veszett össze az YSL-el. Az este folyamán 3-an, 4-en jöttek oda hozzám (idegenek is), hogy mit viselek, eszméletlen jó illatom van! Nagy büszkén mutattam a YSL-t a csuklómon, hát nem, nem ezt érzik...meglepődtem. Mondtam, hogy szaglásszák meg a nyakam, esetleg az? Hát persze! Milyen márka? Amikor mondtam, hogy egy Oriflame, ráadásul, hogy mennyiért vettem, majdnem dobtak egy hátast :))) Le lettem beszélve a YSL-ről, illetve az Oriflamenek hoztam pár új vásárlót.

Oriflame Memories Daydreaming in Hammock EDT

Oriflame Memories Daydreaming in Hammock EDT
2017. december 7.

Kedves, édes (de nem cukorkás vagy gagyi!!), könnyed, nyugodt, minden évszakban viselhető illat. Napsütés és a boldogság jut róla eszembe. Vakon rendeltem, a rózsaszín párja átütő siker, ez nem annyira illett hozzám, így egy ismerős kis-nagylánynak ajándékoztam, aki odáig volt érte. Többen is egyetértettünk benne, hogy ez a parfümke bizony jó minőségű méz illatú :) Nem tartós, ahogy a rózsaszín sem, de ennyi pénzért ezt nem is várom el. Az üvege csodás kiegészítője a polcoknak!

Oriflame So Fever Her EDP

Oriflame So Fever Her EDP
2017. december 7.

Ez a parfüm végigvándorolt a család női tagjain, valahogy senki nem érezte magának. Nekem tetszett, bár nem illik hozzám 100%ban.
Mély, komoly illat, hidegebb időben viselhető csak, és csak elegánsabb ruhához. Nagyon tartós, este ugyanúgy érzeni, mint reggel, nem "kopik".
Ami nem tetszik nekem, hogy egyetlen fújással is sok nekem, nem szokik hozzá az orrom és félek, hogy megfullaszt mindenkit körülöttem. Ezáltal csak pár hetente használom ha épp olyanom van, meg lehet undorodni tőle, ha egyhuzamban van használva.
Pluszpont, hogy minden olyan parfüm, amiben egy picike fűszeresebb illatjegy is van, az rajtam undorító, savanyodott, fűszeres, öregasszonyos illattá avanzsálódik (mintha fűszerben pácolva rohasztanának pár hétig), egyedül ez nem. Marad pont ugyanolyannak, mint a reggeli fújáskor :)

Parfümöt véleményezni elég szubjektív dolog, szóval összefoglalva, hogy mit tud: brutál tartós, nem változik az illata a nap folyamán, tömény, ezért csínján kell vele bánni.