csajreni

Regisztráció dátuma: 2018. január 20.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2018. január 20.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA
2019. szeptember 3.

2019.09.03.
Már körülbelül 1 hónapja használom. Rögtön a nagy kiszerelést vettem meg és nem bántam meg.
Szuper kis krém. Az én eleve nagyon zsíros bőröm nem lett tőle zsírosabb, bár egyelőre csak este használom (nappalra pedig fényvédőt krém helyett). Télen viszont reggel is fogom használni a fényvédő alá, kíváncsi leszek rá.
Egyelőre annyit tudok mondani, hogy nagyon kellemes az állaga, szuperül hidratál.

Ilcsi Ichtiolos Gyógyfüves Pakolás

Ilcsi Ichtiolos Gyógyfüves Pakolás
2019. május 24.

2019.01.06.
Ez egy csoda! :) Évente 2x járok arctisztító kezelésre (sajnos sokszor problémás a bőröm) és a végén mindig ilyen pakolást tesz rá a kozmetikusom (azaz még valami ilcsis pakolást belekever, de nagyrészt ez van benne). A hét elején arra jártam és beszaladtam hozzá krémért, kevert is ki nekem, így jött velem haza ez a kis csodaszer. Eszméletlen, hogy egyetlen használat után mennyire összehúzza a tág pórusokat, nem hittem a szememnek (pedig nekem elég tágak a pórusaim az orromon és az arcom két oldalán)! Mivel most is elég problémás a bőröm, így heti 2x tervezem használni alapos radírozás után. A kezelést minden este ilcsi ichtiolos korrektorral egészítem ki. Már 1 hét alatt látványos a javulás! :)
Én megelőlegezem neki egy 5 csillagot, mert tényleg szuper kis termék!
U.i.: Kövezzetek meg, de én imádom az illatát :)

2019.05.22.
Hát..újravettem a kicsikét! :) Viszont most már a legnagyobb kiszerelésben. Iszonyatosan imádom, csodaszer a pórusokra és a gyulladt pattikkal is felveszi a küzdelmet :)

U.i.: Gyönyörűen visszafogja az arc zsírosodását heti 2-3 használatnál! Nekem iszonyat zsíros a bőröm, de ez valami csodaszer :)

Ilcsi Ichtiolos Korrektor

Ilcsi Ichtiolos Korrektor
2019. május 22.

2019.03.20.
Pár hónapja vettem ezt a kis kencét. Igazából elég problémás a bőröm. Esténként kenegetem, de a gyulladásokkal nem tud mit kezdeni. Beleütögetem a bőrömbe és úgy oszlatom el a problémás részeken. (Lehet, hogy nem kellene eldolgoznom csak célzottan pöttyözni a pattikra és úgy hatásosabb lenne?) Viszont a nyomkodás utáni dudorokat szépen lehúzza reggelre. Szóval nekem nem csodaszer, de valamiért mégis imádom és az illatát is, szóval újra fogom vásárolni.
Csatlakozom az előttem szólókhoz, nappalra utcára semmiképpen nem ajánlott (bár elég szépen el lehet dolgozni). Viszont hétvégén nappalra otthonra ideális és éjszakára is.

2019.05.22.
Egészen sokáig elég volt. Most vettem újra másodjára. Még mindig nem látok látványos javulást a használatával, de valahogy mégis szeretem :) A mostani tubusnak mintha kicsit hígabb lenne az állaga és nem annyira zöldes. De gondolom változhatnak minimális mennyiségben az arányok. Egyébként az ichtiolos pakolást használom még előszeretettel, annál jobb pórus összehúzó nincs a világon! :) Nekem az orromon és két oldalt az arcomon rengeteg mély púrus volt és ez segített két oldalt rendbehozni (az orrommal sajnos ez se tudott mit kezdeni).

Geek & Gorgeous Cheer Up

Geek & Gorgeous Cheer Up
2019. március 20.

Sziasztok! A kapcsolatom ezzel a hámlasztóval kb. 1,5 hónapja. Kombinált (vízhiányos, de ugyanakkor gyorsan zsírosodó, pattanásos, problémás) bőröm van.A The Ordinary Niacinamide szérumával használom együtt. Minden este először a hámlasztó, rá a szérum majd utolsó lépésként hidratálókrém. Néha reggel is használom a szérumot.
Engem nem zavar különösebben a vizes állaga, csak nehéz eltalálni belőle, hogy mennyit "öntsek" ki a tenyeremre, rendszerint túl sokat sikerül. Viszont cserébe gyorsan beszívódik.

2019.03.20.
Pár hete volt néhány nap, amikor elég zűrős napjaim voltak, így nem volt erőm este használni ezt a két kis csodát (kb 3 este).
Meglepődve tapasztaltam, hogy a nagyon zsírosodó bőr már ennyi kihagyás után is rögtön visszatért! (A használatukkal sem tudtam teljesen megszüntetni a nappali zsírosodást, de nélkülük határozottan sokkal-sokkal rosszabb a helyzet!). Az orromon lévő mitesszerekkel nem igazán tudnak mit kezdeni, de az arcomon lévőket szépen összehúzzák és kitisztítják. (Az orromon akkor látok látványos eredményt, ha kitisztítom és utána szorgalmasan kenem velük, sokkal később telítődnek el a púrusok.) A pattanások utáni nyomokat is egészen gyorsan halványítják. Ezek alapján én megadom mindkét terméknek az 5 csillagot, mert igazán megérdemlik.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2019. március 20.

2018.02.01.
Sziasztok! A kapcsolatom ezzel a krémmel kb. 3 hete tart. Kombinált (vízhiányos, de ugyanakkor gyorsan zsírosodó, pattanásos, problémás) bőröm van.
Nagy reményeket fűzök ehhez a krémhez. Viszont mióta használom mégtöbb nagyobb pattanás lett az arcomon.
De nem tágítok, serényen használom esténként, mert biztosan kell még idő, mire hozzászokik a bőröm.
Egyébként könnyen eloszlatható, pont jó az állaga és én imádom a pipettás kiszerelést.
Így egyelőre csak 3 csillagot kap tőlem, de később visszatérek!
(U.i.: Le a kalappal a The Ordinary előtt, hogy ennyi pénzért ilyen minőségi terméket biztosít számunkra. Még a doboz is minőségibb, amiben van.)

2019.02.08.
Megvettem hozzá a Geek&Gorgeous Cheer up hámlasztóját. Minden este először a hámlasztó, rá ez a szérum majd utolsó lépésként hidratálókrém. Néha reggel is használom a szérumot. Remélem, hogy így együtt még hatásosabbak lesznek :) Később visszatérek tapasztalatokkal.

Catrice HD Liquid Coverage Alapozó

Catrice HD Liquid Coverage Alapozó
2018. október 30.

Update (2018.10.30.): A nyári könnyed cc krémek után visszatértem hozzá. Kétségkívül AZ alapozó! A legszebb, legtermészetesebb eredményt úgy lehet elérni, ha vizes szivaccsal dolgozzuk el (nekem a rossmann-os vált be a legjobban) ütögető mozdulatokkal. Múltkor megvettem kuponnal a L'oreal True Match alapozóját..szép-szép, de délutánra úgy néztem ki, mint egy zombi. Tudom, hogy lehetetlen pontosan összehasonlítani egy matt fedésű alapozót egy nem matt finishűvel, de nálam akkor is 1:0 a Catrice javára. Az tény, hogy alaposan alá kell krémezni, de megéri. Ha púderrel fixálom, akkor sokkal később fényesedik át az arcom, mint más alapozók esetében. Nálam még mindig 5 csillag!

Az alapozók közül nekem eddig ez vált be a legjobban, bár ez sem tökéletes. A sebeket, szárazabb részeket nagyon kiemeli. Tényleg nem mindegy, hogy milyen krémet használ alá az ember lánya, mert van, amelyikkel nagyon ronda lesz a végeredmény. Viszont szerintem megéri kísérletezgetni, mert a végeredmény szép. További negatívum, hogy eléggé eltömíti a pórusokat. Elég sűrű, nekem nehéz eloszlatni a bőrön (próbáltam ecsettel, szivaccsal, kézzel is - az utóbbival működik a legjobban). Összességében egy jó termékről van szó, már a második üveggel használom (bár most lecseréltem egy könnyebb cc krémre így nyárra).

FLP Aloe Lips with Jojoba

FLP Aloe Lips with Jojoba
2018. szeptember 27.

Én erről az ajakápolóról csak magaslatokban tudok beszélni (vagy hogy is fogalmazzak:)). Nekem MINDIG (értsétek szó szerint) ki van száradva a szám. Már mindent kipróbáltam (Blistex, Carmex, Manna stb.), volt, ami átmenetileg használt, de ez szuper!!! Mindig segít! Először fura volt, mert amikor a cserepes számra tettem, akkor nem hatott rögtön, viszont rá 1 órára kb tökéletes lett. Ha valaki igazán szép eredményt szeretne elérni, akkor minden este lefekvés előtt tegyen a szájára és reggelre tökéletes lesz (főleg, ha napközben szokott rúzst használni)! A legfontosabb, hogy már kb 4 hónapja használom kb minden nap és nem szokta meg a szám, tehát ugyanolyan jó, mint az elején :)
Egyetlen hátránya, hogy elég kevés helyen lehet hozzájutni.
Szlogen: Forever Aloe Lips ajakápolót minden nőnek! :)

Update (2018.09.27.): Most hogy elkezdődött az ősz, vettem még egyet és az éjjeli szekrényemen figyel. Minden este lefekvés előtt bekenem a számat és így garantáltan hidratált lesz reggelre.

Balea Hideggyanta Csíkok

Balea Hideggyanta Csíkok
2018. augusztus 19.

Én megtaláltam A gyantát :) A karomra használom (bár szőke, de elég sok szőr van rajta) és tökéletesen bevált. Néha hagy ott egy-egy szálat, de ez szerintem még a profibb gyantáknál is előfordul. Gyönyörű az eredmény és tartós. A lábamra nem vált be, mert ott is szőke a szőr és túl gyenge, valahogy nem az igazi. Viszont ezt semmi pénzért nem váltanám le a karomnál. (Mondjuk az utóbbi alkalommal szokatlanul piros lett utána a bőröm, amit eddig nem tapasztaltam, de másnap reggelre elmúlt.) A márkásabbak (Veet, Xepil és társaik) nekem csalódások voltak, ez teljesen megéri az árát.

UPDATE (2018.08.19.): Sajnos megváltoztatták az összetevőket és a csoda hatásnak szinte teljesen vége :( Most már gyümölcsös verzióban lehet kapni, de korántsem olyan hatású, mint a régi. Ragad össze-vissza, nehéz vele dolgozni. Emiatt már csak 3 csillagot érdemel, mert bár így is tette a dolgát, de sokkal körülményesebb és több küzdelem árán. Nagyon sajnálom, mert tényleg imádtam!

La Roche-Posay Effaclar Tisztító Habzó Arclemosó

La Roche-Posay Effaclar Tisztító Habzó Arclemosó
2018. augusztus 14.

Bőrgyógyász ajánlotta az Effaclar Duo + krémet (+ egy erős krémet éjszakára) erősen pattanásos arcomra.
A krémtől el voltam ájulva, gondoltam, hogy hatásosabb, ha a termékcsalád többi tagját is elkezdem használni, így szereztem be a micellás vizet (imádom), illetve ezt az arctisztítót is.
Én este a micellás vizes tisztítás után, illetve reggel felkelés után használom. Nagyon szeretem, érzem, hogy tényleg tisztítja az arcomat.

Akiknek szárította az arcát ajánlom, hogy szerezzenek be egy krémet ebből a termékcsaládból, az remekül ellensúlyozza és így nagyon puha, selymes bőrt lehet elérni.

Csak ajánlani tudom, 5 csillag!

La Roche-Posay Effaclar Micellás Arctisztító Zsíros, Érzékeny Bőrre

La Roche-Posay Effaclar Micellás Arctisztító Zsíros, Érzékeny Bőrre
2018. augusztus 14.

Másfél hónapja ajánlotta a bőrgyógyász az Effaclar Duo + krémet (szerintem egy csodakrém) és gondoltam még jobban fog hatni, ha elkezdem használni a termékcsalád többi tagját is. Nem bántam meg! Soha nem próbáltam még micellás vizet, így nem tudok nyilatkozni, hogy mennyiben más az olcsóbb, drogériás vizekhez képest. Imádom! Minden sminket leszed az arcomról (2 vattakorong azért kell), még a szempillaspirált is. Idáig akármivel mostam le a szempillaspirtált, másnap reggel mindig tisztára fekete lett a szemem alatt,a mikor megmostam az arcomat. Ilyen problémám már nincs.
Bár érzékeny bőrre való, nekem első alkalommal picit csípte a szemem alatt (pedig nem érzékeny a bőröm). Ez második használatnál már nem lépett fel.
Nagyon-nagyon sokáig elég lesz, hatásos, maximálisan megéri a pénzét és megérdemli az 5 csillagot!