csaxi13

The Beauty Wish
Regisztráció dátuma: 2013. december 8.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

The Beauty Wish
Regisztráció dátuma: 2013. december 8.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

NYX Professional Makeup Bare With Me Tinted Skin Veil

NYX Professional Makeup Bare With Me Tinted Skin Veil
2021. január 21.

Egész jó kis színezett hidratáló. A fedése valóban gyenge, de eleve ilyet kerestem. Nekem személy szerint a színválaszték nagyon nem jött be. A 01-es ami elég világos lenne számomra, nagyon malac rózsaszín. Télen viselhető, de azért nem az igazi. Egy neutrális árnyalat sokkal több mindenkihez passzolna. A finishe természetes, bőrszerű, de én egy kicsivel dewy-bb finisht preferálom. A tartóssága abszolút rendben van. Összességében a bőrömön kicsit jobban látszódik, hogy ott van, mint szeretném, nem annyira észrevehetetlen.
Sajnos nem ér fel nálam a kedvencemhez (Missha Perfect Cover #13), aminek az alternatívájának szántam, de nem egy rossz darab, lehet hogy újraveszem majd. Egy próbát mindenképp megér, a színskála többi része nekem jónak tűnik!

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++
2021. január 21.

A legnagyobb kedvenc BB krémem!
Már 3 tubussal elhasználtam belőle, nagyon szép dewy, egészséges bőrképet ad. Számomra pont tökéletes a fedése, nem mondanám közepesnek, de abszolút építhető. A #13 tökéletesen passzol a hullaszínű arcomhoz, ilyet sose sikerült találnom. A tartóssága szerintem szuper, egy egész napot, 10-12 órát simán kibír. Valahogy annyira szépen, a legkevésbé "smink szerűen" mutat az arcomon.
Imádom, örök darab lenne, de sajnos a barátom nagyon csúnyán ekcémás lesz tőle, ahol csak hozzáér az arcomhoz. Így fájó szívvel, de csak akkor tudom használni, amikor ő nincs velem.
Éppen ezért keresnék rá valami alternatívát, hasonlóan hófehér színben! Ha valaki tud ilyet, kééérem, ossza meg velem! :D

A313 Pommade

A313 Pommade
2021. január 21.

2019 decemberében rendeltem, kisebb kihagyásokkal egy év alatt használtam el a tubust. Nekem nem lett az igazi. Kezdve azzal, hogy a benne található retinoidok közel sem a legeffektívebb vagy leginkább bizonyított hatású származékok, illetve a százalékuk is elég alacsony. Ennek ellenére mint gyakorlott retinol használót is sokszor irritált. A textúrája nem túl elegáns, olyan mint a vazelin, ami még száraz bőrön is nagyon zavaró volt. Én személy szerint nehezen tudtam egy rutinban hidratálni mellette. Hogy valami pozitívat is említsek, reggelre valóban szebb bőrképpel ébredtem.
Nagyon erős körülötte a hype, én szívesebben használok más retinol/retinal tartalmú terméket.

Laneige Lip Glowy Balm

Laneige Lip Glowy Balm
2020. május 21.

Már jó ideje a kedvenc nappali ajakápolóm. A Lip Sleeping Mask után vásároltam meg, mindkettő kedvenccé vált. A barackosnak nagyon finom az illata, szép a fénye, rajtam nem sok színe van. Igazán kellemes viselet. Nagyon jól hidratál, szép ápolttá és puhává teszi az ajkakat. A Laneige ajaktermékek textúráját semelyik általam próbált ajakápoló sem közelítette meg. Ha elfogy, és elhasználok még párat a túl nagy kollekciómból, biztosan újraveszem!

Missha All Around Safe Block Essence Sun SPF45 / PA+++

Missha All Around Safe Block Essence Sun SPF45 / PA+++
2018. november 10.

A kedvenc fényvédőm, a 3. tubust használom. Egész évben szeretem használni, nyáron sem olvad le az ember fejéről. Kinyomáskor vastagabb textúrájúnak tűnik, de így is hamar beszívódik, és alig érezhető az arcon. Nem lesz matt az eredmény (mondjuk én nem is ragaszkodok hozzá), természetes, fényes lesz az arc tőle. Van benne parfüm a listában a legutolsó, de az ide feltöltött listával ellentétben alkoholt nem tartalmaz. Nem pattanásosodott tőle az arcom. Én közvetlenül rá szoktam sminkelni, teljesen jól lehet rá, nem kukacosodik, vagy zavarja az alapozót. Főleg a régi csomagolása tetszett, és szerencsére nem csak 30 ml. Kíváncsi vagyok más fényvédőkre is, de biztos visszatérek még hozzá később.

Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid

Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid
2018. november 10.

Nem rossz AHA, bár én találtam nála hatásosabbakat. Nem éreztem azt nála, hogy a legszuperebb lenne, és AHA savakat tekintve elég bő a kínálat. Ettől függetlenül teszi a dolgát, szépen hámlasztja a bőrt, segít a pirosságon és a foltokon, csak nekem nem a kedvencem. Hatalmas kiszerelés, a végét én már csak a lábszáramra használtam el, a szőrtüszőgyulladások megmentője volt.

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%
2018. november 10.

Jó dolog az azelain sav, csak ennek a formulája nem tetszik. Matt lesz tőle a bőröm, a kinyomott mennyiséget nehéz eloszlatni, könnyen kukacosodik, smink alá nekem egyáltalán nem jó. (Lehet, hogy valakit nem zavar ez a formula) Maga a hátasa rendben van, teszi amit az azelain sav, halványítja a foltjaimat, kevesebb a pattanásom, lehúzza egy kicsit a pirosságot, de inkább keresek egy másik terméket ezzel az összetevővel.

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
2018. november 10.

Nagyon szuper retinoid szérum! Reggelre mindig szebb, kisimultabb, egységesebb a bőröm tőle. A pattanás utáni hegeket szépen gyógyítja, és az éppen gyulladtakat is. A ráncokra tett hatásáról nem tudok nyilatkozni. A formulája is teljesen rendben van, könnyű használni, jól beilleszthető rutinba. 2 üveget elhasználtam belőle, és most váltottam egy másik TO retinolra az olajos formulák közül. Kicsit sajnálom, hogy ebből az emulzióból nincs nagyobb koncentrációban, mert ezt sokkal szívesebben használom. Kezdő retinolnak szerintem nagyon jó!

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2018. november 10.

Jó termék, ütős hatással. Kezdő hámlasztó használóknak semmiféleképpen nem ajánlom, először valami gyengébbel érdemes használni. Én ugyan inkább a heti többszöri, ennél gyengédebb hámlasztókat kedvelem, de ha valakinek nincs sok ideje, jobban szereti ha heti 1x felkeni, majd lemossa, akkor ez jó lehet.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2018. november 10.

2 üveget elhasználtam belőle, és elég kettős a véleményem vele kapcsolatban. Szeretek valamilyen formában niacinamidot használni, szuper hosszú távon a bőrömnek, de lehet, hogy inkább nem külön szérum formában, hanem mondjuk egy essencia vagy lotion összetevőjeként. Hirtelen, egyből szembetűnő hatása nem volt, hosszú távon érződött a használata. A formulája elég rossz, sokszor kukacosodott más termékekkel, lejött darabokban, és felvitelkor mint ha habzana, emiatt egyáltalán nem szerettem használni.