csaxi13

The Beauty Wish
Regisztráció dátuma: 2013. december 8.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

The Beauty Wish
Regisztráció dátuma: 2013. december 8.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Laneige Lip Glowy Balm

Laneige Lip Glowy Balm
2020. május 21.

Már jó ideje a kedvenc nappali ajakápolóm. A Lip Sleeping Mask után vásároltam meg, mindkettő kedvenccé vált. A barackosnak nagyon finom az illata, szép a fénye, rajtam nem sok színe van. Igazán kellemes viselet. Nagyon jól hidratál, szép ápolttá és puhává teszi az ajkakat. A Laneige ajaktermékek textúráját semelyik általam próbált ajakápoló sem közelítette meg. Ha elfogy, és elhasználok még párat a túl nagy kollekciómból, biztosan újraveszem!

Missha All Around Safe Block Essence Sun SPF45 / PA+++

Missha All Around Safe Block Essence Sun SPF45 / PA+++
2018. november 10.

A kedvenc fényvédőm, a 3. tubust használom. Egész évben szeretem használni, nyáron sem olvad le az ember fejéről. Kinyomáskor vastagabb textúrájúnak tűnik, de így is hamar beszívódik, és alig érezhető az arcon. Nem lesz matt az eredmény (mondjuk én nem is ragaszkodok hozzá), természetes, fényes lesz az arc tőle. Van benne parfüm a listában a legutolsó, de az ide feltöltött listával ellentétben alkoholt nem tartalmaz. Nem pattanásosodott tőle az arcom. Én közvetlenül rá szoktam sminkelni, teljesen jól lehet rá, nem kukacosodik, vagy zavarja az alapozót. Főleg a régi csomagolása tetszett, és szerencsére nem csak 30 ml. Kíváncsi vagyok más fényvédőkre is, de biztos visszatérek még hozzá később.

Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid

Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid
2018. november 10.

Nem rossz AHA, bár én találtam nála hatásosabbakat. Nem éreztem azt nála, hogy a legszuperebb lenne, és AHA savakat tekintve elég bő a kínálat. Ettől függetlenül teszi a dolgát, szépen hámlasztja a bőrt, segít a pirosságon és a foltokon, csak nekem nem a kedvencem. Hatalmas kiszerelés, a végét én már csak a lábszáramra használtam el, a szőrtüszőgyulladások megmentője volt.

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%
2018. november 10.

Jó dolog az azelain sav, csak ennek a formulája nem tetszik. Matt lesz tőle a bőröm, a kinyomott mennyiséget nehéz eloszlatni, könnyen kukacosodik, smink alá nekem egyáltalán nem jó. (Lehet, hogy valakit nem zavar ez a formula) Maga a hátasa rendben van, teszi amit az azelain sav, halványítja a foltjaimat, kevesebb a pattanásom, lehúzza egy kicsit a pirosságot, de inkább keresek egy másik terméket ezzel az összetevővel.

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
2018. november 10.

Nagyon szuper retinoid szérum! Reggelre mindig szebb, kisimultabb, egységesebb a bőröm tőle. A pattanás utáni hegeket szépen gyógyítja, és az éppen gyulladtakat is. A ráncokra tett hatásáról nem tudok nyilatkozni. A formulája is teljesen rendben van, könnyű használni, jól beilleszthető rutinba. 2 üveget elhasználtam belőle, és most váltottam egy másik TO retinolra az olajos formulák közül. Kicsit sajnálom, hogy ebből az emulzióból nincs nagyobb koncentrációban, mert ezt sokkal szívesebben használom. Kezdő retinolnak szerintem nagyon jó!

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2018. november 10.

Jó termék, ütős hatással. Kezdő hámlasztó használóknak semmiféleképpen nem ajánlom, először valami gyengébbel érdemes használni. Én ugyan inkább a heti többszöri, ennél gyengédebb hámlasztókat kedvelem, de ha valakinek nincs sok ideje, jobban szereti ha heti 1x felkeni, majd lemossa, akkor ez jó lehet.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2018. november 10.

2 üveget elhasználtam belőle, és elég kettős a véleményem vele kapcsolatban. Szeretek valamilyen formában niacinamidot használni, szuper hosszú távon a bőrömnek, de lehet, hogy inkább nem külön szérum formában, hanem mondjuk egy essencia vagy lotion összetevőjeként. Hirtelen, egyből szembetűnő hatása nem volt, hosszú távon érződött a használata. A formulája elég rossz, sokszor kukacosodott más termékekkel, lejött darabokban, és felvitelkor mint ha habzana, emiatt egyáltalán nem szerettem használni.

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA
2018. november 10.

Nagyon jó kis alap hidratáló. Az elsőre sűrűnek és nehéznek tűnő textúrája ellenére is hamar beszívódik, és nem lesz nehéz a bőrön. Jól hidratál, rétegezős rutinban remekül megállja a helyét. Reggel és este is használtam huzamosabb ideig, most már csak inkább este. Nem irritálta a bőrömet, pattanásokat sem okozott. Én a magam részéről szeretek újdonságokat kipróbálni, és bár nagyon szuper, lehet, hogy ha elfogy a 2. 100 ml-es tubusom, mást fogok venni. De Anyukám a szárazabb bőrével is nagyon szereti, többször is kérte, hogy vegyük újra neki. Az ár érték aránya az egyik legjobb. Csodát ugyan nem tud, de egy hidratálótól nem is kell várni.

Kosé Cosmeport Softymo Speedy Cleansing Oil

Kosé Cosmeport Softymo Speedy Cleansing Oil
2018. november 10.

Nagyon szuper! Hatalmas mennyiséget kapunk jó áron. Az előtte próbált termékemhez képest könnyedebb, kevésbé nehéz állagú. A szemsminket is szépen leszedi, és pihe puha lesz utána a bőr. Nem hagy olajos réteget, bár még egy második lemosóval átmegyek utána. Jó a pumpás kiszerelése, könnyen adagolható. Most rendeltem meg belőle a 2. flakont, és nem igazán akarom lecserélni.

Aritaum Full Cover BB Cream SPF50+ PA+++

Aritaum Full Cover BB Cream SPF50+ PA+++
2018. november 10.

Az egyik kedvencem! A színe nagyon világos, sárgás-neutrális, majdhogynem tökéletesen passzol hozzám, ami nagyon nagy ritkaság. Valóban sűrűbb állagú, szépen terül az arcomon, BB krémhez képest erős fedéssel. Nekem nem emeli ki a száraz részeket, emellett a pattanásokat és a pirosságot is szépen elfedi. Egész nap jól tartja magát, nem mászkál el, nem lesz durván fényes, szép marad a nap végéig. Annyira nagy kedvencem, hogy már egy tartalék tubust is beszereztem belőle, nyárra pedig a sötétebb árnyalatot. :D