Csillampor26

Regisztráció dátuma: 2018. december 9.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2018. december 9.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Too Faced Born This Way Setting Powder

Too Faced Born This Way Setting Powder
2020. október 1.

Vegyes érzéseim vannak ezt a púdert illetően. Kimondottan rossznak nem nevezném, de mivel Huda és Laura Mercier porpúdereket használtam előtte, tudom mit szabad elvárnom. A szemem alatt a ráncokba nem ül be, de majdhogynem sötétíti az ott lévő korrektort. Az orrom hamar át szokott zsírosodni, és ez a púder minimálisan sem segít abban, hogy ezt ne tegye. És ez még csak a jobbik eset, ha szárazabb a bőröm, azonnal beletapad és kicsi fehér foltokat eredményez az adott területen. Szinte elkerülhetetlen, hogy a problémásabb területeken ne legyen csúnya, vagy így, vagy úgy. Azt hozzá kell tennem, hogy nekem alapból kombinált a bőröm, az orrom akármit teszek rá átfényesedik, de nem mindegy, hogy 1 vagy 4 óra elteltével. Egy kis fénnyel még nincs is problémám, nem számítottam teljes matt eredményre órák elteltével, de ahogy látom ez a púder minimálisan sem szab határt a csillogásnak.
Pozitívumként említeném azonban, hogy a nem problémás területeken jól fixálja az alapozót és illatanyagot sem tartalmaz.
A csomagolása rettenet, szerintem ez a lehető legkevésbé praktikus kivitelezés ha por állagú termékről van szó. Kinyitom a kis védő műanyagot és öntök a tetőbe púdert, de a felesleget utána nem tudom hova tenni, mert a műanyag szorosan rámegy a lyukacsos részre, visszaönteni sehova sem tudom. Kissé pocsékló ez a megoldás. Ez már tényleg csak a személyes problémám, de a teteje csavarós, és kivitelezhetetlen úgy visszatenni, hogy ne kerüljön közé egy kis púder. A hátamon is feláll a szőr amikor visszacsavarom a tetőt, olyan nyikorgó, csiszolós hangja van.
Összességében nem tragika a termék, inkább átlagosnak nevezném. Biztos van olyan, akinek bejön, de sajnos az a valaki nem én vagyok☹️

Inglot Jennifer Lopez Ajakrúzs

Inglot Jennifer Lopez Ajakrúzs
2020. május 18.

Nekem a Flamingo árnyalat van meg. Háááát nem estem hasra tőle. A színe alapból szép, de valahogy olyan furcsa a textúrája. Felkenés közben nagyon rá kell nyomni az ajkakra, hogy működjön. Ezután szinte azonnal beleül a szám apró ráncaiba, kb úgy néz ki, mint egy rosszabb minőségű matt rúzs 3 óra hordás után, szinte mintha peregne. Ha kicsit tovább van rajtam csak tovább romlik a helyzet, egy kis szárítással megspékelve. Egyáltalán nem kopik egyenletesen, de hogy is tenné, ha alapból sem volt az. Sajnálom, hogy ez nekem nem jött be, mert a színe tényleg tetszett volna

NARS Bronzing Powder

NARS Bronzing Powder
2020. május 18.

Egy mini duóban vettem meg a Laguna árnyalatot az Orgasm pirosítóval együtt. Miután a duó bronzosító részet teljesen elfogyasztottam (ez nálam egy kisebb csodával ér fel), megvettem a normál méretet is belőle. Egyszerűen imádom. Nem túl meleg, nem túl sárga, nem túl szürke. Nekem inkább matt-szatén fényűnek tűnik, természetes, nem csillámos. Én egyszerre használom visszafogottabb kontúrozásra és bronzosításra. Kicsit túlzónak tűnhet, de eddig ez életem bronzosítója.

Laura Mercier Translucent Loose Setting Powder

Laura Mercier Translucent Loose Setting Powder
2020. május 18.

Nagyon szep bőrképet eredményez, szuperül fixál, a kissé zsíros bőrömön is finomít, sokkal később fényesedik ki az arcom. A szem alatt sem ül be a ráncokba, a karikákat sem sötétíti, ami számomra nagyon fontos. Nekem nem is szárított. Szerencsére a képeken is csak mérsékelten tűnik úgy, mintha lisztbe fejeltem volna:) A Huda púderem elfogyásást követően ruháztam be erre, mert árban alig van különbség a kettő között, de ebben 9 grammal több van, ami ezesetben jelentős mennyiség. Hatékonyságukban azonosak, de a Hudának szerintem praktikusabb a hálós adagolása. Nyilván ezzel a lyukacsossal sincs probléma, teljesen használható. Nekem bejött a Huda illata is, de aki nem szereti az ilyesféle parfümös termékeket, az jobban jár ezzel a púderrel. Egyikkel sem lehet mellényúlni, én az ár-érték arány miatt szavaznék erre. Egy ilyen megvétele szinte már beruházásnak tekinthető, de nagyon sokáig elég egy ekkora adag. Nekem mindeképp megéri

Bobbi Brown Crushed Liquid Lip

Bobbi Brown Crushed Liquid Lip
2020. február 20.

A hippy shake árnyalat van a birtokomban és nagyon szeretem. Kényelmes viselet, egyáltalán nem szárít. Tapasztalataim szerint nem kopik csúnyán, de sötét színben azért nem merném bevállalni ezt a lágy formulát, annyira nem bomba biztos. Mindennapos rúzsnak szuper választás!

Baba Sampon Zsíros Hajra Zöldtea-Kivonattal

Baba Sampon Zsíros Hajra Zöldtea-Kivonattal
2020. január 29.

Az elején jónak bizonyult, picit tovább bírta a hajam hajmosás nélkül, de 2-3 hét használat után hirtelen elkezdett viszketni tőle a fejbőröm és hámlani. Ilyet én még sosem tapasztaltam, remélem másnál nem fog ilyen reakciót kiváltani

Maybelline Face Studio Master Fix Setting + Perfecting Loose Powder

Maybelline Face Studio Master Fix Setting + Perfecting Loose Powder
2020. január 29.

Rettenetes. Szárít, a száraz részekbe beleül, a pórusokat ugyan nem emeli ki, de a szem alatti pici ráncokat nagyon és a karikákat is sötétíti. Ha egész arcra használtam fixálásra, látványos fehér réteget hagyott maga után. Nem mondanám finomra őröltnek, nekem valahogy olyan csikorgós érzete volt, egyáltalán nem lágy. Emellett kicsi kiszerelés is, néhány high-endnek titulált darab ár-érték arányban jobban megéri ha megnézzük, hogy grammra lebontva mennyibe kerül. Én egészen biztosan nem veszem újra és nem is ajánlom ezt senkinek.

Huda Beauty Light Nude Obsession

Huda Beauty Light Nude Obsession
2020. január 29.

Az összes szín nagyon jó minőségű, egyáltalán nem porzik. Könnyen satírozható és építhető árnyalatokról van szó. Én személy szerint örülök neki, hogy csak világosabb színekből áll a paletta. Annak ellenére, hogy képeken hasonlónak tűnnek, felkenve teljes mértékben felismerhető a különbség, nem ugyanolyan egyik sem. Az egyetlen problémám vele, hogy a csillámos színekkel nem tudok mit kezdeni. Ha az alapozóval kezdek nagyon potyognak és teljesen vállalhatatlanná teszik ezzel a sminket. Ha előbb a szememet csinálom meg akkor is hullik, és bár akkor még van lehetőségem letörölni ami lepotyogott, de néhány glitterdarabka egyszerűen eltávolíthatatlan, és rásminkeléssel sem célszerű megoldani a problémát. Lehet kipróbálok hozzá valami glitter ragasztót, de nem gondoltam volna, hogy erre szükségem lesz. Minden esetre hétköznapokra tökéletesen megállják a helyüket a matt színek, így nem esik rosszul, hogy a csillámosok potyognak.

Anastasia Beverly Hills Dipbrow Gel

Anastasia Beverly Hills Dipbrow Gel
2019. december 3.

Sajnos nem lett a kedvencem. Tényleg szuperül helyén tartja a szálakat és könnyen be is színezi őket, nem kell 100x átmenni rajtuk, de nekem rettenetesen összefesti a bőrömet. Ez még a szemöldökszálak alatt belefér, de nem csak ott, hanem alattuk és felettük is mindenhol megjelennek a kis maszatcsíkok. Nekem így nagyon nehézkes a használata, plusz néha olyan érzésem van, mintha nem tudnám ugyanolyan erősségűre csinálni a két szemöldököm. Ilyen téren nekem sajna felejtő, viszont az alsó szempilláimra kenve teljesen jól el fogom tudni használni. Így nem rossz, viszont egyáltalán nem erre a célre vásároltam.

Zoeva 109 Luxe Face Paint

Zoeva 109 Luxe Face Paint
2019. december 3.

A sima fekete nyelű nem vegán változat van meg belőle. Amikor megrendeltem kicsit tartottam tőle, hogy túl kemény lesz és emiatt csak harsány kontúrt lehet vele készíteni, de félelmem alaptalannak bizonyult. Nagyon szép természetesebb végeredmény is könnyedén elérhető vele, mind krémes termékkel, mind por állagúval. Egyébként imádom magát a márkát, pár kóbor ecset kivételével mind tőlük van. Ezt a darabot is nyugodt szívvel ajánlom.