dali

Regisztráció dátuma: 2017. március 30.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2017. március 30.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

MAC Hyper Real Foundation

MAC Hyper Real Foundation
2019. július 28.

Igazából négy csillag lenne, de annyira szeretem, hogy nem érdekel, megkapja az ötöt.
Kezdem a rosszal: Katasztrofális a csomagolás. Borzasztó, nem értem, miért nem lehetett ezt egy pipettás vagy pumpás üvegcsébe rakni. Ezek mellett nem “hülyebiztos”, ujjal nem lehet eldolgozni (alapot én jobban szeretek kézzel felvinni, ritkán nyúlok ecsethez ekkor még... nem véletlenül vagyok krém/liquid rajongó), nekem legjobban a klasszik fehér háromszög szivaccsal felvéve jön be.

Viszont!
Észrevétlenül könnyű, magasfényű highlighter! Alapozó alá, fölé, esetleg belekeverve is tökéletesen működik. Okos undertone-okkal, elég sok bőrtípuson és színen próbálva mondhatom, hogy mindenkinek kivétel nélkül nagyon jól állt. Bronze FX inkább bronzosító, esetleg testápolóba keverve body highlighterként használva egy fülledt nyári miami estére emlékeztet, full JLo ragyogás. A Gold FX inkább a mindennapi, irodába járós, finom highlighter. Strobe Creammel keverve best of both worlds, tényleg csoda. Hat csillag, még a keserves csomagolással együtt is.

MAC Strobe Cream

MAC Strobe Cream
2019. július 28.

Legeslegjobb, tényleg csak hiperlatívuszokban tudok róla beszélni. Primerként, alapozó alá használom a leggyakrabban, de sokszor alapozás után, természetesebb fényű highlighterként is szívesen alkalmazom. Könnyed textúrájú, kellemes illatú-állagú krém, talán a legjobb “kommersz” krém, ezért gyakran ajánlom bőrápolásban kevésbé jártasaknak is. Pofonegyszerű a használata, tényleg nem tudok róla rosszat mondani. A kisebb kiszerelés olcsóbb (mármint ml-re átszámítva is) és jobb a csomagolása, viszont a nagy játszik Back To MAC is. :-)

NARS Pirosító

NARS Pirosító
2019. július 28.

Az a helyzet, hogy jópár sminktermék megfordult az évek alatt a kezemben, és igazán kevés volt annyira kiemelkedő, mint a NARS pirosítóim. Két árnyalatban, az ikonikus Orgasm-ben és a kevéssé ismert Exhibit A-ben van meg. Ezek mellett még a Taj Mahal nevű verziót szeretném beszerezni, illetve egy narancsosabb árnyalatot, még nem döntöttem el pontosan, hogy melyiket.
A két szín két egészen más formula, ezért külön véleményezném őket.

Az Orgasm egy ártatlan kislány és egy csábító nő keveréke. Néha egészen angyali, finom, máskor határozottabb, de mindig végtelenül önazonos. Ahogy már előttem többen is írták, behatárolhatatlan színe van, néha pink, máskor korall, ritkán egészen barackos. Úgy gondolom, hogy egy széles közönségnek jól áll, a hozzám hasonló sápadt színűektől a mélyebb barnákig. Bárkinek ajánlanám, aki sminkel. Az Exhibit A-t viszont szerintem legjobban egy profi sminkes, vagy nagyon tapasztalt, ügyeskezű “házi sminkes” tudja csak értékelni. Mert piros. Igazi, nem pink, nem narancs, csak piros, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. Erősen pigmentált, nehezebb vele dolgozni, én legtöbbször egy ritka szőrű legyezőecsettel viszem fel, vagy eyeshadow-nak használom. Utóbbinak amúgy kifejezetten jó, nem fogja meg a szemem, szépen építhető, kitűnő. Egyik sem “éri meg” az árát, ugyanakkor nyugodt lelkiismerettel tervezem megvenni a további színeket, mert tudom, hogy kiváló minőségű terméket fogok kapni.

The Ordinary 100% Organic Cold-Pressed Rose Hip Seed Oil

The Ordinary 100% Organic Cold-Pressed Rose Hip Seed Oil

(31/19/17) Szeretem!

Kevésbé zsírosodik a bőröm, amióta használom (hiszen a benne található linolsav “hígítja” a faggyút, könnyebb állagú és kevésbé komedogén lesz). Esti rutinom szerves része. Egyedül a csomagolását nem szeretem, mivel az olaj híg, és kifolyik a pipettából. Ezt azzal orvosolom, hogy egy kis levegőbuborékot csinálok a pipetta szájánál, hogy amíg az arcomhoz nem emelem, ne csöpögtessek szét mindent.

Bár tény, hogy nem olcsó, sokáig elég mindennapos használattal is.

UPDATE (02/06/18):
Kezdeti lelkesedésem elég hamar alábbhagyott, ugyanis az én bőrömbe kb soha nem szívódott be. Emelett büdös, nagyon sárga, össze-vissza csöpög, drága, és még rám is avasodott az üveg 2/3-a. 5 csillagról módosítom kettőre.

The Ordinary High-Spreadability Fluid Primer

The Ordinary High-Spreadability Fluid Primer
2018. június 2.

Egyik barátnőmét használtam pár alkalommal, és meg kell mondjam, lenyűgözött a hatása - könnyen eloszlatható, kellemes állagú, az alapozó sokkal szebben ül rajta, mint amúgy szokott. Mostanában nem hordok sminket, de ha visszaszokom rá, szerintem veszek egyet. :-)

The Ordinary Magnesium Ascorbyl Phosphate 10%

The Ordinary Magnesium Ascorbyl Phosphate 10%
2018. június 2.

Fényvédő alá vettem, hogy az antioxidánsok kicsit ki tudják tolni az SPF hatékonyságát. Ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor ez egy istentelenül drága hidratáló C-vitamin származékkal. Ha ezt a tényt félre tudom tenni, akkor megkapom a tökéletes reggeli krémet normál arcbőrre. Nem kifejezetten zsíros, jól hidratál, és úgy gondolom, hogy hosszútávon ki fogja fejteni a hatását. A tubus végén jövök update-elni, egyelőre ez 4 csillag.

The Ordinary 100% Plant-Derived Squalane

The Ordinary 100% Plant-Derived Squalane
2018. június 2.

Csodaszer szint, és egyértelműen Holy Grail termék a rutinomban.
Nem tudom, hogy miért gondoltam azt, hogy nem fogom szeretni, de az biztos, hogy tévedtem. Pillanatok alatt a bőrbe szívódó, nem nehéz, nem sok, illat-, és színmentes, varázslatos-tökéletes. Szérumok után, hidratáló előtt kenem, sokkal jobb állagú a bőröm, amióta használom. 6 csillag.

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5
2018. június 2.

Szerettem, bár különösebb extrát nem adott. Újravenni egyelőre nem fogom, szeretnék kipróbálni más márkáktól is ilyen szérumokat.

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA
2018. június 2.

Egyből a 100ml-s verziót rendeltem meg, ennyire bízok már az Ordinary-ben/Deciemben. Ha osztályoznom kéne hatásra, ez lenne a tökéletes négyes: jó, de semmi kiemelkedő, ennél szeretek egy icipicit több hidratálást. Viszont ár/érték arányban a nagyobb csomagolású legyőzhetetlen, állagra nagyon finom, és olyan gyönyörű incije van, hogy elolvadok. Pórusokat nem tömít el, pattanást nem okoz. Működik, nagyon is jól működik. Pár hét múlva jövök update-elni. :-)

UPDATE (02/06/18): Legjobb. Arcra, szemre, ajakra (ha nagyon száraz, és darabokban jön le), nyakra, tényleg bárhová kenhető, életem legjobb hidratálója. Egyszer sem kukacosodott össze rajtam, és tényleg nem kell sok belőle - mondom ezt úgy, hogy 5-6 hét alatt elhasználtam az első tubusom 90%-át. Tehát ha sokat, ha keveset kenek fel, mindenhogy tökéletes. A 100ml-s kiszerelés pedig egy isteni csoda.

Kallos Hair Pro-Tox Hajban Maradó Balzsam

Kallos Hair Pro-Tox Hajban Maradó Balzsam
2018. június 2.

Iszonyatosan olcsó, nagyon kevés is elég belőle, és szép, egészséges tapintású tőle a hajam. Később update-elek, hogy milyen a hosszútávú hatása, de egyelőre nagyon tetszik!