daliah

Regisztráció dátuma: 2020. október 17.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2020. október 17.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Fragrance Du Bois Oud Jaune Intense

Fragrance Du Bois Oud Jaune Intense
2021. november 11.

A gyümölcsös illat szerintem nehéz kategória, mert vagy műillat kerekedik ki belőle vagy nagy ritkán túl életszerű lesz, és akkor épp emiatt nehezen hordható. Ebben a parfümben nagyon jól eltalálták a trópusi gyümölcsöket, nem “műgumigyümölcs”, de nem is olyan, mintha magunkra borítottuk volna a gyümölcssalátát. A kókusz szintén nehéz ügy a parfümöknél, és sajnos nem tudok olyan szépeket írni róla, mint a gyümölcsökről, pedig állítólag nincs is benne, legalábbis külön nincs feltüntetve (lehet hogy a fruity notes-ba beleértik vagy a tiaréhoz használnak ugyanolyan vegyületet, mint a parfümök műkókuszához), de olcsó, illatosítós kókusz jön át.
A többi összetevő rendben van, virágok, icipici ouddal.
Ha az árát is nézem… nos nem hinném, hogy ez bárkinek megéri. Nem különleges, nem olyan prémium minőség, mint az ára alapján lehetne, nem extra tartós, nincs hatalmas hatósugara, nem elég belőle egy csepp.

Moresque Seta

Moresque Seta
2021. november 11.

Nagyon finom illat, tényleg selymes hatást kelt. Van benne kis égetett cukrosság (Baccarat), de a Baccaratnál sokkal kifinomultabb és elegánsabb illat. Az összetevők szépen keverednek, egységet alkotnak, nagyon keresni kell az illatjegyeket az orrnak.

Yardley English Rose EDT

Yardley English Rose EDT
2021. november 2.

Ez szuper, friss, harmatos, a Diptyque rózsájához mérhető minőségű, konkrétan nyolcadáron.
PS: légyszi hagyjuk már ezt a szexista, age-ista “nyanyás” jelzőt. Lehet azt mondani, hogy pl. “ idősebb/érettebb hölgy”, “szeretett nagyimon tudom elképzelni” stb. , érteni fogja mindenki, mire gondol a véleményező. Külön vicces, amikor a 45-54-es korosztály nyanyázik. Helló, a tiniknek ti már nyanyák vagytok, a gyerekek meg kb. azt hiszik, még dinók éltek, amikor születtetek. Nem a rózsaillat nyanyás, hanem a nyanyázó primitív!

Parfums de Marly Delina La Rosée

Parfums de Marly Delina La Rosée
2021. november 2.

Szerintem a Delina egy marketing hoax (ezt már ott és az Exclusifnál kifejtettem bővebben), és ez fokozottan igaz erre a felvizezett flankerre.

Jean Paul Gaultier La Belle EDP

Jean Paul Gaultier La Belle EDP
2021. november 1.

Volt gyerekkoromban a körtés hubba bubba rágó, amit mindig irigyeltem az osztálytársaimtól. Annak volt ez a jellegzetes műkörte illata. Nem pontozom le nagyon, mert szépen körbebástyázták vaníliával, narancsvirággal és más finom, nőies virágokkal. (Nincsenek felsorolva a virágok, de ugye tudjuk, mennyire takarják a valóságot a marketingesek számára összerakott kis piramisok. Jobb esetben félig, rosszabb esetben semennyire. Ráadásul most divat két-három illatjegyet megadni.) Nagyon-nagyon tartós, ami a gyümölcsös kategóriára és a mainstream illatokra nem jellemző. Ha valaki hasonló, de természetesebb illatot keres, akkor a Safanadot javaslom, bár ez árban, tartósságban simán veri.

Amouage Love Mimosa

Amouage Love Mimosa
2021. november 1.

A sorozat többi tagja előtt leborulok, de őt nem sikerült megkedvelni. A cascalone tönkreteszi az egészet, rettentő mű lesz tőle. A leszáradása nagyon finom, púderes, virágos, de elég haloványan érezni, és előtte két-három óra műdinnye szagot kell túlélni.

Armani Privé Ambre Eccentrico

Armani Privé Ambre Eccentrico
2021. november 1.

Szerencsésebb ámbrának fordítani az ambert. A félreértést az adja, hogy magyarul a borostyán két dolgot jelent. Van a növény, ami felfut a házfalra és beleköltöznek a bogarak, angolul ivy. Jellegzetes, zöld illatjegy, megtalálható olyan parfümökben, mint az Eau Lierre vagy a Beach Hut Man. Aztán van a borostyán mint ásvány, aminek semmi de semmi illata nincs, ellenben angol nevét (amber) kölcsönzi egy meleg, balzsamos, enyhén vaníliás, sokféle módon interpretált FANTÁZIAjegynek, amelyet a cetámbra (ambergris) melegsége is inspirál. Van még a cetámbra, ami jóval ritkább, hasonlóan meleg mint az ámbra (amber), de sós, állatias jegyekkel vegyül. Jó lenne, ha lenne szavunk az amberre mint illatjegyre, de nincs, így még mindig kisebb a kavarodás, ha ámbrának hívjuk. A Neroli és Zólyomi úr is így tesz :) A Notinónál fordítják borostyánnak. Inkább előbbi kettőt követném példaként :D
A parfümről csak annyit, hogy egy frissen borotvált, kreol bőrű idősebb úron jobb lesz, mint egy szende ifjú hölgyön. Semmi nőies nincs benne. Vannak jobb ámbrás illatok a piacon mindkét nemnek, de nem rossz.

Casamorati 1888 Lira

Casamorati 1888 Lira
2021. november 1.

Nagyon-nagyon kellemes, narancsos keksz illata van, de egyáltalán nem tartós. Jellegében a Shalimar Souffle-ra hajaz, de nem hasonlít, csak ugyanazt a citrusos süti élményt kapom tőle.

Maison Francis Kurkdjian Grand Soir

Maison Francis Kurkdjian Grand Soir
2021. november 1.

Reméltem, hogy a Ciel de Gum utóda lehet, de meg sem közelíti. Van benne valami zavaró, amit a Gentle Fluidityben is érzek. Rajtam is férfias, de ez nyilván bőr- és ízlésfüggő. Nagyobb durranást vártam, ennél sokkal jobb ámbrás illatok vannak jobb áron.

Amouage Portrayal Woman

Amouage Portrayal Woman
2021. november 1.

Jázmint nem nagyon érezni az én bőrömön. Az elemi borsossága és fanyar dohányillat olcsó hatású virágokkal - ennyit tud. Biztos, hogy nem szeretnék ilyen illatú lenni, sőt máson sem érezném szívesen. Ráadásul valamelyik 90-es évek végi Avonnak volt pont ilyen illata.