daliah

Regisztráció dátuma: 2020. október 17.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2020. október 17.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Ormonde Jayne Levant EDP

Ormonde Jayne Levant EDP
2021. október 5.

Nagyon finom illat. Mint az előző hozzászólónak, nekem sem kedvencem a friss virágos kategória, de ezen nagyon érezni a minőséget. Szívesen elvinném egy mediterrán nyaralásra, ha kapnék egy üveggel vagy sikerülne szerezni egy fújóst.
(Csak azt nem értem, miért ül fel annyi márka az uniszex trendnek, és neveznek uniszexnek jellegzetesen klasszikus női/férfi illatokat. Mindenki hordjon, amit akar, engem nem zavar, ha egy férfi virágillatot áraszt, vagy egy nő felfúj egy aromás, fás fougere-t, de nevetségesnek tartom a Levantot, szintén a háztól a Frangipanit vagy pl. az Amouage Ashore-t uniszexnek kikiáltani, csupán mert a trendek azt diktálják.)

Amouage Ashore

Amouage Ashore
2021. október 4.

Ennél kifinomultabb jázminos illatot nem lehet alkotni. Száz és száz csillag!
Tökéletes jázmin, az elején pici rózsabors, a kurkumát tovább érezni és a háttérben végig ott lengedezik a bokhoor (tömjén, de nem a templomos, hanem az arab verzió). A lezárás pedig a lehető legszebb szantálfa, a jázmin lecsengésével keveredve.
Van már jázmin soliflore a kollekciómban, a Montale Jasmin Full, ami tartósabb és erőteljesebb. Ez viszont sokkal, de sokkal szebb, kifinomultabb, úgyhogy szerintem elférne a polcon.

Montale Intense Tiare

Montale Intense Tiare
2021. október 3.

Teljesen rendben van, erős, tartós, kókuszos tiarébomba. A kategóriájában vannak jobbak, pl. Terracotta, ezért csak négy csillag.

Parfums De Marly Cassili

Parfums De Marly Cassili
2021. október 3.

Én a Delina körüli hype-ot sem értem, de ott legalább éreztem a minőséget, főleg az Exclusif esetében.
Hát nekem ez a parfüm olyan, mintha egy Betty Barclay-t és drogériás testpermetet használó ifjú hölgy megnyerné a lottót, és megkeresné az eddig ismert illatvilág lehető legdrágább megfelelőjét. Van egy kis dezodoros jellege is a leszáradásban.
Talán az üvege és a tartóssága érne két csillagot, de ennyi pénzért nem.

Widian by AJ Arabia Hili

Widian by AJ Arabia Hili
2021. október 3.

Az illat különböző fázisaiban az egy és a négy csillag közt vacilláltam. Nagyon komplex parfüm!
Nagy reményekkel vártam a fújósomat, kifújás után viszont arcomra fagyott a mosoly. Ez az én ősellenségem, a kókuszos Wunderbaum, a háttérben virágokkal, fűszerekkel. Egy órát is kell várni, hogy ne egy utazók betegségével megspékelt hegyi autókázás jusson eszembe, ha a csuklómhoz nyomom az orrom. A szillázsa viszont sokkal szebb, a levegőben meg-megcsap ahogy hazafele megyek. Vannak ilyen illatok, amiket messziről vagy máson érdemes érezni.
Aztán marad a tiaré és az ylang-ylang lágy fűszerekkel, egész kellemes. Eltelik még egy-két óra, és fűszeres jázminbombává alakul. Ez a rész kifejezetten tetszik, mondjuk négy csillag.
Tartós, lefekvéskor még kifejezetten erősen illatozott az egy fújás, amit kora délután ejtettem meg, nem lett bőrközeli.
Hiába komplex és tartós, hiába gyönyörű az üveg, ennyi pénzért a kókusz mint illatjegy ne legyen olyan, mint egy fenyőfás illatosító! Még tesztelem, hátha a pára vagy a hideg jót tesz neki, de meleg őszi napokon soha többet!

Teo Cabanel Lace Garden EDP

Teo Cabanel Lace Garden EDP
2021. október 1.

Igazán rosszat nem írnék róla. Elegáns kis fehérvirágos illat, de az Avonnál vagy a DM-ben is vannak jobbak a kategóriában, sokkal-sokkal olcsóbban.

Teo Cabanel Ca Boum EDP

Teo Cabanel Ca Boum EDP
2021. október 1.

Majdnem ki sem próbáltam, mert nem szeretem a sós illatokat. De kivételek mindig vannak, így a Cabanel mintacsomagból ő lett a kedvencem. Szuper virágos, enyhén sós minőségi vanília.

Teo Cabanel Oh Lá Lá EDP

Teo Cabanel Oh Lá Lá EDP
2021. október 1.

A Cabanelek közül ez a legegyedibb, nem éreztem még hasonlót. Mogyoró, lágy fákkal. Nem édes, nem gourmand. Nem hordok ilyesmi illatot, de max csillag!

Teo Cabanel Hegoa for Women and Men EDT

Teo Cabanel Hegoa for Women and Men EDT
2021. október 1.

A zöld tea dominálja ezt az illatot. Sosem hordanék ilyesmit, de minőségi illat.

Teo Cabanel Early Roses

Teo Cabanel Early Roses
2021. október 1.

A zöld gazos részt az elején túl kell élni, utána a legfinomabb harmatos rózsa mutatja meg magát. Még jobb, mint a Diptyque Eau Rose, hasonló, de mélyebb, intenzívebb.