daliah

Regisztráció dátuma: 2020. október 17.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2020. október 17.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Teo Cabanel Cafe Cabanel

Teo Cabanel Cafe Cabanel
2021. szeptember 20.

Nem értem, miért akar valaki kávéillatú lenni, de ha ilyen vágyam lenne, ezt a parfümöt választanám. Karamellás kapucsínó.

Parfums de Marly Delina

Parfums de Marly Delina
2021. szeptember 19.

Nagyobb a füstje mint a lángja. Egy átlagos, kellemes parfüm, az árától elvárható színvonalon, szuper marketinggel megtolva. Gyönyörű üveg, és minden második illatinfluencer minden második szava az, hogy “Delina”. Rosszat nem tudok mondani róla, de nekem ez csak egy divatparfüm. Mondjuk inkább ilyet fújjanak az emberek, semmint a Womanityt vagy a Gucci Rusht, amik a maguk korában hasonló kultillatok voltak. Annak is örülök, ha ez meghozza mások kedvét a niche világához. A Parfums de Marly-t igazi belépő niche-háznak tartom, nem elborult, de maximálisan minőségi alkotásokat hoznak létre, amelyek közül számomra a Delina a gyengébbek közé tartozik.

Parfums de Marly Delina Exclusif

Parfums de Marly Delina Exclusif
2021. szeptember 19.

Rosszat nem tudok írni róla, kellemes illat. De ugyanezt az élményt nyújtja (tartósabban) szinte bármelyik nőknek szánt Montale, harmad- vagy negyedáron. Ráadásul (rajtam) hamar bőrközelivé válik. Hajon legalább tartós.

Update:
Mivel mindenhol áradoznak róla, újrateszteltem egy eseményen, ahol sok emberrel kellett ölelkezni. Senkitől nem jött rá bók, kérdés. Pedig a hajamra is tettem egy jó adagot, nehogy a bőrkémia legyen a ludas. Szóval továbbra sem értem, mi szagolni/látnivaló van itt (és az eredeti Delina esetében). Gondolom, remek marketingszakemberek dolgoznak Marlyéknál.

Amouage Blossom Love

Amouage Blossom Love
2021. szeptember 19.

Ez az illat olyan, mint az üvege: szexi, de nem harsány, ábrándos, de nem ártatlan, és igen, kicsit mű, de még pont ízléses keretek között.
Igazi nőies, kortalan illat, ugyanúgy el tudom képzelni egy tinin, mint egy idősebb hölgyön, ha egy nőies karakterhez társul. Biztos lesz belőle teljes üvegem előbb vagy utóbb.
Rajtam nem szappanos, egy kicsit sem. Alapvetően egy mandulás, rózsaszín virágos illat, amely a bőrös karakter miatt vadítóbb, mint elsőre tűnik.

Initio Parfums Atomic Rose EDP

Initio Parfums Atomic Rose EDP
2021. szeptember 19.

A névadás találó, egy keményvonalas rózsával van dolgunk. Nem egy visszafogott kis csokrocska, hanem egy rózsaolajgyár illatozhat így.
Az illata 5* nekem, de ár-érték arányban csak 4*, mert ezt sok Montale illat is tudja. Semmi egyedi nincs benne, a Közel-Keleten pedig fillérekért árulják az ilyesmit a mecsetek közelében (elnyomandó a lábszagot).

Omnia Profumi Bronzo

Omnia Profumi Bronzo
2021. szeptember 13.

Karácsonyi vásár illat, annak minden elemével. A forralt boros pultnál állunk, a szomszéd pultnàl vaníliás illatgyertyák, kettővel arrébb kenyérlángos, kürtőskalács sül. (Van egy kis füstös jelleg benne).
Nem szeretnék ilyen illatú lenni, de értékelem mint parfümöt.
Férfiakon is el tudom képzelni.

4711 Floral Collection Rose Eau De Cologne

4711 Floral Collection Rose Eau De Cologne
2021. szeptember 10.

Egész tartós, de hatósugara gyakorlatilag nincs. Mondjuk EDC, tehát nem is kell, hogy méterekről érezzük.
Az Eau Rose-párhuzam megállja a helyét, de az minőségibb, valódibb rózsa, jobb szilázzsal, és így szerintem ár-érték arányban ez nem veri.

Les Parfums de Rosine Ballerina No 4

Les Parfums de Rosine Ballerina No 4
2021. szeptember 10.

Ha barackimádó lennék, rohannék megvenni!
Sajnos én utálom a barackot mint illatjegyet, reméltem, hogy nem nagyon érezni majd benne, de sajnos erről a gyümölcsről szól az egész. Ezért nem lesz a gyűjteményen tagja, de ez csak ízlés dolga, attól még ez a parfüm szuper! Szép, harmonikus, tartós, az ára is baráti.

Moresque Regina

Moresque Regina
2021. szeptember 10.

Ez az egyik legnagyobb csalódásom eddig!
Ha bekenem magam valami olcsó jázminos testápolóval, edzek egyet a tengerparton és jól megizzadok, akkor pont ilyen SZAGOM lesz, csak megússza a pénztárcám és még az egészségemért is tettem.
Regina drága királynő, zuhanyozz le!
Ez részben bőrkémia, ezért plusz egy csillagot adok, de mivel papíron is elég gyenge, és mindezt csillagászati összegért, ezért kettő fölé nem tudok menni.

Diptyque 34 blvd Saint Germain EDP

Diptyque 34 blvd Saint Germain EDP
2021. szeptember 8.

Nagyon összetett alkotás. Túlságosan is a mai ízlés számára, az az érzésem. A régi korokat idézi, amikor egy parfümnél oldalnyi illatjegy volt felsorolva.