daliah

Regisztráció dátuma: 2020. október 17.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2020. október 17.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

L'Occitane Citrus Verbena Frissítő Testápolótej

L'Occitane Citrus Verbena Frissítő Testápolótej
2021. szeptember 8.

Hatása nem nagyon van, drága. Az illata nem rossz, de kicsit fullasztó, és nagyon erős, mint egy parfümé. Ez lehet hogy valakinél pluszpont, nálam nem, mert mindig fújok parfümöt, és ez “bezavar”. El tudom képzelni, hogy egy férfi ezt hasznàlja parfüm helyett, lehet hogy úgy tetszene.

Houbigant Duc De Vervins Cologne

Houbigant Duc De Vervins Cologne
2021. szeptember 8.

Tipikus 90-es évek apuka arcszesz.

Casamorati 1888 Dama Bianca

Casamorati 1888 Dama Bianca
2021. szeptember 8.

Az első egy órában pazar virágillat, már tervezgettem is, hogy mikor vegyem meg. Aztán jön néhány óra vaníliás sütibabaság a jellegzetes Casamorati alapokon. Cuki, van is ilyen hangulatom néha, de szerintem az ember lánya vagy nőies és virágillatú akar lenni, vagy cuki kislànyos vaníliás, a kettő egyszerre nem megy.
Ha esetleg tovább tartana a virágözön, akkor a vaníliás alapra fel lehetne fújni valami másik virágosat, mivel elég bőrközeli, de egy óráért nagyon nem éri meg.

Amouage Figment Woman

Amouage Figment Woman
2021. szeptember 7.

Távol-keleti fűszerek és rengeteg liliom. Virágbolt a Sárkány Centerben (ha van ott ilyen). Főzik a vietnámi esküvőre a pho-t és közben dolgozik a virágos, a menyasszony kedvence a liliom.

Heeley Parfums James Heeley Coccobello

Heeley Parfums James Heeley Coccobello
2021. szeptember 7.

a kókusz maga! nem kókuszos koktél, nem kókuszos naptej. olyan valódi illat. én pont ezért nem tudnám hordani, de illatélménynek csillagos ötös, és szívesen érezném máson

Amouage Lyric Woman EDP

Amouage Lyric Woman EDP
2021. szeptember 5.

Mélyvörös rózsa és rengeteg csúcsminőségű szantál. Kicsit emlékeztet a Samsarara. Ez az első szantálos illat, amiről úgy érzem, működik rajtam, nem lesz poros, száraz vagy férfias.

Diptyque L'ombre Dans L'eau EDP

Diptyque L'ombre Dans L'eau EDP
2021. szeptember 5.

Nagyon szeretem, mindig kell hogy legyen itthon belőle, bár egyre ritkábban nyúlok hozzá. 10 éve használom, 26-28 éves koromban ez volt a szignatúra illatom, mindent letaszított a trónról, csak ezt használtam évekig. Nagyon köszönöm a nerolis eladó hölgynek, aki ezt a mintát adta az első niche vásárlásom mellé :)

Akkoriban rajtam a rózsa dominált, nagyon nőies volt. Mások is a rózsát érezték rajtam, ha ezt fújtam. Az utóbbi időben egyre zöldebbnek érzem az EDT-t és ezt a verziót is, és nem tudom, hogy az orrom változott-e (pl. terhesség, hormonok) vagy a parfüm más (reformulálták vagy a természetes összetevők miatt batchonként más). Ami gyári minta alapján megvettem 10 éve, az szinte édes volt, aztán ahogy fogyasztottam az üvegeket és gyári fújósokat, egyre zöldebbnek éreztem.

A zöldesség megfejtése pedig 10 évig tartott, emlékeztem erre a fajta illatra kertekből, kirándulásokról, de egy szlovéniai túrán jöttem rá, hogy a nyitányában a zöld az bizony lapulevél. Az “árnyék a vízen” névadás akár utalhat erre is, hiszen vízparton nő és árnyékot vet a vízre.

Van egy jó sztorim is vele, randin kicsit túlfújtam, és a parfüm nem volt màr friss bontású, idővel pedig a zöld jegyek felerősödnek benne szerintem. A srác megjegyezte, hogy zavarja a samponom (?) szaga, mert annyira növényi. Az illető növénybiológus volt. Gondolom, nem szerette a munkáját.

Amouage Lilac Love Woman

Amouage Lilac Love Woman
2021. szeptember 3.

Marcipános forrócsoki egy nagy csokor orgona mellett. Érdekes koncepció, az orgonát inkább friss virágos parfümökből ismertem, gourmand jegyeket nem társítottam volna hozzá.
Kellemes, a fújósomat szívesen elhasználom, de nem az az illat, amit rendszeresen megkívánnék (a gourmandokkal így vagyok), így teljes üveggel nem fogok rendelni.

Diptyque Eau Rose EDT

Diptyque Eau Rose EDT
2021. augusztus 31.

Friss, harmatos rózsák. Itt tényleg maga a virág illata érződik. Semmi rózsaolaj, semmi töménység.

Guerlain Apres L'Ondee

Guerlain Apres L'Ondee
2021. augusztus 30.

Annyira gyönyörű, hogy nincsenek szavaim és eláll a lélegzetem is. De hatósugara 3 centi, tartóssága 30 perc. Igazából nincs szívem több csillagot levonni, pedig kéne, mert ha lefekvés előtt fújom, mire elalszom, már nem érzem. A dezodorom jobban teljesít sajnos.