daliah

Regisztráció dátuma: 2020. október 17.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2020. október 17.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Maison Francis Kurkdjian Gentle Fluidity Gold

Maison Francis Kurkdjian Gentle Fluidity Gold
2021. július 28.

Amikor az F-betűs oldalon láttam, hogy a Montale Intense Caféhoz hasonlítják, igen csak csodálkoztam. Nincs ugyanis az alapjegyeken kívül túl sok közös bennük, az egy kávés-rózsás illat (de alapjegyként az ámbra, mósusz és vanília egyébként sem túl egyedi).
Már első kifújásra éreztem, hogy ez egy Montale, csak kicsit gyengébb. Második szippantásra beugrott az Intense Cafe, pedig csak egyszer teszteltem 3 éve. Az sem, és ez sem működik rajtam, még ha látok is bennük fantáziát.
A Montale hat évvel régebbi, ez a koppintás, és a tartóssága, szilázsa is rosszabb, tehát ez csak 3 csillag.

Maison Francis Kurkdjian Feminin Pluriel

Maison Francis Kurkdjian Feminin Pluriel
2021. július 28.

Hát ha egyszer találkozom Kurkdjian úrral, megmondom neki, hogy hagyja a nőies, virágos alkotásokat másra, maradjon a gyantás, ámbrás vonalon. Biztos hallgat majd rám!
Sosem mondtam még ilyet parfümre, de ez tényleg az alsó polcról lekapott gyöngyvirágos és rózsás locsolókölnik összekutyulásának hat. 600 forintért kapna is 3 csillagot, de ezért az árért egyes alá.

Christian Dior Poison

Christian Dior Poison
2021. július 27.

“Ne haragudj, csak azt akarom mondani, hogy nagyon finom illatod van.” - mondta a vadidegen, nálam tíz évvel fiatalabb jóképű srác a Duna korzón, miután egy pici fújással a csuklómon teszteltem a Váci utcában.

Heeley Parfums L'Amandiere

Heeley Parfums L'Amandiere
2021. július 26.

Fantasztikus tavaszi illat. Évek óta keresek ilyesmit. A probléma vele, hogy nagyon hamar bőrközei pézsmás tisztaságillattá válik még az extrait verzió is, most pedig csak EDP-ben kapható.

Montale Chypre Fruite

Montale Chypre Fruite
2021. július 26.

Ugye senki nem a ciprust mint növényt keresi benne? Mert ennél klasszikusabb gyümölcsös chypre illatot el sem lehet képzelni. Szerintem horror, Gucci Rush jutott eszembe róla, ami szintén gyümölcsös chypre, és róla írtam olyasmit, hogy biztos a pokolban fújják azzal az embereket. Ez talán egy fokkal jobb, mondjuk a pokol kapujában lehetne ez a köszöntő parfüm.

Kevin Murphy Repair-Me Rinse Hajerősítő Balzsam

Kevin Murphy Repair-Me Rinse Hajerősítő Balzsam
2021. július 24.

az eddigi legjobb balzsamom, csillagos ötös!
nekem tetszik az illata is, még akkor sem zavart, amikor babát vártam, és a legtöbb illattól rosszul lettem

Kevin Murphy Killer Curls

Kevin Murphy Killer Curls
2021. július 24.

a göndörítő krémek közül az egyetlen, ami működik. erősen hullámos hajam van, szebbek, tartósabbak tőle a loknik, nem fújja úgy szét a szél pl.
eddig minden Kevin Murphy termékkel elégedett vagyok.
nekem bejön az illata is.

Guerlain Shalimar EDT

Guerlain Shalimar EDT
2021. július 23.

Férjem nem szokott reagálni a parfümökre, amit hordok. Ha rákérdezek, általában egy udvarias, semmitmondó bók a válasz: “Kellemes!” “Finom! Új?” stb. Ez volt az egyetlen, amire negatívat mondott, szerinte nagyon mű (és az arcára a “büdös” is oda volt írva, csak úriember, és azt nem mondta).

Guerlain Shalimar Souffle de Parfum

Guerlain Shalimar Souffle de Parfum
2021. július 23.

Nem jutunk dűlőre. Kell is, nem is… Fantasztikus illat, de nem tudom, szeretnék-e citromos pite illatú lenni.

MAC Fix+

MAC Fix+
2021. július 20.

Nem minden alapozóval kompatibilis. Kellemes használni, de lehet nélküle élni.