dalma92

Regisztráció dátuma: 2016. október 23.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2016. október 23.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Acqua di Parma Blu Mediterraneo Cedro Di Taormina

Acqua di Parma Blu Mediterraneo Cedro Di Taormina
2020. június 30.

Itt sikerült cserélnem egy nagyon kedves krémmániással, és milyen jól tettem!
Nagyon tetszik az egész koncepció, ami megbújik a Blu Mediterraneo sorozat mögött, (illetve a Colonia "család" vonz még veszettül).
Ezek a gyönyörű kék üvegek, maga a tiszta kék égbolt a tenger felett, imádom. Egyszerű, de nagyon "úri", nincs jobb szavam.
Nem akarom illatjegyekre bontva elemezni a parfümöt, inkább a benyomásaimat írnám le. Két tiszta, szappanos Prada bújik meg benne, Luna Rossa, illetve Infusion d'Homme. Azt hihetnénk, hogy illanós, de nem így van, az illat csodásan körbelengene 5-6órát egy forró olasz nyáron amíg a bitang kávéjukat szürcsölnénk egy kis kávézó teraszán. Ehhez az illathoz minimum dukál egy óriási fehér kalap, egy szintén óriási napszemüveg és a leglengébb hófehér vászonruhánk, amit csak találunk.
A férfi arcszeszes kezdést pedig ne bánja senki, csodás ebben a melegben!

Molinard Habanita L'esprit

Molinard Habanita L'esprit
2020. június 9.

Valóban fehér illat, az egyik olyan, aminek üvege (de még a tapintása is) tökéletesen tükrözi a tartalmát. Az első próba alatt egyetlen szó járt a fejemben: kréta. Az iskolai hófehér, porolós.
Két illatra emlékeztet: Narciso for her edp és Shalimar edt.
A Habanitát nagyon rég szeretném megismerni és vele együtt a Cologne változatot is.

Dolce & Gabbana The One EDT

Dolce & Gabbana The One EDT
2020. június 9.

Nagyon szeretem a barack-vanília párosítást, eszméletlen finom, krémes ápoltságillata van rajtam(Allure edp, Burberry Women). Egyszerű, letisztult és sajnos egy picit talán unalmas. Egyébként Guerlain L'instant edp jut még eszembe róla, az is hasonló illatvilág.
Sokat fújom mostanság, jól esik melegben, és alváshoz egyaránt.

Trussardi My Name EDP

Trussardi My Name EDP
2020. február 7.

Két éve 10ml-s fújósom volt, nem értettem, miért szeretik, rettentő unalmasnak tartottam. Mostanság értem a 10 ml végére (huh,igen...), és annyira megszerettem, hogy most 2×100ml formában birtoklom. Ezzel pedig történelmet írtam, mert egyrészt ilyen még nem volt, másrészt már most tudom, hogy el is fog fogyni.
Ez az én kis léleksimogatóm. Semmi különleges, semmi éles, amire felfigyelnek. Kiegyensúlyozott, puha hintőporos nyugalom. Tudjátok, van az a kategória, amit este alváshoz, fürdés után fújsz. Ez is egy ilyen szépség.

Mancera Aoud Orchid

Mancera Aoud Orchid
2019. december 14.

Emlékek illata, egy szinte szerelem illata, egy elmaradt boldogság illata, félrevert szívverés és homályos, sajgó hetek illata. Őt választottam egy férfihoz, csak hozzá fújtam. Azóta akármikor beleszippantok, belemarkol a mellkasomba egy érzés, beleszúrnak az emlékek, érzem a leheleted simogatását az arcomon, halk hangodat a sötétben, mindannak az ígéretét, amire túl rég óta vár a szívem és lelkem, de üres maradt minden.

Giorgio Armani Code Profumo

Giorgio Armani Code Profumo
2019. szeptember 24.

Tud róla vagy sem, mégis egy pillantással levetkőztet, az illatától elfelejted az ép eszedet, az önbecsülésedet, hogy értelmes, komoly felnőtt nő vagy. Ha betoppan, te ugyanolyan buta, felelőtlen, ködös agyú tinilány leszel, mint sok éve nem. Hazug, nagydumás, elképesztő önbizalommal, sármmal... Kicsit bele is halsz. Talán időben észhez térsz.

Chanel Allure Sensuelle

Chanel Allure Sensuelle
2019. szeptember 6.

Krémes, vaníliás, aszalt gyümölcsös, fás csodaillat. Sajnos nincs meg a signature, de erre az illatra minden alkalommal rácsodálkozok: miért is ne lehetne ez az az illat?

'18. Április
Ezt a szépséget is ma vehettem át, és a nővérkéjével ellenben ezt nem ismertem egyáltalán. Még csak egy órás az ismeretségünk, mégis muszáj leírnom az első benyomásom.
Jellegében az Allure edp ellentéte. Ez egy vörösrúzsos, csábító, dögös Nő illata. Ez az első parfüm egész eddigi életemben, amire ezt mondhatom. Nagyon komoly, érett illat, csöppnyi maszkulin éllel, talán pont ettől olyan...keresem még a jelzőt...
Egy magassarkút viselő nőt képzelek el hozzá, akin csak egy bő, fekete férfiing van, derekát pedig vékony övvel emeli ki.

Rasasi Dhanal Oudh Nashwah EDP

Rasasi Dhanal Oudh Nashwah EDP
2019. szeptember 4.

Mézzel és füsttel nyit. Száraz, szikár, egy cseppnyi édesség nincs benne. Mint egy súlyos, réz hamutál.
Nyári forróságban illanós, várom a hideget, kíváncsi vagyok, tud-e ennél többet.

Montale Oudmazing

Montale Oudmazing
2019. augusztus 7.

A könnyen emészthető Montale.
Sokan kiakadtak Veró hasonlata miatt, én viszont első szaglásra értettem, miért írta. Jellegükben, hangulatukban az elején valóban távoli (!) rokonok.
Gyümölcsös ouddal indul, elég erősen, feltűnő egy jelenség. Később szépen finomul, édesedik, lágyul-puhul... és kész is egy finom, nőies és figyelemfelkeltő, szép illat.
Hűvösben erősebb, melegben szebb.

Montale Intense Cafe

Montale Intense Cafe
2019. augusztus 7.

Erősen szemezek Montale parfümjeivel. Sokan lehúzzák, sőt lenézik mostanság ezeket az illatokat, rengeteg vád éri a házat. Sokan már nem is tekintik niche-nek. Az üvegjeik valóban lehangolóak...
Amit én nagyon hiányolok minden designer illatnál, az a tartósság, sillage, ezért is fordultam most pont Montale felé. Hiszen itt a hívószavak minden mást felülíróan - még a fanyalgók közt is - megegyeznek: brutális tartósság, atombomba felhő.
Ennél az illatnál is ez a helyzet. Szem nem marad szárazon, orr nem marad érintetlenül. Kis üveges maradékom van, azt hiszem marad is nálam, ezzel kiélhetem minden vágyam.
Rózsa és kávé... nehéz illat, hosszan húzza maga után a viselője...