Dalmaa_

Regisztráció dátuma: 2013. július 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2013. július 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Catrice Shine Appeal Folyékony Ajakrúzs

Catrice Shine Appeal Folyékony Ajakrúzs
2015. szeptember 25.

Két árnyalatot vásároltam meg, a 040-es Pink Macaron-t és a 070-es Better Make a Mauve-ot. Sajnos egyáltalán nem olyan pigmentáltak, mint ahogyan azt vártam, hiszen a facebook oldalukon is folyékony ajakrúzsként népszerűsítették, de valójában ez egy igényes külsejű szájfény. Szájfénynek viszont elég jók, csak kicsit drágának tartom.

Catrice Camouflage Tégelyes Korrektor

Catrice Camouflage Tégelyes Korrektor
2015. szeptember 25.

Nagyon jó a fedése, bár mindent nem fed el tökéletesen és nem akarom vastagon felkenni. Alapozó alá használom, hogy véletlenül se térjen el a színe és minél természetesebb hatása legyen. Eddig sajnos a 010-es Ivory árnyalat kicsit sötét volt nekem, ezért is van erre szükség, azonban most így nyár után pont jó a színe. Az egyetlen probléma vele az, hogy túl kemény és többszörösen körözni kell az ujjunkkal benne, hogy melegedjen picit. A teteje azonban a mostaninak nagyon puha volt az üzletben található fények melegítő hatásának köszönhetően. Száz szónak is egy a vége... ez a termék megérdemli az ötöst!

RdeL Young Erdei Gyümölcsös Körömlakk Lemosó

RdeL Young Erdei Gyümölcsös Körömlakk Lemosó
2015. július 8.

Úgy gondolom, hogy ez egy remek körömlakklemosó. Könnyedén el tudom vele távolítani a körömlakkokat, noha a csillámos lakkokkal már nehezebben tud megbirkózni. Elég erős szaga van, ami nem túl kellemes, de még nem találkoztam olyan lemosóval, aminek az illata felemelő volt. Viszont lemosás után kellemes illatot hagy a körmökön :)

Alverde Repair-Haarbutter Avocado-Sheabutter

Alverde Repair-Haarbutter Avocado-Sheabutter
2015. február 21.

Hajmosás után bekenem vele a hajam és fél órán keresztül rajtahagyom a 'hatás' érdekében.
Ha a leírás szerint használom, akkor semmi hatása nincs és kellemetlenül összetapasztja a hajam, elnehezíti és még rá is szárad.
Namost... ezután a 30 perc nedves hajon használat után sem túl meggyőző az eredmény. Eleinte jónak tűnt, hogy hetente-kéthetente egyszer használtam így, de vettem egy szilikonmentes természetes összetevőkből készült balzsamot, ami sokkal de sokkal hatékonyabb ennél és kevesebbet is kell használni belőle, ráadásul nem is kell fél óráig áztatni benne a hajam. A balzsamhoz képest ez a hajvaj fasorban sincs. Használat után még épphogy megfelelőnek érzem a hajam, de másnap nagyon száraz és iszonyatosan gubancolódik az egyébként gubancolódásra nem annyira hajlamos hajam.
A leírtak tekintetében nem annyira éri meg. Jó-jó, elég jó mennyiség elég jó áron, kellemes illat, de az effektivitás a nullát közelíti, nem beszélve az alkoholról, amit tartalmaz.

Alverde Colored Lip Cream

Alverde Colored Lip Cream
2014. november 8.

A 20-as Soft Plum árnyalatot vettem meg és valami meseszép őszi-téli szín, magam sem hittem, hogy ennyire tetszeni fog, amikor megvettem. Hétköznapokon (nappalra) is szívesen használom, mert valami eszméletlen (bár elég feltűnő), és az ajkaim is teltebbnek tűnnek tőle. Nagyon tartós, de sajnos szárít, ezért csak 4 csillag

Johnson's Baby Sampon Kamilla

Johnson's Baby Sampon Kamilla
2014. október 30.

Gondoltam kipróbálom ezt a dm-es babasampon helyett, hiszen nagy márka blablabla... mivel nem olvastam el az összetevőket az üzletben csak sietve a kosárba dobtam, megvettem.
Egy babakozmetikumba miért tesznek SLS-t, könyörgöm? Namindegy, használgatom, már közeledek a flakon aljához és az én hajam elég puha tőle, bár a balzsam elhagyhatatlan mellőle.
Azért remélem, ha egyszer anya leszek, akkor tudatosabban vásárolok majd babakozmetikumokat és ilyet semmiképp nem veszek egy babának.

Garnier Essentials Habzó Arclemosó Krém Száraz és Érzékeny Bőrre

Garnier Essentials Habzó Arclemosó Krém Száraz és Érzékeny Bőrre
2014. október 30.

Tele van tisztítószerekkel, akkor mire még az SLS is?
Bár a bőröm nem száraz, ez mégis kiszárította. Maximum nyáron tudom használni, amikor a meleg miatt olajosabb a bőröm. Az 'illata' valami borzalom, de legalább nincs benne mesterséges illatanyag.

Rexona Maximum Protection Confidence Krém Dezodor

Rexona Maximum Protection Confidence Krém Dezodor
2014. július 6.

Furcsa módon nálam sajnos nem hozta azt a lélegzetelállító hatást, mint másoknál. Este, zuhanyzás után, és reggel is használtam, de melegebb időben hatástalannak bizonyult, ezért napközben mindig tartani kellett magamnál egy másik dezodort is vész esetére (minden nap használnom kellett).
A hatása semmivel sem jobb egy átlagos dezodornál, de 2x annyiba kerül.
Semmiképp nem ajánlanám izzadósaknak nyárra, meg egyébként sem. Az illata elég jó, de nekem túl erős. Napközben volt, hogy nem tudtam mi az az émelyítő 'illat' (szag) és perceken keresztül kerestem, mire rájöttem, hogy "Ja, hát ez csak a dezodorom!"
Csalódás.

e.l.f. Studio Complexion Sminkecset

e.l.f. Studio Complexion Sminkecset
2014. július 1.

Valójában csak rizspúder felvitelére használom, de azt kell, hogy mondjam, hogy azt a 3 dollárt (mégcsak 1000 Ft-ba sem kerül) nagyon megérte :)
Iszonyatosan puha, és nagyon jól felveszi a púdert

Aromax Argánolaj

Aromax Argánolaj
2014. július 1.

Télen iszonyatosan kiszáradt a bőröm egy Garnier arctisztítótól, szinte pikkelyes lett, annyira durva tapintású volt, bár szerencsére annyira nem volt feltűnő, de hidratálókrémmel nem tudtam rendbe hozni, reménytelennek tartottam a helyzetet. Aztán eszembe jutott, hogy az argánolajat, amit egyébként a hajamra vettem, használhatnám az arcomra is. Ez a kis szépség nagyon szépen rendbe hozta a bőröm, pedig csak pár cseppet kentem esténként a száradt területekre :)

A hajammal sajnos az a probléma, hogy mindig letöredezik a vége, akármit használok, ezért nem látszik a növekedés. A téli hideg, szeles idő nagyon megviselte a hajam is és nagyon töredezetté vált, a széltől pedig folyamatosan száraz volt. Majdnem minden nap bekentem a hajvégeimet pár csepp olajjal és nagyon szépen hidratálta, 1 hónap folyamatos használat után pedig már a növekedés is látszott a hajamon, aminek nagyon megörültem. Aztán sajnos abba hagytam a használatát, mert nem a legolcsóbb, de argán olaj nélkül sajnos még mindig esélytelen a hajam növekedése, hiába a szilikonmentes hajápolás, vitaminok stb., szóval egy elengedhetetlen és sokoldalú csodaszer a mindennapi életben 5*