danna113

Regisztráció dátuma: 2014. december 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. december 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Balea Teint Perfektion Optischer Sofort-Zauber

Balea Teint Perfektion Optischer Sofort-Zauber
2017. október 31.

Nagyon sok szilikonos "blur" hatású krémnek, primernek dupe-ja lehetne, sőt van amit még bőven le is köröz. Nem használom minden nap, de amikor pórusfinomításra van szükségem gyakran nyúlok ehhez. Olcsó, hatásos, nekem nem kell ennél több. Persze az alapozóm tartósságát csökkenti némileg, de nálam ez minden hasonló termékkel így van. Pattanásokat kisebb gyakorisággal okoz, mint vártam volna, de azért nem merem folyamatosan használni. Számomra teljesen megérte a befektetést.

Bioré Clear-Up Strips Mit Aktivkohle

Bioré Clear-Up Strips Mit Aktivkohle
2017. október 31.

Régen örültem annyira, mint amikor megjelent a márka a Müllerben, de azt kell mondjam régen csalódtam ekkorát. Az internet minden szegletében erről áradoztak, hogy mennyire hatásos, mennyire megéri. Nos én megpróbáltam szinte mindent, hogy működjön, de egyszerűen nem értem el vele azt az eredményt, amit az olcsóbb, ám általam egyáltalán nem kedvelt darabok sem tudtak megugrani. Nem szárít túlzottan, hűsít. Az aktív szénnek nem látom értelmét, de ha valakit jobban kielégít ez a szín, legalább van választása. A tapaszok minősége viszont vitathatatlan: jó minőségű, jól terül, nagyon hasznos, hogy "ergonomizálva" vannak a szélek (be vannak vágva bizonyos helyeken a jobb felhelyezés miatt). Nem hiszem hogy újra fogom venni, de előfordulhat, hogy nem hagy nyugodni a gondolat, hogy ennyi ember szereti és én nem, és tovább próbálkozom.

Garnier Hautklar Sensitiv Sensitiv Anti-Unreinheiten Beruhigende Feuchtigkeitspflege

2017. október 31.

Nagyon csúnyán előjött hormonális pattanáskora kerestem valamit, főleg hogy a tél közeledtével a bőröm is egyre szárazabb, és emiatt érzékenyebb is. Ez olcsó volt, és elsőre szimpatikus, főleg a "sensitiv" felirat miatt. Na az összetevők miatt ebből szépen ki is esik, nem tudom minek van benne parfüm és alkohol is. Hidratálni tényleg hidratál valamennyire, de a szalicilsav miatt így is nagyon szárít, sőt a nagyon száraz részeken éget is. Cserébe valamennyire segít a gyulladásokon, de csodát ne várjunk tőle. Nem hiszem, hogy újra fogom venni, mert ebben a kategóriában hasonló árban van más is, amit viszont jobban szeretek. Szerintem nagyon agresszív, ezért nem éri el a kívánt hatást sem.

Maybelline Fit Me Matte & Poreless Foundation

Maybelline Fit Me Matte & Poreless Foundation
2017. október 31.

Először is olcsó, de nagyon. Leárazás alkalmával vettem meg, de szinte ingyen dobták utánam, ezért sem hagyhattam ott. A csomagolás nem kedvencem, de az ár ellensúlyoz. Állagra nagyon folyékony, felkenve nagyon könnyű. A száraz részeket persze hajlamos kiemelni, de ez kivédhető megfelelő előkészítéssel. A színskála nagyon tetszik, mert egyrészt minimálisan oxidálódik, de valahogy rajtam ez még természetesebbé tette, másrészt a színskála a világos bőrűeknek elég széles (és külföldön úgy ámblokk mindenkinek). A fedése gyenge/közepes és a finishe sem annyira matt, amennyire vártam. Inkább természetes, egészséges, egységes bőrképet ad, egyáltalán nem zavaró a gyenge fedése sem. Sajnos ez az állapot csak igen rövid ideig tart, gyakorlatilag diszkógömbnek mehetsz egy-két órán belül, ami elég dühítő, tekintve, hogy hiába volt meleg, az én bőröm még ilyenkor sem annyira zsíros. Ezen persze lehet segíteni púderrel, mattító primerrel, de ez sem tolja ki túlzottan a hordhatóság idejét. Szeretem amikor felkenem, de nekem nem kényelmes az, ha óránként újra kell púdereznem meg igazítanom az alapozóm. Pattanásokat nem okozott, nem is szárított túlzottan, és plusz pont, hogy nincs benne illatanyag. Nem hiszem, hogy újra fogom venni, de nem bánom, hogy kipróbáltam.

Trend It Up Ultra Matte Folyékony Ajakrúzs

Trend It Up Ultra Matte Folyékony Ajakrúzs
2017. június 14.

Már egy jó ideje a folyékony rúzsok pártján állok, ezért sem a sima matt rúzst választottam, amikor megajándékoztam magam pár trend it up termékkel. Sajnos. A magyar fordításban nem tudom, miért folyékony, amikor krém, de mondjuk nem gond, mert pl a nyx soft matte lip creamet is imádom. Így tavasszal a 050-es piszkos rózsaszín jött velem. Az applikátor elsőre megijesztett, viszont meglepően jól kézreáll, gyorsan és precízen lehet vele dolgozni. Nagyjából megfelelő mennyiségű festéket is vesz fel mindkét ajakhoz egy alkalommal. Könnyű viszont vele véletlenül túl sok festéket felvinni, ezért erre jobban oda kell figyelni. A krém formulája lenyűgöző. Vékony rétegben is extrémen pigmentált, inkább velvet, mintsem szuper matt, nagyon jól hidratál, egyáltalán nem szárít, nagyon kényelmes viselni is. Innen pedig elindul a lejtőn lefelé. Ugyanis a tartóssága nem átlagos, vagy közepes, hanem egyenesen borzasztó. Önmagában is kopik, nem szárad meg, elmászik mindenhova: az alsó ajakról a felsőre, a fogakra, az arcra bárhol ha az ember belenyúl. Még a legroszabb hagyományos krémes rúzsaim is tartósabbak, mint ez. Nagyon szeretném szeretni, és egy minimális tartósságtól is el lennék már ájulva (pedig ez nálam általában a legfontosabb szempont), de biztos, hogy nem veszek más színt ebből a vonalból.

Yves Rocher Pure System Stop Blemish Lotion 4in1

Yves Rocher Pure System Stop Blemish Lotion 4in1
2017. június 14.

Sose gondoltam volna, hogy meg tudok szeretni ennyire egy problémás bőrre való krémet, mert az eddigiek mindig túlságosan szárították a kombinált bőröm. Ez viszont nekem teljesen bevált, hidratál, segít a pattanásaim megelőzésében, ha nem használom mindig elkezd rosszabb lenni a bőröm. A meglévő gyulladásokkal csodát nem tesz, de valamennyire segít, hogy hamarabb gyógyuljanak. Egyetlen hátránya, hogy talán kicsit gyorsabban fénylik át felette az alapozóm napközben, de ez lehet, csak a meleg hatása. Az illata jó, a kiszerelését szeretem, az ára egy vicc. Fél év alatt alapdarabbá sikerült avanzsálnia.

Isana Ultra Erős Tartás Hajhab

Isana Ultra Erős Tartás Hajhab
2017. június 14.

Gyorsan kellett valami, hogy egy két kiöltözősebb eseményen a hajam megmaradjon valamennyire, és mivel ebből van mini kiszerelés is, így ez került a kosaramba. A szerepét igazából teljesen jól betöltötte, mert ha nem is tökéletesen, de azért a hullámaim élettartartama és tartása feltünően hosszabb lett. Teljesen jól kibírtam vele még egy teljes napot is meleggel, széllel, táncolással. Viszont ennek ára is volt, mert egyrészt rettenetesen zsírosít, másnapra (hiszen egy átbulizott éjszaka után ki áll neki hajnalban hajat mosni) azt hittem megőrülök, olyan érzésem volt, mintha egy hete nem mostam volna hajat (nem egészen egy nappal előtte mostam), viszketett a fejbőröm, rossz érzés volt, hogy haj van a fejemen. Látványra nem volt feltünő, de az élmény nem volt a legjobb.Szerencsére mosás után elmúlt, nem kezdtett a fejbőröm korpásodni sem, pedig féltem tőle. Másrészt ha egy kicsivel több kerül bizonyos részekre akkor utána a formázás pl. hajsütővel elég macerássá válik, mert nagyon ragad. Ha őszinte akarok lenni, még így sem bánom, hogy megvettem, mert egyrész kis kiszerelés, olcsó is, ráadásul én nem használok hajhabot minden nap, csak nagyon ritkán, és arra pedig nekem tökéletesen megfelelt.

Essence Matt Matt Matt Szájfény

Essence Matt Matt Matt Szájfény
2017. június 14.

Azért vettem meg, mert a matt-matt-matt rúzsokat imádom, és kíváncsi voltam, hogy ez mit tudhat. Tudtam, hogy "lipgloss" felirat szerepel rajta, de ilyenbe már futottam bele és voltak vele pozitív tapasztalatim is, így nem igazán érdekelt. Sajnos ebben az esetben ez nem jött be. Az aplikátor rettenetes, még nem találkoztam hasonlóval, gyakorlatilag annyira nagy, hogy ha csak nem adott a genetikai hatalmas, telt ajkakat kész horror (főleg a sötét színeket) felvinni szépen. Maga a formula nem rossz: krémes, kellemes viselni, jó illata van, de a pigmentáltság... Annyira foltos, főleg, mivel az aplikátor is rásegít erre, hogy még csak nem a tűrhetően kinéző kategóriát képviseli. Erre még rájön az, hogy nem matt, inkább velvet és nem tartós, nem szárad meg, folyamatosan csúszkál. Kész öngyilkosság benne utcára menni. Olcsó, de nem éri meg. Van ennél jobb és tartósabb matt folyékony rúzs a drogáriákban hasonló árfekvésben.

Maybelline Vivid Matte Folyékony Rúzs

Maybelline Vivid Matte Folyékony Rúzs
2017. június 12.

Jókat halottam róla (legalábbis a nude színekről) így bátorkodtam beszerzni, de én inkább a durvább színeket kedvelem, így az orange shot került le a polcról. Az aplikátor átlagos, lehet vele jól dolgozni. Sajnos hiába van mattnak eladva, messze nem az, sőt. Az első 20 percben még "velvetnek" sem mondanám, kifejezetten fényes. Az állaga, pigmentáltsága kicsit szájfényre emlékeztet, ahogyan a tartóssága is, amin nálam teljesen el is bukott a dolog, mivel (ahogy a sötétebb szájfények általában) a szám sarkában lévő kis ráncokban elkezd elfolyni fél órán belül, és rettenetesen néz ki. Ez még nem is lenne akkora probléma, ha egy idő után mondjuk méltóztatna megszáradni, de nem: ilyen marad amig le nem kopik teljesen. Ez pedig elég hamar bekövetkezik. Evés, ivást de még a szimpla kímélő "programot" sem bírja. Nekem ez hatalmas csalódás volt, mert a színe, az állaga tetszik. Nem szárított, nem volt foltos (pedig tényleg nem a pigmentáltságáról lesz híres) és kényelmes viselni is. Nem tudom, hogy a nude vonal mennyiben lehet más, előfordulhat, hogy teszek vele egy próbát, de csak amikor már kihevertem ennek a tarumáját.

Maybelline Superstay Better Skin Alapozó

Maybelline Superstay Better Skin Alapozó
2017. június 12.

Gyakorlatilag fél áron tudtam megvenni, és nem titkolom ez volt a fő motiváció, mert ugyan évek óta találkoztam vele itt, ott sehol sem győztek meg. Most már értem miért. Egyrészt sajnos a szín, amit választottam túl világos lett, de nem ez a fő probléma. A fedése gyenge, közepes, egy nappal sminket szépen ki lehetne hozni vele, viszont sajnos foltos. Akár aláhidtratálok akár nem, egyszerűen nem működik. Rosszul néz ki, nem akar egyenletesen terülni és ahelyett, hogy kicsit beszívná a bőr, furán megül rajta. Emiatt aztán építeni sem lehet, mert nagyon maszk hatása lesz, ami cserébe könnyen el is mászik. A másik, amivel én eddig soha nem találkoztam, hogy olyan érzés felvinni, mintha micro szemcsék lennének benne, szinte már-már karcol. Látványra semmi hatása sincs, emiatt egészen fura. Pattanásokat nem okozott, nem szárított vagy irritált. Plusz pont, hogy nincs benne parfüm illetve a az összetevői is egészen szépek. Sajnos nem kedvencem, de majd előveszem még később, hátha más évszakban jobban működik majd,