daphne

Regisztráció dátuma: 2012. január 2.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. január 2.
Bőrprobléma: Vízhiány

Urban Decay Naked2 Basics Eyeshadow Palette

Urban Decay Naked2 Basics Eyeshadow Palette
2015. január 14.

Szóval kb. egy hónapja fogyott el majdnem teljes egészében a NAKED Basics-em, be is tértem a Debenhamsba, hogy ismét a magamévá tegyem ezt a kincset. Nem hittem a szememnek, amikor megpillantottam újszülött tesóját (asszem egy kicsit le vagyok maradva...). Szóval egyből lecsekkoltam, kétkedve persze, hogy vajon mivel több vagy jobb az elsőnél. Istenem, de szép ő is! Ismét matt színek, tökéletes hétköznapi, nappali sminkhez. Szerintem sikerült megint újat alkotniuk, nagyon meg vagyok elégedve a színválasztékkal. Egyedül a "Foxy"-t hiányolom, de azt az első palettából pótlom. A "Frisk" még tökéletesebb szemöldökszín a "Naked2"nél, az "Undone" kicsit lágyabb tusvonalat eredményez, mint a "Crave", a "Stark" pedig... hát ő a szerelmem. Ez a szín egyszerűen csodálatos, nem beszélve a selyemfényű "Skimp"-ről.
Elég az ömlengésből, ezúttal is maximális pontszámot adok, biztosan újravásárolom.

Urban Decay Naked Basics Palette

Urban Decay Naked Basics Palette
2015. január 14.

Egyszerűen maga a tökély. Tökéletes színválaszték, maximálisan kihasználható paletta. 5 színt használok a 6-ból napi szinten, számomra nem létezik ideálisabb szemhéjpúder nappali sminkhez. Imádom, hogy matt, imádom, hogy a szemöldököm is tudom korrigálni a természetesen szép "Naked2"vel, és imádom, h tusvonalat is tudok húzni a sötét (majdnem fekete) "Crave"-vel. Számomra jobban kihasználhatóbb a nagytesóinál (NAKED1,2,3), de talán csak azért, mert jobban kedvelem a matt színeket, és hétköznap úgyis csak őket használom. Ha elfogy újravásárolom.

Yves Saint Laurent Black Opium EDP

Yves Saint Laurent Black Opium EDP
2015. január 14.

Valahogy sikerül mindig Karácsony környékére időzítenem a parfümöm utolsó cseppjének elhasználását, így "véletlenül" mindig van egy jó ajándékötletem magamnak. Nem tagadom, előfordul, hogy reklám hatására vásárolok, de szeretek új dolgokat kipróbálni, így szűrtem össze a levet az új YSL-lel is. Annyit tudni kell, hogy nem igazán kedvelem az édeskés, cukorkás, vaníliás illatokat, de mikor ezt a parfümöt kipróbáltam, valami egyből megfogott benne. Változik az ember ízlése na. A véleményezők által elhangzottakkal nem értek egyet, szerintem egyáltalán nem hasonlít a Si-re, ami számomra túlságosan cukorkás, tucatillat, akárcsak évekkel ezelőtt a Pink Sugar. Szerintem őt a kávé dobja fel, és teszi különlegessé, kicsit komolyabbá. A barátom imádja rajtam, szerinte nagyon csábító, érett illat. Annyi a javaslatom, hogy csak módjával használjuk, mert nekem már minden ruhám, sálam pancsol a black opiumban.

eos Smooth Sphere Lip Balm - Summer Fruit

eos Smooth Sphere Lip Balm - Summer Fruit
2015. január 14.

Csak a pozitív kommentek és a körülötte lévő nagy felhajtás miatt próbáltam ki. A Summer Fruit változat mellett döntöttem (nem azért, mert Miley Cyrus is ezzel grimaszol a tükör előtt...). Nagyon finom az illata, tetszenek az összetevői, és kellemes érzés az ajkamon. Kicsit én is túlhypeoltnak érzem, nekem nem érte meg 6 fontért. 2 hónap után, mintha eltűnt volna az illata, és sajnos a szeles bristoli időjárástól még ő sem óvja meg az ajkaim. Valószínűleg nem fogom újravásárolni, de elismerem, hogy nagyon cuki, a két újabb változata (Vanilla Mint és Coconut Milk) pedig rendkívül csábító. :)

L'Oreal Telescopic Szempillaspirál

L'Oreal Telescopic Szempillaspirál
2015. január 14.

Korábban évekig használtam, mígnem rátaláltam a Clinique High Lengths-re. Nekem nagyon bevált, nagyon sajnáltam, mikor megszűnt. Egy ideje Bristolban élek, ahol szerencsére még lehet kapni. Ha kicsit szűkös a havi büdzsé, a Carbon Blackjét használom, mert véleményem szerint rendkívül hasonló a kialakítása, és számomra ez a spirál a Clinique árban kedvezőbb hasonmása. Nekem egyáltalán nem csomósodik, körülbelül 2 hónapig tart ki napi szinten használva, és mivel kisebb szemem és rövidebb pilláim vannak, csak ezzel a spirállal vagyok képes a tövétől kifesteni és hosszúvá varázsolni őket.

Clinique High Lengths Szempillaspirál

Clinique High Lengths Szempillaspirál
2015. január 14.

Előtte a L'Oreal Telescopic-ját használtam évekig. Csak a kedvezmény miatt próbáltam ki ezt a spirált, és azóta csak ezt használom. Szerintem tartós, tetszik az ívelt vége, és mivel rövidek a pilláim, ennek segítségével villámgyorsan íveltté és szép hosszúvá tudom varázsolni őket. Én is rengeteg féle szempillaspirált próbáltam már, de azt hiszem most kitartok a Clinique mellett.
Update: Még mindig tart a szerelem, sőt sminkes kolleganőm is átpártolt Clinique-re, pedig köztudottan az árban is magasabb Estée Lauder spirálokra esküdött.

Lush Handy Gurugu Kézkrém

Lush Handy Gurugu Kézkrém
2015. január 14.

Vendéglátásban dolgozom, tehát a kezeim rendkívül igénybe vannak véve napi szinten. 5 éve próbáltam ki először ezt a kézkrémet, és azóta nem használok mást. Kicsit húzós az ára, de egyszerűen ez az egyetlen krém, ami működik az én esetemben. Szerintem nem olyan zsíros az állaga, mint ahogy többen is kiemelik. Hamar beszívódik, éjszakára pedig egy kicsit többet is lehet használni. (A Body Shop Hemp, illetve a L'Occitane Cherry Blossom kézkrémeit simán veri, ráadásul az áruk is jóval magasabb a Gurugunál).

Yves Rocher Citrom-Vanília Illatú Kézkrém

Yves Rocher Citrom-Vanília Illatú Kézkrém
2012. november 23.

Ajándékba kaptam, de nem venném meg. Az illata tényleg finom, picit tömény, de a célra sajnos nem alkalmas. Nagyon vizes, azonnal beszívódik, de ugyanolyan száraz marad a kezem, akkor is ha óránként kenem vele.

Yves Rocher Sexy Pulp Volume Szájfény

Yves Rocher Sexy Pulp Volume Szájfény
2012. július 23.

Tényleg nem ragad! Meglepődtem, hiszen eddig bármilyen márkás szájfényt vásároltam, mindegyik ragacsos volt és szárított. Azt hittem, ez a szájfények velejárója. És nem! Egyébként szép színe van, és egész tartós, ráadásul az ára is kedvező. Megint jól jártam az Yves Rochéval :)

Inositol Vegetal Nappali Krém

Inositol Vegetal Nappali Krém
2012. július 19.

Az eladó ajánlotta ezt az arckrémet, amiből most vettem a második tégellyel. Rengeteg krémet kipróbáltam vegyes arcbőrömre. Nekem nagyon bevált, hidratál, hamar beszívódik, smink alá is megfelel. Igazi nyári könnyű kis krém. Tetszett, hogy létezik utántöltő tégely hozzá, amit csak belepattintok az eredeti dobozkába. Az ára is kedvezőbb volt így, bár az Yves Rochénál nem meglepő, hiszen mindig valami kuponnal vagy törzsvásárlói kedvezménnyel vásárolok.
Egyébként ezért is szeretem ezt a márkát, nagyon tudatosan építik a vevőkört és tudják, hogy nem megszerezni nehéz a vásárlót, hanem megtartani.