darbarad

Regisztráció dátuma: 2019. április 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. április 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
2019. október 19.

Mikor elkezdtem belemerülni ebbe a tudatos bőrápolás dologba, egy kettőre világossá vált, hogy vannak olyan összetevők, amik elkerülhetetlen, ha komolyan gondolom ezt az egészet. Na, a retinol volt az egyik. Persze az ember lánya aztán falja a leírásokat, véleményeket, összegzéseket, használati utasításokat és picit elmegy a kedve a dologtól, mert mindenhonnan az jön vissza, hogy ez nem egy gyenge dolog, nem gyerekjáték, fel kell rá készülni, nem lehet csakúgy rögtön 1%-os retinolt kenni az arcbőrre, vagyis hát lehet, csak nem ajánlott. Mivel én is berezeltem picit ettől az egésztől, elsőre mindenképpen egy gyengédebb verziót kerestem, egy ismerkedős, barátkozós fajtát, ami a kombinált bőrömet sem fogja teljesen hazavágni. Ezt szerencsére meg is találtam ebben a 2%-os emulzióban. Eleinte félve kentem fel, de nagyon kíméletes volt a bőrömmel, semmi csúnyaságot vagy kellemetlenséget nem okozott, nem zavart az állaga vagy a szaga, egész szépen beszívodott, szóval összességében ezen a téren minden rendben volt vele. Így kb. háromszor is újravettem, viszont, most, hogy elfogyott, már másfelé kacsingatok, mert úgy érzem, hogy hatását tekintve nem vagyok vele annyira elégedett. Természetesen értem, hogy inkább megelőzés meg karbantartás meg társai, de valahogy mégsem érzem azt, amit esetleg másoktól olvasok, más, általuk használt és náluk bevált retinolos készítményeknél, azokat a dícshimnuszokat és szerelmes szavakat. Viszont nagyon szeretném azt érezni, és van olyan termékem, ami iránt érzem is, szóval képes vagyok termékbe beleszeretni, így a baj nem velem van, meg persze ezzel a szérummal sem, de inkább megyek tovább és keresem az igazit. Jelenleg van pár jelölt elképzelés, magasabb és alacsonyabb árkategóriából, változó textúrák és eltérő %-ok, vagyis adok esélyt a dolognak, a soron következő már be is van rendelve. Viszont semmiképpen sem szeretném lepontozni ezt a terméket, jó emlékeim vannak vele, a tudatos bőrápolással ismerkedős, rutin kialakítós, első AHA hámlasztás előtt izgulós, mindenféle krémeket nézegetős és kivánságlista megtervezős időszakból. Meg persze köszönöm neki, hogy nem vágta tönkre a bőröm és ezáltal nem vette el a kedvem ettől az egész bőrápolós mizériától, valamint azért használtam jó pár hónapig, biztos vagyok benne, hogy hatása is volt/van, egyszerűen csak nem olyan látványos (vagy én szeretnék tőle túl sokat). Mindenesetre bátran ajánlom első "retinolos" terméknek minden most arcbőrmániába cseppenő embernek, főleg az érzékenyebb vagy problémás bőrüeknek.

Elmex Gél

Elmex Gél
2019. október 19.

Anno a fogszabályzó nagyon elgyengítette a fogaimat, amik alapból is érzékenyek voltak, és a fogorvos ajánlotta az Elmex gélt, fogzománc erősítésre és a szuvasodás kivédésére. Évek teltek el azóta, de mindig van itthon belőle és ha nem felejtem el, heti egyszer használom is. Szerintem hasznos kis termék, sokat segített a fogaim állapotán, ahogy elfogy, veszem is újra.

Balea Professional Oil Repair Intensiv Sampon

Balea Professional Oil Repair Intensiv Sampon
2019. október 19.

A hozzávaló balzsamot kezdtem el használni, próbaképpen, azzal úgy ahogy elégedett voltam, ezért gondoltam, hogyha megveszem a sampon verzióját is, biztos sokkal jobb lesz az összhatás. Hát, tévedni emberi a dolog. Mint írtam, a balzsammal sem vagyok teljesen elégedett, de egy gyenge négyest kapott tőlem itt krémmánián, viszont ez nem igazán hozza a nem túl magasan lévő elvárásokat sem. Mintha iszonyatosan szárítaná a hajamat, amit nem tudok hova tenni, de mostmár hajmosáskor figyelek arra, hogy minél gyorsabban kiöblítsem a hajamból, és minél több balzsamot masszírozzak bele a tincsekbe, így azért nem olyan gáz a végeredmény. Persze, el fogom használni, de újravenni nem tervezem. Fura, mert a márka ide tartozó hajolaja nagyon nagy csodaszer számomra.

Yves Rocher Repair Oil Hajregenáló Olaj

Yves Rocher Repair Oil Hajregenáló Olaj
2019. október 18.

Csatlakozom az előttem szólokhoz! Amikor észrevettem, hogy eltűnt az elődje a polcokról, picit elszomorodtam, hiszen az egyik kedvenc hajápolási termékem volt, de kíváncsiságból beruháztam erre, és azt kell mondjam, semmi para, van olyan jó, mint a másik volt! Tökéletes hajmosás előtt tápláló olaj, a még száraz hajamat alaposan bekenem vele, hagyom hatni 20-30 percet, aztán alaposan kiöblítem és jöhet a hajmosás többi része. Az eredmény ugyanaz a puha, selymes és könnyen kifésülhető haj. Köszi, hogy visszatértél!

NIOD Superoxide Dismutase Saccharide Mist

NIOD Superoxide Dismutase Saccharide Mist
2019. október 9.

Feltűnt, hogy nagyon hiányzik a rutinomból egy toner vagy mist, valamint egy igazán erős antioxidáns bomba is. Eleinte külön külön keresgéltem ezeket, majd szembejött ez a Niod termék, gondoltam, miért is ne. A külcsínt nem nagyon szoktam figyelni, csak minimálisan, de ennek a doboza annyira levett a lábamról, teljesen egyszerű, de annyira igényes mégis, hogy megtartottam. A flakon is nagyon tetszik, dizájnos az egész, viszont, ha ennyira odafigyelten tervezték meg, akkor nem értem mi a baki a fujóka résszel, mert, ahogy azt előttem is többen írták, ott tényleg szivárog. Ez a része számomra érthetetlen, hagyjuk is. Elsősorban azért vettem, ugye, hogy legyen végre egy mistem (vagy tonerem) a rutinomban és hogy antioxidánsokkal is találkozzon az arcbőröm, vagyis nem meglévő problémát akarok vele orvosolni, hanem inkább megelőzés, bőrtáplálás volt a cél. Emellé persze pluszpont, hogy vízhiányra ajánlják, az olyan termékekre vevő vagyok, amik a bőröm vízmegtartó képességét segítik, főleg, hogy nagyon csúnyán sikerült tönkrevágni egy félrediagnosztizálás miatt, valamint a bőrnyugtató tulajdonság is mindig csábít. A használata rémesen egyszerű és kellemes, reggel és este rápermetezem az arcomra, valamint napközben is, ha éppen itthon vagyok és eszembe jut. Én sajnos nagyon fujkálos vagyok, rengeteget használok el belőle egy alkalommal, emiatt a mennyiség miatt picit lassabban, ragacsosabban szárad/szívodik be, de ha néha napján sikerül minimális mennyiséget használnom, nagyon szépen beissza a bőröm. Frissebbnek és üdébbnek érzem az arcbőrömet használat után, de különösebb változást nem veszek észre, ennek ellenére viszont mégis nagyon szeretem, és hiszek a megelőzésben és abban, hogy ez egy tök hasznos kis termék. Végre antioxidánsokhoz jut a bőröm! Plusz amire rászoktam és szerintem egész hatásos, hogy miután bepermetezem az arcom, nem várom meg míg teljesen felszívódik, hanem még a mist-től nedves bőrömre kenem fel a hialuron szérumot, szépen beivodik és ezt a keveréket "zárom be" egy olajjal vagy a hidratálommal. Szerintem egész ütős, és időt is spórolok mert nem kell annyit várakoznom. (Ha valaki bénának hiszi magát, és attól tart, hogy mindig szembe fújná magát, megnyugtatásul: gyakran elő szokott fordulni, de nem csíp vagy fáj, legalábbis nekem, persze azért nem javasolok semmi szembefújkálós dolgot! Vigyázzatok magatokra!)

The Ordinary Squalane Cleanser

The Ordinary Squalane Cleanser
2019. október 9.

Szerettem volna egy nem vizes textúrájú, tápláló lemosót, és ezt az ő személyében találtam meg. Nem nagyon sminkelem magam, este csak a fényvédőt és a szempillaspirált kell leszedni, és bár azzal is megbirkozik, ezeket inkább az Yves Rocher hidratáló micellás vizével távolítom el, majd azután, egy extra kényeztetésként átmasszírozom az arcom ezzel a termékkel. Így biztos minden szennyeződést és smink maradványt sikerül eltűntetni. A használata is igen egyszerű, egy kis gömbnyi a tenyérbe, majd dörzsölés, bár nekem soha nincs türelmem kivárni míg a kezeimben lesz olajos hatású, pici dörzsi után már kenem is az arcomra és ott alakul át a balzsam a végső formájává. Vizes lemosással tökéletesen lejön, a bőröm utána nem feszül, nem húzodik, szép hidratált és tiszta bőrt kapok. Kiütéseket, pattanásokat, egyéb dolgokat nálam nem okozott. Én elégedett vagyok vele, amiért megvettem, azt megkapom tőle. A kiszerelés tényleg kicsit, és elég gyorsan fogy, de szerencsére nem egy több 10.000 Ft-os termékről beszélünk. (Azért remélem hamarosan elérhető lesz a nagyobb verziója is, mint a NMF esetén.)

Yves Rocher Hajregeneráló Olaj

Yves Rocher Hajregeneráló Olaj
2019. október 9.

Ő egy csoda volt, főleg ha a hozzá való samponnal és balzsammal használta együtt az ember! Minden hajmosás előtt egy kis tenyérni anyagot szétoszlattam a száraz hajamon (a hajam közepétől a hajvégekig), kb. fél órára felcsavartam a tincseket a fejem bubjára, majd alaposan köblítettem és következhetett a hajmosás. Ez a hármas nagyon puhává és selymessé varázsolta a hajamat, könnyen kifésülhető lett és enyhén fényes. Úgy látom, az Yves Rocher hajápolási termékei kicsit megújultak, más a design és az áruk is magasabb lett egy picit. Őt sem találtam már a kínálatban, de van egy utódja, azt megvettem és remélem, olyan jó lesz mint ez!

Garnier Fructis Aloe Vera Hair Food 3in1 Hajápoló Maszk

Garnier Fructis Aloe Vera Hair Food 3in1 Hajápoló Maszk
2019. október 1.

Végre elfogyott! Jó ennyire azért nem volt rossz, csak már nagyon untam szegényt. A jó vélemények és a nagy adag-viszonylag olcsó ár kombó miatt vettem meg, plusz azért, mert többféleképpen lehet használni. Eleinte hajbalzsamként, majd inkább pakolásként alkalmaztam, egyik választás sem volt rossz, csak annyi szuper, sokkal jobban bevált terméket használtam már, hogy nem igazán érintett meg. Csak az állandó kíváncsiság az új termékek iránt, na meg az, hogy árban is találjon az ember egy kevésbé drágát, hát néha elkerülhetetlen, hogy belefusson valami kevésbé jóba. Közben meg tényleg nem rossz, megelőzésre, állapot megtartásra megfelelhet, tényleg hatalmas az adag, variálható a használata, az illata sem rossz, elvileg 98%-ban természetes, biztos szépen táplálja a hajat, de én búcsúzom tőle.

MediNatural Édesmandula Bőrápoló Olaj

MediNatural Édesmandula Bőrápoló Olaj
2019. október 1.

Nem szeretném hosszúra nyújtani a véleményt, nagyon szépen összefoglalták előttem a lényeget: szuperül táplál, feltölti a pici barázdákat, nem irritál, nem tömíti el a pórusokat, olaj révén lassan szívodik be, ezért érdemes inkább az esti rutinba tolni, de amúgy nagyon jól elkeverhető egyszerű hidratálókrémben is. Mikor random megvettem, nem is gondoltam volna, hogy ennyire hatásos és így fogom szeretni. Hajra még nem használtam, nem is tervezem, de a többi vélemény alapján, azon a területen is kitesz magáért. Ha elfogy, csak azért nem veszem újra, mert az argánolajos verzióról is nagyon sok jót olvastam, azzal is tennék egy próbát.

Schwarzkopf Gliss Kur Elixir Hajolaj

Schwarzkopf Gliss Kur Elixir Hajolaj
2019. október 1.

Figyelmetlenségemben őt vettem le a polcról, a jól bevált Baleás hajolaj helyett. Annyira nem rossz, de őszintén szólva nem vagyok elájulva tőle, hosszú véleményt sem tudok írni róla. Minden reggel eloszlatok egy keveset a hajvégeimen, valamint hajmosás után a még kicsit nedves hajamon is. Ha eltalálom a mennyiséget nem zsírosítja, nem nehezíti el a hajamat és nem tapasztja össze a tincseket. Oké, a hajam finom puha, de a Baleás termékkel sokkal, de sokkal jobban meg vagyok elégedve, sokkal többet ad szerint, és jóval olcsóbb. Alig várom, hogy elfogyjon ez, és mehessek a szokásos termékemért!