darbarad

Regisztráció dátuma: 2019. április 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. április 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Schwarzkopf Gliss Kur Elixir Hajolaj

Schwarzkopf Gliss Kur Elixir Hajolaj
2019. október 1.

Figyelmetlenségemben őt vettem le a polcról, a jól bevált Baleás hajolaj helyett. Annyira nem rossz, de őszintén szólva nem vagyok elájulva tőle, hosszú véleményt sem tudok írni róla. Minden reggel eloszlatok egy keveset a hajvégeimen, valamint hajmosás után a még kicsit nedves hajamon is. Ha eltalálom a mennyiséget nem zsírosítja, nem nehezíti el a hajamat és nem tapasztja össze a tincseket. Oké, a hajam finom puha, de a Baleás termékkel sokkal, de sokkal jobban meg vagyok elégedve, sokkal többet ad szerint, és jóval olcsóbb. Alig várom, hogy elfogyjon ez, és mehessek a szokásos termékemért!

The Ordinary 100% Organic Cold-Pressed Rose Hip Seed Oil

The Ordinary 100% Organic Cold-Pressed Rose Hip Seed Oil
2019. szeptember 27.

Nyár közepén vettem ezt a kis olajat, elsősorban extra táplálást és hidratálást szerettem volna adni a bőrömnek, valamint egy kis védőréteg erősítést, mindezt pedig arcolaj formájában kerestem, hogy kipróbáljak valami újat. A választásom azért a csipkebogyós verzióra esett meg gondoltam a nyugtató és gyulladáscsökkentő hatása passzol majd a problémás bőrömhöz, plusz itt a vélemények között olvastam a hegeket finomító tulajdonságáról is. Az esti rutinba építettem bele, hol önmagában, hol hidratálókrémbe keverve, de valahogy mindig nagyon nehéznek éreztem, nem szerettem használni. Gondolom a meleg miatt, szóval szépen félretettem és augusztus vége felé került elő megint. A használata így sokkal kellemesebb, az illata számomra felismerhetetlen, de nem zavaró, az állaga pedig érezhetően tápláló, nagyon szeretem belemasszírozni az arcomba a reggeli rutin utolsó előtti lépéseként (igen, most valahogy átkerült reggelre, és amúgy egész jól megállja a helyét). Hatását tekintve, amit ezalatt a kb. 1 hónap rendszeres használat alatt le tudtam szűrni, hogy tényleg nagyon jól hidratál és nyugtat, nem tömít el és okoz csúnyaságokat és nem olyan vészes a beszívodási ideje sem. Amiért eredetileg vettem, azokat szépen megugorja, a hegek tekintetében viszont nem tudom mennyire veszi fel a versenyt a TO 7%-os AHA hámlasztómmal vagy a PC C15 boosterem-mel, talán azok halványulását inkább ennek az utobbi két terméknek köszönhetem, de biztos ez a kis csipkebogyó olaj is a segítségükre van egy kicsit. Ha elfogy, szívesen kipróbálnék más olajokat is, de idővel tervezek majd hozzá visszatérni.

Paula's Choice Resist C15 Super Booster - EU verzió

Paula's Choice Resist C15 Super Booster - EU verzió
2019. szeptember 25.

Egy álom ez a termék, komolyan. Sajnos elég sok munkát adok szegénynek, viszont ő meg szépen és lelkiismeretesen próbálja helyrehozni a bőrömet. A történetet gyorsan elharadom: kb. december vége felé egyik napról a másikra elöntötték az addig nagyon szép és tiszta arcomat a csúnya, gyulladt pattanások, nem, nem sima pattik, hanem olyanok, amik miatt inkább egy domborzati térképre hasonlítottam, mint emberi lényre. A változást nagyon rosszul kezeltem lelkileg is, szerintem el tudjátok képzelni, ott nyomkodtam és kapartam le véresre mindent ahol tudtam. Erre rájött a bőrgyógyász, akit ismerős ajánlott, luxi környéken, irgalmatlan drágán, viszont nekem nem vált be, teljesen félrekezelt. Írt fel antibiotikumot, tartanom kellett valami buta diétát, pedig mondtam neki, hogy nem is eszem a diétán lévő ételeket, plusz eltiltott a fényvédőtől, hidratálótól és hámlasztástól, csak az ő általa kiírt, gyógyszertárban kikevert, szupererős szárító kotyvalékával kenhettem az arcom. Visszagondolva, már itt ott kellett volna hagynom a fenébe, de nagyon kétségbe voltam esve, szóval mindent úgy csináltam, ahogy mondott. A helyzet természetesen semmit sem javult, szóval fél év után új dokit kerestem. Ő kicsit jobban értett a dologhoz, rögtön felírt x vizsgálatot, amit sűrgösen csináltassak meg, felírt gyógyszert, mert mint mondta, ezeket a gyulladt pattanásokat semmi krém nem fogja elmulasztani, megkért, hogy a szárító kencéket dobjam ki, és fényvédőzzek, hidratáljak ezerrel. A vizsgálatok elkezdték mutatni az irányt, PCOS gyanú, a gyógyszertől pedig elkezdett tisztulni az arcom, újra láttam az arcbőrömet. Csak sajnos már nem azt a szép és tiszta bőrt, amit régen, hanem hegekkel és foltokkal teli bőrt, a homlokomon 3-4 vízszintes barázdával. Hát igen, az előzö doki nem megfelelő hozzáértése új problémákat generált a meglévőek mellé, de így jártam ugye? Szóval acne fronton javul a helyzet, de azóta is síratom a bőrömet, persze ha nem szedem majd a gyógyszert, jöhet a hegekre a bőrgyógyászati hámlasztás, a ráncokra pedig a feltöltés, de addig is nagyon szerettem volna valamit, ami javít a bőröm szomorú állapotán. Ezért szereztem be ezt a kis csoda boostert. Nyílván hosszú az út, de lassan 2 hónap folyamatos használat után már látok minimális változásokat az arcomat illetően. A bőröm kezd egységesebb lenni, feszesebb, tömörebb, hegek persze vannak, de kevésbé szembetűnöek, a friss ráncocskákat is szépen feltöltögeti, vagyis nagyon sokat köszönhetek neki és biztos vagyok benne, hogy további folyamatos használattal mégjobb eredményeket érhetek el majd vele. A reggeli rutinom első lépcsőfoka (jó, persze csak arctisztítás után), pár csepp az arcom különböző pontjaira, kis körkörös mozdulatok és be is szívodik. Nagy a szerelem és nagyon nagy becsben tartom, imádom a tartalmát és a design-ját is, állandó része a rutinomnak.

The Ordinary Amino Acids + B5

The Ordinary Amino Acids + B5
2019. szeptember 8.

Nekem ő az a termék, amit a használata alatt nem értékeltem igazán, nem is vettem újra, miután elfogyott, majd pár hét eltelte után rájöttem, hogy szükségem van rá. Konkrétan hiányzott. Érdekes kis szérum amúgy, nagyon folyékony az állaga, az elején kicsit bénázos az adagolás, meg kell szokni na. Arcra felkerülve viszont olajosra vált és egész nehezen szívodik be, picit talán ragacsos érzetet is hagy, ezért általában estére hagyom. Régebben kevertem hidratálókrémmel vagy hialuron szérummal, a barátságosabb állag érdekében, de mára már tényleg hozzászoktam, tökéletes önmagában is. Vízhiány kezelésére perfekt, bár lehet a használata alatt tényleg nem tűnik fel javulás, de ahogy elhagyja az ember, a bőre rögtön jelez, hogy újra kéne venni.

The Ordinary Lactic Acid 5% + 2% HA

The Ordinary Lactic Acid 5% + 2% HA
2019. szeptember 8.

Első AHA hámlasztóm, aminek tökéletes volt. Az ember lánya és fia szépen ki tudja vele tapasztalni, miről is szól ez az egész, mi merre hány méter, hogy használja, mit bír el a bőre és mit nem, aztán ha minden oké, megy tovább, emel a %-on, komolyabb összetevőkhöz nyúl, anélkül, hogy leégetné az arcát vagy bármi más problémába futna bele. Én örülök, hogy van egy ilyen könnyed lehetőségünk is, és bár az én bőrömnek ő, mint kiderült, nagyon gyengusz, nem érzem pénzkidobásnak és nagyon szeretem. Felváltva használom a márka BHA hámlasztójával, vagyis minden második nap vele hámlasztok, mégsem bántja vagy irritálja a bőrömet. + Heti 1x a szintén TO-s 7% glikolsavat használom, őszintén szólva vele össze sem lehet hasonlítani ennek az 5%-os tejsavas AHA-nak a hatását, fényévekkel veri ezt, de szerintem ettől függetlenül van helye a polcokon egy ilyen gyengéd kíméletes hámlasztónak is, amit napi szinten lehet használni. Őt nem fogom már újravenni, de a 10%-os tesóját mindenképpen.

Alverde Naturschön Augencreme

Alverde Naturschön Augencreme
2019. szeptember 7.

Egy nagy adag szemkörnyék hidratáló jó áron. Se több, se kevesebb.

Lush Rosy Cheeks Friss Arcpakolás

Lush Rosy Cheeks Friss Arcpakolás
2019. szeptember 7.

A Lush friss arcpakolásaira csak akkor csapok le, ha összegyűlik az 5 tégelyem, így normál értelemben "venni" nem szoktam őket. Leginkább azért, mert úgyis mindig gyűlnek a tégelyek, valamint a rövid szavatosság miatt legtöbbször rámromlik az arcpakolás fele. Mivel a hűtőben kell tartani és így nem csapja ki a szemem napi szinten, sokszor teljesen elfelejtem, hogy egyáltalán van. Na, de az egyik kedvencem a rosy cheeks, szuper bőrnyugtató és hidratáló pakolás. Szeretem a testes állagát, a gyönyörű színét, még az illatát is, pedig a rózsás dolgokért általában nem rajongok. Fontosabb találkozók, bulik előtt nagyon szeretem használni, de egy görbe este után is jó szolgálatot tesz. Extra kényeztetésnek tökéletes, de nem hiszem, hogy valaha ténylegesen meg fogom vásárolni, csak a tégelyes rendszerrel tervezem kiváltani a jövőben is.

The Ordinary Salicylic Acid 2% Solution

The Ordinary Salicylic Acid 2% Solution
2019. szeptember 7.

Ha pattanásos, zsíros bőrrel küzdesz, és már nagyon eleged van az egészből, tegyél egy próbát ezzel a termékkel! Mármint, komolyan. (Jaj bárcsak nekem mondta volna valaki ugyanezt, úgy 2018. decembere környékén, most nem lennék ennyire gondban a hegekkel.) Egy iszonyatosan megbízható termék ez, nagyon jó áron, na és hatalmas mennyiségről ne is beszéljünk. Az április közepén vásárolt szalicilsavam nagyjából egy hete fogyott el, heti 3-4 használat mellett, és én nem vagyok az a finomkodó, keveset felkenő fajta. Könnyű géles állaga van, egyszerű adagolni és elkenni az arcon, picit habzik, aztán be is szívodik az egész. Semmi ragacsos vagy kellemetlen érzetet nem hagy, nem csíp, nem irritál (vagy legalábbis nálam nem volt ilyesmi). Egyszerre dolgozik a pattanások és a mitesszerek ellen (utobbihoz megjegyzés: az orron találhatókkal kicsit meggyűlik a baja, ott lassabb a javulás, DE LEGALÁBB VAN JAVULÁS, viszont az orcáimon hónapokkal ezelőtt megjelenő, ismeretlen eredetű mitiket nagyon szépen eltűnteti). Nem mondom, hogy egyik napról a másikra oldja meg a problémákat, de a folyamatos javulás kritikus szemmel is észrevehető, és a hatását más termékkel nem igazán tudtam eddig elérni. Én mindenkinek nagyon ajánlom, egy próbát simán megér! Kitartást!

PomPom Rózsa Virágvizes Zselé

PomPom Rózsa Virágvizes Zselé
2019. augusztus 10.

Jóideje nem írok magamnak véleményt ide, egyszerűbb manuálisan vezetnem a kis füzetembe mi jön be és mi nem, de ez a termék kizökkentett. Hirtelen felindulásból vásároltam, haragszom is magamra emiatt, de elcsábított a külseje. A márkát magát csak látásból ismerem, sosem akartam semmi pompom-os dolgot venni, pedig a design, a marketing, a kommunikáció szerintem nagyon egyben van, plusz magyar márka, de valahogy engem, mint skinsmart-on nevelkedő és tudatos bőrápolónak készülőt, nem nagyon izgatnak a termékei. A szuperül megfogalmazott, rádtukmálós bemutató szövegek helyett szimpibb, ahol az összetevőket tolják a képedbe, hogy ez meg ez van benne és ennyi. A rózsaszín szín viszont annál inkább. Szóval buta módon megvettem, alig vártam, hogy kipróbáljam. A kiszerelés nagyon igényes, minden elismerésem, a pumpás megoldás nagy kedvenc, de míg mondjuk az eucerin fényvédőm nagyon szépen adagol, itt inkább köpködés lesz belőle, de sebaj. Az illat, (ültem a vonaton és nyomtam egy keveset a kezemre), hát őszintén szólva semmi extrára nem számítottam, de először azt hittem, hogy 1., vagy a kezemnek van alapból rossz illata (egész nap a városban, tömegközlekedés, majd vonaton ülés, stb.) 2., vagy valami kifolyt a táskámban (protein shake) vagy valami rácsöpögött (a Keleti pu.-n), de hogy ez biztos nem a termék szaga. az tuti. Aztán persze rájöttem, hogy, de bizony, ez a termék szaga. Rögtön megnéztem, nem-e lejártat vettem, de nem, egészen 2020-ig jó, szóval ennek bizony ilyennek kell lennie. Tökéletesen megfogalmazták előttem: erjedt cefre szag. Mondjuk az sem lenne jobb, ha nagyon édes, wc illatosítóhoz hasonló rózsaillata lenne. A kezdeti sokkból visszatérve, még azért kicsit vártam, hogy kipróbáljam, otthon, alapos arctisztítás után fel is kentem, és megértettem, milyen az amikor "beizzadsz egy krém alá". Nem egy kellemes érzés, de legalább már ezt is tudom. A hatását tekintve sem vagyok elájulva. egy ideig kísérletezgettem vele, mikor használjam, mennyit használjak, miután/előtt használjam, de semmi javulás, sőt, nem is szeretem a bőröm állapotát, miután felkenem rá ezt a zselét. Kidobni azért nem szerettem volna, ezért esténként nyakra és dekoltázsra használom, lassan csak elfogy... Összességében nem igazán jött be és nagyon haragszom magamra, hogy a szép küllem vásárlásra csábított. Mivel a többségnek úgy látom nagyon hatásos és újravevős, én inkább csak a jövőbeli énemnek üzennék ezzel a véleménnyel: Kedves Jövő Barbi! Tudom, hogy nagyon aranyosak és jópofák a Pompom márkás kencék, főleg a pasztell árnyalatokban tündöklő virágvizes zselék, de kérlek ne vegyél belölük egy darabot sem! Neked csak pénzkidobás! Minden jót kíván, Múlt Barbi
(küllem, marketing, weboldal, kommunikáció és minden ami ínycsiklandóvá teszi - megéri a 2 pontot)

Balea Avocado & Honig Fátyolmaszk

Balea Avocado & Honig Fátyolmaszk
2019. július 12.

Meglepően jó! Kíváncsiságból vettem meg őt meg egy vízhiányos bőrre való Balea-s társát, nem szoktam ilyesmikre költeni a kis pénzem, de most elcsábultam. Fátyolmaszkot még sosem használtam, de tök érthető volt az egész meg az emberi arcra jól illeszkedett, szóval a felhelyezéssel semmi probléma nem volt. Én kb 20 percig hagytam fent, közben csináltam a dolgom, és nagyon örültem neki, hogy fixen marad az arcomon, eszébe sem jutott leesni, még eszegetni is tudtam ezidő alatt. A levétele után gazdagon maradt az arcomon a szérumból. Azt a leírás szerint szépen belemaszíroztam a bőrömbe, a maszk másik oldalán maradt adagot a nyakamra, mellkasomra kentem, sőt, ami csomagolásban maradt, még azt is kinyomkodtam. Tényleg rengeteg anyag volt benne, ha meg lehetne oldani a tárolását, hogy ne száradjon ki, simán elmenne két, max. három alkalmas maszknak is. A ragacsos utóérzettel és lassú beszívódással egyetértek, de szerencsére este próbáltam ki, nem siettem sehova, így belefért kivárni, míg végbemegy a folyamat. A hatását tekinte elégedett vagyok, tényleg nagyon szépen feltöltötte az arcomat, meg is lepett, ár érték arányban szerintem belefér. Bár ezek ellenére azért nem tartom egy nagyágyúnak, de időnként biztosan fogok még venni egy kis kényeztetésként.