darbarad

Regisztráció dátuma: 2019. április 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. április 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Yves Rocher Önbarnító Arcra és Testre

Yves Rocher Önbarnító Arcra és Testre
2019. július 9.

Első önbarnító krémem, nem tudtam mire számítsak, nem is nagyon hittem benne, szóval eléggé meglepett mikor láttam, hogy működik. Első használat előtt alaposan átradíroztam magam, majd fürdés után kentem fel. Először kicsit összecsaptam, de minden felkenéssel egyre több időt szántam rá, és kezdtem ráérezni. A karjaimat, vállaimat, mellkasomat, nyakamat, valamint a lábaimat (lábfej, lábszár, comb) kenegettem, nem terveztem semmi fürdőruhás megjelenést, csak átlagos nyári szerelésben szerettem volna, ha a kilógó tagjaim nem falfehérek. Igazából nem tudom már pontosan mennyi nap telt el, de nagyon rövid idő alatt szemmel látható barna színű bőrt kaptam. Teljesen meg voltam lepődve, kétnaponta használtam, és minél tovább, annál szebben mélyült el a szín. Aztán egy idő után kezdett túlzás lenni, akkor már nem mertem tovább kenni, meg már nem is volt kedvem barnítózni, kezdett kopni, jöttek a foltok, de azt AHA hámlasztóval finomítottam vagy szedtem le teljesen. Az illata tényleg kellemes, a krém picit csillogós. Összeségében meg voltam vele elégedve. Az arcomra azért nem mertem felkenni, nem szívesen tapasztaltam volna ki, hogy most okoz-e pattanásokat vagy sem, foltos lesz-e az arcom vagy nem. Annyira azért nem volt fontos nekem ez a barnulás téma. A meglévőt még elhasználgatom, újat viszont nem tervezek venni, de ez nem a krém hibája, csak én vesztettem el az érdeklődésemet a téma iránt.

The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution

The Ordinary Glycolic Acid 7% Toning Solution
2019. július 9.

Jaj nagyon szeretem! Viszont nemrég Roaccutan kúrára lettem fogva, így egy jó darabig nem használhatom és egyelőre iszonyúan bánom. Eddig hetente 2-3x használtam, leginkább este, az első használatnál eléggé csípet, de utánna már semmi probléma nem volt (ő amúgy a 3. kémiai hámlasztom, és eddig a legerősebb). Használtam vattával is meg anélkül is, mikor hogy esett kézre. Bárhogyis, másnapra fixen nagyon gyönyörű és sima bőrt kaptam, a tág pórusok csökkentését, a hegek finomítását és pattanások leküzdését is rá lehetett bízni. Brutál mód hozza rendbe és tartja karban az arcbőrt. A mennyiség az hatalmas, az ár pedig alacsony, szerintem teljesen megéri. Fiúk, lányok, adjatok neki egy esélyt!
U.i.: A napokban felhagytam az önbarnítozással, mert ráuntam a kenegetésére, jöttek is a foltok, na azt a problémát is vele oldottam meg.

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA
2019. július 9.

Gyűjtögetek egy komolyabb hidratálóra, de addig is, hogy ne maradjak hoppon, ebből a termékből rendeltem egy 100 ml-es kiszerelést. Jó vélemények, jó márka, jó ár, annyira nagy tévedés nem lehet. Szerencsére nem is lett az, a krém tényleg picit testesebb, de hamar beszívodik, kellemesen hidratál. Önmagában használva tényleg nem okoz gondot, nekem a több lépcsős rutin zárásaként néha nem annyira barátságos viselni, de hát azt folyamatosan tapasztalom miből mennyi, mennyi időre, miután, a szérumokat is váltogatom, újakat próbálgatok, stb. Tehát ez nem a krém hibája, hanem az enyém, én pedig szívesen elkísérletezgetek ezekkel a dolgokkal. A bőrőm állapotától, a rendelkezésre álló időmtől meg egyéb helyzetektől függően szoktam keverni is, általában vagy csipkebogyóolajjal vagy aminosav+b5-tel, utóbbinál tényleg nem mindig sikerül eltalálni az arányokat és 5percig se akar felszívódni a kotyvalékom, de mükődik. Irritációt és egyéb csúnyaságokat nem okoz és nem is fogy olyan gyorsan, mint ahogy arra számítottam, szóval szerintem korrekt a termék, és hálás vagyok neki, amiért segít abban, hogy pénzt spóroljak és később megvehessem álmaim hidratálóját.

Yves Rocher Narancsbőr Elleni Testápoló

Yves Rocher Narancsbőr Elleni Testápoló
2019. június 5.

Azok csoportjába tartozom, akik szerint a narancsbőr ellen csak a helyes, csalásoktól mentes étkezés, a kemény edzés és a sok víz fogyasztása lehet az ellenszer, de van akinél még az is hiábavaló. Ennek ellenére mégis megszállottan csorgatom a nyálam az ilyen típusú termékekre, mindig kipróbálgatom őket, eltapsolom rájuk a pénzem és aztán csalódottan nézegetem magam a tükörben, hogy megint semmi nem történt. Nemrég elkezdtem kondizni, valamint átszoktam a vízre (csak azt iszom) és a kajálásra is kedzek figyelni, próbálom teljesen kiszorítani a nasikat a mindennapjaimból, szóval probálkozom. Meg is fogadtam, hogy többet nem veszek ilyen kencéket, de valami miatt be kellett szaladnom az Yves Rocher-ba, ez meg ott volt a kasszánál, 50%-os kedvezménnyel... Jó, adjunk neki egy esélyt. Reggel és este használom, nagyon megszerettem, kellemes az illata és érdekes az állaga, könnyű, de picit ragacsos érzetet hagy, nekem lassan szívodik be, szóval érdemes egy ideig bugyiban flangálni, míg be nem fejeződik a folyamat. Fenekemre kenem, valamint a combomra, elől és hátul is, biztos ami biztos, egy kis feszesítés sehol sem árt, plusz nekem a combok a problémásabb területek. Már jó ideje használom, és első körben az szúrt szemet, hogy nagyon selymes a bőröm a felhasználási területeken, de tényleg. Amik már kevésbé erős hatások az a feszesítés és a narancsbőr eltűntetése, itt nem igazán vettem észre változást, max. nagyon minimálisat. Ennek ellenére nem vagyok csalódott, mert többet tett, mint amit vártam és szerintem ezeken a kényes területeken sosem árt egy kis plusz odafigyelés/kényeztetés. Hiszek abban, hogy meghálálja a bőröm a szeretetet, bármennyire is bután hangzik. A narancsbőrt pedig majd eltűntetem kemény edzéssel és chips mentes étkezéssel. Őt pedig tervezem újravenni, már csak egy újabb kedvezményes ajánlatot kell kifognom. A történethez hozzá tartozik az is, hogy én kb 10 éve chipsfüggő vagyok (lol, vicces, de igaz), és undorodtam a víztől, egy kortyot se tudtam meginni, helyette viszont sok cukros löttyöt fogyasztottam, nem mozogtam semmit, ahhoz képest szerencsém van, mert nem vagyok olyan narancsbőrös, amilyet ezekért a bűnökért érdemelnék, de aki megelőzésre veszi vagy csak minimálisan áll szemben a problémával, na neki lehet nagyon nagyon be fog válni.

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + Ha Spheres 2%
2019. június 3.

Kerestem életem első C-vitaminos termékét, és végül rajta akadt meg a szemem. Őszintén szólva elsődlegesen az alacsony ára miatt esett rá a választásom, első körben kíváncsi voltam mit tud a C-vitamin, hogyan reagál rá a bőröm, tetszik-e a hatása, be tudom-e illeszteni a napjaimba, stb., ezért egyelőre nem is szerettem volna nagyobb összeget kifizetni egy kísérletért. A barátkozás jól sikerült, bár utólag inkább a szilikonos verzióra csaptam volna le, ennek nagyon zavart az apró szemcsét állaga, és hogy mindig sikerült belélegeznem, mondjuk az nem az ő hibája, hanem az enyém... Mivel reggelente elég sok időm van, oda illesztettem be, legalább ráerősít a fényvédőre nyáron, és ideje is van beszívodni, viszont sokszor előfordult, hogy az előtte felkent és már elvileg beszívodó (legalább 15-20 percet vártam direkt), szuperkönnyű G&G 101 HA5 Light-ot 'lemorzsolta', de ezt is betudhatjuk az én hibámnak. Az arcbőrbe masszírozás közben icipicit bizserget, de egyáltalán nem zavaró vagy fájdalmas, nekem nagyon hamar el is múlt, így nem kevertem semmivel. Adagolás közben sokszor pórul jártam, mert állandóan elfelejtettem, hogy ez egy hígabb állagú krém, ami még pluszban fejjel lefelé is van tárolva, így elhasználhatatlan mennyiségeket sikerült sokszor az ujjamra nyomnom, vagy inkább folyatnom. A hatásával összeségében elégedett vagyok, bár használtam mellé még pár terméket, így tökéletesen nem tudom kiszűrni, hogy mi az ami csak az ő érdeme, de mióta használom üdébbnek és egészségesebbnek látom az arcomat, talán a pattanások utáni nyomok is szebben gyógyulnak. Meg vagyok vele elégedve, első C-Vitamint tartalmazó krémként jó szolgálatot tett, de már kinéztem a picit komolyabbnak tűnő utódját, szóval nem veszem újra, de aki fel van készülve a szemcsés állagára, annak ajánlom!

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Light

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Light
2019. május 26.

Kb. 5 hónapja járok bőrgyógyászhoz a problémás arcbőröm miatt, azóta reggel és este is gyógyszertárban kikevert, brutál erősnek tűnő krémekkel kell kennem az arcomat, hidratáló krémet viszont sosem írt fel a doki, aminek már nagyon csúnya nyomai is kezdett lenni, (száraz ÉS pattanásos bőr, apró ráncok, egyszóval rémálom). Mivel alapvetően eltiltott mindenféle kencétől (csak azokat használhatom, amiket ő írt fel), így hidratálót sem vehettem, hiszen lehet, hogy az beleszólna a gyógyulási folyamatba, rontana a bőröm állapotán, stb., de semmiképpen sem szerettem volna továbbra is hidratálás nélkül folytatni, szóval valami könnyed szérum után kezdtem kutakodni és így találtam rá erre. Talán a Rich változat jobb választás lett volna, de kísérleti jelleggel vettem meg ez, mondván tegyünk egy próbát és ha beválik, a következő rendelésnél a szárazabb bőre valót szerzem majd be. Reggel és este használom (eleinte csak önmagában, de egy ideje már hidratálót is vettem, nem várom tovább, hogy teljesen tönkre legyen vágva a bőröm). A pipettával nagyon egyszerűen adagolható, a szérum állaga kellemes, nem túl híg, könnyen eloszlatható az arcon, nem folyik összevissza. Nagyon hamar beszívodik és nem hagy maga után ragacsos vagy fényes réteget. Egész gyorsan fogy, de napi kétszer használom az arcomra és a nyakamra is, szóval nem is bosszankodom miatta, valamint az ára is kedvező. Kiütéseket, irritációt, mitesszereket nem okoz. Mostanában kezd átcsúszni csak a reggeli rutinomba, az estiben egy nehezebb, de erősebb hatású szérum váltja ki, valamint ha elfogy, lehet a Rich verzióját fogom beszerezni, ahogy már említettem. Úgy érzem szükségem van egy kicsit több hidratálásra, annak ellenére, hogy problémás bőrre inkább ezt a könnyedebb formulát ajánlják, kipróbálom mit tud a másik és remélem nem kavar majd nagyon be. Összességében kedvelem ezt a terméket, önmagában nyilván kevés, de amit ígér, azt betartja. Hálás vagyok neki, mert életem első szérumaként nem tolt ki velem, hamar megbarátkoztunk és jól jött, mikor nem mertem hidratálókrémeket kenni az arcomra, de mégis szükségem volt a táplálásra. + Nagyon kis kedves a design! + Magyar termék!

Eucerin Sun Oil Control Napozó Krém-Gél Arcra SPF50+

Eucerin Sun Oil Control Napozó Krém-Gél Arcra SPF50+
2019. május 26.

Első "komolyabb" fényvédőm. Mióta próbálok jobban képbe kerülni a saját bőrömet illetően és tudatos bőrápolóvá válni (hosszú az út, tudom), az egyik fő küldetésem (a sok közül persze), hogy beruházzak egy jó kis fényédőre. Rengeteg jónak tűnő és szuper összetevőkkel teli, mindenféle extra dolgot nyújtó csodakencéket lehet beszerezni, amikre csorgatom is a nyálam, de 15-20.000 Ft-okat tudatlanként nem szívesen adtam volna ki rájuk. Aztán szembejött ez a lehetőség, nagyon megörültem neki. Márcsak egy patikát kellett találnom, ahol forgalmaznak Eucerin termékeket, aztán pedig kivárnom, míg felhívnak, hogy mehetek a krémemért, mivel sajnos nem volt készleten, de megérte a pár napos húza-vonát! A pumpás kialakítás miatt nagyon könnyen adagolható, a krém állaga könnyed, nem érzem, hogy elnehezítené a bőrömet és nagyon könnyen eloszlatható az arcon. Nem maradnak fura fehér foltok sehol, valamint nem lesz naptej illatú a bőröm, aminek külön örülök. Szuper, hogy gondolnak a problémásabb bőrű fogyasztókra is, azt nem tudom, hogy ténylegesen mennyire szabályozza a faggyútermelést, de abban biztos vagyok, hogy nem okoz új pattikat, nem gyullad be az arcom pár óra napon császkálás után és nem tömíti el a pórusaimat. A magasfokú védelem pedig újabb pluszpont. Sminkelni nem szoktam, maximum ha nagyon muszáj, egy pici korrektor a csúnya, piros spot-okra, de azt szépen tűri.
Viszonylag sokat használok belőle, és ha sokat vagyok a napon/úgy érzem leizzadom/stb. újra is szoktam kenni. Sajnos a külseje miatt nem látom pontosan mennyi van még benne, de szerintem kitart még 1-2 hónapig, vagyis remélem. (5300 Ft-ért vettem, ha valaki tud olyan patikát, ahol olcsóbb, kérem ossza meg velem is az infót!) Egyedül az nem tetszik benne, hogyha egy ideje már rajtam van, és megdörzsölöm például az orcám, ott/azon a ponton olyan mintha lemorzsolódna a krém (de ez nem mindig fordul elő, lehet olyankor én rontok el valamit, túl sok rétegre/rétegben viszem fel, stb.). Plusz azon is szoktam gondolkodni, hogy ténylegesen véd-e, mert ugye annak nem egyik napról a másikra lesznek következményei, hanem pár év múlva.... de bízom benne, hogy nem hagy cserben!

Lush Little Pot Of Energy Szilárd Testápoló

Lush Little Pot Of Energy Szilárd Testápoló
2019. május 12.

Az illata és a környezetbarát szemlélet, aminek szellemében alkották, elcsábított, így megvettem. Sajnos hiába szimpatikusak a pucér holmik, sampon, balzsam, tusfürdő, használat közben nem igazán szoktak bejönni, és sajnos ez ennél a szilárd testápolónál sem volt másképp. Először is, könnyen olvad, ezért szépen ki kell találni, hova érdemes tenni, a másik pedig, hogy miben tárolja az ember. A használt tégelyekbe nem szeretném visszatenni, mert hiába tisztítom ki őket alaposan, az eredeti termék szaga/illata benne marad és nem szeretném, ha átvenné ez a citrusos csoda. Vettem neki egy fémdobozt, de mivel "magas" a termék, a tetejét nem tudom rátenni, így csak itthon tudom használni, utazásra, stb. esélyem sincs magammal vinni (jó mondjuk ezt nem bánom). Használata amúgy nem bonyolult, hamar olvadozni kezd, de nem olyan kellemes érzés vele átkenni a testet, mint egy sima testápolóval. Őszintén szólva elég nehezen szívodik be és nem túl kellemes, leginkább zsíros érzetet kelt. Használat közben, pedig ahogy egyre jobban olvad, szinte csúszik ki az ember kezéből. Plusz sajnos szívja magába a szöszöket, koszokat, hiába van tiszta helyen, hiába van saját fémdoboza, hiába csak tiszta kézzel nyúlok hozzá és tiszta testre használom, elkerülhetetlen egy pici koszolódás. Mondjuk a boltban is tiszta porosak voltak szegények, szóval erre végülis számítottam. A csomagolásmentesség és a varázslatosan finom illat miatt nem bántom, mert nem akarok neki rosszat, de újravenni nem fogom és várom, hogy elfogyjon a már meglévő (viszonylag lassan fogy amúgy). Azonban egy próbát mindenképp megért és mégtöbb hasonló koncepciójú terméket (pár apróbb finomítással!) a piacra!

Balea Aufbaukur Feuchtigkeit

Balea Aufbaukur Feuchtigkeit
2019. május 9.

Magamnak biztos nem vennék ilyen hajmosás utáni pakolásokat, nem akarom még plusz egy dologgal bonyolítani az amúgy se túl gyors műveletsort, de kaptam egy tasakot, szóval mégis kipróbáltam. Az adag kb. kettő hajmosásra elég hosszú haj esetén, és bőven jut a végekre. Hajmosás után, a törülköző száraz hajra kell felkenni, majd szépen belemasszírozni, várni néhány percet, majd jöhet az alapos öblítés. Annyira nem bonyolult, de egy hajpakolás, kettő sampon és egy balzsam után lehet már nincs kedve az embernek egy következő termékhez nyúlni. A hatás: az illata nagyon kellemes volt, de sajnos a hajamon semmi nem maradt meg belőle, pedig annak nagyon örültem volna. Miközben mostam ki a hajamból, finom puha érzetet adott, száradás közben és után is tartotta ezt. Megvenni viszont nem fogom, mert különösebb érzést nem váltott ki belőlem, tipikus 'nem rossz' kategória számomra. Viszont örülök, hogy kipróbáltam.

The Body Shop E Vitaminos Nappali Arckrém

The Body Shop E Vitaminos Nappali Arckrém
2019. április 30.

Anyukám kapta, de mivel Neki megvan a saját rutinja, a saját kedvenc krémei, így továbbadta nekem. Őszintén szólva, nem volt rám túl nagy hatással, kedves kis hidratáló, de semmi több. Kidobni viszont nem akartam, így inkább a sminklemosásba építettem bele, a szemsminkemet mindig vele szedtem le, és ha minimális alapozó vagy korrektor volt rajtam, akkor azt is vele tűntettem el. Erre viszont egész jónak bizonyult, utána kellemes puha és táplált volt az arcbőröm. A nyakamra is használtam. Ma fogyott el, megvenni nem fogom, de azért jó szolgálatot tett, igaz, nem az eredeti funkciója szerint.