darbarad

Regisztráció dátuma: 2019. április 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. április 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Balea Schönheitsgeheimnisse Hidratáló Hajpakolás Kókuszvízzel

Balea Schönheitsgeheimnisse Hidratáló Hajpakolás Kókuszvízzel
2019. április 29.

Barátomtól kaptam és nagyon kíváncsi voltam, mire képes ez a kis pakolás. A mennyiség elsőre megijesztett, elég lesz 20 ml egy derékig érő, közepesen dús hajra? A hajamat a közepétől a végekig kentem be, a tövekre nem jutott, de végülis oda nem is éreztem szükségesnek, szóval egy alkalomra tökéletesen elég hosszú hajra is, viszont extradús hajúak inkább kettőt vegyenek, biztos ami biztos. Az illata tényleg elég mű, ahogy a színe is, bár nekem tetszik, szép világoskék árnyalatú. Az állaga kellemes, jó krémes, egyszerű használni. Én a használati utasítással picit szembe mentem, kb. fél óráig volt a hajamon. Szerencsére könnyű volt kimosni, selymes érzést hagyott maga után, majd jött a szokásos hajmosási rutinom. A hajam nagyon puha és finom tapintású lett, de őszintén szólva egy pakolás nélküli hajmosás után is ilyen állapotot kapok, szóval ez nem ennek a terméknek a hozománya. Ártani viszont nem ártatott, és annak ellenére, hogy különösebb hatást nem látok, valamennyire biztosan hidratált, ami lehet, hogy egy rosszabb állapotban lévő, szárazabb haj esetében sokkal látványosabb lenne. Plusz, emiatt a kis pakolás miatt vártam a hajmosást, egy kis extra kényeztetésként tekintettem rá. Nem csodaszer, önmagában szerintem nem állja meg a helyét, nem is hiszem, hogy venni fogok, de örömmel használtam el.

Balea Professional Oil Repair Intensiv Balzsam

Balea Professional Oil Repair Intensiv Balzsam
2019. április 27.

Az ára miatt akadt meg rajta a szemem, aztán a pozitív vélemények miatt alig vártam, hogy kipróbáljam. Összességében tényleg puha, könnyen fésülhető, szép hajat eredményez, de elájulva nem vagyok. Se az Yves Rocher regeneráló balzsamát, se a Lush Retread kondicionálóját nem übereli, de adok neki még egy esélyt, tervezem beszerezni a sampon verzióját is, hátha a kettő együtt az igazi. Az illata amúgy finom, az állaga nem olyan sűrű, mint az előbb felsorolt másik két terméknek, és viszonylag gyorsan is fogy, viszont olcsó és a hatása sem elhanyagolható.

Gyógyszertári Hidrogén-Peroxid

Gyógyszertári Hidrogén-Peroxid
2019. április 24.

Kötelező termék! Akkor találtam rá, mikor az egyik piecingem iszonyúan begyulladt, nagyon csúnya volt, folyamatosan fájt, de kivenni nem szerettem volna. A barátom ekkor mondta, hogy mostmár elég, vesz nekem rá valamit, és ez volt az. Nagyon rövid idő alatt tökéletesen rendbetette a csúnya részeket, nagyon hálás voltam érte. Azóta megelőzésre használom,időnként áttörlöm a piercinges területeket, és semmi gyuladás, semmi fertőzés. Emellett nagyon jó árban van és sosem akar elfogyni a lejárati idő előtt.

Lush Jason And The Argan Oil Szilárd Sampon

Lush Jason And The Argan Oil Szilárd Sampon
2019. április 24.

Első Lush márkájú szilárd samponom a New volt, és mikor az elfogyott, elhatároztam, hogy nem próbálkozok többet ezekkel a termékekkel. Nem volt vele különösebb gondom, csak nem fogott meg, nem adott pluszt, kicsit még vártam is, hogy elfogyjon. Na de jött a Jason, az illata az valami mesés, nagyon beleszerelmesedtem, így mégis megvettem. Összességében semmi extra dolgot nem csinál a hajammal, sőt, ha tovább hagyom rajta a fejemen (más samponokat pár percre fent szoktam hagyni "hatni"), rendesen száraz érzete lesz még a vízes állapotban is, megszárítva meg iszonyat sprőd. Szóval mióta erre rájöttem, szigorűan csak addig van a hajamon, amíg "mosom", utána rögtön öblítem is ki belőle. Mostanra kifejlesztettem egy egész jó rutint, hogy amíg elfogy, ne tegye tönkre a hajam: jó kis testes vagy olajos pakolás, sampon1 a hajtövekre (fejbőrtisztító vagy hajhulláscsökkentő, olyan képességűek, amiknek a töveknél van létjogosultságuk), miután azt rajtahagytam/kimostam, jön a sampon2 azaz a Jason, amivel csak a hajam közepétől a végéig tartó részt dörzsölöm át, gyorsan kimosom(!), majd zárásként érkezik egy nagyon tápláló hajkondicionáló. Ez után a hajmosási rituálé után olyan brutál puha és gyönyörűen fényes lesz a hajam, hogy elgondolkodtam, lehet mégis újra kellene majd vennem a terméket, ha elfogy. De mivel nem szeretnék minden vele való hajmosást ilyen hosszúra, és nem szeretnék ennyi terméket elhasználni (azért ez hosszabb haj esetén elég nagy mennyiség), muszáj lesz erőt vennem magamon és kihagyni a következő samponvásárlásból. Összegezve: szuper az illata, de az én hajamban nem marad meg, elnyomja a hajbalzsam, önmagában használva szétszárítja a hajvégeimet, de több, erős termékkel együtt használva, nagyon szép eredményt lehet vele elérni, a használata egyszerű, könnyen habzik, kevés kell belőle, nagyon lassan fogy, az ára ahhoz képest baráti és csomagolásmentes!!! (U.i.: Barátnőm haját egyáltalán nem szárítja, simán, balzsammal használva is nagyon szép hajmosás utáni állapotot ad, viszont neki zsírosítja, szóval ez tényleg 'próba szerencse' termék. Érdemes lehet vele egy próbát tenni.)

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG

The Ordinary Caffeine Solution 5% + EGCG
2019. április 18.

Elhasználtam mind a 30 ml-t, ami a kis üvegcsében volt és nem vettem újra a terméket. Azt hiszem ez sokat elárul, pedig nagyon nagy reményeket fűztem hozzá, hiszen ez egy megbízható márka hasznos összetevőkkel teli széruma, alacsony áron. Állaga egész kellemes, kicsit ragacsos felkenés után, de aztán nagyon szépen beszívodik (azért az hozzátenném, hogy nem magától, hanem finom masszírozó mozdulatoktól). Igazán kevés kell belőle (ahhoz képest a 30 ml hatalmas mennyiség), és a pipettával könnyű adagolni, bár kellett egy kis idő míg pocséklás nélkül megúsztam a műveletet. Minden reggel és este használtam, de sajnos semmi hatását nem tapasztaltam. A barátom mindig kérdezte, mikor találkoztunk, hogy 'Na használod már? Kipróbáltad már?', mert egyáltalán semmi változást nem látott, pedig beharangoztam, hogy biztos sokat fog segíteni ez a kis szérum. Hát ne igyunk előre a medve bőrére ugye. Szerencsére ártani sem ártott, és akkora nagy pénzkidobásnak sem érzem, valamint a Tinamu oldalán van valami, ami érdekes lehet. Ezt írják:
"A szemkörnyéki zsírlerakódás is okozhat puffadtságot, ezt értelemszerűen nem tudja orvosolni a formula. A szemkörnyéki bőralatti struktúrájából fakadó árnyékok ugyancsak nem javíthatók a formulával."
Az én szemeim nem puffadtak, inkább a sötét karikák ellenségét keresem, de lehetséges, hogy a problémám genetikai, és arra nem is ígért megoldást a TO, szóval nem szeretném lepontozni, viszont csalódás volt, így fel sem fogom értékelni. Nekem gyenge közepes sajnos.

Lush Light Touch Pucér Arcápoló Olaj

Lush Light Touch Pucér Arcápoló Olaj
2019. április 14.

Nagy kedvencem a szintén Lush márkájú Full Of Grace, szóval amikor megérkeztek az új pucér arcápolók, hát muszáj volt azokat is kipróbálnom. Először az Argan-ra esett a választásom, de mivel akkoriban a semmiből hirtelen elöntötték az arcomat a pattanások, az a nehézkes szérum nem volt egy jó választás. (Nem az Argan-tól jöttek ki, a terméknek semmi köze nem volt hozzá, de helyzeten nem javított, inkább rontott, ezért hagytam el a használatát, csak a félreértések elkerülése végett.) Szóval valami könnyedebb dolgot szerettem volna a megviselt arcomra kenni, így beruháztam a Light Touch-ra és szerintem jól döntöttem. Kellemes, friss illata van, felvétele egyszerű, nem érzem azt, hogy elnehezítené az arcbőröm, egész hamar beszívodik, érezhetőek a bőrbarát, bőrpuhító hatásai. Önmagában éjszakai vagy nappali krémnek (szerintem) nem alkalmas, ahogy testvérei sem, de sminklemosás után, vagy éppen a smink felkenése előtt jó választás, annyi hidratálásra tökéletesen elég. Az ára picit soknak tűnhet, de meglepően sokáig elég. Nem csodaszer, de amit ígér, azt teljesíti is.

Lush Sleepy Face Pucér Arctisztító Balzsam

Lush Sleepy Face Pucér Arctisztító Balzsam
2019. április 14.

Többlépcsős sminklemosás/arctisztítás utolsó lépésére ez a tökéletes termék. Kellemes az illata, egyszerű a használata, a hatása pedig magáért beszél, a leírás nem hazudik. A Lush többi termékéhez képest az ára is elég alacsony, és egy korong nagyon sokáig kitart, nekem megéri.

Balea Professional Oil Repair Hajolaj

Balea Professional Oil Repair Hajolaj
2019. április 13.

Évekkel ezelőtt inkább a krém állagú hajvégápolókhoz nyúltam, majd jöttek a spray verziók és most úgy néz ki,az olajos textúrák következnek. (A hajam igényli a változatosságot, nem tudom miért.) Az illata kicsit erősebb mint az eddig használt hajápolóimnak, de nekem tetszik és amúgy sem zavar sok vizet, hamar elillan. A hatása viszont maradandó, egész nap puhának érzem a hajamat, vigyáz a hajvégeimre. Szerintem egy alapból jó állapotban lévő hajzuhatag ápolására kiváló, egészen kevés kell belőle, nagyon lassan fogy ez a 100 ml, pedig naponta használom. Viszont ha valakinek nagyon csúnyák a hajvégei, nincs mese, oda olló kell, de utána kezdésnek nem rossz választás ez a termék, szépen fent tudja tartani a frissen vágott végek állapotát (persze csak ha ésszerű külső hatásoknak vannak kitéve). Az ára is igen kedvező a többi vetélytársához képest. Egyetlen oka, amiért nem fogom rögtön újravenni, hogy van még pár érdekes olajos hajvégápoló a nagyvilágban, amikre kíváncsi vagyok és ki szeretném őket is próbálni.

Lush Eve's Cherry Ajakradír

Lush Eve's Cherry Ajakradír
2019. április 12.

A szintén Lush márkájú Bubblegum nevű ajakradíromat váltottam le erre a limitált, Valentin napi kiadásra. Az illata valami elképesztően finom, az íze pedig még annál is jobb, néha csak kinyitom és eszegetek belőle egy kicsit. Persze a számra is szoktam használni, hiszem elsősorban azért vettem. Az állaga picit más, mint elődeié, egészen apró szemcsés, nincsenek közte nagy darabok, kicsit a homokra emlékeztet. Szeretem a durva szemcséjű radírokat és azt hittem, nagyon mellényúltam most ezzel a termékkel, de tévedtem. Sokkal jobban tetszik mint a durvább Bubblegum. Könnyű vele dolgozni, alaposan megdörzsölöm a számat vele, (lenyaldosom), aztán vízzel lemosom ami marad. Utána egy picit piros marad a szám és a körülötte lévő területek, de nem azért, mert véresre marta volna a termék, csak befogta a színe, elmúlik. Használata után ne maradjon ki a hidratálás! Általában hetente kétszer használom (és hetente háromszor eszek belőle), leginkább ha nagyon száraznak érzem az ajkaimat, vagy rúzsozni készülök, akkor kerül elő. Mivel nem használtam még más ajakradírokat, így nem igazán van összehasonlítási alapom, lehet, hogy vannak ebben az árkategoriában sokkal jobb termékek is, de azokról nem tudok, szóval egyelőre nekem ő az igazi. A tégelye picike, de nagyon lassan fogy, hosszútávra tervez, aminek azért is örülök, mert már nem nagyon lesz lehetőségem bevásárolni belőle.

Lush Kalamazoo Szakáll- és Arctisztító

Lush Kalamazoo Szakáll- és Arctisztító
2019. április 11.

Barátomnak vettem és picit izgultam, fogja-e majd használni, vagy nekem kell majd kezdeni vele valamit, de szerencsére nagyon bejött neki a Kalamazoo. Annyira, hogy én kb. csak egyszer tudtam lemosni vele az arcomat, olyan hamar elfogyott. Azért is jó, mert ő sem csak a szakállára használja, hanem az arcára is, így az is tisztítva és hidratálva van, a szakálla meg puha és ápolt lesz tőle. Az illata kellemes, az állaga is el van találva, a tégelyes megoldás ellenére sincs nagy pocséklás, szóóóóóval: újravevős.