darbarad

Regisztráció dátuma: 2019. április 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. április 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Catrice Liquid Camouflage Korrektor

Catrice Liquid Camouflage Korrektor
2019. április 11.

Nagyon jó árban volt és általában jól kijövök a Catrice termékekkel, szóval gondoltam, miért is ne? Megvettem, szerencsémre pedig nem csalódtam. Mivel rohanásban voltam, az első szín, amihez nyúltam (005 Light natural), nagyjából jónak bizonyult, és mivel a többi is elég világosnak tűnt, megvettem azt. Az illata nekem nagyon tetszik, bár elég erős és ez picit megijeszt. Miért kell egy korrektornak ilyen erőteljes illatot adni? Egyelőre viszont nem okoz kiütéseket, nincs allergiás reakció, szóval próbálok szemet hunyni felette. A bőrhibákat, pattanásokat nagyon szépen fedi, a szemem alá viszont nem igazán tudom használni, pedig leginkább a karikáim elrejtésében szerettem volna, ha a segítségemre van. Ennek ellenére nem tudok rá haragudni, mert összességében egy jó és olcsó termék, és lehet, hogy a kevésbé pontos színválasztás miatt nem passzol a szemem alá. Az arcomra attól még használom, alaposan fed, tartós és a pénztárcám is hálás miatta.

The Body Shop Mangós Testradír

The Body Shop Mangós Testradír
2019. április 9.

A mangó és az apró szemcsés testradírok szerelmeseinek mindenképp kötelező darab. Rám csak a mangós rész igaz, szeretem az érezhető és hatásos dörzsit, amit ettől a terméktől nem kaptam meg. Ezt viszont egy percig sem bántam (mivel Karácsonyra kaptam, szóval nem a saját pénzem ment el rá), akkor vettem elő, mikor valami extra kényeztetésre volt szükségem, egy nehéz nap után. Annak viszont drága lenne, így nem fogok betankolni belőle.

Yves Rocher Waterproof Eye Pencil

Yves Rocher Waterproof Eye Pencil
2019. április 9.

Ugyanaz a helyzet nálam is, mint az előttem véleményező Lerika-nál. Jobban meg sem tudnám fogalmazni. Egyszerűen nem akar részt venni a sminkelésben, mintha abban a pillanatban elvesztené minden színét, ahogy megérzi, hogy a szemem felé közelítek vele. Pedig tényleg gyönyörű az a kék árnyalat, amít ígér, alig vártam, hogy kipróbáljam, de sajnos csalódás...

Catrice Prime and Fine Pore Refining and Anti-Shine Base

Catrice Prime and Fine Pore Refining and Anti-Shine Base
2019. április 9.

Úgy néz ki, ez az a termék, ami vagy nagyon bejön a használójának, vagy pedig kuka, középút nem igazán van, vagyis a vélemények alapján ezt látom. Én sajnos az utóbbiak táborát erősítem, szinte semmire sem jó ez a kis primer: nem mattított, nem tartott tovább a sminkem és a pórusokat sem húzta össze. Hát így jártam, de legalább nem több ezer forintos termékről beszélünk. Újravenni nem fogom, de a márka más primerjei elég szép értékeléseket kaptak, teszek velük egy próbát. :)

Lush Pumice Power Lábradír

Lush Pumice Power Lábradír
2019. április 9.

Kellett egy kis idő, míg rájöttem, hogyan is érdemes használni ezt a lábradírt, de onnantól, hogy az megtörtént, nagyon megszerettem a kis esti rituálét. Fürdés közben, a vízes lábfejemet, talpamat szépen elkezdtem dörzsölni az akkor még száraz Pumice-szal, majd a balhésabb területek erősebb mozdulatokkal radíroztam. Szerintem egy normál állapotban lévő lábbal elbánik és felfrissíti, de akinek komolyabb bőrkeményedései vannak, ne ebbe a termékbe fektessen be. Az illatát nagyon szeretem, a formája is szuper, nagyon jól kézreáll, egyetlen baja, hogy ahogy egyre vékonyabb lesz, hajlamos pici darabokra törni, amiket így nem lehet használni. Amúgy egész sokáig elég volt, és a Lush-hoz képest, az ára sem olyan magas.

Lush Jasmin & Henna Fluff-Eaze Hajpakolás

Lush Jasmin & Henna Fluff-Eaze Hajpakolás
2019. április 9.

Az eladó hennázott vagy festett hajra ajánlotta inkább, és bár nekem egyik sincs, mégis megvettem, mert (sokakkal ellentétben) tetszik az illata és folyós állaga. A tégelyes kiszerelés nem feltétlen a legpraktikusabb, bár mind tudjuk, miért nincs ez túlbonyolítva pumpás megoldással, néha kicsit pocséklásba csap át a hajápolási rutin. Kb. 2-3 hajmosásonként használom, felváltva más hajpakolásokkal, a hajam típusának megfelelő samponnal és balzsammal, szóval a hajam állapotát nem tudom csak ennek a pakolásnak betudni, de azért nem mondhatom, hogy egy rossz darab. Ártani nem árt, puha tapintású, könnyen fésülhető, fényes hajat kapunk, viszont a márka H'suan Wen Hua pakolása egy pár fokkal jobb, legközelebb ahhoz nyúlok vásárláskor.

NYX Suede Matte Lipstick

NYX Suede Matte Lipstick
2019. április 9.

Karácsonyi húzásra megvettem a STFU árnyalatot egy munkatársamnak, de féltem, hogy túl durva lesz a szín és nem fog tetszeni a leányzónak, ezért más ajándék után néztem, nekem pedig megmaradt ez a kis csodarúzs. (Esküszöm nem magamnak akartam!) A pigmentáltsága valami elképesztő, én nagyon meg vagyok elégedve, gyönyörű, erős színe van, matt mint a fene, nem szárítja darabosra a számat és még talán az ára sem egy horror összeg. Ha teltebb ajkaim lennének és/vagy gyakrabban használnék rúzst, biztos beszereznék még pár árnyalatot.

Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh

Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh
2019. április 8.

Nagyon örülök, hogy évekkel ezelőtt megtaláltam a számomra tökéletes parfümöt és eszembe sem jut elcsábulni. Imádom a finom, édes illatokat, de a legtöbb parfüm ebben a kategóriában túl sok/túl gejl, ezzel szemben a Daisy tökéletesre van komponálva. Nagyon könnyed illat, imádom viselni, és az emberek többsége is oda van érte, gyakran megdícsérik, kérdezik, hogy ez meg milyen parfüm. Sajnos mindig nagyon hamar kifújkálom, és vehetek újat, de nem bánom. Tavasztündérnek érzem magam, ha ez az illat leng körbe.
Nagyon tetszik a virágos fejecskéje is, ami viszont az egyetlen negatívuma számomra: rengeteg helyet foglal, így ha egy kisebb táskával indulok el, vagy bele sem fér, vagy pedig csak kupak nélkül.

Lush Shimmy Shimmy Csillámos Masszázstömb

Lush Shimmy Shimmy Csillámos Masszázstömb
2019. április 8.

Csillog és hidratál, kell ennél több? Annyira szeretem, hogy rendesen betáraztam belőle, pedig még mindig az elsőt használom, szerintem sosem fog elfogyni. Ahogy jön a jó idő, kenem magamon mindenhova: lábszár, kar, dekoltázs, nyak, ennek következtében pedig általában a táskámtól az éppen olvasott könyvemen át a barátomig minden csillog körülöttem. Imádom az illatát, azt, hogy finoman hidratál és, hogy egészen pici mennyiség is brutális csillogást ad. Highlighternek is használom, de azt nem mindenkinek ajánlom, mert valakinek sok lehet és pattanásokat okozhat, szóval aki ilyesmire használná, kicsit tesztelgessen előtte. Érdemes venni mellé egy fémdobozkát, amibe szépen belefér, nyáron pedig óvni a melegtől, mert olvad. Jó csillogást mindenkinek!

Lush Elbow Grease Hidratálótömb

Lush Elbow Grease Hidratálótömb
2019. április 8.

Barátomnak vette, a tetoválásaira, és imádja! Már a harmadik tömböt használja, igaz én is szoktam belőle csenni, mert hidratálónak is tökéletes, a száraz könyökön/sarkakon és a kicserepesedett szájon is szupergyorsan segít! Nyáron csak óvatosan, mert brutál módon olvad, érdemes hűtőben tárolni, de ahogy hűl az idő, átkerülhet a polcra, egy tégelybe (én vettem mellé egy Lush-os fémdobozt, tökéletesen belefér, de bármilyen kis zárható dolog jó lehet).