davincsike

Regisztráció dátuma: 2011. december 31.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2011. december 31.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

CeraVe Moisturising Lotion

CeraVe Moisturising Lotion
2019. június 24.

Opálos gélkrém (zselé) aminek olyan hatása van mint a Cicabionak vagy Cicaplastnak, miközben nem hagy filmréteget rajta (persze, sminkelni nem lehet rá). Családi termék, azaz férfiaknak sem zavaró krém, hiszen nyom nélkül szívódik be (max egy picit eleinte fényes, de a bőrazonosság miatt felszívódik) és nincs illata, de semmilyen, natúr sem. Télen még vár rá egy kihívás, de nyáron sem fullasztó érzet.

CeraVe Hydrating Cleanser

CeraVe Hydrating Cleanser
2019. június 24.

Használtam már pár olajos vagy mindenmentes lemosót, ezért a habzásmentessége nem lepett meg, annál inkább az állaga és sűrűsége. Hát persze, hogy nem szárít, mert annyi benne a bőrazonos, lipidpótló hatóanyag. Nem érezni semmit (jó értelemben), csak hogy tiszta vagyok és nem húzódik, de nem is olajos az arcom. A régi foltokat és hámlásokat nem pirosítja, nem bántja. A bőröm barátja.

Eucerin Hyaluron-Filler Éjszakai Bőrmegújító Peeling és Szérum

Eucerin Hyaluron-Filler Éjszakai Bőrmegújító Peeling és Szérum
2019. április 9.

Tesztelésre kaptam én is a terméket - és nem vagyok kibékülve vele. Az irány jó lehet, de a megvalósításon elbukott.

Kiszerelés számomra túlgondolt, mert a kb 100 ml-s "méretben" 2x 15ml krém van, a többi csak design és kupak.
A hatásmechanizmust annyira nem értem, miért kellene egyszerre hámlasztást és hidratálást is végezni, hiszen ha nem hámlasztok, ha vannak elhalt hámsejtek, akkor a hidratáló összetevők is csak ülnek a bőrön. Ezt is kissé túlgondoltnak tartom (de biztos lesznek rajongói).

A többféle savat jónak tartom, de minek az alkohol?? Erősen hiányolom mind a sav%, mind azt, hogy az összevetőket külön-külön tüntessék fel.
Valóban csak éjszakára működik ez az összeállítás, de szerintem túlárazott és inkább egy jó hámlasztó legyen, ami után (külön adagolva) felkenhetek egy hidratálót.

Update ápr 9.: Olvasom a sok dícsérő véleményeket, de annak ellenére, hogy valóban jó a cél és a hatóanyagok (bàr a külön Inci-t továbbra is hiányolom) is dolgoznak, nem csodaszer. A hámlasztás és a hidratálás mindig jó - aki nem több lépésben végzi vagy pl csak fizikai radírokkal, neki érthető hogy van eredmény. Inkább két lépésben hámlasztok és pótolom a vizet.

BIO+ 24 órás Hidratáló Krém

BIO+ 24 órás Hidratáló Krém
2019. február 27.

Két hete használom nappali krémként. Állaga könnyed, krémes de nem vizes hanem érezhető benne a sok jótékony összetevő, az olajok ellenére sem tömény. Gyorsan beszívódik és matt-üde hatást hagy maga után. Illata zöldes, fenyős, kellemes, felvitel után nyomtalan. Feltölti és kipihentté teszi az arcbőrt, mintha levetné a téli szürkeségét. Jó érzés használni, kiadós.

Isis Pharma Glyco-A Krém

Isis Pharma Glyco-A Krém
2018. november 12.

Egy KM-es lánnyal cseréltem termékre kb a tubus 1/3-át, hogy kicsit szoktassam a bőrömet mielőtt c-vitaminnal és egyéb TO termékekkel nekiesek (azok is ilyen módon kerülnek hozzám, mert egymagam egy 30-50ml-s tubusba nem merek befektetni, hátha a csodaszer pont rajtam nem működik).
Ahogy írták, eleinte 2 naponta aztán naponta esténként használtam és egyik esetben sem okozott irritációt (pedig vártam). A régi pattanások helyeit nem tette láthatóvá, a sérült bőrön kissé csípett, de látványos hatást ennyi idő alatt nem lehet elérni - nem is vártam. Inkább csak sokkolni akartam és felkészíteni a bőrömet a durvább dolgokra. Nem vagyok célcsoport, de jó érzés volt savazni a bőrömet az orrnyereg melletti ráncon halványított.

Isana Zuhanyzás Közbeni Testápoló Tej

Isana Zuhanyzás Közbeni Testápoló Tej
2018. szeptember 1.

Megtaláltam a tökéletes felhasználását ennek a hibrid terméknek ami bár nem tisztít, de legalább visszaápol.
Nyaralás utáni barnaság megőrzésére tökéletes, hiszen a viz köztudottam szárít és bár lehetne olajos tusikkal fürödni, de szegény ott hevert a polcon és most nagy a szerelem, mert két legyet ütök egy fürdéssel: visszazsírozom a megégett bőrömet és elhasználom a terméket.
Bár nem ez a klasszikus funkciója, de a mostani használati módjában nekem csodaszer.

Vichy Minéral 89 Bőrerősítő és Teltséget Adó Booster

Vichy Minéral 89 Bőrerősítő és Teltséget Adó Booster
2018. február 10.
(!)

Tesztelésre kaptam és könnyen be tudtam építeni a napi rutinomba. Többféle krémmel próbáltam (krém, szérum) és mindegyikkel jól működött. Alapvetően inkább egy jó alapot nyújt és valóban erőteljesebbé teszi a krém hatását. Nem szérum de nem is hidratáló, inkább booster. Aki szereti rétegezni az arcán a dolgokat, annak ajánlom mert viztiszta és kb 1 perc alatt beszívódik. Szép a design-ja de az üveg miatt sajnos vigyázni kell használatnál.

HappySkin Mézes Ajakápoló Bio Sheavajjal

HappySkin Mézes Ajakápoló Bio Sheavajjal
2017. január 25.
(!)

KM-szerencse útján érkezett meg hozzám.
Kinézet: nagyon pici fém tégely, csavaros tetövel (ez kifogott rajtam néha mert pici a karimája, amire ráfoghatok...), letisztult lilás színvilág
Tartalom: testmelegre puhuló de egyébként szilárd és néhol szemcsés állagú sárgás kenöcs. Az illata mézes-kakaós de nem tolakodóan.
Hatás: hidegben befedi az ajkakat igy védi öket a környezeti hatásoktól és gondolom a méz segit a hidratálásban. Néhány elöttem szóló gyógyitó, regeneráló hatást várt töle (én nem) amit a termékleirás is emlit, de ezt valóban nem hozza. Véd de nem gyógyit.
A szemcsék okát én a hideg-meleg felolvad-összeáll mozgásban látom, azaz a méz sajátossága, hogy kristályosodik hidegben. nem negativ.
Számomra megfelelö Volt mind az ize, állaga mind az, hogy hidegben (kézmeleg nélkül) tömör az állaga.
A barátomtól is kértem "kóstolja" meg és neki Sem Volt túl csajos az illata és az állaga se krémes, tömény.

UW Naturcosmetic Teafaolajos Sarokápoló

UW Naturcosmetic Teafaolajos Sarokápoló
2016. augusztus 11.

Pesten a Nagykörút/Baross utcai 100forintosban vettem egy 500ml-s alig 500HUF-ért.
Zsírosnak tünik, de valóban gyorsan beszívódik és az illat is inkább olyan "gyógynövényes". Puhítja és ellazítja a fájó lábakat, nekem (is) bevált.

Biovanne Szépségvitamin Plus

Biovanne Szépségvitamin Plus
2015. december 30.

Egy terméktesztelés keretében jutottam hozzá 3 havi adaghoz. Már több mint 1 hónapja szedem és eddig ezek valósultak meg:
- a hideg idő miatti szárazabb arcbőr (és emiatti apró sérülések) enyhébbek, valahogy teltebb a bőröm és hámlik,
- a körmöm eddig is viszonylag erős volt (nem műkörmözök vagy egyéb bolondság) így ez csak javult,
- a legjobb volt amikor az unokatestvérem megjegyezte a karácsonyi családlátogatáson, hogy milyen élénk és dús a hajam :)
A kapszula méretét szokni kell, de az íze és a rendszeres bevitel nem probléma.
Majd még írok a 3 hónap lejártánál.