dbsdn

Regisztráció dátuma: 2015. december 16.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2015. december 16.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Avon Planet Spa Ecset Arcmaszkhoz

Avon Planet Spa Ecset Arcmaszkhoz
2018. június 27.

Leárazva vásároltam meg az ecsetet. Viszonylag könnyű vele feltenni a folyékonyabb maszkokat, de az első felvitelnél kiesett az ecset "szőr" kb. 5%-a. Nem tudom, köv. használatnál ez folytatódik-e, ha igen, visszatérek lepontozni. Bízom benne, hogy nem hullik tovább.
Szerintem egyébként egy kicsit kemény, lehetne lágyabb, de az egész műanyag, így lehet, botorság többet várni tőle..

UPDATE: kb. egy éve használom, az első alkalom után minimális volt a sörték hullása. Megszoktam, könnyedén használom, végülis nem bánom hogy nem puhábbak a műanyag sörték. Könnyű tisztítani, ár-érték arányban szuper.

The Body Shop Honey Bronze Matt Bronzosító

The Body Shop Honey Bronze Matt Bronzosító
2018. június 27.

Szuper bronzosító! Szeretem a pigmentált, csillogó sminktermékeket, de jó, ha van egy ilyenünk is, matt finisht ad, de gyönyörűen lehet vele árnyalni, és építeni, nem ad sárgás hatást!
Nem lehet egyszerre sokat felvinni, nagyon szép, egészséges bőrszínt ad, nyári lehelettel, takarékos, szép textúra - szerintem érdemes eladó segítségét kérni, a boltban nehéz kiválasztani neon fényben a megfelelő árnyalatot. Nekem a csomagolása is tartós - bár én kimondottan vigyázok a smink cuccaimra és ezt pl. nem hordom magammal -, de láthatóan nem a törhetetlen kategória. Amit ki fogok legközelebb próbálni az a PP Butter Bronzere, de nem versenyeztetem őket.
Szeretem termék! Újravenném, ha elfogy!

Maybelline Instant Age Rewind Eraser Dark Circles Treatment Concealer

Maybelline Instant Age Rewind Eraser Dark Circles Treatment Concealer
2018. június 27.

Sok korrektort kipróbáltam már, és ez mind a szem alatti karikákra (világosabb árnyalatot ajánlom), mind bőrhibákra kitűnő (sötétebb verzió).
Érdemes csak akkor tekergetni, amikor már tényleg nem jön a pamacsról anyag, alapvetően így elég takarékosan lehet vele dolgozni és nem viszünk fel felesleges rétegeket a bőrre. A sötétebb árnyalatnak enyhén sárgás a színe, így nem ajánlom rózsaszín, v. világosabb bőrű lányoknak.
A higiéniával kapcsolatban: ha nem fogdossuk, hányjuk le valahová kupak nélkül, szerintem nem lesz baci tanya, de aki nagyon kényes erre, félúton pl. átmoshatja, de feleslegesnek tartom (pedig én is kényes vagyok erre).
Ajánlom, többszörösen újra vásárolt korrektor. <3

Pupa Professional BB Cream + Primer SPF20

Pupa Professional BB Cream + Primer SPF20
2017. október 5.

Kerestem az "igazit" BB-t, és megtaláltam.. Fontos! Akinek zsírosodásra hajlamos bőre van; a matt verziót (vagyis oil free) válassza feltétlenül, máskülönben csalódni fog. Én a medium árnyalatot vettem nyárra, télen pedig a világosat használom. Nagyon szeretem, mert nyáron BB krémként elég (ha kell igazítani, egy kis korrektor segít), télen pedig alapozó alá is jó szolgálatot tesz. Működik!
Használom úgy is, hogy színtelen primer alulra, és fölé ez a termék, két vékonyabb régetben. Szuper. Tényleg jó!
Akinek pedig fontos, hogy ne alapozót használjon, mégis egységesebb legyen a bőrtónusa, és legyen valami fedés a bőrén, annak abszolút must have kategória.

Oriflame Optimals Oxygen Boost Mattító Arcápoló Kendő

Oriflame Optimals Oxygen Boost Mattító Arcápoló Kendő
2017. október 5.

Nem próbáltam még más cég mattító lapjait (csak szemezgettem velük), de akciós volt, így megrendeltem. Nem okozott csalódást. A nap második felében szoktam használni, kora délután. Jól felszívja a felesleges olajos réteget a bőrömről, és utána már nem kell többet korrigálni. Nem szedi le a sminket, ha forgatjuk/kettéhajtjuk a lapocskát, nekem egy is elég szokott lenni. Matt termékeket használok arcra, de így is kifényesedik kb. 4-5 óra után a bőröm, ezért nagyon praktikusnak találom. Korábban használtam ilyen célra "dobozos zsebkendőt", de nem véletlenül találták ki ezt a terméket..
Pici a mérete - de azt gondolom, hogy ez teljesen normális a funkciójához, elfér a neszeszerben, nálam mára alap darabbá vált.
Hogy valami negatívumot is írjak; mivel vékony karton anyagból van a csomagolása, egy idő után el kezdi elengedni magát.
És hogy újra venném-e? Akciós áron: igen!

L'Oreal Paris True Match La Touche Magique Korrektor

L'Oreal Paris True Match La Touche Magique Korrektor
2017. október 5.

Szuper! Miért? Illeszkedik a bőr színéhez (fogalmam sincs, mi a működési metódus, de így van!), szépen el lehet dolgozni az ecsettel, tartós, fed, nem tolakodó.
Két kevésbé pozitív tulajdonsága az ára és hogy ahhoz képest nagyon kevés van a tubusban.
Akció keretén belül (pl. Glamour napok) újravevős nálam.

Astor Lift Me Up 3in1 Concealer Highlighter

Astor Lift Me Up 3in1 Concealer Highlighter
2017. október 5.

Rengeteg korrektort vettem már, ezer féle márka termékeit, de ez az Astor korrektor rendkívül meggyőző. Bár én alapvetően a bőrhibákra használom, de valóban jól működik highlighterként is. Kimondottan 5* az a tulajdonsága, hogy igazodik a bőr színéhez, és szépen próbál a háttérbe húzódni, nem éktelenkedni/elütni az alapozótól, kopása minimális, gyakorlatiag alig kell utána korrigálni.
Amivel én is egyetértek, hogy a tubus méretéhez képest kevés benne az anyag. De bevallom, mivel a termék annyira megtetszett, a tubust kettévágtam és elhasználtam így is, mert nagyon sok maradt még benne, amit nem lehetett már kinyomni. Remélem, a csomagolást fejlesztik és ez a helyzet megoldódik így..
Ez már egyébként a második vásárlásom és a Glamour napokon is újra fogom venni, egész egyszerűen azért, mert a textúrája, fedése, tartóssága, illeszkedése rendkívül meggyőző, és ezt a lelkesedést ezidáig csak a L'oreal True Match La Touch Magic korrektorja érdemelte ki nálam.

Chloé by Chloé EDP

Chloé by Chloé EDP
2017. október 5.

Nehezen választok parfümöt, mert nagyon másképp tud viselkedni a bőröm kémiájával egy illat, mint ahogyan azt először gondoltam, ill. alapvetően hűséges vagyok azokhoz, amik beváltak.
Egy Marie Claire magazinban kapott minta inspirált arra, hogy Chloét vásároljak és szerelmes vagyok! Ősszel és tavasszal biztosan ezt használom. Nagyon szolíd, de kellemes, nőies az illata, abszolút az én stílusom. Nagyon tartós (nekem edp van), lehet elég lenne csak reggel használnom, de mivel annyira szeretem érezni, kora du. újra fújok magamra kis mennyiségben.
Megfogott. 5*.

The Body Shop Himalájai Tisztító Agyagos Arcmaszk

The Body Shop Himalájai Tisztító Agyagos Arcmaszk
2017. október 5.

Nagyon-nagyon sok maszkot próbáltam ki eddig, kb. 2-3 naponta biztosan felteszek egyet. Szeretem - mivel zsíros a típusom - lehúzni a bőröm "olajosságát", az esetleges bőrhibákat, gyulladást.
Éppen egy stresszes időszakban, problémás bőrrel álltam a nagyvilágban, egy közelgő azt hiszem, esküvő előtt, amikor kipróbáltam ezt a CSODÁT... mert ez kérem szépen az.
Enyhén bizsergető érzéssel jár a felvitele, de 1-2 p és ez elmúlik, lendüljetek túl rajta. Azonnal dolgozni kezdenek az összetevői, érezhető, ahogy a pórusok húzodnak össze és megnyugszik a problémás bőr. Simán fenn szoktam hagyni akár fél-1 órát is (minimális a lepergése) és annál finomabb, puhább, hidratáltabb lesz a bőröm, nem irritálja, hogy tovább hagyom fenn. Úgy érdemes leszedni, hogy bő vizzel kvázi beáztatjuk, és amikor felpuhul és el kezd lejönni a maszk, kis szivaccsal rásegítünk. Lehet, hogy nem a "legtisztább" maszk, amivel valaha volt dolgom (érdemes nem a legszebb ruhánkban feltenni az arcunkra), de számomra és a bőrömnek eddig a leghasznosabb-látványosabb-hidratáltabb eredményt hozta.
Az ára valóban borsos, de az eredmény annyira magáért beszél, hogy ezt a terméket 1000%, hogy újravásárolom. Nem mellesleg vegán.

PomPom Tavaszi Megújulás Tisztító Arcpakolás

PomPom Tavaszi Megújulás Tisztító Arcpakolás
2017. október 5.

Pár használat utáni tapasztalatok: meglepően olajos, krémes a textúrája. A pici tégely becsapós, nem kell belőle sokat felvinni, így sokáig tart.A lejárata (a friss alapanyagoknak köszönhetően) rövid, így szerintem érdemes hűtőben tárolni. Az előírtnál tovább, kb. 30 percig is fennhagytam, úgy tapasztaltam nem ártottam, sőt! Lemosni vízzel nehéz, így nedves arctörlővel érdemes a nagyját leszedni, majd szivaccsal, langyos, habzó lemosóval segíteni.
Érdemes egy picit békénhagyni utána az arcbőrt, hadd lélegezzen, és dolgozzon még a sok jótékony anyag.
Összességében tetszett (bár a tégely felénél a húgomnak adtam, hogy ő is élvezze a "zöldség" örömeit) elképzelhető, hogy majd újra rendelem.