deezsina

Regisztráció dátuma: 2016. október 9.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2016. október 9.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA
2021. január 11.

Csodát nem csinál, de a zsíros-kombinált bőrömön nem okoz újabb pattanásokat, amiket pl a Pyunkang nutrition krémje okozott. Estére használom, nappalra ilyen adottságú bőrre sok lenne a fényvédővel együtt. Száraz bőrön valószínűleg szuperül működik.

The Ordinary "Buffet" + Copper Peptides 1%

The Ordinary "Buffet" + Copper Peptides 1%
2021. január 11.

Pattanásos, tág pórusú, kombinált, laza szerkezetű bőrre vettem, okosszépség ajánlásra. Reggelente használom egyedül ezt fényvédő alá. Bevallom, nem tudok különösebb hatást neki tulajdonítani. Kellemetlenséget sem okoz, de úgy nem érzem a hatását. Én általában estére használok hatóanyagot, de akkora már sok egyéb dolog van, még nem jöttem rá hogy kéne alkalmazni.

Regaine 20 mg/ml Külsőleges Oldat

Regaine 20 mg/ml Külsőleges Oldat
2021. január 6.

Nekem is férfias típusú hajhullásom van, fejtetőn és oldalt gyengül erősen a hajam, kinő és már törik is le a vége. Valamelyest kordában tartható volt eddig, de egy ricinusolajos pakolásos próbálkozás után sokszáz hajam kezdett mosásnál és több mint száz napi fésülködésnél hullani. Valószínűleg befullasztottam szegénykéket, érthetetlen.
Ekkor ösztradiolos és plantur oldat hatástalansága után a bőrgyógyász a regaint javasolta, egy flakont a rendes férfiváltozatból elhasználtam majd rendeltem a 2%-os női változatból három havi adagot. Mivel csak oldalra és felülre használom nekem legalább másfélszer annyi ideig elég mint ahogy az adagolás írja.
Az első flakonnál kb semmi változást nem éreztem, szerencsére mellékhatást sem érzékeltem semmilyet, a kezdeti erősödő hullás is megvolt, aztán ez mérséklődött, most látok baba hajakat, de drasztikus változást még nem látok. Kíváncsian várom, a hátralevő 2 flakon elhasználása után mi lesz, jövök updatelni majd.
Az elhagyását fokozatosra tervezem, mert félek hogy ami új haj nő, rögtön ki is hullik amint leállok a cuccal, elvileg ez várható.

update: 3 flakon után a homloknál levő hajvonalon sok kis apró hajat látok, 2-3 centisek, vékonykák mint a saját hajam, talán picit vékonyabbak is. A hullás mértéke stabilan közepes, nem csökkent le nullára, nem is nagyon rémisztő, hosszútávon azért nem jó. Azt hiszem most rendelek még 3 hónapot, ha már elkezdtem, nézzük meg hogy lehet-e értelmes minőségű növekedést várni ettől a szertől.

Kevin Murphy Body Mass Hajerősítő és Hajhullást Gátló Spray

Kevin Murphy Body Mass Hajerősítő és Hajhullást Gátló Spray
2020. november 27.

Itt szereztem be a terméket, nem nagyon említik de szerintem ez egy hajformázó, amiben hasznos dolgok is vannak. Én örültem volna ha tudom, mert amúgy kímélem szegény hajamat minden ilyesmitől. Az én hajam mindig is vékony volt, de most 30 évesen olyan mintha 65+ lennék, túl minden hormon átrendeződésen, vékonyodó, amint kinő el is törik hajszálaim vannak, szóval lenne mit csinálni.
Inkább a felhasználói élményről tudok mesélni, hatásról egy hónap után sem (regain oldatot hsználok már kb 3 hónapja mellé, még így sem szűnt meg hullani).
Szóval, megmosott, törölközővel picit szárított hajnál a tövet és ez elülső/felső részét a fejemnek befújom, aztán rögtön szárítom is, mivel ahogy mondtam ez valamennyire megszilárdul (fixál), tehát jó ha úgy csinálja, ahogy én szeretném. Van egy olyan érzésem amúgy, hogy ez a "gyökerüknél rögzítik" a hajszálakat kb ezt a fixáló tulajdonságot jelöli, tehát nem látod, hogy hullik a hajad míg a cucc összetartja. A saját gyenge hajamnál ez a dolog amúgy jó, mert még kb másnap is lesz valamilyen formája, de azért nem erre számítottam, plusz mosásnál azért kibukkan az igazság a lefolyóban maradt szálakat látva. Szóval a hullás nem változott még, de felhasználói élményenek ez egy izgalmas dolog.
Viszont, ami a legjobb az az, hogy annyira csodás és tartós illata van, hogy minden egyes alkalom amikor használom, olyan mintha megajándékoznám magam. Egyszerűen csodálatos, az is hogy megmarad még 1-2 napig, meg az is, hogy a fürdőnek milyen illata marad utána. Már csak ezért is el fogom használni, még akkor is ha más hatása nem lesz.

Pyunkang Yul Nutrition Cream

Pyunkang Yul Nutrition Cream
2020. november 16.

Én csak estére használom, kombinált zsíros bőrre, ésszel kell kenni de nekem eddig tetszik (1 hét használat után nem okoz pattanást a bőröm és a krém0 zsírossága ellenére). Hámlasztást, erős pattanás elleni hatóanyagot ellensúlyozó krémet keresek, eddig ez tetszik.

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5
2020. november 16.

Kb egy hónapnyi használat után tettem félre, arcra csak akkor fogom újra használni, ha az effezel krémtől (benzoil peroxid) ismét túlirritálódik az arcom. Ekkor néhány napig, amíg újra magához nem tér, nagyon hasznos krém.
Jól írták már itt többen, zsíros/kombinált, mitesszeres és tág pórusú bőrre ez a krém mindennapos használattal sok. Nekem a szépen kordában tartott arcomra előcsalogatott 3-4 gyulladt és néhány kisebb pattanást, picit reméltem, hátha nem lesz ilyen gond, de lett. Én a pyunkang nutrition krémre váltottam, illetve van még TO NMF krémem, ezek kipróbálása jön most, a pyunkang eddig új pattanást nem hozott elő.

(az viszont nagyon meglepett, hogy fenéken levő kis apró gyulladt pattanásokra egy kis AHA savval együtt milyen jó, a pirosságot egy este alatt lehúzta ez a kombó, kb nem is látható, hogy voltak ott valamik, ami eléggé nagyszerű:)

Pyunkang Yul Low Ph Pore Deep Cleansing Foam

Pyunkang Yul Low Ph Pore Deep Cleansing Foam
2020. november 16.

Jól habzó lemosó, mégse húzódik utána a bőr, az mondjuk kicsit fura hogy raktak bele illatanyagot. Én estére használom amikor több eltávolítandó dolog van a bőrömön, nagyon kicsi is elég belőle, 1-2 borsszemnyi, eddig egy hét alatt jó a tapasztalatom. Egyedül a kupakja az ami picit nehezen záródik, de ezt el lehet nézni.

Avène Couvrance Göndörítő Szempillaspirál Érzékeny Szemre

Avène Couvrance Göndörítő Szempillaspirál Érzékeny Szemre
2020. október 1.

Teljesen egyetértek az előző kommenttel, nem potyog, könnyű lemosni, ami nálam kb a két legfőbb szempont.
Nem csinál hatalmas pillákat és a kefével meg kell tanulni dolgozni, de sima hétköznapi spirálnak nagyszerű.

Dermaflora 0% Tusfürdő Argan Oil & honey

Dermaflora 0% Tusfürdő Argan Oil & honey
2020. szeptember 2.

Elképesztően jó illata van, bár ez mindenki személyes ízlésén múlik, azért fontosnak tartottam leírni :)
Nagyon kellemes tusfürdő gél ami krémes habot képez. Tényleg lehet érezni, hogy tápláló és nem szárít annyira mint a durván habzó egyéb tusfürdők.

Tricovel Biogenina 10 mg Tabletta

Tricovel Biogenina 10 mg Tabletta
2020. augusztus 13.

MIóta az eszemet tudom, hullik a hajam, néha picit jobb, de már a fülig érő haj sem tűnik tarthatónak, a fejtető és a halánték hajszálai nagyon gyorsan feladják, letörnek, kihullanak. Kb 3 hónapja volt egy "balesetem", kétszer próbáltam ricinusos hajpakolást, kb 800 szál hajam hullott el vele, azóta se ment még egy mosásnál sem 3-400 alá. Egyértelműen lavinát indított el a cucc, de őrület, hogy még most sem akar normalizálódni.
Kb ekkor kezdtem el a tricovelt, lassan el is fogy a 3 havi adag. Közben próbáltam PLantur oldatozni, de maga az oldatozás napi 100 kihullott hajszállal indította a napot, váltottam Regaine-re, azzal kevesebb hullik alkalmazás közben, de elvileg para mellékhatásai lehetnek, amik engem még eddig elkerültek.
Ezzel mind próbálkozom, de nem nagyon történik semmi a hullással, icipicit próbálom azt hinni, hogy mérséklődik, babahajak azért akadnak. _A vitaminnak egyéb bőrre, testsúlyra való hatását nem tapasztaltam.