Demonshadow

Regisztráció dátuma: 2014. január 4.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2014. január 4.
Bőrprobléma: -

Extra Soft Macadamia Bio Oil Firming And Smoothing Luxury Cream

Extra Soft Macadamia Bio Oil Firming And Smoothing Luxury Cream
2019. szeptember 2.

Nagyon éles a kontraszt a márka piros, SOS hidratálás testápolója és e között a típus között. Az illata finom citrusos, a nyári melegben igazán üdítő élményt ígér, azonban már első tapintásra érezhető a különbség, hogy a piros tégelyes a gazdag textúrájú krém, ez pedig egy sokkal könnyedebb, ám furcsa állagú, mintegy szilikonos tapintású. A felkenést követően nagyon kellemes, hidratált érzést nyújt, azonban filmszerű réteget hagy a bőrön, ami ha ehhez-ahhoz hozzáérve eltűnik, akkor olyan, mintha semmi se történt volna. Olcsóbb, mint az SOS társa, viszont hatásában nagyon lemarad tőle. Csak az illata miatt kap 2 csillagot, egyébként alig várom, hogy elfogyjon, és nem is fogom újravásárolni.

Eveline Cosmetics Extra Soft SOS Intenzív Regeneráló Krém

Eveline Cosmetics Extra Soft SOS Intenzív Regeneráló Krém
2019. augusztus 29.

A márkán belüli testápolók közül az eddig általam próbált legjobb. Elsőre nagyon sűrű, zsíros érzetet kelt a krém, de meglepően gyorsan beszívódik, és más krémekkel ellentétben egyáltalán nem hagy zsíros érzetet maga után, filmszerű réteg érzete sem marad a bőrön. A hatása hosszan tartó, nem úgy mint más társánál, ahol fél óra után újra pergamenszerű a bőr tapintása. Télen a napi egy kenekedés helyett a fokozott igénybevétel miatt érdemes többször is használni, már akinek olyan extrém száraz a keze, mint nekem. Az illata nagy kellemes, gazdag hatást kelt, bár lehet, hogy az érzékenyebb orrúak számára nem éppen könnyed és fiatalos hatást kelt. Nem találok benne kivetnivalót, így csont nélkül kapja az öt csillagot.

Yves Rocher Couleur Vegetal Körömlakk

Yves Rocher Couleur Vegetal Körömlakk
2019. augusztus 28.

Vásárlás mellé kaptam ajándékba, így nem sokat reméltem tőle, de meglepően jól muzsikál, már több mint az üveg fele elfogyott. Egy rétegben is nagyon szépen takar, de az erősebb szín érdekében én mindig két soron viszem fel a színt egy alapozó és egy fedőlakk közé, így elmondhatom, hogy az egy hetet szépen kibírja, és a végén se lesznek irtó gáz lepattogó körömvégek, lábujjakról gyakorlatilag csak a lenövés miatt kell újrakenni.
Tűrhető időn belül szárad, szépen csillog, úgyhogy semmi kivetnivalót nem találok benne. Bár én ingyen jutottam hozzá, az ezer forintos árat kissé borsosnak találom, de összességében a minősége miatt megéri beruházni rá.
Én a piros, úgynevezett "Garance" árnyalatot használom, és erősen gondolkodok az újravételén.

Alveola Titándioxidos Gyantapatron

Alveola Titándioxidos Gyantapatron
2019. július 12.

Nagyon sokáig csak a natúr változatot használtam, de az itthoni egyedüli gyantázásnál tapasztaltam, hogy egyre több alkalommal vörösödtem ki tőle, és nem csak úgy szimplán vörös pöttyökbe kipattogtak a szőrtüszőim, hanem rendesen bevörösödött a bőröm, ahová felkentem, mint egy égési sérülésnél. Azonnal váltottam erre, és bár emlékeztem, hogy a munkájához anno a mamám is kipróbálta, de nem jött be neki, inkább ez, mint a vörös bőr. Picit megijedtem a vélemények alapján, hogy vastagon kenhető, nem szedi ki a bőrt. Igazából szerinte ma trükk abban van, hogy eléggé fel kell melegíteni, én nem tapasztaltam, hogy ne szedné ki szépen a szőrt. Ha a natúr gyanta nem elég meleg, ugyanúgy csak eltépi a szőröket, avagy ki sem szedi, csak összeragacsozza. Szerencsére nálam irritációt nem okoz. Lehet, hogy a színe miatt sűrűbbnek tűnik, mint a natúr, de nem vettem észre, hogy több papírt használok el, mint a sima társánál, előbb-utóbb úgyis túl sok lesz a papíron és el kell dobni. Lábon, hónaljon, karon és bikinivonalon teszteltem már, nekem ezeken a területeken bevált, bajuszt még nem mertem vele gyantázni, így arról nem tudok nyilatkozni, hogy arcon mit művel. Akinek hozzám hasonlóan érzékeny a bőre, annak én csak ajánlani tudom.
Egyetlen negatívumként azt lehet felróni, hogy a rózsaszín szín befogja a bőrt, így gyantázás után érdemes a kezelt területeket benzines vattával áttörölgetni, különben tényleg olyan, mintha kipirult volna tőle a bőrünk.

Kék-Lukács Sampon

Kék-Lukács Sampon
2019. július 3.

Nagyon szerettem volna, hogy működjön, mert már nagyon sok korpaellenes készítményt kipróbáltam, drágát, olcsóbbat, semmi nem használt. A kiszerelés méretét tekintve ez sem olyan olcsó kategória, de sajnos ahhoz képest, hogy mennyit, jobban írva mennyit nem használ, inkább drágának mondanám. Úgy tartottam be a használati útmutatót, mint a sütemények receptjét, unciára pontosan kimérte, rajta hagytam a hajamon, és hosszú hetek alatt vártam a csodát, merthogy egy mosástól ne várjak világmegváltást. De az csak nem jött el, elmaradt. Már csak a flakon aljában lötyög egy kevés, ezt elhasználom arra, hogy két mosás közt frufrut kell frissítenem. Az illata egyszerre kellemes és furcsa, számomra nem zavaró, viszonylag hamar el is száll. Nagyon folyékony, vizes az állaga, szinte nem is samponra emlékezetet. Elsőre egyáltalán nem akar habzani, hiába keverem össze vízzel, próbálom habosítani, ami számomra elég zavaró volt. Második mosásnál már jobb az eredmény, de akkor sem viszi túlzásba, a habtól nem fogunk megfulladni, ha tényleg a kimért mennyiséget használjuk el egy mosásnál. (Gyakorlatilag egy idő után én már többet használtam, mert nem éreztem azt, hogy mindenhová jutna belőle, mintha koszos maradt volna mosás után is a fejbőröm.)
Annak, aki viszont évek óta tartó makacs korpára akarja ezt kipróbálni, tényleg nem tudom ajánlani.

Visine Fáradt Szemre

Visine Fáradt Szemre
2019. július 1.

A munkám miatt rengeteget ülök a monitor előtt, és hiába szakítom meg időnként a hosszas bámulást, nagyon elfárad a szemem nap végére. Amikor ég a szemem a szárazságtól, becseppentek néhányat, ami egy időre enyhíti az égő érzést, de összességében mégsem vagyok maradéktalanul megelégedve vele. Az esetek többségében tapasztalom, hogy kifejezetten csípi, égeti a szememet a kívánt hűsítő érzés ellenére, ami a papír szerint normális, én mégsem tartom annak. Mégis rendre visszatérek ehhez a termékhez, mert több szemcseppet is kipróbáltam már, de talán mégis ez minősült eddig a legeredményesebbnek.

Dove Winter Care Tusfürdő

Dove Winter Care Tusfürdő
2019. július 1.

A kasszánál ajánlottak akciósan tusfürdőt, akkor vettem ezt az illatot, amivel korábban a polcokon rejtélyes módon nem találkoztam. Vicces módon pont nyáron akadt a kezembe, ezért annyira nem tudom átérezni ezt a "téli kényeztetés" ígéretet. Az illata édeskés, nekem kellemes, a család más nőtagjának viszont kifejezetten gejl, émelyítő. Valószínűleg én se fogom újravásárolni, mert ennyi időn keresztül használva már nem vagyok úgy oda az illatért, mint először. Azt viszont fontos kiemelni, hogy más illatú Dove tusfürdők mellett ez sem szárít, nagyon jó krémes, kenhető az állaga, jól felhabzik, úgyhogy ezek miatt senki ne rettenjen vissza.

Fusswohl Kétoldalú Sarokreszelő

Fusswohl Kétoldalú Sarokreszelő
2019. április 10.

Már jó ideje használom, és nagyon meg vagyok elégedve vele. A durva oldalával a megkeményedett bőr egy jó kis áztatás után könnyedén ledörzsölhető, a finomabb oldalával pedig tényleg pihe-puhává lehet varázsolni a talpat, sarkat. Biztos, hogy újra fogom venni, mert az ára nagyon kedvező, és rendkívül sokáig bírja.

Bepanthen Sensiderm Krém

Bepanthen Sensiderm Krém
2019. március 8.

Nagyon szkeptikus voltam a krémmel szemben, de mivel egy nagyon jó barátnőm ajánlotta, hogy neki is pont a kezén, a bütykei körül alakultak ki ekcémás foltok, mint nekem anno, bizakodtam, hogy talán jó megoldás lehet. Nem lehet elmenni az ára mellett, hihetetlenül borsos, ajánlok egy széket tolni a gyógyszertári ablak mellé, hogy legyen mire lerogyni vásárláskor, mert a 20g-os kenőcs is 2000 fölött van. Már jó néhány hete használom napi többször, reggel és este egyszer alaposan bemasszírozva a problémás részekre, és használ. Lassan, de biztosan tünteti el a száraz foltokat, nem csíp, nem irritál.
Mindenkit megnyugtatnék, aki arra panaszkodott, hogy csíp, korábban ugyanerre a problémára a bőrgyógyász Elosalic szteroidos kenőcsöt írt fel, ami olyan volt, mintha erős paprikával kentem volna be az ekcémás/pikkelysömörös területet.Tény, hogy a vényköteles gyógyszer nagyon gyorsan tette a dolgát, de iszonyú rondán szárította le a foltokat, viszont utána évekig semmi probléma nem jelentkezett.
A Bepanthennel most sokkal lassabban gyógyulnak, viszont nem szárítja le, hanem hidratálja, és olyan, mintha maguktól húzódnának vissza a foltok. Ráadásul ez nem tartalmaz szteroidot sem. Árban kábé ugyanott vagyunk, viszont én mégis erre szavazok, mert a szteroidos kenőcs kétszer-háromszor ekkora kiszerelés volt, alig fogyott belőle, de ki is kellett dobnom a kukába, mert nem tudtam elhasználni. El lehet gondolkodni, kinek mi a fontos, mennyit szeretne a kukába dobni, ha már nincs rá szüksége.
Hosszú távú hatásáról egyelőre még nem tudok nyilatkozni, de upolok, ha valami változás állna be, addig megy a négy csillag (egy mínusz a lassú hatóidő miatt).
2019. január 23.

Up.: Jöttem a hosszabb távú tapasztalatokkal. Január közepe fele kezdtem el használni, és nagy reményeket fűztem hozzá, mert a közvetlen környezetemből is ajánlotta valaki, kifejezetten a kézfejen megjelenő ekcémára. Lelkiismeretesen kentem napi 2x, olykor még többször is, de most jutottam el oda, hogy kimondjam, ez a krém az ég világon semmit nem ér, ablakon kidobott pénz. Ha csináltam volna egy előtte-utána fotót, a gyártó biztos felcserélte volna a kettőt, mert a valóságban a kis száraz pöttyből mára már egy kisujjkörömnyi száraz, berepedezett, olykor vérző, fájó, netán viszkető valamit lett. Feladtam, hogy ezek után bármit is csinálna vele, valószínűleg sarokápolásra vagy hasonlóra el fogom használni. Újravenni biztos, hogy nem fogom, és valószínűleg jönni fog a szteroidos krém, mert lassan úgy néz ki ez a folt, mintha egy kelés lenne, hogy más szavaival éljek.

Nivea Homoktövis & E-Vitamin Kézkrém

Nivea Homoktövis & E-Vitamin Kézkrém
2019. március 6.

Annyira le volt akciózva a Rossmannban, hogy még a saját márkás termékeinél is olcsóbb volt, csak ezért esett rá a választásom, pedig amúgy Nivea testápolókkal kapcsolatban régről nem túl jó emlékeim vannak. Az illata rendkívül kellemes, viszont viszonylag elég nagy adagot kell kinyomnom, hogy az egész kezemet alaposan bekenhessem vele. Éppen ezért ezt követően picit bajos, mert bár a felszívódási ideje nem vészesen lassú, azonban utána sokáig marad a ragacsos érzet. Arról nem is beszélve, hogy ez kézmosással az egész kenekedés felülírható, amit rendkívül sajnálok, mert hiába az érzet, hogy beszívta a bőröm, utána megint csontszáraznak érzem. Sajnos felkenést követően ott van rajta az a filmszerű réteg, amitől puhának és hidratálnak érzem, de ez az előbbiből kiindulva csak egy átverés, mert nem érzem, hogy hidratálna.
Bár tényleg rettentően tetszik az illata, sajnos úgy tűnik, nem fogom újravenni, mert van olyan kézkrém, ami ennél sokkal jobban teszi a dolgát.