Demonshadow

Regisztráció dátuma: 2014. január 4.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2014. január 4.
Bőrprobléma: -

Heléne D' Arcy Enjoué

Heléne D' Arcy Enjoué
2018. szeptember 3.

Tinédzser korom kedvenc illata. Akkor még nem igazán használtam parfümöket, de egyszer ezt anyu megvette ajándékba, és utána évekig csak ezt használtam. Nagyon kellemes illata volt a bőrömön, és bár nem volt túl tartós, az árához képest abszolút megérte. Még mindig van egy pici a régi fajta üvegből belőle a többi között, különleges alkalmakra tartogatom. Kicsit sajnálom, hogy évekkel ezelőtt beszüntették a gyártást, de valahol már kezdem megszokni, hogy minden számomra kellemes kozmetikummal így járok.

Dove Original Dezodor

Dove Original Dezodor
2018. szeptember 3.

Egy használat után jól bevásároltam belőle, hogy ez mennyire jó, és végre nincs mellette kellemetlen testszag. Aztán, mikor elkezdtem rendesen használni, baromi kínos volt, mikor a nyári melegben alig megizzadva megéreztem magamon, hogy a dezodor ellenére büdös izzadságszagom van. Pedig fújok belőle magamra rendesen, nem sajnálom, de egyszerűen mintha nem használna. Csak még gyomorforgatóbb, hogy a szappan illatával keveredik az izzadság kellemetlen szaga.
Felfújásnál egyébként valóban fullasztó felhőt varázsol az ember köré, így ajánlott azonnal odébb futni használat után, különben garantáltan a légutak is izzadásgátlóval lesznek eltelítve. Én az illatát nagyon szeretem, sokáig érezhető magamon felfújás után, viszont a fentebb említett probléma miatt ez semmit sem segít a helyzeten. Azért bízom benne, hogy a másik változata, ami alumíniummentes, még hátha jó lesz.

Garnier Skin Naturals Arckrém Normál Bőrre

Garnier Skin Naturals Arckrém Normál Bőrre
2018. augusztus 31.

Akciósan vettem a Rossmannban minden mindegy alapon, mert éppen kifogytam az arckrémből, és nagyon kellett már más, viszont lusta voltam hosszasan nézelődni az értékelések között, hogy melyiket próbáljam ki legközelebb. Igazából tényleg csak az ára miatt vettem meg, mert ezer forint alatt volt, és nem is vártam tőle sokat, mert eddig a Garnier termékek mind arc- és hajápolásban totális csődöt mondtak nálam. Aztán jött a hatalmas meglepetés.
Hogy ennek milyen finom zöldes, uborkás illata van! Minden este öröm vele bekenni az arcomat, mert annyira finom. Nagyon kevés elég belőle, jól beszívódik, és se nem zsírosítja, se nem nehezíti el a bőrömet, nem fénylik ki utána 2-3 perccel a T-vonalam, ami hatalmas plusz pont, mert normál bőrre való, nekem meg kombinált van.
Viszont egyenként tépem ki az összes hajam szálát, hogyha ezt már tényleg nem gyártják, mert úgy tűnik, hogy ez nekem most tényleg jó lenne, akár hosszabb távra is a melegebb évszakokban...

Yves Rocher Göndörség Elleni Tejes Szérum

Yves Rocher Göndörség Elleni Tejes Szérum
2018. augusztus 31.

Szerintem még mindig megvan valahol a szekrényben, de egyáltalán nem használom. Hármas szetteben kaptam a samponnal és a balzsammal együtt, ezért kipróbáltam az együttes használatot is, de meg kell mondjam, semmi hajkiegyenesítő hatást nem vettem észre a használatot követően.
Az illata nagyon zöld, ami bár szeretek, olyan tömény volt, hogy az összes termék esetében mintha gyakorlatilag ugyanazt kentem volna a hajamra. Nem vettem észre, hogy ápolna, sőt, sprőd és száraz volt a hajam, szállt utána mindenfelé, mint a kóró. Igazán nem tett jót neki, nem is csodálom, hogy már nem gyártják, ezzel nagyon mellélőttek.

Yves Rocher Hajregeneráló Olaj

Yves Rocher Hajregeneráló Olaj
2018. augusztus 31.

Már jó ideje ott van a fürdőszoba polcán, és bármennyire is jó, hasznos, valamiért mégse visz rá a lélek, hogy használjam.
Az árát illetően egyáltalán nem mondanám olcsónak, pláne a mennyiségét tekintve, de ez ne tévesszen meg senkit, baromi sokáig elég, még akkor is, ha valaki a derékig érő haját mindenhol be akarja kenni vele hetente egyszer.
Az illata nagyon finom, kellemes, szinte sajnálom, hogy a pakolást követő hajmosás teljesen felülfedi, eltünteti.
A hatását illetően: azt vettem észre, hogy puhább, fényesebb lett már az első használatot követően a hajam, és mintha kevésbé lett volna száraz, sprőd, ahogy egyre távolabb kerültem a hajmosás napjától. Nem rossz, nem rossz, de csodaszernek semmiképp nem mondanám.

Yves Rocher Regeneráló Sampon

Yves Rocher Regeneráló Sampon
2018. augusztus 31.

Volt már szerencsém YR samponhoz, amit a vásárlás mellé ingyen kaptam, és már annál megtanultam, hogy ez az a fajta darab, ami egy istennek se akar elfogyni, mintha már évek óta használná az ember. Nem azért, mert annyira rossz lenne, hanem mert tényleg sokáig kitart, pedig mindössze 3 dl. Hogy miért is lehet ez? Már elsőre nagyon könnyen felhabzik, a második mosásról meg nem is beszélve, akkor egy borsónyi is elég, és máris tiszta hab az ember feje.
Az illatát szeretem, igazából ugyanolyan zöld, mint a többi. Erősen hullámos, száraz hajam van, és a regeneráló hatását illetően elmondhatom, hogyha csodát nem is tett, legalább a hajamat nem szárította tovább, ami már egy hatalmas piros pont más, hasonlót ígérő társaival szemben (pl.: Head and Shoulders).
Nem rossz, nem rossz, de annyira nem vagyok elájulva tőle, hogy újravegyem, én adjak ki rá pénzt.

Yves Rocher Pure System Pórusösszehúzó Tonik

Yves Rocher Pure System Pórusösszehúzó Tonik
2018. augusztus 31.

Igazából az az egy baj vele, hogy arra pont nem jó, ami rá van írva: pórusösszehúzásra. Eleinte kitartóan használtam, de már az eloszlatásánál voltak gondok, mivel, ha keveset viszek fel a vattakorongra, szinte nem is kerül az arcomra, mert beissza az egészet a szövet, ha meg nem sajnálom rá, akkor tocsogni fog az egész arcom a cucctól. Egyszerűen eddig még soha nem sikerült eltalálni azt a mennyiséget, ami se nem kevés, se nem sok, és az egész arcomat alaposan át tudom vele törölni.
Annak ellenére, hogy a második fő összetevő az alkohol, én nem vettem észre, hogy szárítaná a bőrömet, pedig kombinált típus vagyok. A T-vonalban ugyanúgy kifényesedett a bőr x idő elteltével, ahol meg normál/száraz a bőröm, ott nem szárította hófehérre. Igazából pont olyan, mint a Garnier uborkás arctisztító vize, még az illata is arra emlékeztet. Komolya, más miatt nem is használom, csak az illata miatt.
Az arctisztító hatását azért el kell ismerni, mert még a zuhanyzás közbeni alapos arcmosást követően is képes koszt leszedni az arcomról. Viszont a használatot követően picit olyan érzésem van, mintha feltöltené az arcomat, mert egyáltalán nem igényli ezt követően a szokásos hidratálást, holott egyáltalán nem mondanám zsírosnak az állagát, olyan gélszerű. A pórusaimat egy ezredmilliméternyit se húzta összébb, nem is tisztítja őket, de utóbbit illetően nem is voltak illúzióim.
Így a fentieket összevetve azt mondanám, hogy csak egy jó illatú, nem bőrszárító arctisztítónak megy el, viszont ahhoz túl borsos az ára. Pláne ahhoz, hogy még újra is vegyem.

Biomed Fekete Nadálytő Krém Forte

Biomed Fekete Nadálytő Krém Forte
2018. augusztus 24.

Mindig kék-zöld foltos a lábam, mert úton-útfélen képes vagyok egy-egy kiálló sarokba, oszlopba, ajtóba, fába, bármire beleütközni, úgyhogy nálam nyáron egy ilyen krém alapfelszerelésnek számít, mint másnak a smink.
Bevallom, mikor régen használtam, úgy gondoltam, kidobott pénz az egész, mert hiába kentem, nem vettem észre, hogy eltüntette volna a foltokat. Ám hosszú idő után, hogy újra elővettem, meglepődtem, hogy valójában mégsem olyan rossz, mint korábban hittem. Talán túl gyorsan, egy nap alatt vártam a csodát. Ami igazán elképeszt benne, hogy ha rögtön azt követően vastagon és sokszor rá tudom kenni arra a területre, amit előzőleg beütöttem valahová, kilencven százalékos arányban elkerülhető, hogy éktelen nagy folt legyen a bőrömön. Csodaszer? Naná!
Állag: kenhető, nem ragacsos, nem undorító, olyan mint egy krém. Kicsit lassan szívódik be, de aztán nem hagy filmréteget a bőrön. Picit zsírosabb krém, erre készülni kell!
Illat: Olyan tipikus gyógyszertári gyógykenőcs illata van, de nem mondanám zavarónak, tolakodónak vagy büdösnek. Sőt, még azt is megkockáztatom, hogy egész kellemes.
Ár: Nem a legolcsóbb krém, de aki hajlamos a lilulásra, annak tényleg hasznos lehet, ezért bőven megéri a kiszerelését nézve.

Yves Rocher Hosszan Tartó Hidratáló Kézkrém

Yves Rocher Hosszan Tartó Hidratáló Kézkrém
2018. augusztus 17.

Nem mondanám, hogy túl sokat vártam tőle, hiszen a hideg évszakokban, pláne télen mindig csontszáraz a kezem, de sajnos ez se sokat segített abban, hogy hidratálja. Alig kentem be, utána egy kézmosást követően nem éreztem a hatását. Ráadásul extrém büdös volt, amikor másnak ajánlotta ma száraz kezeire, inkább szenvedett tovább, nem akarta magára kenni. Ez utóbbi elég beszédes, illetőleg az ár-érték aránnyal se voltam megelégedve, úgyhogy két csillagnál többet nem is érdemel.

Dove Purely Pampering Tusfürdő

Dove Purely Pampering Tusfürdő
2018. augusztus 16.

A kókuszos illatot használjuk itthon, és mind édesanyám, mind pedig én maximálisan meg vagyunk vele elégedve. Ez a tusfürdő is hozza azt a Dove-élményt, a finom illatot, a krémességet, ami jól eloszlik a testen, nem szárít, ráadásul jól is tisztít. Nem tudok róla rosszat mondani, finom, édeskés az illata, de nem túl tömény, gejl. Én egyszerűen imádom.