Demonshadow

Regisztráció dátuma: 2014. január 4.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2014. január 4.
Bőrprobléma: -

Baba Gyöngyvirág és Viola Krémtusfürdő

Baba Gyöngyvirág és Viola Krémtusfürdő
2018. augusztus 8.

Ahhoz képest, hogy "nagymama" felirat szerepel rajta, számomra egyáltalán nem érett vagy "nyanyás" illatú. Igaz, hogy elég markáns benne a parfüm, de nagyon szeretem, mert nem illan el azonnal. Ráadásul ezzel nem vagyok úgy, hogy néhány használat után megunom, mint például a magnóliásnál, viszont az is igaz, hogy a flakonból áradó illatanyag nekem túl tömény, bőrön viszont sokkal kellemesebbé válik, ráadásul nem illan el hamar. Mindemellett egyáltalán nem szárítja a bőrt, sokáig kitart, gazdaságos a csomagolás, mert fejre állítva az összes cucc kiszedhető belőle, nem kel a kupakját feszegetni, biztos pontba beállítani, hogy ne kerüljön a kukába a flakon egyötöde. Bár igaz, hogy utóbbi az összes Baba termékre elmondható, számomra ez egy hatalmas piros pont a márkának.

Dove Go Fresh Revive Tusfürdő

Dove Go Fresh Revive Tusfürdő
2018. július 2.

Nagyon szeretem a gránátalma illatát testápolóként és tusfürdőként is, így ettől is azt vártam, hogy majd odáig leszek, meg vissza. Valamiért azonban mégsem várom annyira az esti fürdést, mert nincs bennem az a gondolat, hogy micsoda illatáradatban, aromaterápiában lesz részem. Az illata persze kellemes, de hamar megszokja az orrom, és mikor más fürdik vele, akkor is rendkívül gyorsan elillan, még a bőrön se marad nyoma. Nagyon sajnálom, mert amúgy az állagával, kenhetőségével, felhabzásával és egyebekkel semmi bajom, de ennyi erővel bármelyik másikat is használhatnám, ha ott még "grátisz" tartós illat is társul mellé.

Dove Go Fresh Fresh Touch Bőrtápláló Krémtusfürdő

Dove Go Fresh Fresh Touch Bőrtápláló Krémtusfürdő
2018. június 22.

Ebben a nyári melegben igazán élvezetes vele a tusolás. Nagyon kellemes, zöldes illata van, valósággal felfrissít az aromaterápiás hatása. A többi Dove tusfürdővel egyetemben nagyon szépen eloszlatható a bőrön, jól felhabzik, és ár-érték arányban is abszolút megéri. Bár nem túl nagy a kiszerelés, egy flakon viszonylag sokáig elég, emellett még a bőrt sem szárítja ki.

Nivea Fresh Natural Deo Spray

Nivea Fresh Natural Deo Spray
2018. június 18.

Up.: Hosszú ideje rendületlenül használom, de sajnos az utóbbi időben nagyon csalódnom kellett benne. Anyu kintről, Németországból hozta már nekem haza ezeket a deókat, merthogy a kettős mérce miatt ott minden jobb minőségű. Nem tudom, hogy azóta változtattak-e az összetételén, de valami nagyon nem működik. Sokkal alkoholosabb a szaga, tud égetni, ha túl közelről fújom a hónom alá, és nemcsak akkor, ha frissen van gyantázva, akkor konkrétan leég a bőröm. A baj az vele, hogy ebben a nyári melegben mondhatni semmit se ér. Az izzadás ellen nem használ, de ami borzasztó, hogy semmi szagképzést megállító hatása nincs már. Konkrétan, ha egy kilónyit is fújok magamra, izzadás mellett (ebben a nyári melegben nem nehéz) nagyon hamar büdös izzadságszagú leszek, ami rendkívül kellemetlen, mert olyan hatást kelt, mintha nem tisztálkodnék rendesen. Sajnos sanszos, hogy a megvásároltakat még elhasználom, valami mással kiegészítve, aztán többé nem veszem újra. Nagy szerelem volt, de sajnos vége.

Emlékszem, csak azért vettem meg ezt a dezodort, mert lusta voltam visszamenni a drogériába, az éppen látogatott hipermarketben pedig csak ez volt, nem éppen kedvező áron. Akkoriban még az alumínium és tartósítószer-mentes változatait használtam, azok hívei voltam, viszont mivel az utóbbi időben kezdték felmondani a szolgálatot (mondjuk ki, hiába használtam, izzadtam, mint a ló és mellette még büdös is voltam, mint egy igénytelen), így ez teljes mértékig a lusták választása volt. És mennyire nem bántam meg! Abszolút használ az előbbi két termékkel ellentétben, valamint egyszerűen imádom a púderes illatát! Most jelenleg ebbe vagyok szerelmes, remélem, hogy hosszútávon se kell benne csalódnom.
2016. szeptember 7.

Medipharma Cosmetics Mascara Med Szempillanövesztő & Színező Spirál

Medipharma Cosmetics Mascara Med Szempillanövesztő & Színező Spirál
2018. június 18.

Anyu rendelte meg magának horror áron, hogy az ő rövid, pörge szempilláival majd csodát fog tenni. Mikor megvette, akkor jött rá, hogy ő ezzel a kefével saját magának sose tudja majd befesteni a szempilláit, ezért nekem adja. Hát, bevallom, szökőévente ha egyszer használom, így nem látom, hogy lenne értelme attól eltekintve, hogy valamivel hangsúlyosabbak lesznek a pilláim. Igazából az ecset elég butus, sete-suta, semmi extra, a pillákat sem igazán emeli ki, így olyan, mint egy pár száz forintos kis no name vacak. A hosszú távú hatásairól nem tudok nyilatkozni, de az előttem szólókat olvasva ehhez sem fűznék nagy reményeket. Inkább marad a ricinus és az E-vitamin kapszula.

Yves Rocher Sensitive Vegetal Nyugtató Hidratáló Arckrém

Yves Rocher Sensitive Vegetal Nyugtató Hidratáló Arckrém
2018. június 18.

Nem vagyok úgy oda az YR termékek minőségéért, de aztán az akcióikkal mindig sikerül lasszóval berántaniuk a boltba, és azt veszem észre, hogy megint sok ezret ott mertem hagyni. Ezt a terméket is csak azért vettem meg, mert pont kifogytam az arckrémekből, és féláron megérte, hiszen ott volt, mint a többi termék, amit normál áron is megveszek.
Jó kis krém, ebben a nyári melegben jól esik, hogy egy kicsit zselésebb, fura állaga van, ami hamar beszívódik, nem nehezíti el a bőrömet. Az illata semmilyen, mondhatni jelentéktelen alapkrém, ami egyáltalán nem irritál, még akkor se, ha vörösre van dörgölve az orr körüli bőr (én már csak tudom, bőven fújtam az orrom az allergiaszezon elején). A hatását illetően is igazából meg vagyok elégedve, kellően hidratál a nyári napokon. Ha este nem kenem fel, hiányolja a bőröm, feszül, viszket, de amúgy reggelre meg nem látok sehol hámló, fehér foltokat, szóval tényleg teszi a dolgát. Az esti és reggeli használat nekem túl sok, nem tartom indokoltnak, viszont gyanítom, hogy egy ilyen könnyed tél télire pedig kevés lenne.
Amit viszont külön kiemelnék, hogy hiába írják, hogy minden bőrtípusra ajánlott, a hozzám hasonlóan kombinált bőrűek ne várjanak tőle csodát, ahol kell hidratál, de a T-vonal továbbra is vakít a fényben, mint egy reflektor.

Naturland Teafa Illóolaj

Naturland Teafa Illóolaj
2018. június 12.

Anyu a néha begyulladni készülő fülére használja, én pedig a köldök tisztítására, fertőtlenítésére. Igazából nincs sokszor használatban, de mind a kettőnknek nagyon hasznos kis cucc. Igaz, hogy szerintem zavaróan erős, kellemetlen szaga van, de ezt meg lehet szokni. Megy az öt csillag.

Elkos Sun Care Naptej és Spray

Elkos Sun Care Naptej és Spray
2018. május 5.

Anno a Pingvin Patikában lehetett még a pontgyűjtő rendszer keretében ilyen sprayt kapni, de az akkori dizájn már lényegesen megváltozott.
Nekünk még mindig van itthon ebből a naptejből, én azóta azt használom, és meg kell mondjam, tökéletesen meg vagyok vele elégedve. A szórófejnek köszönhetően szabályozható, hogy mennyire van szükségem, könnyen felvihető a bőrre, gyorsan beszívódik. Persze utána van egy enyhe ragacsos érzés egy darabig, de szépen csillag tőle a bőr. Az illatát én nagyon szeretem, valamint a hatásával is abszolút meg vagyok vele elégedve. 2-3 óra napozás után se égek le a 15-ös faktorszám mellett. Kár, hogy itthon nem lehet már kapni.

Elmex Sensitive Whitening Fogkrém

Elmex Sensitive Whitening Fogkrém
2018. május 3.

Eddig a sima sensitive változatát használtam, de ha már van fogfehérítős, miért ne próbálnám ki? Megjegyzem, hogy az érzékeny fogakra szánt fogkrémek előtt csak fogfehérítőset használtam, de a hideg-meleg miatti villámcsapásszerű fájdalom miatt muszáj volt váltanom. Ezt a problémát ez is tökéletesen kezeli, viszont én egyéb, fehérítő hatást nem tapasztaltam (itt jegyezném meg, hogy rendszeresen fogyasztok napi minimum egy kávét, lehet ezért nem működik a dolog). Az íze kellemesen mentolos, nem mű, könnyedén felhabzik, de nem nézek ki úgy fogmosás közben, mint egy veszett mosómedve. Azért plusz pont jár neki, hogy nem kell a fogkefe egész hosszában kinyomnom a csíkot, elég csak egy meggymagnyi, ami tökéletesen elegendő egy alapos fogmosáshoz.
Csillagot nem vonok le a fehérítő hatás hiánya miatt, mert mondom, lehet, hogy nálam a tea+kávé kombó miatt nem hatásos.

Baba Kényeztető Tusfürdő Magnólia Illattal

Baba Kényeztető Tusfürdő Magnólia Illattal
2018. május 3.

Anyu nagyon szereti, ezért mindig jól bevásárol belőle, pedig meg kell mondjam, nekem az illata nem igazán tetszik. Lehet, hogy emlékeztet a magnólia illatára, de annyira mű, tolakodó számomra az illata, hogy egyszerűen nem tudom szeretni. A krémességével, állagával, habzásával semmi baj nincs, ahogy szárítani sem szárít, de a parfümje miatt muszáj levonnom azt a két csillagot.