dottie.b

Regisztráció dátuma: 2022. április 25.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2022. április 25.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Missha Perfect Cover B.B Cream RX

Missha Perfect Cover B.B Cream RX
2022. augusztus 4.

Első rendelésnél véletlenül sötétebb árnyalatot sikerült választanom, ezért megrendeltem másik árnyalatban is, de az meg túl semleges árnyalatú lett. Jelenleg kettőt összekeverve használom, így elég jól illeszkedik a bőrszínemhez. (Valószínűleg a 22 vagy a 23 lesz a megfelelő árnyalat nekem.)
Gyönyörűen beleőlvad a bőrömbe, kevés is elég, de magasabb fedést is el lehet érni vele. Nekem az ujjaimmal való felvitel jött be a legjobban, szivaccsal sokkal inkább úgy viselkedett a bőrömön, mint egy alapozó.. Zsíros bőrömön is elég tartós, napközben szépen, észrevétlenül "kopik" az arcomról, nap végén sem úgy néz ki mintha lefolyt volna rólam.

Missha Premium Cica Aloe Soothing Gel 95%

Missha Premium Cica Aloe Soothing Gel 95%
2022. augusztus 4.

Talán a legjobb aloe gél amit próbáltam!
Főként arcra használom, nagyon szépen leviszi a pirosságot, és amikor egy ideig nem használom az itt-ott keletkező pattanások lassabban tűnnek el. Hamar beszívódik, nem lesz tőle ragacsos az arcom, nyáron nedves bőrre, két rétegben önmagában is elég szokott lenni, de rétegezéshez is remek.
Jó sokáig elég, az ára is nagyon jó, egyetlen negatívum, hogy tégelyes. Én általában ki szoktam adagolni egy kiüresedett nyomókás flakonba.

Anew Hydra Pro Vita-D Arckrém

Anew Hydra Pro Vita-D Arckrém
2022. augusztus 4.

Én Avonos krémet ennyire még nem szerettem!
Ráncaim ugyan nincsenek, de ha a zsíros, dehidratált bőrömet nem megfelelően hidratálom, akkor (főleg a homlokomon) látszódnak a finomabb vonalak.
Én nedves arcbőrre viszem fel, még ha előtte nem is használtam szérumot, akkor is nagyon szépen feltölti az arcomat. Főként nappal használom, de éjjel is kipróbáltam és remekül működik, csak attól tartok úgy hamar kifogynék belőle :D
Nekem különösen tetszik, hogy nincs benne spf, az én bőrömre nehéz megfelelő fényvédőt találni és az spf tartalmú nappali krémek kimondottan nem működnek rajtam.

A'PIEU Pure Block Natural Daily Sun Cream SPF45 PA+++

A'PIEU Pure Block Natural Daily Sun Cream SPF45 PA+++
2022. április 29.

Kedvező ára és korábbi ajánlás miatt vettem meg, elsőre csak az 50ml-est mertem bevállalni. Nem volt nagy elvárásom vele szemben azon kívül, hogy működjön a fényvédelme és ne tocsogjon tőle az arcom. Már az első használatnál meglepődtem, kimondottan kellemes viselet. Könnyed krém, de nem túl folyós, nagyon könnyen beszívódik. Nem ragad, nem lesz tőle zsíros tapintású az arcom. Remekül lehet sminkelni rá, de ha csak ez van rajtam (smink nélkül) akkor sem fényesedik át hamar. Általában azért átszoktam lazán púderezni (Innisfree No Sebum), de akkor sem válok diszkógömbbé ha ez kimarad. A szememet sem csípí, nem könnyezek tőle. Egyetlen "szépséghibája", hogy csak spf 45-ös, így nyáron max hűvösebb, borultabb időben merem majd használni. De az év többi részére viszont tökéletes választás, biztos beruházok a 100ml-es változatára is.

A'PIEU Hamamelis Cream

A'PIEU Hamamelis Cream
2022. április 29.

Eredetileg a Madecassoside krémet szerettem volna megvenni, de ahonnan rendelni szoktam nem volt készleten. Így helyette hosszas vacillálás után erre esett a választásom. Kicsit tartottam tőle, hogy esetleg szárítani fogja a bőrömet, mert korábban használtam több which hazel-es terméket, és nem mondanám hogy el lettem volna tőlük ájulva (általában nagyon szárítottak). De ez egyáltalán nem szárít, nappali rutin utolsó rétegének használom, ezután csak fényvédő jön. Puha tőle a bőröm, valóban finomítja a pórusokat (látszatra mindenképpen). Éjjelre is kipróbáltam, de nappalra jobban bejött, kevésbbé zsírosodik tőle a bőröm. Nyárig nem fog kitartani a mostani tubus, de biztos veszek még belőle. Önmagába nem ad elég hidratálást, de a termékleírásban is az áll, hogy utolsó rétegnek használandó. Télre nem biztos, hogy kelleni fog, de az év többi részén ő lehet a megváltóm.

dr. Organic Teafa Tusfürdő

dr. Organic Teafa Tusfürdő
2022. április 29.

Magam sem értem miért, de imádom! Nem használom rendszeresen, csak néha eszembe jut és ha kedveskedni akarok magamnak akkor megveszem. Használata mellett sokkal szebb a bőröm, nem vettem észre, hogy szárítana. Sajnos elég érzékeny a bőröm, néha kipattogok bizonyos összetevők miatt, de ez hamar rendbe teszi a bőrömet. Nagyon kellemes hűsítő érzése van használat után, mindig felfrissülök tőle. Hajra is kipróbáltam, úgy is egész jó volt, de sajnálom arra "pazarolni". Annyi a hibája, hogy drága és nagyobb kiszerelésben nem lehet kapni. :(

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Rich

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Rich
2022. április 29.

Nedves bőrre használom, nagyon jól hidratál. Könnyen beszívódik, a zsíros bőrömnek sem túl sok. Mást nagyon nem tudok róla mondani, nagyon jó kis hialuron szérum. :)
Nyárra szerintem kipróbálom a light verzióját.

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb
2022. április 29.

Remek termék, de nekem a TO niacinamidja egy kicsivel jobban bejött. Bár ez is mérsékelte valamennyire a faggyútermelést, annál nagyobb hatást vettem észre napközbeni használatnál, ami a zsíros bőröm miatt fontos. Viszont az éjjeli használat nagyon jót tesz a bőrömnek ebből a fajtából is. A pipetta egy kicsit szétjött a vége felé, de nagyjából vissza tudtam tessékelni a helyére.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2022. április 29.

A niacinamid az egyik legimádottabb bőrápolási összetevőm! Ez volt az első niacinamid szérum amit kipróbáltam és nem csalódtam! Reggel és este is tökéletesen használható. Napközben inkább a faggyútermelésben segít nekem látványosan, éjjeli használata mellett viszont reggel simább bőrrel ébredek és mintha a pórusaim is kevésbbé látszanának.

dr. Organic Organic Aloe Vera Gel

dr. Organic Organic Aloe Vera Gel
2022. április 29.

Hidratálásra nem alkalmas! De sérülésekre, leégésre, bőrpírre hatásos "kezelés", az aloevera szokásos hatása mellett lényegében egy réteget képez a bőrön, viszont hidratálni nem hidratál. Remekül beszívódik és nem hagy ragacsos érzetet maga után. Én általában a bőrápolási rutinomban inkább csak könnyed szérumokat és géleket használok, ezt pedig azok fölé használtam, főleg nyáron, mint egy védőréteget hogy a hidratálókat "bezárjam" a bőrömbe. Erre a használatra teljesen megfelelt, rengeteg ideig elég volt.